Skocz do zawartości

Opel: Corsa - opinie kierowców

528 odpowiedzi w tym temacie

#521 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2012 - 19:04

Witam,
Przymierzam się do kupna drugiego samochodu ( dojazd do pracy około 15km w jedną stronę ), na zakupy i od czasu do czasu wypad za miasto.

Wcześniej jeździłem Fiatem Cinquecento 700 ( strasznie głośne, telepie i brak mocy ).
Myślę, że corsa B będzie dobrym wyborem ( na pewno wygodniejsza niż CC, szybsza i zdecydowanie cichsza praca silnika - na tym mi najbardziej zależy ).

Na samochód mam przeznaczone maksymalnie 3,5 tys. Chciałem się dowiedzieć czy w tej cenie znajdę coś konkretnego ( bez większych oznak korozji z sprawnym silnikiem ) - myślę że to autko pojeździ u mnie z 2-3 lata.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Który silnik 1.0 12V ( 3gary 54KM ) czy 1.2 ( 4gary 45KM ) będzie lepszy ( nie tyle pod względem dynamiczności co spalania i awaryjności. ) Czy silnik 1.2 jest na bezkolizyjnym rozrządzie ?

#522 Guest_*Sergiusz

Guest_*Sergiusz
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 11:49

Auto wąskie w środku. Nie widac tego z zewnątrz, ale warto to sprawdzic. Mnie brakuje miejsca na wysokości barków. Silnik diesla jest mocny i zapewnia dobre osiągi. Deska rozdzielcza jest czytelna ale taka zwykła. Z dokuczliwych usterek przydarzyła mi się awaria wycieraczek. Przestały działac na trasie z Wrocławia do Bydgoszczy. Poza zawieszeniem nic się specjalnie złego nie działo z Corsą.

#523 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2012 - 13:47

Witam,
Przymierzam się do kupna drugiego samochodu ( dojazd do pracy około 15km w jedną stronę ), na zakupy i od czasu do czasu wypad za miasto.

Wcześniej jeździłem Fiatem Cinquecento 700 ( strasznie głośne, telepie i brak mocy ).
Myślę, że corsa B będzie dobrym wyborem ( na pewno wygodniejsza niż CC, szybsza i zdecydowanie cichsza praca silnika - na tym mi najbardziej zależy ).

Na samochód mam przeznaczone maksymalnie 3,5 tys. Chciałem się dowiedzieć czy w tej cenie znajdę coś konkretnego ( bez większych oznak korozji z sprawnym silnikiem ) - myślę że to autko pojeździ u mnie z 2-3 lata.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie? Który silnik 1.0 12V ( 3gary 54KM ) czy 1.2 ( 4gary 45KM ) będzie lepszy ( nie tyle pod względem dynamiczności co spalania i awaryjności. ) Czy silnik 1.2 jest na bezkolizyjnym rozrządzie ?

#524 Guest_seba1989

Guest_seba1989
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2012 - 18:38

radze często wymieniać filtr paliwa róznica przed a po wymianie nibo a ziemia

#525 Guest_jacek d

Guest_jacek d
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2012 - 21:57

Witam ...mam opla corsę 1500 TD od pewnego czasu mam problem z elektryką tzn problem występuje nie za każdym razem .Podczas uruchamiania silnika przygasają kontrolki oraz spada napięcie że uruchomienie silnika jest nie możliwe problem przypomina kompletnie rozladowany akumulator ...po chwili problem znika.Kupiłem nowy akumulator jednak na drugi dzień ponownie zaistniał ten sam kłopot...wydaje mi się że może to być sprawa zwarcia w układzie rozruchu ??? Proszę o radę...

#526 Guest_Damian 22

Guest_Damian 22
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2013 - 00:05

Witam posiadam opla core C EPS oznacza : Kompatybilność EPS z systemami poprawiającymi bezpieczeństwo i komfort jazdy umożliwia wykorzystywanie urządzenia wspomagającego do samodzielnego korygowania błędnych działań kierowcy lub nawet wyręczania go podczas wykonywania szczególnie trudnych manewrów. EPS staje się wówczas głównym elementem wykonawczym takich systemów, jak asystent parkowania bądź stabilizator toru jazdy i utrzymywania obranego pasa jezdni.

#527 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 29 kwiecień 2013 - 23:27

czujnik temperatury znajduje się przed chlodnica

#528 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2015 - 21:26

Przejechalem juz moja Corsa 120 tys km. Gdyby nie ciagłe usterki ukladu zapłonowego własciwie mógłbym nawet stwierdzić ze to fajne autko.Wymieniałem już : -silniczek krokowy przepustnicy ( 3 razy ), czujnik obrotów wału, czujnik temperatury, jeszcze ze dwie czesci, ktorych nazw nie zapamietalem, a jeszcze w serwisie mi mówia, ze zawór recyrkulacji spalin jest do wymiany. Od dwóch lat przy przyspieszaniu (ale jeszcze na niskich obrotach) silnik sie dławi a czasami dostaje czkawki - niestety na to serwis Opla jest kompletnie bezsilny. Odnosze wrazenie, ze przy naprawie opieraja sie tylko i wylacznie na wskazanich komputera ( przypadek 3 wymian silniczka krokowego ) i drenuja kieszen klienta niemilosiernie. Po takich przejsciach ( w sumie kolo 10 wizyt w serwisie z powodu ukladu zaplonowego ) moge z cala stanowczoscia stwierdzic ze to kompletny szmelc i trzeba sie tego jak najszybciej pozbyc. pozdrawiam.

EGR zaślepić albo ustawić przepustnicę, regulacja potencjometru ze szczelinomierzem

#529 Guest_robert

Guest_robert
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2015 - 23:50

witam kupilem opla corse c 1,7 dti w pleszewie i musze powiedziec ze opinie ktore kraza w siecie nie zawsze sie pokrywaja z prawda , jestem bardzo zadowolony .polecam w razie pytan dam namiar probert78@yahoo.com

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych