Skocz do zawartości

Saab: 9-5 - opinie kierowców

314 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 październik 2001 - 09:30

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Saaba 9-5.

#2 Guest_Olo

Guest_Olo
  • Goście

Napisano 11 październik 2001 - 19:51

Niekonwencjonalny , niesamowity , niezniszczalny , najlepszy

#3 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 25 luty 2002 - 20:18

Jet to mój kolejny samochód po Hondzie Accord ,Toyota AvensisNiesamowity comfort jazdy !Doskonałe wyciszenie.Lubie szybkąjazdę a w tym samochodzie nie ma róznicy pomiedzy 140- a 200km/h.Wyposażenie niesamowite - super inteligentny panel klimatyzacyjny.Doskonałe auto.. tylko cena ...ale co dobre to i ...

#4 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 31 marzec 2002 - 00:04

Miałem sporo fajnych " bryczek" a od kilku miesięcy poruszam się właśnie Sabem 9-5.Zgadzam się z moimi poprzednikami iż jest to wyjątkowy samochód ale i posiadacze tych samochodów w mojej opinii to osoby nie tuzinkowe. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy SABINEK.

#5 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 20 maj 2003 - 15:03

Ogromne lampy, wielka maska, te fotele, lotniczy kokpit.....tego nie da sie pomylic z niczym innym. Po prostu Saab.

#6 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 22 maj 2003 - 16:46

Jedyne wady to: widocznosc (przedzni slupek po stronie kierwocy troche zaslania droge w lukach) i podnoszona polka w bagazniku, ktora ociera uszczelke klapy.Pozatym genialny!!!

#7 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2004 - 01:50

Zanjomy mial i byl zadowolony, poki nie siadla mu elektronika...sprzedal bo duzo jezdzil i ciagle sie cos dzialo z ta elektronika! Elektornika najwieszy problem 9-5

#8 Guest_BQ

Guest_BQ
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2007 - 00:19

Nie mam takiego pomykacza, ale znam kogoś kto ma i ...chyba trafił na jakiś felerny egzemplarz. W 2006 roku był kilka razy w serwisie (różne części w silniku były wymieniane). Prawdę powiedziawszy nie wiem co o tym sądzić. Przeciez to saab

#9 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 26 luty 2007 - 16:59

Nie ma lepszego i bardziej bezpiecznego samochodu od SAABa.Audi i Mercedes idzie do lamusa ruszyla era SAABa !!!kokpit jak w samolocie piekna długa w czarnym metaliku przednia maska i niekończąca sie moc 180km diesela i urok zewnetrzny jego nieda sie pomylic z zadnym innym.jak sprzedam to z bólem serca ale zamienie na inny model !!!ludzie!kupujcie SAABy!w tym samochodzie mozna sie zakochac!pozdrawiam i zachęcam do kupienia

#10 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2007 - 14:43

Niedawno kupiłem saaba i co zaczeło się od zapowietrzenia silnika a teraz stoi i szukam po całeł europie silnika bo ewentualna naprawa sie nie opłaca.Kupić byle część to koszmar i cenowy i czasochłonny.Ludzie co to za wynalazek , rozmawiałem z kilkoma posiadaczmi saaba i fakt do 9000 jeszcze jest super ale model 95 szczególnie silnik 3.0 tid to nieporozumienie : wypalanie tłoków, pękanie pierścieni, wadliwe turbo ...itdJeżeli ktoś ma w/w silnik to chętnie kupię bo przecierz muszę go uruchomić aby go sprzedać

#11 Guest_marooni

Guest_marooni
  • Goście

Napisano 11 listopad 2007 - 13:59

nie ma lepszego wozu jak 9-5 2,2 td do 500000 km nie pownno sie nic stac jesli jest serwisowany

#12 Guest_Anonim

Guest_Anonim
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2008 - 16:02

A co wszyscy entuzjaści tego "wspaniałego" auta na to że firma Saab ma w nosie polskich użytkowników i mimo pięknego wyświetlacza na kokpicie nie sprzedaje mapy Polski do nawigacji. Mój znajomy ma takie auto i na wiele telefonów jakie wykonał do Saab Polska rozkłada ręce.

#13 Guest_KRISS

Guest_KRISS
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2008 - 21:03

PO DWOCH HONDACH ACCORD KUPILEM SAABA,AUTO NIETUZINKOWE KOMFORT JAZDY NIESAMOWITY,SILNIK W ZUPEŁNOSCI DAJE RADE,AUTO MA 88 TYS.I PO 4 MIESIACACH OD KUPNA ZAPALIL SIE CHECK ENGINE KOMPUTER POKAZUJE ZE PRZEPUSTNICA ZACINA SIE W POL OTWARCIA ALE PO WYKASOWANIU BŁEDU AUTO SMIGA JAK SZALONE PRZEZ OK 5 MIN I POTEM ZNOW TO SAMO JUZ SAM NIEWIEM CO ROBIC...

#14 Guest_dominik

Guest_dominik
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2008 - 18:33

ludzie jak chcecie jezdzic autem a nie przygladac sie mu i drapac w glowe co zrobić z ta kupa zlomu,nie kupujcie 3.0TiD,porażka konstrukcyjna,silniki maja wade fabryczna i mniej wiecej przy 150-180 tys km,opuszczaja sie tuleje cylindrów,krzywia bloki i puszczaja uszczelki pod glowica.Nikt nie chce podjac sie naprawy,jezeli juz znajdzie sie smialek nie daje na nia gwarancji,same czesci to koszt ok 3500-4000 plm plus robocizna a efeky na chybil trafil,silnik uzywany(czyli taki jak sie zepsuł:))to koszt ok 10000 pln,warto wiec przemyslec decyzje zakupu saaba 9-5 3.0 TiD........ja juz mam to za soba:( poza tym sprzedać to auto graniczy z cudem...

#15 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2008 - 22:38

Witam.Chętnie bym się podją naprawy takiego silnika 3.0 TiD V6Czekam i pozdrawiam

#16 Guest_konrad

Guest_konrad
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2008 - 00:45

poszukuje kogos kto podejmie sie naprawy silnika 3.0TiD w niemczech stwierdzono,ze woda przedostaje sie do cylindrow

#17 Guest_wiseb

Guest_wiseb
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2008 - 20:29

Saaby 9-5 to jedne z leprzych i bardziej konfortowych samochodow w tym segmencie z jednym wyjatkiem. Wszystkie ale to wszystkie diesle 3,0 zniszcza w koncu finansowo swojego wlasciciela, jak nie silnik to dwumas, jak nie to to turbina, nie wiem co GM wsadzil w nie za gowno ale omijajcie te samochody, mozna je kupic coraz taniej z zachodu i cieszyc sie nimi 3 mies do pol roku, albo jedna ostra jazde po autostradzie

#18 Guest_nienawidze Opli ,Vauxhali

Guest_nienawidze Opli ,Vauxhali
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2008 - 13:38

Ja Ci powiem kolego co tam GM wsadzil a mianowicie to co bylo nie udane w modelach Vauxhal i opel -omega.

#19 Guest_Kleofas

Guest_Kleofas
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2008 - 22:38

Ten samochód to taka bryka, że jak jadę przez moją wioskę, to nie ma chłopa...

#20 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 14:41

witam wszystkich,Saab 9-5 3,0TiD to największa porażka GM. Posiadam takie auto z końca 2003r. i już od roku stoi i kurzy się bezużytecznie. Płyn wyrzucający przez zbiornik wyrównawczy to najczęstszy problem tych silników. Oddałem samochód do serwisu Motortrade I,ul. Nad Sudołem, w Krakowie. serwis miał wymienić uszczelki pod głowicą. Nie dość że usterki nie usunięto to jeszcze tak spiepszyli mój silnik, że nadaje się już tylko na złom i muszę szukać nowego. Gdyby ktoś chciał tam naprawić swój samochód to kategorycznie odradzam. Właściciel Leszek Ciszewski jest oszustem, a serwis nie ma pojęcia, jak naprawia się takie samochody jak Saab. Wszystkich przestrzegam przez firmą Mototrade I z Krakowa- NIE ODDAWAJCIE do nich swojego samochodu!!! Nie jestem jedynym oszukanym i zawiedzionym klientem. To jest normalna praktyka tego serwisu. Jeśli ktoś wie, gdzie można kupić silnik do Saab"a 3,0TiD rok 2003-05 w rozsądnej cenie oczywiście tylko i wyłącznie z gwarancją (kupując taki silnik bez gwarancji możemy się tylko nadziać na kolejne koszty i nerwy) proszę o kontakt ze mną, za co z góry serdeczne dzięki.pozdrawiam wszystkich.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych