Skocz do zawartości

Opel: Kadett - opinie kierowców

76 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 09 luty 2009 - 21:48

wszystkim tym co piszą ze kadety i ogółem ople to syf i gówno wbijam jeden wielki w ich dupska nauczcie sie dobrze exploatować auta a potem piszcie na ich temat takie opinje ja mam i dbam i nic mi sie nie psuje

#22 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 15 marzec 2009 - 10:42

autko posiadam od 2002 roku. do tej pory zrobilem nim ok 100tys. dopki nie wypadne na przez podloge bede go trzymal - normalnie kocham ten woz;] wystarczy wszystkiego pilnowac na biezaco a kadett odwdzieczy ci sie bezawaryjnoscia

#23 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 18:20

Pięć lat jazdy, w tym roku stuknie mu 18 i... Blachy musiałem zrobić - jak przechodziłem koło niego słyszałem jak rdza go zjada. Spalanie 6.5 - 7 w mieście, na trasie 5,5 przy średniej 120 km/h. Wycisnął 170 km/h i był lekki zapas jednak przy 140 km/h zmienia "geometrię skrzydeł" i zaczyna żyć własnym życiem dlatego szczerze nie polecam. Swoją drogą silnik ma ciekawą charakterystykę prawie jak disel ciągnie od 1500 obrotów, a przy 3000 już kręci się fajnie (choć głośno jak w ciągniku). Awarie jak na pełnoletni samochodzik z poprzedniego tysiąclecia znośne (raz uszczelka pod głowicą silnika, alternator, kolumna kierownicy (niestety ze wspomaganiem co podniosło koszty), tylna końcówka tłumika - łącznie naprawy i koszty serwisu to jakiś 1000zł przez 5 lat + 700zł blachy). Stuka, a i owszem, ale droga do pracy w takim stanie że i w BMW5 stuka. Plastiki jak to wo poprzednim milenium. Bagażnik jak na tak małe autko rewelacyjny, miejsca w środku sporo, wspomaganie, centralny zamek, szyberdach. Co najważniejsze części po 5 zł (często dosłownie po 5 zł) i masa na szrocie. WNIOSKI: Może to śmieszne ale jeszcze KAJTEK będzie jeździł. Miała być wymiana na rodzinną Vectre C ale negocjacje skończyły się na tym, że żona kupuje sobie małą czarną (mikrę czy suzuki) a ja jeszcze potłukę się Kajtkiem, który tak naprawdę nigdy mnie nie zawiódł. NAJWIĘKSZA WADA: Do lansu to on się nie nadaje :)

#24 Guest_bogusia1

Guest_bogusia1
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2009 - 12:57

zgadzam z wszystkimi którzy piszą że to auto nie zawodzi mój opelek w tym roku kończy 20 lat i jest niezawodny.bać o niego trzeba ale się odwdzięczy.

#25 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2009 - 23:26

Witam mam ten sprzęt od 4 lat i jest naprawdę bez awaryjny jak go kupiłem wyglądał jak nowy 1991 rocznik ale mial przejechane 85000 km teraz mam obecnie 121000 tys kilometrow i czka mnie dopiero pierwsza naprawa ale zawieszenia. A co do blachy to tak jak wszyscy piszą ja tez juz wymienialem progi i natkola. Ale nic pozatym silnik jest super pozdrawiam

#26 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2009 - 10:19

Fakt blacha jest straszna. Smiga autko niezle.. Ktos mowil ze do palenia gumy nie poleca. Ja wogole nie polecam palic gumy bo sie keidys wyladuje na srodku drogi z oponami po bokach ;p Auto nie jest za glosne spalanie ponizej 7litrow jak na moja jazde. (prawko mam dopiero rok) I to b czesto w miescie jezdze. Wiec jak ktos zadba o silnik i bedzie jezdzil spokojnie to mysle ze 6l jak mu lyknie to wszystko. Chcialem zapytac czy jest sens wkladac gaz. i jak sie z gazem sprawuje?

#27 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2009 - 18:07

Mam go od 3-ech lat spala około 8.5L gazu myśle ,że ok

#28 Guest_Norbert

Guest_Norbert
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2009 - 17:39

Auto nie bez powodu dostało zaszczytny tytuł Samochód Roku 1985, bo jest to jeden z najmniej awaryjnych samochodów w historii. Wiem co piszę, bo mój Kadett ma już 22 lata (u mnie jest 17 lat i przebieg 350 tys km.) W zasadzie mogę powiedzieć, że w aucie nie zepsuło się nic! Bo usterką nie można nazwać wymiany klocków hamulcowych, tłumika czy świec żarowych albo pompy wody (te elementy były wymieniane), ale to są naturalne sprawy i w każdym aucie o takim przebiegu trzeba to wymieniać. Fakt, w tym Oplu jedynym problemem jest KOROZJA, ale tylko w newralgicznych punktach (progi, tylnie nadkola). To też zrobiłem. Dużym plusem jest 4 biegowa skrzynia biegów, i bardzo komfortowa jazda. Spalanie auta na poziomie 5 litrów pozwala śmiać się z nowych aut, bo postęp techniczny przez 20 lat się zatrzymał. (dziś diesle też tyle palą, a mówi się że takie nowoczesne - jest to nieprawda, nowoczesne byłyby gdyby paliły 3 litry). Samochód oceniam na 11/10 i polecam każdemu bo to kultowy wóz. Acha i jeszcze jedno: Opel Kadett zawsze był lepszy od VW Golfa II i III. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy tego wspaniałego samochodu i cieszcie się swoimi "Łezkami", bo dziś już nie produkuje się tak trwałych aut.

#29 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 17:40

trwałe niezawodne pojemne i bardzo oszczędne blacha do poprawy

#30 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 22 październik 2009 - 14:27

Mam takiego Kadeta na gazie i jeżdzę nim dużo. Jestem zadowolony ale spalanie gazu na mieście to ok 10 l Wymieniłem już rozrząd, pompę wody, amortyzatory tył, aparat zapłonowy, cały tłumik, świece, przewody, tarcze hamulcowe, klocki i wiele innych rzeczy ale to wszystko nie były duże koszta. To jest ten plus. Teraz chce wymienić po raz drugi przewody i zastanawiam się nad marką Sentech czy Janmar? Proszę o pomoc kolegów kadeciarzy.

#31 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 23 październik 2009 - 23:32

Mam pytanko czy moża coś zrobić by dmuchawa tak nie chałasowała czy też ten typ tak ma:p

#32 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 26 październik 2009 - 15:10

U mnie zaraz po kupnie dmuchawa chodziła cicho ale po jakimś czasie i do teraz już chodzi głośniej ale cały czas działa. Więc myślę ze ten typ tak ma

#33 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 01 listopad 2009 - 00:15

Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ nie świeci mi się 3 światlo stopu i nie wiem co moze byc tego przyczyna czy ktos moze mial ta usterke i moze poradzic??

#34 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 09:40

cos mi w nim przerywa na pelnym gazie idzie na malym szarpie niewiem czy to nie modul w aparacie zaplonowym swiece ok kable nowe macie jakies sugestie co mu dolega

#35 Guest_Kadett 1.4

Guest_Kadett 1.4
  • Goście

Napisano 04 listopad 2009 - 12:36

Sprawdz kolego jeszcze kopułkę i palec. Można jeszcze sprawdzić filtr powietrza. Może to akurat pomoże, ale mi osobiście też Kadett trochę szarpał zanim aparat zapłonowy sie popsuł.

#36 Guest_piterostrow

Guest_piterostrow
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2009 - 13:05

witam użytkuje to autko prawi 2lata przejechałem nim ok 30000 km ,byłem nad morzem, w gorach i niedam złego słowa powiedzieć na temat mojej furki,a nie jestem spokojnym kierowcą i lubie poszaleć,spalanie w granicach 7-8 l/100,troche szkoda że słaba blacha no i trche trzeszczą plastiki w śodku,ale naprawde polecam

#37 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2009 - 12:43

Mam pytanie jaki model kadetta mi proponujecie? Z jaki silnikiem dokładniej disel czy moze benzyna a moze gaz? mam prawko od miesiaca i po przeczytaniu waszych opinii ten samochod wydaje mi się idealny. Drogi nie jest w utzymaniu tez nie czekam na Opinie i propozycje :)

#38 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2009 - 10:45

Ja mam Kadetta 1.4 60 km i jestem zadowolony, ale wolałbym ten model z silnikiem 1.6 Lub diesla) ponieważ jest bezkolizyjny, jeśli pęknie pasek rozrządu to w sumie trzeba założyć drugi i dalej (rozrząd trzeba ustawić, wiadomo) Mam swojego na gazie i śmigam, ale diesel też jest bardzo dobry, jeśi nie przeszkadza Ci "klekotanie" to kup sobie diesla. Będziesz zadowolony

#39 Guest_rafal

Guest_rafal
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2009 - 13:18

bardzo dobry samochod. male spalanie w granicach 5l/100km. teraz mam problem z odpalaniem. ale to groszowa sprawa. wystarczy zregenerowac wtryski. 10 zl od sztuki kosztuje taka naprawa a jest ich 4. nie inwestuje bo moja miloscia jest mazda 626 ktora stoi jeszcze na warsztacie. jak wyjade to nie jeden sie zakocha. ale kadecik dla poczatkujacego i nie tylko.polecam i pozdrawiam

#40 Guest_Kamilo

Guest_Kamilo
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2009 - 14:00

Kupilem Tego kadeta w 2007 roku , jest to stara wersja z 4 biegową skrzynią ( wstawilem juz 5 tke skrzynie :) ) co moge powiedzieć o Tym autku , jest naprawde super , silnik pracuje równo , mało bierze oleju , ogolnie silniki nie do zajechania. jedyny Minus pojawia się zimą , dlatego że jesli stoi calą noc na dworze przy ostrym mrozie to czasami dlugo trzeba sie nakrecić. Duzo osób nazeka na deske rozdzielczą , strasznie stuka na dziurach , wszystko lata , tutaj polecam sciagnięcie calej deski i obłozenie Gąbką lub czymś podobnym wtedy zlikwidujemy szelest plastików. Tylnie błotniki , polecam sklepać rant na którym osiada woda , bloto i zaczyna gnic , sklepanie rantu obnizy gnicie :) duzo mogł bym pisac o tym aucie bo robilem kapitalny remont od podstaw , jestem mechanikiem Typowo BLACHARKA to moja specjalnosc , jesli ktos ma jakies pytania prosze pisać deelo@vp.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy