Skocz do zawartości

Opel: Vectra - opinie kierowców

809 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Wilhelm

Guest_Wilhelm
  • Goście

Napisano 18 listopad 2002 - 16:05

WitamZałamują mnie takie teksty: "jezdze tym zlomem tylko pol roku, a juz mamjego awarii powyzej dziurek w nosie przebieg 160 tys. rok 1996"... Trzebabylo kupic nowsze auto albo sprawdzic co sie kupuje anie nie kupowac trupa.Wszytsko zalezy od stanu tech. i jego poprzedniego wlasciciela.Ja kupilem 3 letnią Vectre z przebiegeim 100 tys km i jestem zadowolony.Miala malutkie usterki (trzeba bylo poprawic zawias drzwi, uszczelnic pompewspomagania, zamienic magnetofon na CD ;) , zrobic przegląd, itp.) Razem zprzegladem (wymiana płynów, wycieraczek, filtrów i tylnych klocków) zrobiłemwszytsko za tysiąc złotych co nie jest drogo.Audo przestronne, dynamiczne - bez problemu sie rozpedza do 200 na LPG a inawet szybciej :-D . Jezdze na LPG, pali mi ok. 12 litrow przy sprawnejjezdzie mieszanej. Tanie w serwisowaniu - jesli sie nie serwisuje w Opluoczywiscie :-D Moge go polecic kazdemu z czystym sumieniem.

#22 Guest_leo

Guest_leo
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2002 - 15:11

Opinie są różne i z większością się zgadzam. Miałem kilka opli w tym dwie Vectry 1,6 i 1,8 obie 16V.Mają wiele zalet, ale o tym nie będę pisał.Wady typowe dla Opli:-we wszystkich "kosmiczne" spalanie oleju,- słaba blacha (1996 rok i juz "korniki",-drobne usterki elektryki (poduszki),Poza tym ten samochód ma w sobie coś (stylistyka)jest strasznie seksowny. Badzo go lubiłem, ale nadwizie nowej Vectry jest nie dla mnie. KupiłemVw Borę 2.0 ze wszystkimi dodatkami. To jest dopiero jazda. Co prawda lubi wypić, jak i właściciel.Pozdrowienia. Mam prostą (wręcz prymitywną dewizę )"samochód i kobietę zmieniać co (max) dwa lata i szukać. Może następny model da ciekawsze doznania. Choć ładne kobiety i dobre samochody są drogie w utrzymaniu....

#23 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2002 - 17:58

moim zdaniem to autko nie należy do najlepszych w swojej klasie, passat tdi jest w 100% lepszy i oszczędniejszy, już 3 razy w moim oplu zepsuł mi sie wyświetlacz komputera

#24 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2003 - 12:47

przejechałem 140 tys. wymieniłem pasek rozrządu, pompe wody i klocki z przodu po 112 tys.do tej pory niezawodna. mam wrazenie jakby troszke zesłabła , ale przebieg jest duzawy wiec jakies tak koniki uciekły. generalnie jestem bardzo zadowolony.

#25 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 17 luty 2003 - 13:26

Kupiłem gdy miała 100 tys przebiegu, aktualnie zrobiłem nią przez rok 55 tys. Jak na razie OK. Wygodna raczej nie zawodna.Jeśli chodzi o wady to :-mały wyciek oleju z silnika -wyciek płynu chłodniczego-panel komputera (juz był walnięty jak kupiłem) znaki są poprzerywane i niepełne-no i jak widzę u wszytkich zdarza jej się zgasnąć na biegu jałowym szczególnie przy hamowaniuSpalanie do 8 litrów Dwa tygodnie temu założyłem gaz na razie spala 9,7 na 100. Ogólnie jestem zadowolony.

#26 Guest_longin

Guest_longin
  • Goście

Napisano 18 luty 2003 - 16:45

PROSZĘ O SUGESTIE NA CO NAJBARDZIEJ ZWRACAĆ UWAGĘ, POZA STANDARTOWYM PRZEGLĄDEM STANU TECHNICZNEGO I BLACH-LAK. Będzie to autko z salonu z kratka. Mam zamiar intensywnie eksploatować ją przez 2 latka-jakieś 150 tyś km. Nigdy jeszcze nie ujezdzałem vectry a wiekszość opinii mnie trochę wystraszyła. Pozdrawiam

#27 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 13 marzec 2003 - 00:14

Jest to samochód mojego ojca,ale wiem na jego temat wszystko. Więc zanim zacznę wymieniać zalety,wspomnę o wadach. Więc mieliśmy jedną z pierwszych Vectr w Rzeszowie,ale zapłaciliśmy za to pewną cenę.Mianowicie tzw.choroby wieku dziecięcego. Kilka małych pierdółek. Wymienialiśmy końcowy tłumik 2 razy,teraz na szczęście mam Michael"a i jest wy,pięknie gra. Był też chyba problem z końcówkami drążków kierowniczych. No,ale teraz ta milsza część. Otóż po uporaniu się z tymi problemami w ciągu kilku miesięcy(zepsuło się,co miało się zepsuć),samochód pokazał swoją prawdziwą naturę. Jest to bowiem solidna,niemiecka fura. Jest masywna jak czołg,daje poczucie bezpieczeństwa. Jest piękna. Od tamtej pory nie mieliśmy żadnych problemów. Wszystko jest lux. Jeśli chodzi o dynamikę,to jak na 75 KM i 1175 kg wagi jest nieźle. Oczywiście nie ma mowy o wysokich biegach,jeśli się chce dynamicznie jechać. Moje motto: trójka i but w deskę. Ale wtedy już idzie,poważnie. Ogólnie polecam,bez kitu. za***ista fura.

#28 Guest_michol

Guest_michol
  • Goście

Napisano 24 marzec 2003 - 22:16

Ej coś mi sie pojebalo w poprzednim wpisie, tak naprawde to moja wektra kwitnie, silnik do remontu, ogolnie nie kupuj wekry bo to najszajsszy samochod na swiecie

#29 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 26 marzec 2003 - 18:33

Goronc,Dżidż albo Ołpi-wyjeb się o sosnę,penisie,jeśli chcesz coś napisać,to nie podpisuj się jako ja,tchórzliwy skunksie. Okaż odwagę i napisz kim jesteś i czym się na codzień wozisz,niech ludzie wiedzą i poszydzą.:P LOL

#30 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 30 marzec 2003 - 23:12

Chciałbym jedynie zacytować fragment artykułu z Auto Bilda 28.04.2001. "Daewoo może konkurować z Oplem pod względem jakości, niezawodności oraz techniki. Bynajmniej Opel przegrywa z Daewoo w kwestii produkcji silników Diesla oraz elektryki samochodowej. Nie jest to jednak stwierdzenie niepokojące ponieważ Opel od zarania dziejów wytwarzał sam szajs oraz gówno. Jednakże nowadays Opel to jeden wielki shit, który produkuje to na czym się nie zna ".

#31 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 30 kwiecień 2003 - 14:43

SAMOCHODEM PRZEJECHALEM 20000km I NIE NARZEKAM!SILNIK NIE POBIERA OLEJU.MOZE JEGO 60kW(82KM)NA TRASIE TO NIE DUZO...(170km/h OSIAGA BEZ PROBLEMU I IDZIE DALEJ!!!TO NIE SCIEMA!!!)ALE NA MIASTO-NIE MA NA NIA LEWARA...WCZESNIEJ JEZDZILEM SAMOCHODEM MARKI VW Passat 1.6TD 80KM...W POROWNANIU DO VECTRY SAMOCHOD JEZDZIL JAK WOZ Z WEGLEM!!!UWAZAM ZE JESLI KTOS NAZEKA NA TO AUTO TO ALBO MA ZLOMA ALBO OCZEKUJE OD NIEGO ZBYT WIELE!

#32 Guest_@rturo

Guest_@rturo
  • Goście

Napisano 12 maj 2003 - 11:56

Od ponad roku jezdze Vectra 2.0 i w pelni spelnila moje oczekiwania. Jest to przestronny, rodzinny samochod, ktory idealnie nadaje sie na dlugie trasy, ale niestety raczej po rownych drogach. Zawieszenie ma troche twardawe, ale dzieki temu na autostradowych zakretach przy predkosciach 160 - 180 km/h trzyma sie jak malo ktory wozek. Przy tym jedzie naprawde cicho. Mialem okazje porownac to z Audi A4 1.8 i powyzej 160km/h Audi klekocze jak traktor. Jezelki wiec ktos uwaza, ze Vectra jest glosnym samochodem, to niech sprawdzi czy jeszcze ma drugi tlumik ;-) Oczywiscie zawiedzeni beda Ci, ktorzy kupujac Vectre planuja glownie jazde po miescie. Niestety po miescie nie jest to najoszczedniejszy samochod. Na trasie jednak spalanie jest w normie - przy 120km/h schodzi ponizej 7l (pojemnosc 2.0).Co do usterek to musze przyznac, ze mnie rowniez dotknelo gasniecie na biegu jalowym - pomoglo przeczyszczenie przepustnicy,i wymiana tlumika - to jednak mozna zaliczyc jako wymiane eksploatacyjna. Zuzywa okolo 0,7l oleju na 1000km czyli tak jak opisuja w instrukcji obslugi. Niemniej zalezy to oczywiscie od sposobu jazdy. Ja eksploatowalem go na poczatku dosc intensywnie. Nie moglem sobie odmowic przyjemnosci rozbujania go do 220 km/h - polecam. Ogolnie jestem zadowolony i bede nim jedzil tak dlugo jak sie da.

#33 Guest_dupek

Guest_dupek
  • Goście

Napisano 19 maj 2003 - 14:55

kupa z d*py

#34 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 29 maj 2003 - 01:32

kupie wektre 91r w dobrym stanie za 8 tys 506756946

#35 Guest_ruto

Guest_ruto
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2003 - 23:45

sedan 1.6 l autem tym jeżdże od 7 lat . 75 kucy to moze nie za wiele ale za to jest to ekonomiczna furka. Przebieg dobiega 300tys. km. i nic sie nie psuje,fakt bierze olej ale jak na tak maly silnik to nic nadzwyczajnego przy tym przebiegu. Autko to swietnie sie wedlug mnie prowadzi (zawsze lubilem nim jezdzic zwlaszcza w dalsze trasy)To solidnie zrobiony pojazd,Dwa razy wjechali mi do kufra (u mnie tylko wyskoczyl z zaczepow zderzak i trzeba bylo tylko odgiac uchwyty mocujace a ten koles z sejczento mial do wymiany maske i lampy ,to samo sobie uszkodzil facio, ktory wjechal mi w tył kaszlakiem na przejezdzie kolejowym) W mojej vectrynie nigdy nic nie padło(tylko wymiany elementow zwiazane z normalna eksploatacja)moze to dlatego, że była sprowadzona z Niemiec i tam śmigał nią jakiś dziadek po Berlinie. Uważam Vectrę A za bardzo przyzwoite auto.

#36 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2003 - 20:05

Oplem tym jeżdżę od października 1999r., to mój drugi pojazd, wcześniej posiadałem wytwór myśli technologicznej demoludów tj. Skoda 120 GLS rocznik 78, i uważam że była mniej zawodna od niemieckiego produktu. Vectrą zrobiłem ponad 60 tys. jeżdżąc głównie po mieście i osiągi oraz spalanie podobne jak w poprzednich opiniach. Wymiana tradycyjnych elementów eksploatacyjnych i innych np. wymiana przegniłych nadkoli, kosztowała mnie już ponad 7 tys.zł!!! Ostatnio mam problemy z przednim zawieszeniem, strasznie stuka (mimo sprawnych takich elementów jak amorki, tuleje, końcówki drążków, łożyska kół i amorków). Chyba to jednak przekładnia, bo na kierownik mi strasznie przechodzą drgania. Proszę o kontakt i pomoc w tej kwestii.

#37 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2003 - 18:04

Sprzedam Opel Vectra A 1.8i GL,kolor bezowy, przebieg 140tys. km, rocznik 1993, cena 12000zl wyposazenie: szyber dach, alarm, centralny zamek, wspomaganie kierownicy, RM +(6 glosnikow), pojazd znakowany. stan techniczny bdb, auto zadbane. FOTO DOSTEPNE Kontakt rwx0744@yahoo.com, (017)8711681 - prosic Marka

#38 Guest_zbig@sec.polbox.pl

Guest_zbig@sec.polbox.pl
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2003 - 19:56

Je?d?? tym samochodem od 5-ciu lat. Obecny przebieg to 250.000km. Jestem bardzo zadowolony z silnika, który pomimo swoich tylko 82KM ca?kiem nie?le daje sobie rad? z samochodem. Poza wymian? olejów i filtrów ?adnych napraw silnika. Ostatnio by?em u mechanika przy okazji wymiany paska rozrz?du (wymieniam co 110tys.km), zmierzone luzy zaworowe jak w nówce :). Po ok. 200tys.km musia?em wymieni? t?umik ko?cowy. Po 100tys. km wymieni?em amortyzatory. Poza tym wymieniam klocki hamulcowe, zale?nie od firmy, co ok.70tys.km. Samochód traktuj? raczej dosy? siermi??nie, tzn. mam do?? ci??k? nog? (rozp?dzanie prawie zawsze do ok 4500obr/min, czerwone pole od 5000obr/min :)),raczej nie zwalniam na wybojach itd.Jeszcze z zalet - ?wietne trzymanie si? drogi (kó?ka alu, troch? wi?kszy ni? fabryczny ofset, opony 1995/60/14).Wady: dr?enie dr??ka zmiany biegów, skrzypienie plastików, elektryka-jak nie antena to centralny zamek, regulacja ?wiate? tudzie? co? innego, bez przerwy co? trzeba poprawia?. Raz nawet o ma?o mi si? nie zapali?a - przewód ko?o alternatora przetar? si? do masy - sko?czy?o si? na strachu.Generalnie jestem z samochodu zadowolony i pomimo, ?e czas ju? kupi? nowszy, ?al mi si? go pozbywa?.Pozdrawiam zadowolonych u?ytkowników OPLA

#39 Guest_Wacek

Guest_Wacek
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2003 - 23:39

tyle oleju pozera..... jaki wlać???

#40 Guest_Ziutek

Guest_Ziutek
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2003 - 14:09

h*j wam wszystkim w dupe

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0