Skocz do zawartości

Peugeot: 206 - opinie kierowców

517 odpowiedzi w tym temacie

#501 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2012 - 09:38

Fascynujące jest to co tu niektórzy opisują.
Ja mam S16 od 2003 r., przejechałem 278 000 km i w tym czasie dwa razy wymieniałem sprzęgło (!), trzy raz tarcze hamulcowe (komplet), raz regulowałem zawieszenie tylnej belki, raz wysiadł mi silniczek tylnej wycieraczki, dwa razy dociągałem sprzęgiełko klimy, dwa razy wymieniałem łożysko w tylnych kołach, siadło mi wspomaganie kierownicy, ale tego nie robię bo i nie przeszkadza, najwięcej (chyba trzy albo cztery razy)siadały mi łączniki przedniego zawieszenia (ok. 70 zł), ani razu nie robiłem zawiechy. Drobna uwaga - twarde usportowione zawieszenie pracuje głośno, i odbija na każdej nierówności (dlatego nie robię wspomy), szczególnie podłużnej, ale trzyma się super i nie pływa po drodze, może dlatego niektórzy wymieniają amorki, żeby zrobić z tego merola (wystarczy kontrolować na stanowisku diagnostycznym). Reszta to zwykła eksploatacja - przeglądy, czyszczenie klimy, wymiany płynów, wymiany świec, wymiany opon.
Więc jeżeli czytam takie bzdury to wiadomo, że Jasiek kupił dla wiejskiego szpanu i ściga się po rżyskach. To auto ma jaja. Ja nazywam je "mały wk***iacz" - nie zdarzyło mi się, żeby właściciel skody po wyprzedzeniu nie ścigał mnie przez wiele kilometrów i rezygnował (chociaż nie wszyscy ambitniacy) dopiero przy odskoku powyżej 190 km/h (ja nim już jechałem pow. 210 km/h).

#502 Guest_arek425

Guest_arek425
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 18:28

Łądne auto i mocny silnik. Motor jest elastyczny a same auto często lubi pomarudzic. Psuję się zawieszenie, które nie wytrzymuje na naszym drogach. Najgorsze jest to że tuleje wahaczy są niewymienne i trzeba kupowac całę wahacze a to już podnosi koszt naprawy. Plastiki w środku są twarde i potrafią skrzypiec ale przynajmniej kształt deski jest ładny. Wyposażenie jest średnie ale poza klimatyzacją niczego mi nie brakuje. Zdarzyła mi się kiedys usterka nawiewu ale było to lato i mogłem po prostu otworzyc szyby boczne. Auto lubi rdzewiec. Mogę polecic do miasta, i nawet na trase ale trzeba poszukac dobrego modelu.

#503 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2012 - 15:45

Witam.
Mam do sprzedania półkę z głośnikami boschmann do 206.
Półka wykonana na zamówienie o wadze 14 kg - dobra jakość. Głośniki renomowanej firmy boschmann. Zapraszam do zapoznania się ze szczegółami na stronie allegro, link poniżej

http://allegro.pl/me...2868590865.html

#504 Guest_peugo 206

Guest_peugo 206
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2012 - 21:03

witam kupiłem peugota 206 1,1benz z 2004r i pali mi 10 na 100ke co jest pomocy,wymieniłem rozrzad,płyn chłodniczy,filtr powietrza,paliwa chciałem ale podobno nie ma w tych rocznikach.zaznaczam ze zona jezdzi rano jakies 5-10kilometrow do pracy to wsumie na ssaniu z powrotem tez troche zachaczy tez korka na powrocie ale jest chyba nie mozliwe mimo wszystko zeby 10 palił to ja mam audi a4 1,6 benz i pali mi 10 co mam noge chwilami ciezka i jaka buda pomocy co jest nie tak????na kompie wszystko dobrze POMOCYYYYY

#505 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2013 - 19:49

Proszę o pomoc: jak zdemontować siedzenie kierowcy w peugeocie 206? Instrukcja obsługi opisuje to bardzo niejasno.

#506 Guest_sylwia

Guest_sylwia
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2013 - 21:48

posiadam auto od półtora roku. przez ten ów czas wymieniłam tylko dwie żarówki, które są mankamentem w tych autach bo często się przepalają, oraz linkę od sprzęgła, klocki hamulcowe- podstawowe rzeczy, które podczas jazdy się zużywają. autko ma jeszcze jeden minus jest słabo wyciszone od środka,poza tym autko sprawuje się świetnie, przyspieszenie ma dość dobre na 15 tys. kilometrów nie dolałam ani setki oleju, podczas wymiany posiadał stan na połowie bagnetu co świadczy o dobrej kondycji silnika. a zawieszenie to wiadomo jak na polskie drogi przystało to się wybija. od momentu zakupu autka nie ruszałam zawieszenia i puki co nie ma luzów ani nie jest wybite, nic nie puka nic nie stuka. pozdrawiam

#507 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 18 luty 2013 - 23:23

Chyba w takiej sytuacji najlepiej jest podjechac do dobrego serwisu. Ja w stolicy to polecam tylko ten na Puławskiej 34.
W sumie zawsze jak coś się dzieje to tylko tam wiedzą o co kaman i jak naprawić.
Wiadomo ze człowiek w takich momentach szuka najlepszych mechaników, zwłaszcza jak ciągle coś sie dzieje z autem.

#508 Guest_maciej

Guest_maciej
  • Goście

Napisano 20 luty 2013 - 19:21

Jak w temacie, czy mozecie polecic mi dobry serwis peugeota w Warszawie.
dobry i niedrogi i taki że jak pojade to że będa wiedzieli co robić.

#509 Guest_anka

Guest_anka
  • Goście

Napisano 07 marzec 2013 - 19:55

Jesli chodzi o stolice a właściwie jej obrzeża to jeden z serwisów jaki znam i naprawde moge polecic to zdecydowanie ten http://dealer.peugeo...motorspiaseczno
Innych nie znam bo nie mam potrzeby jezdzić bo ten jest ok.

#510 Guest_Mariola

Guest_Mariola
  • Goście

Napisano 13 maj 2013 - 20:36

Nie polecam najgorszy samochód jaki może być po prostu szrot nic więcej wszystko w nim siada sypie się totalna porażka

#511 Guest_kieroca

Guest_kieroca
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2013 - 14:39

mam peugota 206 masakra jak nie przód to tył w nim siada i drobne awarie trafiło mi sie auto

#512 Guest_adamski

Guest_adamski
  • Goście

Napisano 09 październik 2013 - 13:30

Jesli chodzi o stolice a właściwie jej obrzeża to jeden z serwisów jaki znam i naprawde moge polecic to zdecydowanie ten http://dealer.peugeo...motorspiaseczno
Innych nie znam bo nie mam potrzeby jezdzić bo ten jest ok.

Całkowicie sie zgadzam. U nas tez rewelacyjnie sie sprawdził. I jesli coś sie dzieje z autem to jezdzimy własnie do tego serwisu.

#513 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:07

Witam, mam taki problem- po umyciu na myjni ręcznej auto nie odpala do czasu az nie wyschnie i z nowu odpala az do następnego mycia ,co moze byc przyczyną? dodam ze modul bsm byl sprawdzany po podlaczeniu do komputera wyskoczyl tylko bląd swiec .

#514 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 01 luty 2014 - 22:11

podzielam Twoje zdanie

#515 Guest_podlasiak1111

Guest_podlasiak1111
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:50

Jeżdzę 5 lat wersją 3-drzwiową z silnikiem 1.6 z roku 1999 oraz przebiegiem przy zakupie 1800 tys. W sumie nie było tragicznie i szału też nie było. Jazda codziennie po nienajlepszym asfalcie (taka droga do pracy...) małe spalanie, w miarę szybki silnik (1.6), b. dobre przyśpieszenie. Naprawy przez te lata : wymiana łączników stabilizatora i dwóch amortyzatorów przednich (600 zł), tzw. simering bo ciekło spod niego (200 zł), łożysko sprzęgła (ale to przepieg, to wszędzie trzeba wymieniać) - 800 zł, siadła mi taka kostka w układzie elektrycznym której poszukiwałem na necie (chyba 70 zł). Na małych nierównościach nie stuka, ale gdy auto jest na większych, szczególnie gdy dwie osie są w nierównym położeniu to są stuki zawsze na wybojach. Ja na te stukanie po jakimś czasie przestałem zwracać uwagę. Po prostu stuka. Wiem z przeglądów że amortyzatory w porządku i łączniki stab. (bo wymieniłem) czy tylna oś (jest prosta i nie ma podstaw do regeneracji). Stuka na nierównościach i co zrobisz. Stukają plastiki, trzeszczą tylne siedzenia, przednie też trzeszczą, stuka koło zapasowe pod spodem (które zdemontowałem i wrzuciłem do bagażnika). Ale codziennie do niego wsiadam i jazda. W sumie w skali od 1 do 5 dałbym mu 3 z minusem. Takie auto na dojazdy do pracy, może jest i nie takie tragiczne.  

#516 Guest_podlasiak1111

Guest_podlasiak1111
  • Goście

Napisano 16 kwiecień 2015 - 12:51

sorki do powyższefo 180 000 przebiegu

#517 dejzi

dejzi

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 21 październik 2015 - 12:54

Ja nadal jeżdżę Peugeotem 206 i mogę polecić każdemu to autko, jednak jakiś rok temu miałem problem z tylną belką i musiałem skorzystać z regeneracji tylnej belki(konkretnie tutaj http://www.peugeot-citroen.com/), koszt naprawy nie był niski jednak jestem bardzo zadowolony z wykonanej pracy, do dziś jeżdżę i nie mam żadnych problemów z samochodem. 

#518 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2019 - 21:50

jak czytam wasze komentarze to az mi was zal to nie pasuje tamto , fotele itd to kupcie sobie lexusa ale i tak byscie narzekali  przed kupnem sprawdza sie opinie itd a jazde probna robiles to widziales co kupujesz vto nie wiem o co tobie teraz chodzi ja kupilem 206-ke i nie narzekam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych