Skocz do zawartości

Rover: 75 - opinie kierowców

66 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_kempima

Guest_kempima
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 15:03

Witam,
R75 jest to jeden z lepszych samochodów jakimi jeździłem, komfortowy, bardzo dobrze się prowadzi, mało awaryjny.

zapraszam na aukcję

http://allegro.pl/ro...3420265147.html

#62 Guest_Demon

Guest_Demon
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2014 - 19:28

DRODZY KOLEDZY. POWIEM WAM OPINIE NA TEMAT 75 W DIESLU. JEST TO NAJWIEKSZY SZMELC JAKI TYLKO MOZE PORUSZAC SIE NA DROGACH NIEDOSC ZE DUZO PALI W GÓRZYSTYCH TERENACH TO JESZCZE MUL STRASZNY. MOJA ZONA MA CLIO 2 1.2 8V I LEPIEJ SIE ZBIERA NIZ TO ZA PRZEPROSZENIEM SCIERWO. NIBY SILNIK BMW ALE CHYBA JAKIS ODPAD Z FABRYKI. MOWA TUTAJ CALY CZAS O CDT ALE NIE WIEM JAK Z TYM CDTI MOZE LEPSZY NIE WIEM ROZNI SIE TYLKO TYM ZE BYLY ONE CHYBA OD 2003 ALBO 2004 ALE ROZNICA JEST TAKA ZE TYLKO MA PRZEPROGRAMOWANY KOMPUTER NA 131 KM. TYLE BYLO TYLKO DOBRE W TYM SILNIKU ZE NIE MA ONA PASKA TYLKO LANCUCH TAKZE NIE MUSIECIE SIE MARTWIC O WYMIANE. W SRODKU NIE JEST ZLE FAJNIE SIE JEDZIE JEST WYGODNIE I DUZO MIEJSCA NATOMIAST BAGAZNIK JAK NA TAKI SAMOCHOD JEST MALO PAKOWNY. MINUS JEST Z TYM ZE BRAK SKLADANEJ KANAPY TYLNEJ TAKZE O PRZEWIEZIENIU CZEGOS WIEKSZEGO NIE MA MOWY. MIALEM TEN SAMOCHOD ROK CZASU CHCIALLEM SIE GO POZBYC ALE JEDYNYM DOBRYM WYSCIEM BYLO GO ROZTRZASKAC NA DRZEWIE BO PRZYNAJMNIEJ UBEZPIECZALNIA WYPLACILA CALA KASE ZA NIEGO! DLACZEGO TAK?? STRASZNIE TRACA NA WARTOSCI TE SAMOCHODY!! TAKZE PROSZE WAS I PRZESTRZEGAM ZASTANOWCIE SIE GRUBO PRZED KUPNEM TEGO ZLOMU BO JA SIE NAPALILEM I PUZNIEJ ZALOWALEM.JAK BYSCIE MIELI JAKIES PYTANIA PISCIE NA FORUM. POZDRAWIAM

Mam nadzieje ze przez ten czas jaki minal od napisania tych bzdurnych wypocin doszedles do wniosku co ty napisales w tym tekscie....po pierwsze rover 75 ma skladana kanape ,po drugie wieksza moc wcale nie wynika tylko ze sterownika po trzecie silnik bmw w tym aucie jest bezawaryjny i ma calkiem przyzwoite spalanie jak i przyspieszenie po prostu napisz ze nie stac cie na tak gustowne auto w tej chwili z historia juz a nie wylewaj pomyje jezeli nie potrafisz rzeczowo ocenic wad i zalet modelu bo podejrzewam ze w tym opisie opisales wlasne scierwo clio a nie rovera.

#63 Guest_Beata

Guest_Beata
  • Goście

Napisano 07 marzec 2015 - 11:45

Witam. Mam pytanko. Rozglądam się za kupnem Rovera 75 niestety nie wiem który z silników wybrać co polecicie? Czy jest to godne auto polecenia? Jak każde auto pewnie będzie się psuło ale nie chce wpaść w nie potrzebne koszty. Pomóżcie z góry dziekuje:)

#64 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 08:29

Mam roverka 75 1.8 benzyna 120 km sprowadzonego z niemiec od 1go własciciela i jak narazie wszystko jest ok. Ma niby 160tys km a stan ogolny oceniam na bdb jak na 1999r.podl Chce zamontować gaz i mam pytanko jakiej firmy najlepiej bo ze sekwencję to oczywiste... Pozdrawiam

#65 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2015 - 20:49

Mam Rovera 75 Cdt. Nie jest demonem prędkości ale w tej cenie ten wypas.to juz coś. SILNIK 2.0 diesel bmw trzeba go kręcić ale jak wyczyścić intercooler to monster. Polecam

#66 Guest_Waldii

Guest_Waldii
  • Goście

Napisano 12 marzec 2017 - 22:02

Witam.Posiadałem Rovera75 z silnikiem 1,8 benzyna 120KM z 2002r.i uważam, że komfort jazdy tym autem jest nieporównywalny z jakimkolwiek niemieckim autem typu np.opel,czy VW ,chodź nie mam do nich nic,a tylko porównuję .Roverem 75 jeździ się super wygodnie,niemieckie auta są twardsze,A jeździłem już niemieckimi autami dosyć dużo i długo.Jeśli już jestem przy komforcie jazdy to podobnie komfortowe auto jakie miałem to Volvo S60.Z silnikiem 1,8 rovera75 benz.nie miałem żadnych problemów ,standardowa wymiana oleju i filtrów co rok ,a przejeżdżałem nim ok.8000km rocznie czasami więcej .Spalał w trasie ok.7l.Wszyscy piszą o problemach z ukł. Chłodzenia ,uszkodzeniach uszczelek pod głowicą.Ja kupiłem swojego rovera 75 z przebiegiem 77000km. wymieniłem na samym początku termostat na typ.wahler i żadna uszczelka mi nie padła choć auto miało 122000km przebiegu jak sprzedałem.Jeśli silnik trzyma właściwą temperaturę to się nie przegrzeje i uszczelka sié nie wypali.Z elektryką problemów zero, z zawieszeniem też żadnych problemów .Ogólnie oceniam to auto jako bardzo dobre pod każdym względem.

#67 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2017 - 00:00

Drogi kolego! Nie porównuje tutaj clio w całej okazałości lecz tylko silnik!! Jak macie już kupować ten samochód to kupcie tą mocniejszą wersję. Ten 116 jest strasznie mułowaty. A drogi kolego "wozić" to się możesz furmanką po wiosce!! a nie tym szmelcem dla emerytów!!!!!!

Czytając opinie tego gościa śmie twierdzić, że w życiu nie posiadał tego auta. Pierwsza sprawa nie ma wersji 75, która nie miała by składanej kanapy, druga sprawa mułowatość wynika z turbodziury i gabarytów auta poza tym na wyższych obrotach pięknie się zbiera jak na 5metrowe aut. Polecam silniki CDT i CDTi bo są ekonomiczne spalanie na trasie w moim CDT średnie spalanie na trasie to 4,5 / 4,6 l przy normalnej jeździe w mieście pali średnio 7l. Co do tych bzdur o plastikach i pseudo drewnie - plastiki wysokiej klasy a to pseudo drewno to nic innego jak lakierowana drewniana sklejki. Rover 75 w najbogatszej wersji w salonie kosztował 170tyś. Porównywanie zbierania się aluminiowej puszki clio do czołgu jakim jest 75tka to śmiech na sali. A co do awaryjności jak kupiłeś auto które ma ponad 300tysi przebiegu i silnik CDT no to wybacz mi ale trzeba w takie auto trochę kasy włożyć...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych