Skocz do zawartości

Mercedes: Klasa E - opinie kierowców

418 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2001 - 11:09

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Mercedes Klasa E.

#2 Guest_Zenek

Guest_Zenek
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2001 - 19:24

300D(80KM)Kupiłem go 2 lata temu i jak na razie sprawuje się dobrze mimo, iż ma 23 lata i przebieg 480.000 tyś.Wymieniłem docisk sprzęgła, łożyska z przodu i ztyłu i serwo. Byłem 2 razy na Węgrzech i wróciłem bezawaryjnie(1250 tyś km. w jedną stronę). W trasie jeszcze nie stałem i nie chcę stać. Na A4 wycisnąłem 175km/h. Sprawuje się dobrze na nierównościach. Beka to jak na 23 lata zjebisty samochód i mniej awaryjna od 2 letniego malucha. Polecam wszystkim, którzy lubią luksusowe, stare samochody.

#3 Guest_Kowal

Guest_Kowal
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2001 - 03:26

Bezapelacyjnie dobry samochód. Awaria turbiny, usunieta na gwarancji

#4 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 03 marzec 2002 - 11:21

Jezdzilem nim kilka razy, wczesniej nasluchawszy sie opini jakoby model 124 to najbardziej udany Mercedes i wogole taki super i wspanialy. A tu brutalna rzeczywistosc. Co oprocz niezlego komfortu i SZPANU moze zapewnic taki samochod ? Mieszkam w gorach, w zimie mimo ze mesiek obuty byl nowki Micheliny Alpine nieszło nim podjechac pod byle pochylosc. Silnik niby najwiekszy diesel 3 litry, do setki jego dynamika jeszcze ujdzie ale potem to juz trzeba miec anielska cierpliwosc, niewyobrazam sobie jak taki samochod jezdzi z silikem 2 litrowym ( brrr.... ). Moze ten akurat egzemplaz, ktorym jezdzilem jest taki koslawy, a moze to juz wiek robi swije, ale za te pieniadze kupilbym napewno inne auto, np. VW Polo "96,"97.

#5 Guest_właściciel 124 260E

Guest_właściciel 124 260E
  • Goście

Napisano 19 marzec 2002 - 21:32

Dość trafne porównanie 124 i Polo,widzę żę jesteś fachowcem!Ja mam 124 260E (sześć cylindrów) z 1989r przeb 250000km, jest OK.Dieslem to jedż w pole a nie na wyścigi

#6 Guest_zwolennik diesli

Guest_zwolennik diesli
  • Goście

Napisano 20 marzec 2002 - 19:36

Witam milosnika starych Mercedesow.Gdybys dokladnie czytal posty i toszke pomyslal to bys zauwazyl roznice miedzy porownaniem a prywatna opinia. Wiem ze wszyscy posiadacze meskow to specjalisci a inni posiadacze czterech kolek szara masa. A traktowanie posiadaczy diesli jak burakow nie swiadcz o Tobie dobrze. Pastoj opony, wkladaj dresy i na disco !

#7 Guest_Marcino

Guest_Marcino
  • Goście

Napisano 25 marzec 2002 - 14:03

Nie moge nazekaćRaczej wiecej zalet niz wad:)Jak na swoje lata to świetnie się ma.Może brakuje mu dynamiki ale nie do scigania sie z pod swiatel zostal stworzony:)Zalezy mi na komforcie a merol mi to moze zaoferowac

#8 Guest_bejzbol

Guest_bejzbol
  • Goście

Napisano 17 maj 2002 - 03:44

I tutaj to samo! Wynika z tego, że łyse pały muszą też jeździć Mercedesami. Ku**a! Skąd te opinie? Jeżdżę BMW czy Mercedesem to od razu musi oznaczac, ze jestem zakompleksionym łysym sterydowcem? Tak... bo porządni ludzie jezdżą nowym Daewoo....

#9 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2002 - 02:08

Samochod bardzo ladny. Sa dwie rzeczy ktore bola - zegarek analogowy na desce rozdzielczej wielkosci spodka od herbaty, oraz seryjne felgi aluminiowe 16' wygladajace jak kiepskie kolpaki ze Slomczyna.

#10 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2003 - 22:57

To jest samochód jedyny w swoim rodzaju.Jeśli nie lubisz spokoju,przyrody i wiary w niezawodność- nie kupuj Mercedesa- kup np...Vw polo.

#11 Guest_RMX-olsztyn

Guest_RMX-olsztyn
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2003 - 00:57

tyle chyba wystarczy :-)

#12 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2003 - 11:15

To jest samochód jedyny w swoim rodzaju.Jeśli nie lubisz spokoju,przyrody i wiary w niezawodność- nie kupuj Mercedesa- kup np...Vw polo.

#13 Guest_remi

Guest_remi
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2003 - 17:45

calkiem fajne autko!jezdzi sie b.dobrze,dynamika za***ista,spalanie-15/100km w miescie daje do myslenia!jak ktos chce kupic to sprzedam..

#14 Guest_Roger z

Guest_Roger z
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2003 - 19:34

mam beczuszke rocznik 84 od 6 lat nigdy nie nawalila i jesli ktos mowi ze ten samochod nie wie co to dynamika to sie grubo myli bo ja swoja pomykalem juz po za skale predkosciomierza do 160 a z przyczepka 750 wykrzesalem nie raz maksymalne 135km/h i nie jeden burak zostal na zakretach z rzeszowa do ustrzyk dolnych.A jesli chodzi o 124ke w 300 dieslu to co jak co niezle ciagnie do 150 i tam go zaczyna dopiero serce bolec pozdrawiam wszystkich posiadaczy beczek i baleronow(w124) kombi

#15 Guest_Stolek

Guest_Stolek
  • Goście

Napisano 16 marzec 2004 - 11:59

Ludzie czy wy wierzycie w te przebiegi typu 90r i 250 tyś?? Naiwni jesteście albo naiwnych szukacie. Oczywiście to waszym eglemplarzem jeździł starszy pan do kościoła :-)))) A w niemczech wszystkie merce stoją tylko :-)

#16 Guest_john

Guest_john
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2004 - 14:08

Co tu duzo mówic umnie w domu rodzinnym od zawsze byly mercedesy juz moj dziadek w latach 70 jezdzil w115 ja mam obecnie w123 powiem tyle najlepsze auta inaczej "NAD SAMOCHODY"oczywiscie są palanty co będą sie kłucić i porównywać VW do mercedesów szczególnie do starych mercedesów ktore jednak w przeciwienstwie do tych dzisiejszych miały coś w sobie i mają do dziś co do w124 300d :-) kolego dieslem trza umieć jeździć wujek miał w124 300d i szczerze powiem w poznaniu mogło na starcie a i wogole na trasie konkurowac tylko pare aut wiec piedolni się w ten łeb i kup se polo poczyszczycisz sie super jazdą z czterema kółkami i plastikową pokrywą .pozdrawiam

#17 Guest_Grom

Guest_Grom
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2004 - 00:51

Bardzo dobre wozy. dotyczy to także pierwszej wersji okularnika, bo on miał jeszcze solidne blachy i silniki praktycznie takie same. Od drugiej wersji widać już skutki oszczedności.

#18 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2004 - 20:37

Jak byłem mały, znajomy rodziców miał Beczke 200D. Fajne autko i wtedy jeszcze nie takie stare. W zeszłym roku jeździłem W124 250D. Fajne, wygodne, ale rzeczywiście mało dynamiczne. Ciężko wyprzedzić ciężarówkę jadącą 80km/h bo nie można utrafić, żeby przez dluższy czas rozpędzania nic nie jechało z przeciwka. Nie wiem jak 300D ale ta 250 rzeczywiście jest za słaba, no chyba, że do spokojniutkiej jazdy,do której jest super! O 280E mogę powiedzieć jedynie, że jest wystarczająco szybka, dynamiczna i wygodna. Jeździ się super. O awaryjności jeszcze nic nie wiem bo mam ją od kilku dni :)

#19 Guest_misiek

Guest_misiek
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2004 - 01:12

to jest złoto nie samochód niema nic wspanialszego niż w124ka.Niedawno kupiłem e280 benz+gaz z 1994 roku srebrny po lekkim tuningu na 17 lornsera to jest skarb.Nikt mi niedorównuje jak jade moim mercem, nie powiem lubie poszpanowac i własnie mój mercedesik mi w tym pomaga , lubie założyć złoty łąńcuszek, bransoletkę złotą i zegareczek, okularki i oczywiście szybki w dół radyjko alpine na maxa i można żyć tylko mercedesem jeahhhhh

#20 Guest_Marko

Guest_Marko
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2004 - 00:21

Witam wszystkich posiadaczy Meskow. Nie kloccie sie, nei ma sensu. Ja swoja beczolka jezdze juz czwarty rok i jak do tej pory poza wiadomo filtrami, olejami hamulcami i takimi typowymi rzeczami wymienilem tylko wahacz tylny do prawgo kola. A tak po za tym beczka nei zostala stworzona do ruszania z piskiem z pod swiatel, ale do dostojnej, spokojnej jazdy. Moj motor jest slaby(wersja taxi beczki, silnik ma 5 koni wiecej, czyli 60,lol), malutko, ale autem mi sie jezdzi cudownie, przejechalem juz 60 tysiecy i miodzio. A tak wogole to najmlodsze modele maja juz po 20 lat, wiec traktujmy te auta dobrze, wtedy sie odwdziecza.Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych