Skocz do zawartości

Opel: Omega - opinie kierowców

969 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Jerzyk

Guest_Jerzyk
  • Goście

Napisano 22 maj 2003 - 10:23

Rok temu kupilem 14-letnią Omege. przez ten czas wymienilem tylko swiece i kable wys. nap.Autko bezawaryjne,ale ma spory apetyt15l.gazu w miescie.Dwu litrowy silnik to istny potwór ale dopiero po przekroczeniu 3tyś.obr.Idealne auto na dlugie trasy.Na kocich łbach troche halasuje ale po wymianie łączników przedniego stabilizatora i silanbloków tylnego mostu cisza w aucie.

#22 Guest_kolaski

Guest_kolaski
  • Goście

Napisano 25 maj 2003 - 20:41

jestem nowym użytkownikiem omegi 2.0 CD brak mi informacji na temat samochodu jeśli ktoś może przeslać mi jakieś inormacje lub dane techniczne

#23 Guest_Dobity przez serwis Opla Ryszard

Guest_Dobity przez serwis Opla Ryszard
  • Goście

Napisano 26 maj 2003 - 01:29

Auto super ! Serwis Opla TOTALNE NIEPOROZUMIENIE !!!!! Przyjaciele jeżeli posiada Ktoś schemat elektryczny systemu chłodzenia silnika X25DT z Klimatronikiem i podzieli się ze mną będe dłużny Mu aż do śmierci,a nawet dłużej !!!

#24 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2003 - 19:12

Mam autko - (skromny jestem by nie napisac rakietę), ale mam problem. Na wolnych obrotach przenoszą się drgania. Nie jest to poduszka pod silnikiem ani skrzynią - sprawdzano mi. Może Wy możecie mi pomóc ? Z takimi silnikami żadko kto miał doczynienia - fabryczny serwis we Wrocławiu mięknie.mjoker@korbajt.pl. Z góry dzięki

#25 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2003 - 19:17

Sorry - nie chciałem obrazić serwisu fabrycznego, oczywiście we Wrocławiu takiego nie ma.Szukam pomocy gości, którzy naprawde mają o tym pojęcie.

#26 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2003 - 04:10

Mój ojciec zrobił tym samochodem 270tys. kilosów. Dojeżdżam nim do szkoły i woże się po mieście. Czasami wypady po za miasto.Jeśli chodzi o spalanie to wcale nie jest powiedziane, że spala baaardzo dużo. Trzeba umieć jeździć. Bez przesady, w końcu to pełny wtrysk. Osobiście nie szarżuje, nie jeżdże szybko bo nie ma odpowiednich dróg, po za tym szkoda auta. Według mnie same plusy. Porównywałbym Omege z Mercedesem. NIE CHCE INNEGO SAMOCHODU!!!

#27 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2003 - 04:10

Mój ojciec zrobił tym samochodem 270tys. kilosów. Dojeżdżam nim do szkoły i woże się po mieście. Czasami wypady po za miasto.Jeśli chodzi o spalanie to wcale nie jest powiedziane, że spala baaardzo dużo. Trzeba umieć jeździć. Bez przesady, w końcu to pełny wtrysk. Osobiście nie szarżuje, nie jeżdże szybko bo nie ma odpowiednich dróg, po za tym szkoda auta. Według mnie same plusy. Porównywałbym Omege z Mercedesem. Moc 85 KW - 114 KM.Komfort, nieczuje zmęczenia, przestrzeń.Pamiętajcie!!! Jeśli się dba o samochód to się pojeździ wiecej niżby się chcialo!!!NIE CHCE INNEGO SAMOCHODU!!!

#28 Guest_Greg

Guest_Greg
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2003 - 10:09

Bardzo wygodny samochód ale serwis jest straszny. Mam ją już prawie rok i musiałem zrobić generalke silnika, straszne koszta prawie 3000zł. Jeżeli ktoś ma jakieś informacje lub coś go ciekawi na temat tego auta to prosze pisac.

#29 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2003 - 01:05

Mimo, ze na razie automat, to nie ma na nia mocnych - 230 km prosto od irmschera to jest to! Jesli czas i budżet pozwoli pod machą zagoszczą dwie turbinki...

#30 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2003 - 10:59

auto wygodne choc zawieszenie za miekkie ,blachy sa strasznie slabe gorsze niz w cinqecento!

#31 Guest_Kruszka

Guest_Kruszka
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2003 - 20:35

Mam 2.3 td intercooler nie nażekam mam klime granie siedzienia lusterka pelna elektronike nie jest mułowaty wyciąga dwie paki

#32 Guest_Murzyn

Guest_Murzyn
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2003 - 02:25

Pelen wypas - kombi. Nie jednego przerobilem.

#33 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2003 - 08:54

Nie mam zastrzezen nawet po przegrzaniu silnika i zajechaniu turba radzi sobie niezle.Przede wszystkim auto komfortowe

#34 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2003 - 22:20

Super auto, jestem użytkownikiem od nie dawna, proszę o informacje dotyczące komputera ( nie pokazuje średniego zużycia paliwa oraz średniej prędkości) pozostałe wskazania są p5rawidłowe. Może gdzieś odłączony jest jakiś czujnik? Proszę o informacje.

#35 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2003 - 18:58

swietne auto, co prawda po 350 tys padla klima i zaczal wariowac ABS, po 400 tys padla skrzynia aut, ale silnik jak nowy, ciekawe ktory fiat lub daewoo tyle przejedzie. przyspieszenie najlepsze miedzy 120-150 km/h, do setki raczej kiepskie

#36 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2003 - 03:04

To autko jest po prostu OK. Jest jak na swój wiek mało awaryjne, bardzo wygodne a ile miejsca. Na prawdę super samochodzik polecam każdemu. Jeśli ktoś chcę sportowe osiągi to 2.0 to troszkę za mało - szczególnie przy automacie. I to właściwie jedyny minus mojego egzemplarza. Chociaż jak na auto ważące 1600kg 12 sekund do setki przy automacie i na gazie to i tak nie najgorzej. Troszkę duże spalanie (jak cisnę 15 litrów LPG na bank - na trasie, na miescie wole nie mówić - tutaj automat tez swoje dodaje...) Ale z kolei jak się obchodzi z pedałem gazu delikatnie to na mieście coś koło 12 litrów LPG trasa 10 więc nie jest źle. POLECAM TO AUTKO. Sory za trochę chaotyczną wypowiedź.

#37 Guest_TOMEK

Guest_TOMEK
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2003 - 11:57

auto które miałem dość krótkoale dało mi sie we znaki przestronnośc skóra automat poprostu luksus ale ciężko było mi sie rozstac ale za cene którą zaproponował kilijet kupiłem peugeota 406 i też nie narzekam :)))))

#38 Guest_Fabian

Guest_Fabian
  • Goście

Napisano 05 listopad 2003 - 18:21

opel omega MV6, hahahah uzytkuje to cos i nie ma startu do bawary, , jest wadliwe i brzydko wykonczone-ten kto holduje opini ze opel jest lepszy od bawary powinien sie nia przejechac bo chyba narazie oglada tylko na ulicach

#39 Guest_Major

Guest_Major
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2003 - 12:02

Czlowieku co ty porownujesz Omege do 7-ki? Przeciez to auta dwoch roznych klas.Poza tym jak by wszystkich bylo stac to zapewne zamiast Omeg jezdziloby wiecej BMW.

#40 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2004 - 14:10

Fajne auto, ale trzeba unikać serwisów. nie znają się zupełnie nawet w wawie.W mieście do 12 litrów, w trasie do 240 na godzinę 10 litrów. to chyba mało co? przebieg 170 tyś.km i żadnych poważnych awarii. jakieś małe wycieki z silnika(w serwisie nalali za dużo oleju i puściły simeringi)na klockach 20tyśięcy, wydech cały do wymiany po 130 tyś. ale korozja pod tylnym zderzakiem, auto bezwypadkowe!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy