Skocz do zawartości

Mercedes: Klasa C - opinie kierowców

22 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2001 - 11:08

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Mercedes Klasa C.

#2 Guest_B.

Guest_B.
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2001 - 01:08

Ogolnie bardzo fajny,..... ale prawda jest taka, ze odbieram go dopiero za miesiac, wtedy napisze wszystko szczerze.Pozdrawiam.

#3 Guest_roman

Guest_roman
  • Goście

Napisano 10 czerwiec 2003 - 13:33

dobże zniom się jedzi na drogah a skszynia biegu automatyczna super .

#4 Guest_Szpiego

Guest_Szpiego
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2006 - 19:24

Niedawno szukałem samochodu i natknąłem się na takiego merca. Przejechałem się nim i niestety rozczarowałem się. Do silnika nie mam zastrzeżeń. Natomiast najwięcej uwag mam do prowadzenia i do wykończenia wnętrza. Po prostu kaszana. Pojeździłem trochę po naszych polskich drogach i miałem wrażenie, że wszystko w środku zacznie fruwać. Uważam, że ten samochód to zły wybór. Po pierwsze nawet używane egzemplarze są drogie. Po drugie jakość odstaje od Audi nie mówiąc już o BMW. Dlatego wybrałem beemkę z 2001 r. z benzynowym silnikiem 3l. Nie ma porównania !

#5 Guest_mc

Guest_mc
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2007 - 15:40

Auto ze wszech miar godne polecenia. Jeździ się komfortowo i wygodnie. Wszystko przemyślane i dopracowane. Świetne zawieszenie na polskie drogi. Do tego zerowa awaryjność. Po prostu nie chce mi sie wysiadać z auta ;-)

#6 Guest_gelon

Guest_gelon
  • Goście

Napisano 25 maj 2007 - 08:56

1996r., 240 000 km, 90 km to trochę mało na takie auto, słabe przyspieszenie, przy 5 osobach to już totalna kaszana, można się tylko toczyć...., ale za to bardzo wygodnie, przyjemnie się prowadzi, przy 5000 obrotów następuje odcięcie dopływu paliwa....

#7 Guest_Walley

Guest_Walley
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2008 - 19:17

Mam takiego z 2001 roku. I powiem wam, że tonie jest już taki sam Mercedes jak kiedyś... Wachacze wymieniam co 30-40 tyś. Końcówki i drążki to samo. Tulejki padają zimą w trakcie mrozu. Blacharka, mimo że auto nie bite, ale i nie garażowane TRAGEDIA!! Przy wszystkich uszczelkach wychodzi rudiks. Klapa bagażnika lata-kombi. Ale jedno trzeba przyzna- silnik i skrzynia automat jest rewelka!! To samo układ kierowniczy! Pomijając oczywiście to co się w nim sypie;). Generalnie w skali od 1 do 10 daje 6

#8 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 22 kwiecień 2008 - 21:31

Przebieg 150 tys.kmChwilami piszczy pod deską rozdzielczą dmuchawa nawiewająca powitrze. Chyba jest obluzowana. Jak się do niej dostać?

#9 Guest_Pan BMW

Guest_Pan BMW
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2008 - 04:01

mesie sa dobre dla staruszków i taksiarzy!! osobisice gustuje w audi i bmw ( to sa prawdziwe auta ) mialem juz m.in audi 80, bmw e36 2,5l, pozniej przyszla kolej na passata, dwie a6 1,8t i 2,8, kupilem jakis czas temu c klase 280 i to była porazka samochod jak galareta, zawieszenie slabo zestrojone jedyny plus to nawep na tył, ale pozbylem sie go szybko. teraz jezdze bmw e39 530d po chip tuningu 224KM!!! żona jezdzi e46 320d i audi a3 1,6, ja mam jeszcze słuzbowego superba 2,5tdi i bije on na głwoe wszystkie mercedesy!! przerklamowanan marka i tyle

#10 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 01 marzec 2009 - 19:58

Jeżdże nim od ponad roku i nie narzekam.Standardowe wymiany;klocki,opony itp.Troche za mało ma kopa i sporo pali.Ogólnie OK.

#11 Guest_amazing

Guest_amazing
  • Goście

Napisano 25 październik 2009 - 16:42

chciałbym się zapytać czy można spasować silnik audi 80 b3 1.6d ze skrzynią jakiegoś mercedesa lub BMW tylny napęd

#12 Guest_b.

Guest_b.
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2011 - 15:44

Genialne auto nigdy go nie sprzedam. Jeżdżę nim od ok. 3 lat, zrobiłem prawie 100 tys. km i nic się nie psuje. Ciche komfortowe auto, bez zbędnych cudactw - wszystko idealnie przemyślane i wygodne. Wcale nie pali tak dużo - przy rozsądnej jeździe tak ok. 10l/100 w mieście i ok. 7l/100 na trasie. Niezniszczalny i wygodny.

#13 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 13:36

Mercedes powstały z modelu 190, przez długi czas najmniejszy model w gamie. Równie wygodny i komfortowy więksi bracia. Napęd na tył i mocny silnik daje mnóstwo frajdy z jazdy. Wersja kombi bardzo pojemna.

#14 Guest_Rafii

Guest_Rafii
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 10:03

Mercedes chyba nie przyłożył się specjalnie do tego modelu albo wyraźnie chciał ograniczyć koszty jego produkcji. Wszsytkiego się spodzewałem po tym modelu-że elektronika jest słaba i zawodna, że to jednak może być namiastka mercedesa a nie prawdziwy Pancer-wagon ale to co się stało z moim modelem to raczej kiepski żart. auto już po 4 latach miało na progach, tylnej klapie i przedniej masce wykwity rdzy. nie chcieli uznać reklamacji, zdecydowali sie w końcu na polakierowanie uszkodzonych elementów ale to żadne pocieszenie. Mechnika jest niezła-tu nie musiałem się o nic martwić, nawet kompresor nadal śmiga pomimo 170tys.km przebiegu. wkurza elektronika-potrafiła mi przełączyć auto w tryb awaryjny i mogłem sobie jechać max 40km.h. ale jakoś uporali sę z tym w serwisie. silnik nie jest demonem prędkości choć na autstradzie potrafi się rozpędzić do ponad 240km/h. gdyby nie rdza to mógłym go polecić ze względu na wyposażenie, akceptowalny komfort i stabilność przy dużych prędkościach.

#15 Guest_sergioP

Guest_sergioP
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2012 - 16:49

Świetne czucie auta i odpowiedniej mocy silnik. To auto jest kwintesencją średniej klasy samochodu, które ma osiągi i prowadzi się jak po sznurku. Problem zasadniczy dotyczy tylnego napędu. Ja uważam go za plus, natomiast moja żona nie potrafi jeździć takim napędem zimą. Testowałem obecne generacje C-kalsy i tam elektronika załatwia problem. Tutaj w W202 trzeba umieć jeździć samochodem. To nie jest auto dla mięczaków. 193KM potrafi obrócić autem nawet podczas ruszania ze skręconą kierownicą. Pod względem niezawodności to niezłe auto. Nie jest to stary w123 ale polecam!

#16 Guest_merc

Guest_merc
  • Goście

Napisano 23 luty 2013 - 19:27

Witam serdecznie mam do zaoferowania części do mercedesa c-klasy 220 99r,
posiadam między innymi układ napędowy ze skrzynia manualną jak i automatyczną
zawieszenie
sprzeglo kolo dwumasowe
turbosprężarki
rozruszniki
alternatory
elementy karoserii
ładne fotele skórzane
oświetlenie
chłodzenie silnika
klimatyzacje
wydech
wyposażenie wnętrza
zderzaki
szyby
i wiele innych...
atrakcyjne ceny potrzebujesz czegoś zadzwoń!
telefon 724-745-134

#17 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 18 listopad 2013 - 22:47

mesie sa dobre dla staruszków i taksiarzy!! osobisice gustuje w audi i bmw ( to sa prawdziwe auta ) mialem juz m.in audi 80, bmw e36 2,5l, pozniej przyszla kolej na passata, dwie a6 1,8t i 2,8, kupilem jakis czas temu c klase 280 i to była porazka samochod jak galareta, zawieszenie slabo zestrojone jedyny plus to nawep na tył, ale pozbylem sie go szybko. teraz jezdze bmw e39 530d po chip tuningu 224KM!!! żona jezdzi e46 320d i audi a3 1,6, ja mam jeszcze słuzbowego superba 2,5tdi i bije on na głwoe wszystkie mercedesy!! przerklamowanan marka i tyle

Chyba Wołgą jeździłeś a nie Mercedesem. Jeżeli twój zdechlak TD...coś tam jest lepszy od mojego AMG to życze cie powodzenia hehe...:D

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2017 - 11:31

Witam forumowiczów,

mam mercedesa C250, CGI, silnik W204

1,8 litra, 204 kM

przebieg 100k km. rok produkcji 2011.

Auto pięknie się prowadzi, wnętrze i wygląd zewnętrzny cód miód malina. 

Spalanie

po mieście jak jestem mega oszczędny schodzi o 8,5-9 litrów. Na trasie 7,5-8 litrów

Kiedy nie zwracam uwagi na spalanie 11-12 litrów, ale jestem zadowolony, bo po benzynce i danych technicznych niczego więcej się nie spodziewałem.

Przy tym silniczku trzeba zwracać uwagę na łańcuch rozrządu, który potrafi się wyciągać i spadać przy przebiegach poniżej 100k (od mechanika słyszałem, że i poniżej 60.000 km zdarzały się już problemy). Koszty wymiany niewielki - łańcuszek 800zł w oryginale + wymiana.

Pozdrówka 

Marcin

PS. nie zapomnijcie zapytać mechanika mercedesa jakie są symptomy (przy odpalaniu silnika chwilę zgrzyta - nie przy jeździe!)

#19 jurek85

jurek85

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 25 maj 2018 - 08:32

Posiadam Mercedesa W204 z silnikiem 3.0 i muszę przyznać, że jest to istna bajka. 224 konie mechaniczne robią niesamowitą robotę, przede wszystkim na naszych drogach, gdzie co prawda jest coraz więcej autostrad, ale jednak większość stanowią drogi krajowe z bardzo dużym nasyceniem tirów, które regularnie trzeba wyprzedzać. Przyznam, że preferuję dość dynamiczny sposób jazdy, ale oczywiście z zachowaniem rozsądku - w efekcie spalanie samochodu w trybie mieszanym wynosi 10,5 l/100km.

Uważam to za bardzo dobry wynik, przede wszystkim dlatego, że mimo większego o 2l spalania od samochodu z silnikiem diesla, dysponuję dużo wyższą mocą, dzięki czemu jazda po polskich drogach jest dużo bezpieczniejsza. Uważam, że to jest wystarczający argument do tego, aby zaakceptować fakt większego spalania.

Co do kosztów utrzymania samochodu - póki co te również są niższe niż w przypadku diesla. Serwisuję auto w autoryzowanym serwisie i jak dotąd nie zaskoczył mnie żaden wysoki rachunek. Przegląd powiązany z wymianą filtrów i oleju, a także inspekcją serwisową nadwozia to koszt ok 700-800 zł. Biorąc pod uwagę, że np. w warsztacie Boscha mogę zaoszczędzić 100 zł, zupełnie mi się to nie kalkuluje. Polecam wszystkim zrobić research w kontekście cen- zanim trafiłem do ASO Duda Cars, wysłałem zapytania do innych ASO Mercedesa oraz niezależnych warsztatów. Okazało się jednak, że różnica w cenie jest zbyt mała, żeby wybrać Boscha.

Dzięki serwisowaniu w ASO auto zyskuje również na wartości i łatwiej je później odsprzedać. Biorąc pod uwagę akceptowalne koszta, nie zamierzam rezygnować z usług Duda Cars.

W skrócie, serdecznie polecam wybór C-klasy, auto jest komfortowe, stosunkowo ekonomiczne i moim zdaniem tanie w utrzymaniu - przynajmniej wygląda to zupełnie podobnie jak u konkurencji.

#20 Guest_krzysiekmar

Guest_krzysiekmar
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2018 - 09:56

Mam 204 i wszystko jest super! Świetnie się nim jeździ, nie mam żadnych zastrzeżeń. I wszystkim będę polecać. A z takich ciekawostek to ostatnio wpadłem na aplikację Mercedes Me Adapter: mercedesmeadapter.zasadaauto.pl. Powinna działać z 204, czy ktoś korzysta? Chętnie poznam jakieś opinie, bo naprawdę poważnie się zastanawiam nad jej zainstalowaniem, zwłaszcza dla żony.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych