Skocz do zawartości

Opel: Corsa - opinie kierowców

529 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2002 - 14:30

mam to autko od roku , przebieg 105000 km, nie zanotowałem żadnych awarii, auto kupiłem zadbane. Miłe małe toczydełko na miasto! ekonomiczne - spalanie około 6,5 l/100km nawet w mieście (Szczecin).

#22 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2002 - 19:01

Nasza Corsunia jeszcze nigdy nas nie zostawiła "w polu". Mamy ja od ok. 6 lat i standardowo wymieniamy olej, filtry i takie różne rzeczy podstawowe. Szkoda tylko, że zaczyna ją podjadać rdza, szczególnie na drzwiach. Ogólnie mówiąc - bezawaryjna. Pozdrawiam wszystkich użytkowników.

#23 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 27 grudzień 2002 - 11:28

Kupiłem gdy miała 2 latka i 40tys km.Wymieniłem zawór recylkulacji (jak się poźniej dowiedziałem zawór można wyczyścić i nie trzeba wymieniać) oraz tłumiki. przy 70tys. wymiana sondy lambda i chłodnicy (zaczęła cieknąć). Obecnie przejechała 73tys km i poza powyższymi wymianami chodzi cacy. Polecam dobre prywatne warsztaty. Odradzam SERWISY !!! gdzie nic nie wiedzą na temat samochodów (poza tym co im pokaże komputer), poza tym zdzierają niemiłosiernie.Chętnie nawiążę kontakt z osobami które mają takie samo autko oraz z osobą która ma instalację gazową 0101@wp.pl Pozdrawiam.

#24 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 marzec 2003 - 13:20

Użytkuje prawie od poł roku ten samochód. Wszystko jest super. Mam tylko mały problem, zepsuł mi się termometr zewnętrzny i nie wiem i gdzie jest zamontowany czujnik jeśli się ktoś natknąl na niego to proszę o kontakt ...

#25 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 28 marzec 2003 - 11:07

Oj, sporo kłopotów z tą Corsą, na gwarancji wymiana sterownika nadwozia i dwa razy wymiana przekładni kierowniczej - coś z tymi przekładniami musi być nie tak w tych Corsach o tym czytałem też, a może serwis kiepski akurat, poza tym spalanie po mieście 7,5 ale mocno depnięta Corsa, na trasie ok.6-6,5 zależy od prędkości, co ciekawe najekonomiczniejsza prędkość z moich doświadczeń to 120 km/h, pewnie to zależy od obrotów przy prędkości 118 km/h na piątce (jak gdziś wyczytałem)jest osiągnięty odpowiedni moment obrotowy dla tego silniczka, poza tym wymiana klocków po 28 tysiakach, być może serwis tu coś z klockami pomieszał wcześniej przy wymianie przekładni kierowniczej bo nie chciało mi się w to wierzyć (klocki orginalne przecież)Teraz Corsa ma 31 tysiaków i jeździ ok. W sumie gdyby nie ta przekładnia to autko byłoby bezawaryjne. Wyciągnie 160 tyle jechałem na prostej, ale przyspieszenie kulawe, przy wyprzedzaniu trzeba redukować biegi i wchodzić na wysokie obroty, przy czym silnik w całym zakresie obrotów jest dosyć głośny i pracuje jak motorówka - to trzycylindrowiec; pozdrawiam wszystkich Corsiaków

#26 Guest_Hania

Guest_Hania
  • Goście

Napisano 23 maj 2003 - 19:22

Mam Corsę która spala 6 litrów paliwa na 100 km założyłem gaz i spala tego gazu 10 litrów . W warsztacie powiedzieli że to wina sondy lambda. Należy ją wymienić. Może ktoś się na tym zna. Z góru dziękuję

#27 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 29 maj 2003 - 15:21

W porównaniu z modelem B (ten sam silnik) z roku 1998 pali więcej o około 1l/100km (średnio 7,3 l) Serwis jak na razie nie wie dlaczego i opowiada jakieś bajdy. Wydaje się nieco mniej dynamiczna niż jej poprzedniczka.O wiele gorzej zamykają się drzwi (ponoć jest to kwestia nowych, innych ograniczników). Na resztę trudno narzekać (przejechałem 7000).Jej poprzedniczka przejechała 85000, trzeba było wymienić oba tłumiki, opony po 75000, klocki hamulcowe po 70000 i jakieś tam drobiazgi.

#28 Guest_Pawello

Guest_Pawello
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2003 - 20:27

Witam !Ok. 3 miesiące temu kupilem to autko i przyznam ze sprawuje sie b. dobrze . Silnik dynamiczny ok. 13 sek. do 100 ,oraz (licznikowe 180 ) , fakt ze to 16v sprawia ze trzeba go wyzej krecic zeby cos sie dzialo :) . Ogolnie mam wrazenie ze jest sporo wiekszy od modelu "B" , no i te opony 155/80 - wyglada jak na lyzwach - trzeba jak najszybciej zmienic. Pozdrawiam

#29 Guest_czesiek

Guest_czesiek
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2003 - 22:11

Uważam, że to autko jest troszeczkę za powolne 60Ps to za mało żeby poszaleć, ale silnik jetst trwały i mało pali (6-7l). Swoją korsinką jeżdżę już 18 miesięcy i jestem drugim właścicielem. Krótko mówiąc : fajne autko za niewielkie pieniądze, tylko ta rdza (niemcy mawiają, że ople rdzewieją już na plakatach i chyba mają rację"

#30 Guest_Andrzej POL

Guest_Andrzej POL
  • Goście

Napisano 23 sierpień 2003 - 00:07

samochod bezawaryjny mam przejechane 65 tys a kupiłem go od"starego dziadka" bezproblemowy na trasie spala około 5l w mieście 6l udany egzemplarz

#31 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2003 - 14:57

Swoją corsinkę mam dopiero miesiąc przejechane ma 95000 km. Narazie nie widzę rdzy, moze dlatego iz ma ona dopiero 5 lat. Jedyne zastrzezenie mam do zużycia oleju na długich trasach.

#32 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2003 - 14:31

Poszukuję opini na temat tego auta-głównie chodzi mi o awaryjnośc itp.W moim modelu na drobnych nierównosciach dochodzą stuki z ukł .kierowniczego - nie wiem czy to normalne.

#33 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 05 listopad 2003 - 13:17

Przejechalem nia przez rok 10 tys. km -teraz ma 55 tys. Generalnie jestem zadowolony. Jedyne wizyty w warsztacie to wymiana 2 łożysk ale to raz z mojej winy (przywalilem kolem w kraweznik) a drugie łożysko moj mechanik za mocno dokrecil i zaczelo huczec :-(. Poza tym spawalem tlumik (jeszcze oryginalny) bo powypadały dziury ale przetrzyma chyba tylko do wiosny. Aha no i pekla blokada w zamku w drzwiach kierowcy. To tyle na temat awarii - czyli prawie nic!! Spalanie miasto zima max. 9l (!!!) lato 6,5l. Trasa zima 5,6l lato nawet 4,9l. Generalnie samochod niezawodny odpala bez problemu przy -25 st.C. Komfort ok. tylko cos wpada w drgania w desce rozdzielczej i musze wyczaic co bo denerwuje!!

#34 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 07 listopad 2003 - 22:52

Mam problem z obrotami (nierównomierne) i małą mocą silnika gdy jest zimny. Jak się rozgrzeje wszystko jest OK. Bardzo proszę o poradę - co może być tego przyczyną. Pozdrawiam wszystkich Corsiarzy.

#35 Guest_Kodzio

Guest_Kodzio
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2004 - 13:11

Bardzo fajne autko. Mimo iż stare to po małym spawanku, naprawde trwałe. Pali nie dużo, ale ma już ponad 180000km troche oleju pije. Dobra rada mam sportoewe zawieszenie i niedawno mi się ono zerwało (nasze polskie drogi) więc radziłbym odrazu montować rozpurki.

#36 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2004 - 12:28

samochodzik kupilem pol roku temu (65 tys km) i przejechalem juz 10 tys. kilometrow. od razu zalozylem gaz (z "komputerkiem"-1700 zl) bo po co przeplacac za benzynke. pali ok. 8 l gazu/100 km, czyli super. jestem bardzo zadowolony. zadbany byl jak kupowalem a teraz to miodzik-bo jeszcze bardziej. wymienilem pasek rozrzadu z rolka (ponoc trzeba tego pilnowac przy oplu-bo szkoda potem naprawiac cala klawiature) (bez pompy-przy 120 tys ja wymienie z rozrzadem, w serwisie to by wszystko wymienili he he, ale bez przesady), olej, filtr i swiece. i to wszystko. cyka. wygodny, elektryczne szyby, lusterka, wspomaganie.

#37 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2004 - 12:31

jedna rzecz mnie tylko niepokoi. juz jak kupowalem to tak sie zachowywal. jak silnik jest juz rozgrzany to przy rozpędzaniu obserwuje taka dziurę w obrotach przed 2000. jest mala i prawie niezauważalna ale jednak jest i denerwuje. zarowno na benzynie jak i na gazie. zastanawiam sie czemu? poprzedni wlasciciel powiedzial ze w serwisie mu powiedziano ze silniki jednopunkotowe te tak maja - he he. ???co Wy o tym myslicie? poki co, nie robie z tego jakiegos zagadnienia, ale jednak...bylem u dobrego mechaniora, ale ten mi powiedzial, ze skoro komputer w samochodzie nie sygnalizuje awarii silnika (a nie sygnalizuje)to podlaczanie silnika do urzadzenia diagnostycznego nie ma sensu i trzeba by bylo przeprowadzic szereg badan a i tak nie koniecznie mozna cos znaleźć. zasugerowalem ze moze poprzedni wlasciciel zamulil silniczek spokojna jazda. i dlatego tak sie zachowuje. wiec spobowalem go odmulic. uwierzcie.. dostal silnik w dupe niezle jakies 30 km rowno na 3 biegu albo 4 przy 6 tys. obr. na minute. NIE POMOGLO.potem mi bylo szkoda, ze go tak przeciagnalem. przeciez to moj ukochany samochodzik. NIE WIEM. moze to ten zawor recyrkulacji zaworow, ktory trzeba przeczyscic??? CO O TYM MYSLICIE? pomozcie. bo gdyby to cykalo...to nie ma lepszego samochodu w klasie B..

#38 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 29 styczeń 2004 - 17:53

Coś do Archiwalda (kilka opinii wstecz)Posiadalem te corse edition 2000 1 -litrówke i masz racje 150 km/h z wielkim trudem, ale w momencie odsprzedaży klient chciał podjechać do ASO na komputer i wyszla usterka zawór recylkulacji spalin mialem przejechane wtedy 50 tys. Mechanik wymienil to po cichu za 200 zł (oczywiście bez rachunku i bezpośrednio do kieszeni) ale efekt byl niesamowity. Zal bylo mi sprzedawać to auto, zaczęlo jeździc inaczej! Lepiej sie zbieralo

#39 Guest_Porterr

Guest_Porterr
  • Goście

Napisano 05 marzec 2004 - 15:10

Mam go z cztery miechy ,jestem zachwycony nieznosze malych samochodów a tu co ? Bardzo duzo miejsca !!! swiatnie jezdzi ale jak na taki silnik za duzo pali (okolo 8l) Poza tym dziwi mnie ten szum silnika dziwna rzecz a i jeszcze jedno bardzo powoli zchodzi z obrotów a wchodzi w miare sprawnie ! Plusy : Wygodny Ladowny w miare zwrotnyszybki (190Km/h)zrywny (jak da sie mu kolo 3.500 obr)CichywygodnyprzejrzystyWady : Zawieszenie glosneJedynka ciezko wchodzi Szum silnikaSpalanie (8 L)

#40 Guest_Pawel

Guest_Pawel
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2004 - 14:09

Autko super, moze ciut słabe ale w miescie moze byc. Problem polega jednak na spalaniu. 9l/100 km. straszne ilosci. Serwis rozkłada ręce, oczywiscie zaraz po zainkasowaniu pieniedzy za kontrole. Moze ktos ma podobny problem, prosze o pomoc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych