Skocz do zawartości

Mercedes: SLK Roadster - opinie kierowców

35 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2009 - 23:33

Kupiłem parę dni temu SLK 230 kompressor i jestem trochę zawiedziony. Niby prawie 200KM ale nie wciska w fotel jakoś szczególnie. Na codzień pomykam Skodą Oktavią 1.9TDI i przyspieszenia mają w moim odczuciu porównywalne. A może to złudzenie bo w SLK poprostu słabiej czuć przyspieszenie, a poza tym w TDI jest duży moment już od niskich obrotów? Albo coś jest nie tak ze sprężarką- ale nie sądze bo silnik chodzi wyjątkowo ładnie i równo, jest serwisowany itd. Czy ja mam jakieś omamy czy też te auta tak mają? Wymienię filtr powietrza może to pomoże. Jutro zmierzę czas o 0 do 100m/h i bede wiedział więcej. Czy tę sprężarkę się jakoś reguluje lub serwisuje? Czy ktoś mam może takie odzucia jak ja?

#22 Guest_karlzaju

Guest_karlzaju
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2009 - 22:11

własnie jestem od paru dni szczęsliwym pośiadaczem tego autka i tak do 3000 obrotów spoko jazda 7/8lna 100km ale zmiana biegów do 5500obr daje satysfakcje oj wgniata w fotel al juz pali 12/100km

#23 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 11:26

Zastanawiam się nad kupnem takiego auta. Chciałbym sprawić sobie zabawkę, która da mi dużo satysfakcji z jazdy i nie będę miał z nią problemów eksploatacyjnych. Czy jest to samochód godny zainteresowania?

#24 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2009 - 11:31

Czy ktoś sprowadzał te auto z USA. Jeśli tak to czy technicznie różni się czymś?

#25 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2011 - 20:50

jestem posiadaczem SLK 200 od paru dni dziś gdy wyprubowałem go na autostradzie i dalem mu troche w palnik ( 190 KM/H ) auto pozniej nagle starciło MOC i słychac bylo dalo sie odczuc nierówną pracę silnika co to możeby być ? po postoju i wyłączeniu silnika auto juz działało normalnie !

#26 Guest_Czesław

Guest_Czesław
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2011 - 19:56

...jeżeli jest taki dobry to chętnie się zamienię. Mam opla Fronterę sport trzy dzwiową z gazem w stanie idealnym. Może byc dopłata. Oczekuje propozycji.

#27 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 22:41

Auto jest po prostu boskie! Jeżdżę pół roku. Wciska w fotel. Latem jazda z otwartym dachem dostarcza niezapomnianych wrażeń. Gorąco Polecam! Dla silnych i zdecydowanych kobiet, które wiedzą, czego chcą od życia. Nie zamienię na inne, chyba, że nowszy model. Uwaga na zakrętach! Trochę traci przyczepność podczas startowania. Uwaga zimą-jazda niebezpieczna- tylko dla wytrawnych kierowców.Jeszcze nikt nie zatrąbił, gdy wciskam się pomiędzy inne auta!!! Auto zwraca uwagę.

#28 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 29 marzec 2012 - 14:30

Mam takie auto od roku. Jeździłem nim nawet zimą. Jestem zachwycony, zwłaszcza gdy można jeździć z otwartym dachem. Proszę Państwa... Nic nie jest w stanie dać takiej frajdy jak jazda z otwartym dachem... nawet octavia czy leganza, nawet jeżeli mają super silniki z turbinami i przyspieszenie porównywalne. A co mnie jeszcze kręci? To że niektórzy z politowaniem mogą patrzeć dwumiejscowy na samochód, do którego nie można włożyć wózka czy drabiny. Niech sobie jeżdżą combi - ja sobie będę pławił się w przyjemności jazdy z otwartym dachem a gdy będę miał do przewiezienia jakiś towar - wynajmę terenówkę.

Pozdrawiam ciepło wszystkich posiadaczy SLK (i generalnie cabrioletów) - oni mnie na prawdę zrozumieją :)

BTW. Właśnie chcę sprzedać ładne czarne koła i kupić oryginały. Jeżeli ktoś będzie zainteresowany - zapraszam na allegro

http://allegro.pl/cz...2225134653.html

#29 Guest_SLK

Guest_SLK
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2015 - 10:50

Do wszystkich posiadaczy SLK. Tym jeżdzą kobitki w Niemczech, a nie faceci. Wymieńcie to na SL. PodrawiKobitki

Kobitki w Niemczech....a ty czym jeździsz ? Pandą czy Multiplą...?

#30 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2016 - 10:05

Kupiłem parę dni temu SLK 230 kompressor i jestem trochę zawiedziony. Niby prawie 200KM ale nie wciska w fotel jakoś szczególnie. Na codzień pomykam Skodą Oktavią 1.9TDI i przyspieszenia mają w moim odczuciu porównywalne. A może to złudzenie bo w SLK poprostu słabiej czuć przyspieszenie, a poza tym w TDI jest duży moment już od niskich obrotów? Albo coś jest nie tak ze sprężarką- ale nie sądze bo silnik chodzi wyjątkowo ładnie i równo, jest serwisowany itd. Czy ja mam jakieś omamy czy też te auta tak mają? Wymienię filtr powietrza może to pomoże. Jutro zmierzę czas o 0 do 100m/h i bede wiedział więcej. Czy tę sprężarkę się jakoś reguluje lub serwisuje? Czy ktoś mam może takie odzucia jak ja?

świeżo kupiłem dokładnie taki model. Jechałem po niego oktawką 1.9 podkręconą  do 150KM i miałem później dokładnie takie same odczucia, że SLK wcale nie robi takiego dobrego wrażenia w trakcie przyspieszania. Do tego dźwięk czterocylindrowego silnika też rozczarowuje. Jeździłem wcześniej V6 i to była muzyka dla uszu. Nawet mój jeep CRD V6 lepiej brzmi. Ale..... jeśli chodzi o wrażenie jakie wywiera SLK na ludziach jest nie do przecenienia smile.png

Auto wygląda na znacznie droższe niż jest. Jeśli chodzi o prowadzenie to jest przyklejone do nawierzchni, no może oprócz ruszania po deszczu bo wtedy trzeba delikatnie obchodzić się z gazem. Jest bardzo sztywne i czuć każdą nierówność drogi, ale w końcu to autko lekko sportowe

Po zakupieniu zatankowałem pod korek i po powrocie do domu też, Jechałem dosyć spokojnie i spalanie wyszło poniżej 9L na setkę.

Bagażnik, pod warunkiem że nie "siedzi" w nim dach, jest zaskakująco obszerny (chyba 350L). Wynika to z braku koła zapasowego (jest fabryczny zestaw naprawczy) oczywiście nie ma też podnośnika i klucza do kół, bo i po co tongue.png.

Przed zakupem jechałem  z prędkością przekraczającą 100km/h przy otwartym dachu i spokojnie można było rozmawiać bez podnoszenia głosu.

#31 Guest_Aśka

Guest_Aśka
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2017 - 08:52

Do wszystkich posiadaczy SLK. Tym jeżdzą kobitki w Niemczech, a nie faceci. Wymieńcie to na SL. Podrawiam.

jestem kobitką w Polsce i też chętnie bym takim jeździła. Wygląda bardzo sportowo i elegancko jednocześnie. mercedesy trzymają poziom

#32 Stachu001

Stachu001

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 08:28

No może faktycznie troszke olej ciągnie. Kolega miał i zmienił na nowszy model, ale jak jeździł to zawsze był zadowolony. I taknkuj 98 na firmowej stacji, zobaczysz, bedzie mniej napraw. Na byle jakiej stacji mają byle jakie paliwo. I odwiedź jakie serwis firmowy mercedesa, niech obejrzą i powiedzą ci trzeba zrobic. Merc ma swoje części używane regenerowan przez mercedesa więc może sie okazać, ze bedzie taniej niż u pana Zdzicha w garażu i z gwarancją, że pojeździsz dłużej. Generalnie polecam serwis merca bo w dłuższym czasie to się opłaca.

#33 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2018 - 11:14

Witam mam pytanie chce kupić Mercedesa slk 200 r170 tylko po przekreceniu kluczyka zaswiecaja się wszystkie kontrolki oprócz silnika (pomarańczowa kontrolka) potem reszta gaśnie i odpalam. Pytanie brzmi czy to normalne że nie sygnalizuje gotowości silnika? Mam astre i przy starcie zaswieca się i odrazu gaśnie a w Mercedesie nic?? Proszę o konkretne odp dziekuje

#34 Guest_Ada$

Guest_Ada$
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2018 - 13:58

CześćJacku,

i jak tam kupiłeś SLK?

Jeśli nie a masz możliwość, bierz model z kompresorem, więcej mocy i dużo większa frajda z jazdy. W SLK r170 masz pięć kontrolek z lewej i pięć kontrolek z prawej, nie ma tam kontrolki silnika - tak to normalne.

#35 Guest_roadster

Guest_roadster
  • Goście

Napisano 22 marzec 2020 - 23:03

Niedawno zmieniłem Mazdę MX5 NC 1,8 ze sztywnym dachem na SLK R171 200 kompresor. Wprawdzie Mazda była kultowa ale za to Mercedes jest komfortowy w porównaniu z Mazdą. Nieporównanie ciszej i o wiele więcej miejsca chociaż nie ma takiego zespolenia z samochodem. Pozycję kierowcy w MX5 porównałbym do stopy w ciasno zasznurowanym bucie i dlatego ewentualnym miłośnikom MX5 przed kupnem radzę dokładniej zapoznać się z "komfortem" jaki  zapewnia Mazda. Natomiast co do tego czy SLK jest samochodem dla kobiet powiem, że mi się też podoba chociaż jestem facetem.

#36 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 05:21

mam slk z 1997 igła czy mam tankowac bp 95 czy bp 98

Możesz śmiało tankować tą tańszą benzynę, gdyż spełnia wszystkie normy . Droższa, ma więcej dodatków, ale nie są one konieczne do większości silników.kestrel

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych