Skocz do zawartości

Opel: Astra II - opinie kierowców

1255 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_czarek

Guest_czarek
  • Goście

Napisano 02 maj 2006 - 23:49

rocznik 99 prosto z holandi przebieg 256 tys km po autostradzie srednia predkosc 130 spalila 5.6 l\100km silnik bardzo ladnie chodzi ciezko by bylo stwierdzic po jego pracy ze ma taki przebieg. na 5 ogladanych diesli z tego rocznika wszystkie miały ponad 200 tys km

#22 Guest_adrian

Guest_adrian
  • Goście

Napisano 12 maj 2006 - 08:31

czy to autko bedzie palic tyle co 1.7 DTI, a jak nie to w jakich granicach bedzie sie miescic, dziekuje:)

#23 Guest_LUKASZ

Guest_LUKASZ
  • Goście

Napisano 17 maj 2006 - 16:13

NIECH MI KTOS POWIE CO ILE TRZEBA WYMIENIC PASEK ROZRZADU I CZY MIAL KTOS PROBLEM Z LOZYSKIEM W KOLE I POMPA WODN

#24 Guest_greg

Guest_greg
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2006 - 20:52

autkiem przejechalem 10. 000 km i narezie nie mam wiekszych problemow zawieszenie jest twarde silnik dynamiczny- nie boje sie diesli wolkswagena. mam kilka pyatan do kogos kto posiada takie autko, mianowicie jaka jest specyfikacja oleju bo chyba kupilem nie taki 5w- 30 , i czy autko ze sportowa skrzynia ma inne osiagi jak ze standardowa, bo w ksiazce nie moge sie doczytac????z gory dziekuje i prosze kogos o pomoc piszcie na E-maila.

#25 Guest_TT

Guest_TT
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2006 - 18:26

Chcę kupić takie auto. Jakie macie zdanie o takim aucie. jakie spalanie, awaryjnośc itp

#26 Guest_zbyszek

Guest_zbyszek
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2006 - 21:37

autko spoko chyba jam mam tylko pecha mam orginalny przebieg 145tyś przejechałem po kupnie auta 300km i padła pompa wtryskowa jestem z leka załamany bo kasy nie mam a autko stoji na parkingu morze ktoś coś podpowie jak z tego wyjść?

#27 Guest_S.

Guest_S.
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2006 - 21:00

Ktoś tam pisał że pali w mieście 6 litrów - chłopie ?!!!! koniowi to powiedz ma wielki łeb to cię wysłucha, miasto to 8 litrów minimum a na klimie dochodzą jeszcze 2 literki czyli 10 l jak nic !!!! ogólnie samochodzik super , bezawaryjny jak do tej pory, faktycznie silnik mało dynamiczny i wyprzedzanie w trasie jest czasem kłopotliwe, ale wszystko rekompencuje jego niezawodność , bezpieczeństwo ( ABS , 4 poduszki, niezłe hamulce - wszystkie tarczowe , wspaniałe zawieszenie sztywne i twarde ) - auto super !!!

#28 Guest_LUKASZ

Guest_LUKASZ
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2006 - 18:05

MAM PROBLEM Z OBROTAMI WSKAZOWKA OBROTOMIERZA NIE STOI W MIEJSCU NA WOLNYCH OBROTACH TYLKO DZIWNIE SIE RUSZA W GORE I W DUL MOZE MI KTOS ODPISAC OD CZEGO TO SIE BIERZE

#29 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2006 - 22:46

ogólnie jestem zadowolony:-bagażnik(w kombi)ok-instalacja gazowa (colteka),nie spalił niy więcej niż 10 l /100 km(tankując na dużych stacjach)nawet przy agresywnej jezdziewadą jest:-spadek mocy przy właczonej klimie-niewygodna kanapa z tyłu (mało miejsca) -fotel kierowcy na dłuższą trase niewygodny

#30 Guest_sybi

Guest_sybi
  • Goście

Napisano 09 październik 2006 - 22:48

Mam przejechane 173 tys km i jak na razie odpukac nic sie nie psuje. Pali srednio 5,5 l/100km na trasie przy 100km/h ponizej 5.

#31 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 01 listopad 2006 - 21:36

Jak dla mnie samochód,który w pełni sprawdza się w swojej klasie.Elektronika nie zawodzi.Nie ma problemu z ABS,wspomaganiem kierownicy,elektrycznymi szybami,elektrycznie sterowanymi lusterkami i całą reszta.Zgadzam sie z jedną z opini-drzwi rzeczywiście ciężko się otwierają.Ale-coś za coś. W końcu masywna sylwetka gwarantuje bezpieczeństwo.I jeszcze jedno-jestem poczatkującym kierowcą i nie zauważam problemów w prowadzeniu tego samochodu.Zdecydowanie wiecej zalet niż wad.

#32 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 02 listopad 2006 - 20:03

szukam opini oraz pomocy o abs w oplu . mam pewien problem gdyz po mocnym nacisnieciu pedala do hamulca do konca slychac spod silnik straszne zgrzyty jakby kola zebate sie zazebialy.. pedal hamulca jest odbijany do gory i strasznie slychac zgrzyty spod spodu ... czy ktos moze mi pomoc i moze mial podobny problem moje gg 8680191.. pls o opinie i pomoc

#33 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 03 listopad 2006 - 17:48

2 tygodnie temu wyprowadziłem ja z salonu. Wybrałem to auto ze względu na ekonomikę. Spalanie podawano 4,9 trasa / 6,0 średnio / 7,9 miasto... Niestety pierwsze testy pokazały 8,5 i prawie 10,0 litrów/100 km!!! Przeżyliśmy z żona koszmar i dalej to przeżywamy. Poprzednie nasze autko (Peugeot 306 1.4 z 99 r.) nigdy nie paliło więcej niż 7,5 l/100 km - nawet w zimie... Wizyta w serwisie mnie nie uspokoiła - panowie specjaliści nie potrafili mi powiedzieć wprost, że spalanie znacznie spadnie. Raczej nastawiali mnie na delikatną obniżkę sugerując bym zaczął się przyzwyczajać do wyższych rachunków za paliwo... Ehh... i pomyśleć, że ja taki stary cwaniak tak się dałem zrobić w konia sprzedawcom Opla...A silnik w technologii Twinport podobno o 23% jest ekonomiczniejszy od swojego poprzednika...Pozdrawiam!!!Dominikp.s. jeśli ktoś może mnie pocieszyć i podać na sobie znanym przykładzie, iż spalanie nowej Astry spadło znacznie po iluś tam tysiącach km to bardzo proszę o mejla: djanas@poczta.onet.pl - z góry dziękuję!!!

#34 Guest_ADAM

Guest_ADAM
  • Goście

Napisano 11 listopad 2006 - 16:18

PROBLEMY Z TURBINA RAZ DZIALA RAZ NIE!PROSZE O OPINIE

#35 Guest_vtech

Guest_vtech
  • Goście

Napisano 24 listopad 2006 - 09:14

Musze pochwalic to auto. Pierwsze auto ktore jest niezawodne. Kupilem ja w 2005 r - sprowadzilem z holandii przy przebiegu 155 tys, teraz (listopad 2006) ma 183 tys. NIezawodna maszyna, czasem blokuja sie dlugie swiatla, i czasem przy zimnym silniku zapalasie na kilka sekund zolta kontrolka od silnika, ipoza tym NIC! Kompletnie nic. Po przywiezieniu musialem tylko wymienic podzespoly klimy, bo byly zepsute, i cos tluklo sie tylne zaawieszenie. Kupilem same uzywane czesci, dalem w sumie ok 1200-1300 zl z robocizna i koniec! Nic wiecej nei naprawialem, a sporo jezdze. Nic sie nei tlucze, silnik zawsze elegancko pracuje. Wczesniej mialem 3 fiaty, i wreszcie moge powiedziec ze mam samochod!!!! Spalanie - miasto ok 6,5 l nawet z klima, trasa ok 5,5l zalezy jak jade.

#36 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2006 - 19:36

Asterix jest superosczedny. Spala naprawdę niewiele. Pełny bak 95 starcza na 700 kmpełny bak 98 na jakieś 790-800 km.Od 30000 mam wyciek z przekładni kierowniczej, początkowo obfity - teraz znikomy, ani myślę naprawiać!Przy 40000 wymieniłem gałkę z prawej strony.Poza tym tylko leję benzynę i jeżdżę.

#37 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2006 - 21:39

Przymierzam się do zakupu Astry II z dwu litrowym dieslem. Interesują mnie silniki 2.0 DTI i 2.0 DTL. Czy różnica mocy jest bardzo duża? czy DTL jest dużo słabszy w praktyce? Niech ktoś pomorze

#38 Guest_MAX

Guest_MAX
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2006 - 23:54

MAM TEN SAMOCHóD OD PARU DNI I NIJAK NIE MOGę ZNALEźć INFORMACJI JAK KORZYSTAć Z NAGRZEWNICY POSTOJOWEJ "DEWASTO". CZY KTOś MA COś PODOBNEGO??

#39 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2006 - 12:02

Auto funkcjonalne. ogólnie jazda komfortowa, elektryka , klima działa ok, spalanie też w normie.Ostanio zaczyna się palić żołta kontrolka silnika( gdy dodam gazu gaśnie a potem znowu się zapala, gdy jest zapalona auto jest mułowate i nie ma tzw. kopa)serdecznie proszę znawców o podpowiedź co może być przyczyną tego.Fachowcy mówią że należy zacząć od wymiany filtra paliwa?

#40 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2006 - 21:53

Prawie 5 lat i ponad 50 tys. km bez problemów. Tylko wymiana oleju, płynu hamulcowego, wyccieraczek itp. Pali w jeździe mieszanej 7,5 - 8,5 /100. Serwisowana w ASO i może dlatego nie narzekam. Nie miałem ANI JEDNEJ poważnej usterki. Mój egzemplarz jest dość słabo wyposażony (bez klimy i elektryki) więc trochę mi brakuje komfortu. Gdybym miał wersję lepiej wyposażoną, to pewnie jeździłbym nią następnych 5 lat. Na dynamikę też nie narzekam. Jeżdżę dużo "na trasie" i nie mam najmniejszych problemów z wyprzedzaniem. Polecam wszystkim poszukującym bezawaryjnego, eleganckiego samochodu o klasycznej sylwetce, która nie zestarzeje się tak szybko jak inne samochody. Bo Astra II (ciemnozielony metalic) starzeje się elegancko, dzięki ocynkowanym blachom.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych