Skocz do zawartości

Opel: Kadett - opinie kierowców

76 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2010 - 13:05

witam wszystkich serdecznie. posiadam takiego kadeciaka z 90 roku 1.4 na gazie od roku. jestem bardzo zadowolony i faktycznie w tych pieniądzach nic innego nie kupi. denerwowała mnie tylko skrzynia 4 biegowa więc ją wymieniłem na 5 biegów i od razu lepiej. autko na gazie pali między 6,5 na trasie do 120 km/h a w mieście w granicach 8 l/100 km. pozdrawiam wszystkich posiadaczy i fanów kadeciaka

#42 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2010 - 14:35

Widzę że naprawdę warto wymienić skrzynię na 5 To mi na skrzyni 4 biegowej przy 120 km/h pali 9l a po mieście 10l

#43 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2010 - 08:58

Mam ten samochodzik na gazie i jestem zadowolony, ale przy ujemnej temperaturze cięzko mi jest przełączyć go na gaz. Latem tego nie ma i nie było zanim oddałem go do mechanika. Jeszcze jak silniczek wejdzie mi na wyższe obroty i po chwili wcisne sprzęgło to obroty mi tak spadną że silnik potrafi zgasnąć.Czy ktoś wie co to może być?

#44 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 03 luty 2010 - 23:33

Mam ten wóz od lipca zeszłego roku przebieg około 300 tyś i jak dla mnie super.Częsci tanie, silnik dynamiczny eksploatacja na gazie kosztuje tyle co nic, tylko blacha słaba ale na wiosnę remont.W cenie do 3 tyś chyba nie ma lepszego wozu

#45 Guest_artur

Guest_artur
  • Goście

Napisano 08 luty 2010 - 23:31

mam opelka 1,4 c14nz 91r kat sedan benzyna/gaz mam go około 4 lat drobne usterki.autko polecam jak najbardziej,proste w naprawie,tanie czesci.mam przejechane około 300tys.Plastyki zeby nie pukały rozebrałem i podłozyłem silikonu.W progi zeby korozia nie brała wlałem takiej masy...olej,smar,fluidol.zamki w zime otwieram z pilota niema problem,trzeba tylko wymienic siłownik zeby mozna było tak otwierać.Dmuczawke mozna posmarowac i bedzie cicho pracowała. Sam naprawiam to moge cos podpowiedziec.

#46 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 21 luty 2010 - 11:42

Mam już rok kadeciaka na swoim utrzymaniu. Wcześniej było to auto rodzinne ale rodzice kupili nowe a ja dostałem kadeta. Jeździ u nas w rodzinie około 7 lat i naprawdę jesteśmy bardzo zadowoleni. Blaszki troche kiepskie ;/ ale przy regularnych naprawach nie jest tak źle. Obecnie jeżdżę nim po jednym z większym miast w Polsce i naprawdę jestem zadowolony. Dobra dynamika i spalanie rzędu 7-8l/100km w mieście, 6l/100 na trasie (100-120 km/h). Mankamenty : trzeszczące plastiki w środku ;/ i ma dziwne wibracje na niskich obrotach!!! może ktoś z Was podpowie mi co powinienem sprawdzić by je wyeliminować.

#47 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 07 marzec 2010 - 00:23

Nie ma lepszego auta. Jezdze nim juz 14 lat i popsol sie moze ze 3 razy. Koszt owych napraw okolo 100zl. Takze mmozge napisac ze auto bezawaryjne. Licznik przekrcil sie chyba 3 raz a auto dalej jedzie 170 km/h. Spalanie 6-8l. Polecam. Co do blach słabe

#48 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 18 marzec 2010 - 22:46

jest bardzo wdziecznym pojazdem tylko tszeba o niego dbac a lac tylko paliwo i pedal gazu do dechy to rzaden pojazd dlugo nie wytszyma przejechlem ponat 300000 tysiecy bez duzych napraw.Silniku tylko wymienilem uszczelke pod glowica i miska olejowa.Na trasie spala 8litrow gazu jazda do 120km w miescie 10 litrow.Wykonuje przeglady OT1i OT2 wedlug wskazan licznika [prowadze zeszyt wymian]

#49 Guest_Kasper

Guest_Kasper
  • Goście

Napisano 28 marzec 2010 - 12:36

Mialem wczesniej 1.6d z 1987 i nie mialem zadnych problemu z nim lato zima wsiada sie i jedzie male spalanie i jak na te lata bardzo dobre przyszpieszeni i dosc mocna blach teraz mam 1.4i z 1991 i jest super blacha w idealnym stanie nic go nie bierze i jest czym przycisnac jak na taki maly silnik polecam te auta mlodym kierowcom male spalanie tanie czesci i dobry konford jak na takie tanie auto pozdrawiam

#50 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 29 marzec 2010 - 12:58

A jaki masz silniczek 60km czy 75?, bo tym drugim to naprawdę jest czym przycisnąć

#51 Guest_Lukas

Guest_Lukas
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2010 - 02:42

Witam.Mój kadecik zrobił już 439385km.i to bez remontu silnika!nigdy mnie nie zawiodł,i za to go kocham.polecam to autko każdemu!

#52 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 05 maj 2010 - 11:32

Witam, mam pytanko. Czy ktoś z kolegów mógł by mi napisać jakieś informacje na temat amortyzatorów do ww. samochodu np. jakiej firmy, ponieważ chciałbym je wymienić.

#53 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 12 maj 2010 - 09:35

Szkoda, że bardzo mało ludzi się udziela na tym forum bo Kadett to bardzo wdzięczny samochodzik i naprawy są tanie. Np mi rdza zjadła lewy błotnik to go nie robiłem tylko udało mi się kupić używany i też czerwony za 50 zł

#54 Guest_Bazik

Guest_Bazik
  • Goście

Napisano 14 maj 2010 - 21:03

Ja mam 8 z kolei kadeta,auto super spalanie od 4 do 5litrow,odpalam w zimie bez problemu.mialem juz drozsze i niby lepsze auta a pomimo to wrocilem do poczciwego kadecika.wlasnie go tuninguje po swojemu jak narazie przyciemnilem szybki,kupilem do tylu lampy lexusa,zrobilem sobie biale zegary podswietlane ledami,ledy rownierz na nogi,nakladki na progi z omegi,biale kierunki do przodu,pokrowce alu ryflowane,w przyszlosci zamierzam pomalowac zderzaki w kolorze auta i spojlery na tyl,a i podwozie podswietle,pozdrawiam wszystkich fanow kadzia.chcialbym zeby ktos kiedys zrobil zlot kadetow,

#55 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 17 maj 2010 - 11:55

Masz racje kolego, zlot by sie przydał i te twoje fotki po ukończonej pracy z chęcią bym zobaczył Silnik 1.6 d jest super, stary ale jary i nawet te nowe silniki mu do piet nie dorastaja. U mnie w rodzinie jest 4 kadett, pierwszy był z 1980 r. kombi 1,2 benzyna i 4 razy Niemcy obleciał, 2 to diesel 1,6. 3 to 1,6 benzynka z gazem (TEN MA OCYNK)roczni 1989 a ostatni to 1,4 gaz sedan

#56 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2010 - 15:05

Witam kolegów, czytam wasze opinie i w sumie macie racje w nich. Ale ja swojego kadecika muszę zezłomować. Mam go dwa lata i wydałem dużo pieniędzy na jego poprawki, silnik układ wydechowy itp a on tak zgnił (widocznie już go takiego kupiłem) ze nie inwestuje już więcej w niego Teraz kupuje auto z ocynkiem i poświęce na to wiele czasu. Zycze Wam kolegom miłego podrużowania i sprawnych kadetów.

#57 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2010 - 21:54

wedlug mnie najlepszy pojazd za te pieniadze..jezdze nim 5 lat zrobilem 207tys km..I wiecie co?skrzynia 4 biegowa idzie 190km/h :) i zero awarii,tak sie z nim przywiazalem ze zaczalem inwestowac w niego troszke..a juz mialem go zmienic na cos nowszego..Dla zaineresowanych moge przeslac kilka fotek na maila..Jak dla mnie ten pojazd to rewelka...Pozdrawiam.

#58 Guest_astrowicz

Guest_astrowicz
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2010 - 00:39

kadet był protoplastą astry1,na jego błędach niemcy skonstruowali takie cudne autko jak astra,wielki szacun dla wszystkich kadetowiczów.

#59 Guest_Arkadusz

Guest_Arkadusz
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2010 - 00:35

Kupiłem super zadbanego z przebiegiem 44tys km :)już takich nie produkują pozdrawiam miłośników modelu Kadett

#60 Guest_Selfmade

Guest_Selfmade
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2010 - 18:19

jeżdżę kadetem od czterech lat i nigdy mnie nie zawiódł. GSI seryjnie jest wyposażone w sztywniejsze sprężynki i stabilizatory, co na naszych dziurawych drogach niektórzy mogą uznać za wadę. silnik rozwija 150 km i ponad 200 Nm co daje zadowalające :) osiągi. Udało mi się rozpędzić "kadzia" do220km/h. Jeżdże na benzynce i w mieście spalanie nie przekroczyło 8.5l (a spokojnie nie jeżdże) a na trasie przy sredniej 110km/h komputer pokazał średnią 5.9l. Polecam kazdemu kadetta. Jak już zauważono wcześniej tanie części. Jeżeli poświęci się trochę uwagi to nadwozie też da się utrzymać w należytym stanie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych