Skocz do zawartości

Łada: Samara - opinie kierowców

181 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Lodziuś

Guest_Lodziuś
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2003 - 17:58

To bardzo dobry samochód, a wsadzeniu silnika 1800 turbo(silnik z VW)autko poprostu ma taką moc że... Jak na raze to jechalem 240. Po pierwszej jeździe Musiałem wymienić licznik, bo po prostu go zabrakło.A tak po zatym to obniżyłem to autko,poszeżyłem,szerokie i wysokie felgi się zmieściły(15x220szer.45wys.)Nowe ospojlerowanie dodało jej sportowy styl.

#42 Guest_Xavier

Guest_Xavier
  • Goście

Napisano 17 październik 2003 - 23:46

Wiecie co? to jest ruski czołg,wjezdza na kazdy kraweznik,pali tylko 8 litrow gazu,wyciaga 160km/h, pali gume jak trzeba.... tylko te przegub mnie denerwują...? moze za ostro jezdze?.... Mam SAmare od roku.. troche powymieniałem czesci ale to nie wazne...Polecam kazdemu poczatkujacemu kierowcy. Mam kilka rad co do niej.. jakby cos to piszcie...

#43 Guest_Anioł 1972

Guest_Anioł 1972
  • Goście

Napisano 01 listopad 2003 - 16:11

Samochód za tą kase jest o.k. wsadziłem gaz i jestem bardzo zadowolony wygląd - mercedes to niejest

#44 Guest_SLAWEK

Guest_SLAWEK
  • Goście

Napisano 02 listopad 2003 - 18:01

za***iste AUTO NA JEDYNCE 50KM NA DWOJCE 110 NA GODZINE , I DOPIREO ZACZYNAM PRZERABIAC ,SPOKO ,JEZELI KTOS MA JAKIES WNIOSKI CO ZRBIC BY LEPIIEJ PRUŁA TO CZEKAM BERNIKCM732@WP.PL

#45 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 04 listopad 2003 - 19:02

Dostałem od starego 4 lata temu Ładę. Od wtedy to był koszmar. Co chwila coś trzeba było wymienić. W tym roku jak wracałem z Łodzi przy prędkości ok. 190km/h zatarło się. Zacząłem z bratem remont. Miałem problem z częściami, bo mam jeden z podobno nielicznych egzemlarzy silnika 77KM projektowanego przez Rusków i Porsche. Zrobiliśmy generalny remoncik we własnum zakresie(jestem mechanikiem). Od tego czasu nie narzekam. Mało pali i się nie psuje. Ciekawe co będzie z moim Swieżo kupionym Oplem Rekordem '69

#46 Guest_JACK

Guest_JACK
  • Goście

Napisano 06 listopad 2003 - 19:51

Samarka 1993 rok. Przelot 300tys km. Silnik nie bierze oliwki mimo gazu, silnik nie ruszany od nowosci.Blachy sie sypia.Skrzynia biegow 2 razy robiona,przeguby juz nie pamietam ile razy ;-)

#47 Guest_Tarkus

Guest_Tarkus
  • Goście

Napisano 09 listopad 2003 - 13:21

Auto rocznik 91" przebieg 121tyś.Pompka od spryskiwaczy-od razu należy kupić jakąś inną.Skrzypi,trzeszczy okropnie w środku- trzeba kupic radio :-) i wszystko ustaje.Pali nawet poniżej 5.5 w trasie,w zimie w mieście do 9-10l/100km Srednio to generalnie poniżej 7.5 wychodzi.Ogrzewanie odjazdowe - jak na warunki syberyjskie, 5 minut i już jest gorąco w aucie! Mało trwałe sworznie i krótkie końcówki układu kierowniaczego, ale to może wina polskich dróg. Łożysko oporowe w skrzyni huczy zawsze, nawet nowe - ten typ tak ma.Jak zaczyna piszczeć natychmiast wymienic! Ruskie moduły elektroniczne wysiadają na dziurach w drodze - dostępne są niemieckie (koszt do 50Pln),które nie mają z tym problemów.Klapa bagażnika najczęściej rdzewieje,poza tym to nie mam zadnych wżerów.Progi oryginalne od 12 lat! Zakonserwowana pare razy i sie opłacało. Częsci tanie jak barszcz! Polecam każdemu, co lubi sobie czasem pogrzebać w aucie, a koszty są generalnie niskie a osiągi przyzwoite.

#48 Guest_Tadeusz F.

Guest_Tadeusz F.
  • Goście

Napisano 20 listopad 2003 - 23:09

Kupię silnik do Samary 1,300 sprawny. Moje miejsce zamieszkania to Szczecin. Pozdrawiam. Tel. 0501197857

#49 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 22 listopad 2003 - 10:32

mam ją od 1991 i jest to samochód rajdowy. moje przełożenia to 1-60km/h, 2 115 km/h, 3 145 km/h, 4 180 km,h i na piątce jest bez zmian tak samo 180km/h. najlepsze jest to, że jeszcze nic przy niej nie robiłem ani nie podnosiłem mocy silnika- ona jest taka od zawsze! lakier dobrze sie trzyma. jeszcze jedno od 0-100km/h ma 10,94 s. sam mierzylem i na drugim biegu bo po co trzeci jak ona może na drugim. to tyle.

#50 Guest_Adrian

Guest_Adrian
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2003 - 00:02

To auto jest cudem wschodniej techniki bo przystosowane na nasze polskie warunki drogowe a blacha tez oki bynajmniej u mnie a mam ja już 11 la t czyli od nowości, jedyne co to walnął mi pasek rozrządu po przejechaniu 60 tyś ale jakimś dziwnym trafem nic się nie stało poza jednym krzywymn zaworem(moja wina bo nie wymieniłem paska wcześniej) ale teraz mi troche olej ucieka spod głowicy ale auto chodzi.

#51 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 20 grudzień 2003 - 18:43

jestem pierwszym wlaścicielem 290000km przebiegu silnik igła kompresja jak w nowym na autobanie w raihu 180 przez 700 kilosów awarie to troche rdzy i troche elektryki zawiecha nie do zajebania 800 kilo cementu dwóch chłopa po 100 kilo 250kilosów owymi drogami i nic polecam

#52 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2004 - 21:59

Autko sprawuje sie wzorowo. Silnik ma dobra dynamike ale jak usiadzie piec osob to juz nie jest taki zrywny. A co do spryskiwaczy to znalazlem rozwiazanie: wyrzucilem uklad z lady i zamontowalwm od cieniasa smiga elegancko ( to zasluga mojego brata elektronika ktory to wykombinowal).

#53 Guest_Sławek

Guest_Sławek
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2004 - 11:47

Kupiłem z przebiegiem 145000 , włożyłem nowy gaźnik i instalację gazową i zrobiłem ok 90 tys.do dnia dzisiejszego. Acha...rocznik 90...pali mi 8.2 l gazu w trasie/6,3l. benzynki...Ekonomika moim zdaniem całkiem przyzwoita w porównaniu z Poldkiem który tu już ktoś zachwalał. wszystkie wady już tu opisane są do zrobienia ale na krótko...auto jest ciągle serwisowane w jednym zakładzie (autoryzowanym) i wymiana drążków kierowniczych raz do roku to norma tak jak i wkłady teleskopów...Mimo wszystkich wad po zrobieniu prawie 250 tys. do silnika nikt nie zaglądał, raz padło sprzęgło, trochę cieknie plyn hamulcowy ze zbiorniczka. hamulce przy dobrych oponach niezawodne. przy obecnym przebiegu jest w stanie na gazie rozpędzić się do 140km/h. ogólnie jestem zadowolony i rozglądam się za nowszym rocznikiem...pozdrawiam urzytkowników...

#54 Guest_MARIO

Guest_MARIO
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2004 - 19:21

bardzo fajne KUPIE za rozsadna cenejak ktos chce sie pozbyc to prosze o kontakt.Napisz

#55 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2004 - 21:45

Mam ją od niedawna,więc nie wszystko jeszcze o niej wiem.Wady jej to napewno trzeszczące plastiki i elektryka.Silnik mimo 140 tysięcy OK.Spalanie gazu przy jeździe miejskiej 12 litrów na 100 km.Nie wiem czy to dużo czy w normie ,choć wydaje mi się że trochę dużo.Chętnie poznam Wasze opinie.

#56 Guest_lighting

Guest_lighting
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2004 - 23:04

pali 4,5 n1 100km i tak za durzo ale to maluch jechałem 140 i się trzymał drogi jak nic obniżony utwardzony głowica splanowana 2,5mm rozpurki usztywniajace silnik i zawieszenie pali gumę bez problemu na starcie ostro piszczy nie przechyla się w zakrętach.

#57 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2004 - 13:25

mam silnik od opla omegi 2.2l z turbina ,blachy po remocie ospoilerowanie, i N2O ma 220 koni mech. i spokojnie bez potlenku 220 km/h jedzie

#58 Guest_wojtas

Guest_wojtas
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2004 - 21:07

ja mam l8-letnia ładzine i jest calkiem spoko.jeszce idzie 160.tylko te plastiki,no i brakuje piatego biegu.jezeli ktos ma na sprzedarz jakies częsci proszę o kontakt.pozdrawiam

#59 Guest_Rafał Poznań

Guest_Rafał Poznań
  • Goście

Napisano 07 październik 2004 - 10:45

Chcę kupić Lade. Wybór padł na Samarę. Miałem kiedyś 2107 1500 4-bieg. Auto sipywało się nienajgorzej. Prośiłbym o opinię jaki silnik wybrać 1300 czy 1500, bo na tym forum trudno jest wywnioskować który lepszy. Chodzi mi o osiągi w trasie 90 km/h, 120 km/h i miasto. Zarówno na benzynie jak i na LPG. Poza tym trwałość itp. Czy czy rzeczywiscie jest róznica w komforcie pomiedzy tą a 2107

#60 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 10 październik 2004 - 21:35

auto całkiem dobre mam tylko problem z hamulcami regenerowałem pompę hamulcową dwa razy (wymieniając uszczelniacze)prawie co sezon w koncu kupiłem nową pompę chodziła dwa lata izaczeła przepuszczać odpowietrzanie mało daje cz ktoś może mi coś doradzić?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych