Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Rover: 214 - opinie kierowców

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 10:49

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Rovera 214.

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 listopad 2013 - 10:19

Jeździłam nim 4 lata, auto z 1999r. Ogólnie auto lubiło "łapać" drobne awarie, aczkolwiek dość dokuczliwe. Np. wycieraczki zacinały się na 1 biegu, niestety nie można było dokupić nowego mechanizmu, a używane były w podobnym stanie co ten w aucie, raz auto stanęło, ponieważ przepaliła się kopułka z palcem (ukł. wysokiego napięcia)- naprawa 45zł. Ja posiadałam wersję z silnikiem Hondy, więc ponoć to ta lepsza i faktycznie z silnikiem nigdy żadnych problemów nie było. A propos jeszcze drobnych awarii to np. słabe plastiki: pękł uchwyt od gałki do biegów( 20zł), pękło pokrętło od regulacji temperatury (10zł), a mechanik już straszył, że padła nagrzewnica. Ogólnie 4 lata zmieniałam olej, filtry, lałam paliwo i gaz, płyn do spryskiwaczy i jeździłam.

Problemy zaczęły się w ostatnim roku użytkowania: po kolei padła tarcza sprzęgła (1000zł), skrzynia biegów (600zł), zmurszały tulejki od amortyzatorów, zaczęły pukać sprężyny amortyzatorów, w płynie od chłodnicy pojawił się gęsty brązowy osad, zaczęły się problemy z elektryką (np. podczas deszczu przepalało bezpieczniki od wycieraczek, nie działała tylna wycieraczka), aż w końcu zapaliła się kontrolka SRS i auto przestało odpalać podczas deszczu/ mokrej pogody. Auto sprzedałam.

Aczkolwiek uważam, że jest bardzo zwinne, ekonomiczne i bezawaryjne. A problemy wynikały już pewnie z wieku samochodu. Polecam bardzo pomocną stronę roverki.pl w usuwaniu tych drobnych awarii.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy