Skocz do zawartości

Opel: Vectra - opinie kierowców

809 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_dzidek

Guest_dzidek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2003 - 14:44

Boshe co tu jest????planuje zakup vectry z 1999 czy 2000 z 2 litrowym silnikem ale wasze opinie mnie wystraszyly.Otoz jezdze Audi 80 B4 z 1992 z 2 litrowym silnikem niestety automat i chce poszukac wrazen w manualnej skrzyni biegow.ALe jesli vectra tak usterkowa to wole zostac przy tym co mam.MOje Audi mam je 2 lata narzekalo tylko na wyciek oleju ze skrzyni biegow ktory w tym roku zostal usuniety chociaz przyznam ze mialem probelm ze znalezeniem zimeringow.napiszcie mi wiecej opini i czy warto kupic vectre....??

#42 Guest_rafael

Guest_rafael
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2003 - 23:42

Silnik trochę za słaby - jest na to rada ( trochę lewa ) -wyciąć katalizator, włożyć sportowy filtr powietrza. Prowadzenie bdb , tylne niezależne zawieszenie robi swoje.Spalanie ok. 9-11 l gazu. max 200km\h przy gazie ( licznik )Awarie :1.Alternator - objawy - obroty silnika falują2.Pompa paliwowa - ponoć normaalka - na szczęścice miałem zasilanie alternatywne :-)3. drobiazgi - przełącznik świateł , kierukowskazów, przewody klimy

#43 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2003 - 21:00

W lipcu sprzedalem Vectre 2,0 16V CD z 1999, kombi, miala na liczniku 150tys, w serwisie na dluzej byla raz gdy zepsula sie popma olejowa, czy cos takiego, pozatym byly male problemy z zaweszeniem, ale to z powodu stanu polskich drog, a jezdzilem duzo po drogach wiejskich-omijalem duze trasy!Ale w sumie bardzo dobre auto.Teraz przesiadlem sie do Vectry C 2,2DTR, spalanie bardzo dobre, na trasie z b.Jugoslawi do Polski po auostradzie 130km/h 5,7l z non stop wlaczoną klimą.Auto bardzo komfortowe, dobrze wyciszone, duze, ale po 10 tys cos stalo sie ze skrzynia biegow, ciezko wchodzi jedynka i czasem nie chce wejsc wsteczny....Znajomy ma takie samo auto i nie ma zadnych problemow.Vectra cc z 2,2 diesel swietnie sie prowadzi, ma cudowny uklad kierowniczy, ktory dziala niezwykle precyzyjnie! Bardzo dobre auto, a jednyna jego wada jest to ze ma blyskaice na znaczku, bo gdyby byl to np VW kazdy patrzyl by na to auto inaczej...a to naprawde pierwszy opel od wielu lat ktory nie rozni sie niczym od konkurencji i to nie forda ale Audi, VW czy C klasse!

#44 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 06 luty 2004 - 21:55

Chcialbym zorientowac sie w cenie kompletnego silnika oraz samej glowicy cylindra do Opla Astry 1996 do silnika 1.6xel 16v. Jestem zainteresowany kupnem. Prosze pisac pod adres: amilkar@tlen.pl

#45 Guest_Dredd

Guest_Dredd
  • Goście

Napisano 22 luty 2004 - 15:47

mam ten samochod od ponad pol roku, zrobilem nim kilka tysiecy, ogolny przebieg to jakies 120 tys, jestem z niego bardzo zadowolony, wczesniej mialem kadetta E i obiecywalem sobie ze w zyciu juz nie kupie zadnego opla jednak wyszlo inaczej i bardzo sie z tego ciesze, jak do tej pory to nie zauwazylem zadnego ubytku oleju, zadnych usterek mechanicznych nie bylo, a jedyne co zrobilem to wymiana opon i wycieraczek, spala dosc sporo ale jezeli sie umie (no i chce) jezdzi ekonomicznie to nie jest tak zle, a co do mocy silnika to mogla by byc ciut wieksza ale te 90 koni to i tak wystarczajaco duzo jak na moje potrzeby :)

#46 Guest_Grzegorz

Guest_Grzegorz
  • Goście

Napisano 26 luty 2004 - 13:11

kupię opla vectrę 2.0Cd pilne rok 1999/2000r.numer tel.601674250pilne

#47 Guest_JACO

Guest_JACO
  • Goście

Napisano 08 marzec 2004 - 19:52

MAM PYTANKO CZY ZAKLADANIE GAZU PRZY 122TYS JESY SENSOWNE I CZY KTOS MOZE SIE PODZIELIĆ DOSWIADCZENIAMI NA TEN TEMA tematplis!!!!!

#48 Guest_Marian

Guest_Marian
  • Goście

Napisano 16 marzec 2004 - 09:52

Czytajac opinie uzytkownikow i pseudouzytkownikow Opli mozna naprawde sie wystraszyc. Fakt, ze komus zawieszenie szwankuje po 160000 km jazdy po polskich drogach nikogo nie powinno dziwic.Jezdzac po polskich drogach amortyzatory nalezy wymieniac co 100 000 km.Przy kupnie auta uzywanego nalezy zwrocic uwage co sie kupuje.Od 8 miesiecy jezdze VECTRA, zrobilem 25 000 km w sumie ma 145 000km. Samochód nie byl bity a poprzedni wlascicielzbytnio go nie katowal. Co ja zrobilem.- wymiana rorzady i pompy wodnej - standard- wymiana amorkow Jedynym minusem jest troszke za duze branie oleju.Nie ma aut idealnych zawsze musimy pojsc na kompromis.Analizujac czasopisma motoryzacyjne, testy ,opinie mechanikow Uzywane auta marki Opel Vectra roczniki 97 - maja najlepszy stosunek cena / jakosc

#49 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 19 marzec 2004 - 23:06

Samochód jak inne.Kiepskie paliwo oraz drogi mają wielki wpływ na awaryjność mojego auta. Tylne zawieszenie w postaci czterech tulei metalowo-gumowych wymieniłem, przekładnię kierowniczą z jej tulejami teflonowymi regerowałem, paliwo pompuję ostanio w Schellu i nie ma niepokojących objawów w postaci falowania obrotów na jałowym biegu, wymieniłem alternator, wyświetlacz działa częściowo ale nie należy się tym przejmować, łączniki stabilizatora należy co jakiś czas wymieniać itd. Taen samochód można nazwać plastikenwagen.

#50 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 22 marzec 2004 - 23:54

ogulnie samochodzik bardzo ładny dosyć szybki ale.....jeżdze nim 5 miesięcy kupiłem od 1 właściciela{sprawdzony przez serwis itd.itp..palić dosyć mało pali ok 8-9w trasie po mieście10-12 i żre mi olej na maxa ok.2 literków na 10000tys.km i tylko po mieście bo w trasie nie pali wcale?rano na biegu jałowym gaśnie???czyściłem przepustnice robiłem już wszystko.... wymieniłem czujnik biegu jałowego i nic!!!!!!założyłem gaz i jeżdze na gazie pali po mieście 12-14 natomiast w trasie 10 w sumie jestem zadowolony tylko proszę o pomoc jak zlikwidować gaśnięcie na biegu jałowym jak jest zimny silnik(na gazie nie ma problemu)z góry dzięki

#51 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 24 marzec 2004 - 12:29

Mam ten samochód od nowosci i generalnie jestem zadowolony. Przejechalem już 220.000!! Poza pzreglądowymi sprawami wymienilem już drobiazgi przy przednim zawieszeniu i listwe wysokiego napięcia - to chyba nieduzo jak na 220.000 km i jeżdzie na LPG. To dobry samochód ale następny będzie mercedes - oczywiscie używany:))

#52 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2004 - 13:57

Generalnie dobre auto. Kupilem gdy miala 50tys od lekarza zadbany nie bity w b dobrym stanie. W ciagu roku zrobilem 40tys na LPG REWELACJA Zuzycie srednio ok 8,5l/100km choc przy jezdzie po autostradzie (niemieckiej;)) ) 160km/h nie schodzilo z blatu spalila 12l/100km LPG Usterki: OLEJ !!! troszke za duzo pali ok 2l/15tys za duzo skrzypiacych plastikow przedni fotel kierowcy skrzypi a nie wspomne o przedniej szybie kierowcy (przerazliwy dzwiek przy jej otwieraniu)Generalnie mechanika bez zarzutu. Komfort jazdy bardzo dobry duzo miejsca z przodu z tylu i w bagazniku.Polecam Krzysiek K

#53 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2004 - 18:50

auto sprawuje sie wspaniale zimom niema mocnych bezyniaki nie palom tak jak to autko niebierze oleju a ma 195tyś km jestem bardzo zadowolony z takiego autka mimo sfojego wieku 10 lat

#54 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2004 - 19:02

niema lepszego od tego

#55 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2004 - 01:12

Przebieg 140tys (oryginalny z dobrych rak) przez 3 lata jak go mam zrobilem 60 tys km. na benzynie w trasie 6- 6,5 Pb95 9,5 LPG. W miescie około 12-13LPG bezyny poniżej ósemki. Ogolnie dobre auto zadnych wiekszych napraw ( typowe: rozrzad, olej, klocki, wydech caly -rok temu) Ogolnie jestem zadowolony ale z bolem musze go zmienic ( wlasna mala firma serwis komputerow- ze wzgledu na podatki) Mam do kupienia Corse C 2001 1,7 DTI - jakies opinie na ten temat? A starsza Vectra do sprzedanie ( zostawilbym zonie ale nie stac mnie na utrzymywanie dwoch wiekszy aut) jak ktos sie zastanawia to w niech sle pytania na skanet@op.pl lub kom. 604-299-605

#56 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2004 - 22:47

prosze o opinien fachowca w sprawei temperatury przy oplu vectra 1.7 TD isuzu bo moje auto z tym silnikiem osiega 98, 100 stopni przy silnej jezdzie a nie weiem jak temperatur w lecie osegnie 30 stopni to ten silnik niewytrzyma jaka moze byc przyczyna zgóry dziekuje za informacie

#57 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 21 maj 2004 - 20:39

MOM FURKE 2 LATA JEST W NIEJ SILNIK 16V 128 KONNY ZBIERA SIE FAJNIE ALE TEŻ NIEZLE ŁYKA PALIWO A PO ZA TYM ROCZNIK 1995 NIE POWIEM ŻE NARZEKAM ALE OSTATNIO MAM SŁYSZALNE STUKI W ZAWIESI PODOBNO TO ŁOŻYSKA I GUMY KTÓRE SĄ NA MAKPERSONIE A POZATYM CHCIAŁ BYM ZROBIC TROSZKE TUNINGU ZEWNĘTRZNEGO KUPIŁ BYM ALUMY DO NIEJ MOŻE TEŻ JAKIŚ FAJNY ZDEŻAK ZE SPOILEREM I JAKIES BAJERY JAK KTOŚ MA NIE CH PISZE NARKA soprano@poczta.onet.pl

#58 Guest_ANDRZEJ

Guest_ANDRZEJ
  • Goście

Napisano 30 maj 2004 - 20:31

kupiłem opla w kwietniu.Chciałem mieć klimatyzację. Nie działa. Freon ucieka -podobno jest to nieszczelny przewód od klimy. Szukam takiego przewodu. Może być używany- sprawny !!! POMOCY Z GÓRY DZIĘKUJĘ

#59 Guest_arttek

Guest_arttek
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2004 - 22:06

mam ja juz 2lata rocznik 99 i wiem tyle ze smoczy olej na potege po zalozeniu gazu to prawie litrna 1000 poza tym serwis na okraglo robi swoje nic mi nie siadlo wiekszego poza eksploatacyjnymi nie polecam serwisu w raszynie daja d*py po calosci i udaja glupich ceny jak z kosmosu juz duzo lepiej jest w radomiu ogolnie jestem zadowolony mysle ze jak sie zakupi auto nie po dzwonie to jakos to jezdzi pozdrawiam vectrowiczow

#60 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 07 czerwiec 2004 - 00:27

jeżdżę tym autem 2 lata i nie mam większych problemów jeżeli miałbym polecić komuś samochód duży i wygodny to tylko vektra a.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy