Skocz do zawartości

Opel: Omega - opinie kierowców

969 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 maj 2001 - 12:30

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Opel Omega.

#2 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 24 maj 2001 - 18:17

Super auto - wszyscy zostaj? w tyle. 8s do 100 km/h.Wstawiłem gaz i w trasie pali mniej niż 10l - cudo. W mieście około 15l gazu, ale po 1,17zł/l -taniocha - luksus. Polecam wszystkim

#3 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 02 październik 2001 - 19:49

Czy nikt nie jeździ Omega 2.0 16V ? Ludzie napiszcie coś...

#4 Guest_Krzychu

Guest_Krzychu
  • Goście

Napisano 30 listopad 2001 - 00:51

Moj tata posiada ten model.Prawde mowiac to nikt z naszej rodziny nie wie ile ma koni.Przyspieszenie to istna rakieta ale silnik wkoncu od Corvetty wiec chyba nie ma sie co dziwic.Jedyna bolaczka jaka mnie dreczy to ze niezmiernie zadko moge nim jezdzic.Ale ja go dosiadam to wszystkie knysze moje.

#5 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2001 - 21:06

Ogolnie jestem bardzo zadowolony, duzo miejsca, poprzez zamontowanie inst. gazow. brdzo tani w eksploatacji- na trasie zuzywa ok 9 litrow gazu. Komfort i oszczednosc.Oby tak dalej. Polskie drogi jednak najlepiej "znosi"niemiecka. technologia.

#6 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2002 - 16:52

Bardzo dobra bryka. Niepodoba mi się tylko kolor - czerwony. Ale mogę przelakierować na równie brzydki metalik.

#7 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 03 marzec 2002 - 11:35

Dwa dni jezdzilem ta Omega, skupilem sie przedewszystkim na silniku i chyba zawiodlem sie. Osiągi dalekie od zadowalajacych, spodziewalem sie lepszej dynamiki, zuzycie paliwa ok. 9 l to chyba troche za duzo. Temu autu potrzebny jest porzadny diesel z bezposrednim wtrysdkiem i mocy ok. 150 KM

#8 Guest_Arek

Guest_Arek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:22

To prawdziwy koń roboczy,silnik trwały,cichy,oszczędny.Jeśli trzeba przycisnąć na pedał gazu bez problemu przyśpiesza i można pojeździć jak autkiem sportowym. Dla mnie ekonomiczna,trwała i komfortowa.

#9 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:23

Na to auto cięszko znaleźć kosę. W moim mieście jedynie przed Nissan"em 300ZX twin turbo klękam na kolana...:) poza tym wygodnie, cicho i muzyczka:):):)

#10 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:24

Miała kiedyś 3.0 ale i tak teraz zostawiam dresów w cinkasach w tyle.Czarna obnicha .Uważaj,moja przecietna prędkość to 180km/h.

#11 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:24

jak na skrzyzowaniu wrzuci sie sportowe przelozenie i wylaczy kontrole trakcji to az strach nia jechac.ma takiego buta zetrzeba sie mocno trzymac kierownicy, ale i tak najlepiej jest na sniegu ze skreconymi kolami - samochod doslownie lata.Poza tym ma bardzo ladne wykonczenie (skora, drewno).Producenci sie postarali.

#12 Guest_Romeło

Guest_Romeło
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:25

A ja mam takiego diesla muła co nie jedzie więcej niż 160km/h , ale pali 7l opału po 1.50zł,ludzie.

#13 Guest_Tomaj

Guest_Tomaj
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:26

Wersja na skórach z grzanymi fotelami wyrwana z rąk rzeźnika, który włączniki od grzania foteli przerobił na halogeny. Wielka i wygodna, ale "japończyk" to to nie jest. Spala 10l. oleju w mieście, a te 100KM bardziej przydaje sie na trasie, bo spod świateł jest wołowata.

#14 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:27

W 2002 roku moze zbyt kancasta, ale mnie sie podoba. Po planowaniu glowicy i zwiekszeniu CO2, swiece Splitfire+wiecej zimnego powietrza przed filtrem pali 12 benzyny (gaz uwazam za profanacje samochodu)przy ekonomicznej jezdzie, ale Paski 2.0 i Bejce 520 zostaja, Sportingi widza tylko czysta klape. Jeden z bardziej awaryjnych samochodow.

#15 Guest_zbyszek

Guest_zbyszek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:28

moim zdaniem jest tak slaba,ze masakra!!!!!!!!!!!!1

#16 Guest_romek

Guest_romek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 22:29

Fajny Diesel z automatem.Wady:duza masa i apetyt na paliwo ok. 11-12l

#17 Guest_.

Guest_.
  • Goście

Napisano 01 październik 2002 - 20:59

Masakra. Zero przyśpieszenia. duże zużycie paliwa (zarówno gazu jak i benzyny). Bardzo awaryjne. Mam ją od nowości. Już w pierwszym tygodniu eksploatacji wróciła do serwisu na 3 tygodnie - padła skrzynia (a zapewniali że przynajmniej 5 lat pojeżdżę). Rocznik "96 teraz mam 83000km przebiegu - wysiadł komputer i znowy skrzynia biegów - szacowany koszt naprawy w serwisie ok 19000PLn.Zastanawiam sięczy warto ją naprawiać czy lepiej zezłomować.Wyżej wymienione usterki to tylko kropla wody w morzu. To moja druga omega. Przedtem miałem A. Była dużo mniej awaryjna. Zastanawiam się tylko za co dałem 127000PLN?

#18 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2002 - 02:07

Jest poprostu za***ista co tu dużo gadać !!!

#19 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2003 - 10:42

Nie ma gadania, jest świetna !!!!!!!! Ze startu troszke muli ale po 60km/h nie ma leszcza na omeśkę. Nie mówie co się dzieje powyżej 150 :) !!!! uuuuuu! Głowa boli a inni nie wiedzą nawet, że ich wyprzedzam !

#20 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 16 maj 2003 - 17:49

Trochę słąby silnik 2.0 (115 koni) jak na tę mase (czytałem opinie wyżej i niezgadzam sie z tym wycinaniem BMW 520). Cześto i gęsto na kocich łbach lubią pograć sobie plastiki, ale to norma w większości Opli,. Autko naprawde jak na swoje lata mało awaryjne. Jeżdzę głównie w miescie wię cmi pali Pb=13l, a LPG=15l. FGakt jeste jeden że to naprawdę spory kawałek blachy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy