Skocz do zawartości

Renault: Megane - opinie kierowców

592 odpowiedzi w tym temacie

#581 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 październik 2012 - 20:13

mam megane ale nie jestem zbytnio pszekonany

#582 Guest_czacha

Guest_czacha
  • Goście

Napisano 06 listopad 2012 - 15:57

Ludzie nie kupujcie tego gówna, jak jeździ jest ok, ale jak trzeba cokolwiek wymienic to kosztuje majątek za byle przewód 500 PLN. Myslałem, że coś się zmieniło - oprócz ceny nic - dno

#583 Guest_max

Guest_max
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2013 - 08:42

Jeżdżę tym 2 lata. Silnik 1,6 110 KM. Silnik trochę za słaby, zwłaszcza jeśli chodzi o wyprzedzanie. Zuzycie paliwa mi to wynagradza bo nie jest zbyt paliwożerny (5,7l trasa, max miasto 7,2l). Fajne, przestronne autko.

#584 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 grudzień 2013 - 08:59

miałem to samo w 100 procentach nie łączy dobrze wtyczka pod siedzenim

#585 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 21 luty 2014 - 17:10

Niedawno kupiłam, coś mi klekocze. Cicho ale jednak. Mechanik stwierdził że to zawory. Niedługo będzie naprawiał i wtedy zobaczymy co tam siedzi. Ale się martwię...

#586 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2014 - 16:57

Jeżdżę tym 2 lata. Silnik 1,6 110 KM. Silnik trochę za słaby, zwłaszcza jeśli chodzi o wyprzedzanie. Zuzycie paliwa mi to wynagradza bo nie jest zbyt paliwożerny (5,7l trasa, max miasto 7,2l). Fajne, przestronne autko.

Mam zamiar kupić to auto z takim silnikiem (1,6 / 110 KM) ale jak czytam opinie, to zacząłem mieć wątpliwości. Mam więc pytanie: Jak sprawuje się auto a szczególnie silnik? Będę wdzięczny za jakieś informacje.

#587 Guest_Pan

Guest_Pan
  • Goście

Napisano 08 grudzień 2014 - 11:43

Witam chciałbym się dowiedzieć czy do renault megane musi być oryginalny regulator napięcia ?? Z takimi samymi numerami ? wink.png

#588 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2015 - 21:11

Nie kupujcie nigdy renault megane rocznika 97! Ja kupiłem i mam z nią same problemy,jak nie kable sie zamoczyły od rozruchu silnika, to w stacyjce coś sie zepsuło, żarówki od lamp tylnych paliły się jedna po drugiej, teraz jestem przy awarii  w której immobilizer nie chce ani zamykać samochodu ani otwierać, wiąże się to z tym, że nie moge samochodu odpalić! Dobrze że go nie zamknąłem bo wtedy byłyby dopiero cyrki...A samochód ma przejechane u mnie jakieś....750 km?

#589 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 12 lipiec 2016 - 18:35

Witam,
mam auto od kilku dni dopiero ale już nawet teraz widzę zalety i wady tego auta. Wady: system start&stop działą potrafi wyłączyć silnik w najmniej odpowiednim momencie.Całe szczęście można go wyłaczyć. Wkurza system kontroli trakcji, bo dusi auto, i to czasem do takie stopni jakbym wbił za wysoki bieg. A poza tym na razie nic strasznego nie dostrzegłem. Fotele wygodne, przyjemne, silnik dynamiczny, spala średnio 7l w mieście. Moc wystarczająca, choć oczywiście GTI to to nie jest. zawieszenie nie jest przesadnie miękkie, nawet bym powiedział, że jest optymalnie twarde. Miejsca sporo, a świetnie działająca i łatwa w obsłudze nawigacja ułatwia jazdę w mieście. Jedyne co bym chciał dokupić do niego to napęd 4x4 ale niestety nie ma takiej możliwości.

Dość odległa data więc moja odpowiedź jest ci już zapewne nie potrzebna, bo napewno naprawiłeś usterkę. Ja stanęłam na światłach i ruszając z jedynki miałam wrażenie, że auto wybrało trójkę. Powrót ponowny do jedynki i na następnych światłach stał się dramat. Moja Meganka tłukła jak w hucie stali. Mechanik ustalił awaria wału i ponownie obrócone panewki. Rocznik mojej pieknej panienki to 2005 silnik 1.9 dci. Jestem zasmucona, bo nie wiem co robić. Naprawiać, czy dać jej już spokój. Nigdy nie używajcie gęstego oleju. Jak jest zimny nie ma smarowania na ostatnich panewkach, stąd ich awarie. Ale jest to super auteczko,  dobre przyspieszenie i fajnie trzyma się drogi.

#590 Baklazanka

Baklazanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 374 postów

Napisano 30 kwiecień 2017 - 12:08

A jak sprawuje się Wasze tylne zawieszenie? Moje już nadaje sie do wymiany, zastanawiam się na kupnem takiego zregenerowanego i oddaniem swojego. Tę firmę znacie - http://tylnabelka.co...-renault-megane? Ceny chyba mają okej co nie?

#591 Guest_goral

Guest_goral
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2017 - 18:23

Lipa, miałem wypadek na śliskiej nawierzchni. ABS nie zadziałał i nie wystrzeliły poduszki powietrza.

#592 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 152 postów

Napisano 12 luty 2019 - 13:08

Miałem Megane z 2004 roku i był to świetny samochód. Oddałem później synowi, natomiast nigdy nie jeździłem tak bezawaryjnym modelem. No i design super, bardzo mi się podobał. Teraz jak widziałem test jakiegoś specjalnego modelu na https://www.auto-mot...aitosci,35811,2to aż mi się przypomniało, jakie to autko było cudowne. Przesiadłem się z niego do BMW, więc skok jakościowy mimo wszystko zaliczyłem, ale sentyment pozostał. 

#593 Rimsky

Rimsky

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 03:33

Ja po roku musiałem wymienić katalizator, gdybyście szukali skupu który nieźle płaci za przechodzone części to polecam http://www.katalizatoryukowala.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych