Skocz do zawartości

Opel: Kadett - opinie kierowców

76 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2006 - 12:31

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Opel Kadett.

#2 Guest_Górolicek

Guest_Górolicek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2006 - 21:00

Auto teraz można za grosze kupić a jak się trafi jeszcze taki egzemplarz jak mam ja to dziękujcie tam na górze.Spalanie 4.2-5.5l/100km, mankament to blacharka no ale to już ma latka.Komfort jazdy jak w astrze(mam jedno i drugie i nie żadnych różnic)A i czasami tylko nie chce zapalić jak jest niezły mróz, ale ja garażuje nie ten problem mam z głowy.Przebieg mojej fury to:531 492km co dużo??Diesel - to wszystko tłumaczy:)

#3 Guest_Werni

Guest_Werni
  • Goście

Napisano 23 luty 2006 - 22:28

Jestem posiadaczem Kadzia od ponad 3 lat. Trochęjużz nim użyłem i znam każdy jego element. Jest to już samochód leciwy i wiadomo blacharka jak to w oplach. Silnik niesamowicie oszczędny w trasie można zejść poniżej 5l. NIe spalił mi jeszcze więcej niż 7l i to nawet z przyczepką. Zimąfaktycznie z zapalaniem czasem trzeba się namajstrować. Zawieszenie nie za przyjemne i plastki piszczą. Jednak pomimo tych wad autko jest ok. Części dostępne w rozsądnej cenie więc z naprawąnie ma problemu. Wiele można zrobić samemu

#4 Guest_Zraz

Guest_Zraz
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2006 - 13:53

Ja zrobiłem nim przez 2 lata 74tys km i stwierdzam, że autko jest OK dla ludzi jeżdżących spokojnie, jeśli ktoś chce "palić gumę" lub wcisnąć pedał gazu i czekać aż coś wciśnie go w fotel nie polecam. Ja musiałem tylko dokonać naprawy skrzyni biegów przez te 2 lata i wymienić łożyska w alternatorze. Spalanie: jeżdże na gazie, w cyklu mieszanym do 120km/h 7,1 litra. Przyjemne miękkie zawieszenie, dużo miejsca w środku, duży bagażnik.

#5 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 29 marzec 2007 - 12:05

Jest to pierwszy mój samochód, kupiłem go, żeby nauczyć się jezdzic, i jak rozbiję to zeby nie było szkoda... kupiłem go 4 lata temu! i jeżdzę do tej pory ;) tak mi się spodobał. Dla ludzi z niskim funduszem na samochód jest to idealne rozwiązanie: części tanie, na szrotach masa części, i 160km/h poleci ;)Problem to blacha.. jak to w oplach. Poza tym różne awrie się zdazają, wymienialem półoś z tyłu, jeden wtryskiwacz, no i bieżąca eksploatacja: płyny, przewody zapłonowe, świece. Za 2-3 tysiące nic lepszego wg mnie się nie kupi.

#6 Guest_mark

Guest_mark
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2007 - 20:12

kadett to syf jak kazdy opel

#7 Guest_Barret

Guest_Barret
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2007 - 21:18

Posiadam takiego kadetta od prawie dwoch lat i nie nazekam . Spalanie jak na silnik benzynowy w normie ( cykl mieszany 7,1 - 7,5 a trasa 5,5) ale jak sie wjedzie w miasto lub ponosi fantazja z wciskaniem gazu to spalanie dochodzi nawet 10-12 litrow . poza tym auto tanie w utrzymaniu , tanie czesci dynamika przyzwoita . glownymi chorobami sa : blacharka , cieknaca miska olejowa , zamarzajace zamki w zime stukajace plastiki wnetrza . komfort resorowania jest weglug mnie przecietny bo na trasie rownej jedzie sie calkiem przyjemnie ale na duzych dziurach slyszalnie stuka wszystko w srodku i przy wiekszej dziurze czuc ze auto wyraznie nie radzi sobie z resorowaniem . pozdrawiam - Barret - Kandydat Kadett Tuning Klub"u

#8 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2007 - 20:09

Kadetta uzytkuje juz od 1998r, przez te lata wiem juz sporo o nim, napewno te auto nie jest idealem(blacharka)lecz silnik diesla zasluguje na uznanie moze moc nie zachwyca lecz starcza w miescie a czasami i poza, malo ktore auto potrafi przewiesc z bardzo duzym obciazeniem. Silnik jest w nim poprostu the best!!! o spalaniu juz nie wspomne 4,6/1oo!!

#9 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2007 - 15:24

Kadett to fajna bryka. Mam teraz 1.6 ale swapuje na 2.0 na wiosnę. Silniczek mam już zrobiony po kapitalce. Jedyny mankament to blacha. Ale można się przyzwyczaić. A przeciwnikom marki i kadettów to tylko łby na pal nabić i bryły w polu tłuc. Pozdrawiam

#10 Guest_zbik

Guest_zbik
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2008 - 23:57

kadett z 1986r 1.6disel kupilem go jak mial 130.000km przejechane przez nastepnych 6 lat natuklem nim 470.000km razem 600.000km oczywiscie regeneracja pompy wtryskowej,wymiana pierscieni to nic co ten samochod przpuscil przez siebie ropy.oddalem go do komisu sprawnego i wpelni jezdzacego cena 600zl szkoda tylko ze te nowsze auta nie sa tak wytrzymale jak kadett

#11 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 08 październik 2008 - 22:01

Ten samochód to koszmar.Sypiące się blachy,olbrzymie spalanie-miasto 14l/przy super oszczędnej jeżdzie 10l,tandetne wykonanie,straszna awaryjność.Przykładowo:zapłon to ten sam co w Poldku 1.6gli i czekają was niespodzianki przy wyprzedzaniu,gdyż właśnie wtedy lubi zawodzić(głupi scalaczek,który jakiś idiota umieścił przy aparacie zapłonowym kosztuje 100pln-tu na pociechę mogę napisać, iż akurat układ zapłonowy jest zapożyczony z Renault,pompa wodna to pomysł chorego człowieka,hamulce przód a u mnie akurat GM-parodia,moc silnika śmieszna a sam układ wraz z chłodzeniem nietrwały i bardzo awaryjny. Jeśli już napalicie się na tę w miarę nowoczesną sylwetke to kupujcie model z silnikiem 1.4-jest faktycznie oszczędny.Generalnie jednak firma Opel to dno dna i ja ich wyroby będę omijał z daleka a miałem już w życiu kilka samochodów.Ten oklazał się najgorszy z wszystkich.Na koniec jeśli nie wierzycie,że coś może gnić szybciej od Poldka to sprawdżcie w realu i kupcie jakiś co najmniej 5-letni wyrób w/w marki.A teraz zagadka.....czemu firma Opel w wyższych modelach montuje nie swoje silniki???????????

#12 Guest_WOJTEK

Guest_WOJTEK
  • Goście

Napisano 11 październik 2008 - 12:01

Przed chwila wrócilem z gieldy i kupilem takiego kadetta w dobrym stanie za 1300zł zobaczymy jak to bedzie ;p ciekawi mnie spalanie tego autka

#13 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 16 październik 2008 - 19:02

bardzo dobry woz a przedewszystkim bardzo trwaly jedynie do czego mozna miec zastrzezenie to do plastikow ktore przeszkadzaja w czasie jazdy ale pozatym jest super i bezawaryjnie

#14 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 16 październik 2008 - 19:15

syf totalny

#15 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2008 - 11:22

ja kupiłem wczoraj diesla 1.6 no i sie okaże co to bedzie w zimie

#16 Guest_MICHAŁ.

Guest_MICHAŁ.
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2008 - 12:36

AUTKO FAJNIE SIE PROWADZI MAM GO 1,5 ROKU BYŁ SPROWADZONY Z NIEMIEC W 2006R,BARDZO SŁABA BLACHA TYLNE NADKOLA BARDZO GNIJĄ JUZ MI GO RDZO BIEŻE CZĘSCI BARDZO TANIE ,SILNIKI DOBRE ,AUTO PRAKTYCZNIE BEZAWARYJNE ZROBIŁEM NIM 10 TYŚ KM,JESZCZE MAM NA NIM LAKIER ORGINAŁ.JAK SIE ZADBA TO AUTO NIE DO ZDARCIA.

#17 Guest_Zdzichu

Guest_Zdzichu
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2008 - 22:54

użytkuje to autko od 10 lat i stwierdzam z całą pewnością, iż jest to auto bezawaryjne (lać do baku i jeździć. Pali 7-8 l/100km. Autko super. Jedyny mankamento to blacha i zamarzające zamki zimą. Polecam.

#18 Guest_bąk

Guest_bąk
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2008 - 17:06

kcb db erd rcntg dnmd mhd shfrchf fhdchf xbfd znuuj mzbc iowz cmiwmz klaz mcgk zop rsnm wbamz nmw po bnamtu:P cmip wzeazbi ja hehe:P

#19 Guest_Dawcio

Guest_Dawcio
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2009 - 21:47

Ja mam opelka od 2lat.zrobilem blacharke (tylnie nadkola i progi)bo to musze przyznac z zalem Katastrofa.osobiscie duzo w niego nie wlozylem same taki estetyczne spr.typu pokrowce tapicerka w srodku pare diod i robi SzAl.autko nie do zajechania oczywiscie.tylko teraz przy tych mrozach mam problem z zapalaniem.przy zimnym silniku gdy krece nim strasznie dlugo kreci najpierw powoli pozniej coraz szybciej i jak juz z ciezko ale zalapie strasznie zakopci.mam pytanie co to by moglo byc?

#20 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2009 - 13:27

elegancka maszyna silnik bezkolizyjny idzie jak szalony

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych