Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kia: Ceed - opinie kierowców

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 12:53

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kii Cee'd.

#2 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 14:52

Przebój koreańskiego producenta, kompakt wprowadzony do produkcji w 2006 roku. KIA reklamowała ten model głównie przez gwarancję trwającą 7 lat. Powstał również model pro cee'd - bardzie sportowa, 3-drzwiowa odmiana, lecz jego sprzedaż była nieporównywalna z hathbackiem lub kombi.

#3 Guest_kleofas

Guest_kleofas
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2012 - 10:57

auto mnie pozytywnie zaskoczyło. nieźle się prezentuje, ma fajne wnetrze i wyposażenie. Głośno pracuje zawieszenie ale można wytrzymac. silnik ma sporo mocy na papierze ale prawda jest taka ze pojemności nic nie zastąpi(moze kompresor)i o czuc. trzeba go kręcic w obroty by jechał i brakuje mu mocy przy 2-3 tys. obr./min.poza tym koreanskie auta maja zle dzialajacy ESP- za mocno ingeruje w jazde i denerwuje tym. ogolnie auto malo usterkowe(radio zawiesza się czesto w trakcie odczytu plyt cd). troche tez rdza atakuje progi drzwi.
ogolnie jestem skolnn kupic nastepce ale bardzo zainteresowal mnie tez focus 1.0T. JAzda nim pokazuje, moment obrotowy jest ważniejszy niz konie mechaniczne.

#4 Guest_Miki

Guest_Miki
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 09:53

Auto godne polecenia jeśli ktoś nie miał do tej pory nowożytnego auta. Nie jest to jakiś super auto i gdybym miał kasę to kupiłbym Civica 8 generacji bo jest lepszy pod każdym względem. Ale Cee’d ma kilka plusów: design, małą awaryjność, niezłe osiągi z tym silnikiem, niskie spalanie, dobre wyposażenie(Klima manualna, 6 poduszek, elektryka). Ma natomiast też i wady: niedoróbki we wnętrzu, drogi filtr cząstek stałych i koło zamachowe oraz szybko pojawiające się luzy w zawieszeniu. Ogólnie polecam auto ale raczej z silnikiem benzynowym bo jet tańszy w eksploatacji a do tego można zawsze założyć gaz. Ja jeśli bym mógł to teraz kupiłbym Hondę.

#5 Guest_Amir Kan

Guest_Amir Kan
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2012 - 13:41

jeździłem tym autem na próbę. muszę przyznać, że po początkowych zawchwytach, "zapał" ostygł. pojaiwły się też pierwsze krytyczne spostrzeżenia. Przede wszystkim-silnik. Jest słaby i bardzo głośny. przy 5tys.obr./min. jest nie do zniesienia. wrażenie, że zaraz ulegnie awarii jest demotywujące. od razu odechciewa się dynamicznej jazdy. poza tym, skrzynia automatyczna jest wolna, i sprawia wrażenie,że to klasyczny automamt a nie najwnowszej generacji rozwiązanie. słabo. reszta mi sie podobała, sylwetka, projekt wnętrza, rozłożenie wskaźników. jedyne co przeszkadza po zatym jak zasiądziemy w środku to kiepska widoczność do tyłu. Podczas wycofywania, tylny słupek zupenie zasłania widok na droge.

#6 Guest_Amir Kan

Guest_Amir Kan
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2012 - 15:51

chciałem jeszcze dodać, że ten silnik to jest zupełnie inna konstrukcja niż w nowej Elantrze(ta posiada wtrysk wielopunktowy MPI). W elantrze silnik brzmi i zachowuje się znacznie lepiej niż ten w Cee'dzie. Jeżdżąc Kią, ma się nieodparte wrażenie że silnik dycha ostatkiem sił, bowiem w niskim zakresie obrotów wogole nie przyspiesza, a kręcenie go pod czerwone pole powoduje wydobywanie się z jego komory takiego dźwięku jakby miał zaraz się rozlecieć. Bez konkretnej jazdy próbnej nie ma co kupować!

#7 Guest_gibki-wiotki

Guest_gibki-wiotki
  • Goście

Napisano 08 luty 2013 - 08:41

Mam samochód od 4 lat, kupiony w salonie. Żadnych problemów. Eksploatowany głównie w mieście, spala ok. 7-8 l/100 km. Trochę twarde zawieszenie, niektórzy mówia - sportowe. Dobrze wyposażony. Powyżej 120 km/h głosno pracuje silnik. Generalnie ok. jeszcze mnie nie zawiódł. Polecam.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2013 - 11:29

Przebój koreańskiego producenta, kompakt wprowadzony do produkcji w 2006 roku. KIA reklamowała ten model głównie przez gwarancję trwającą 7 lat. Powstał również model pro cee'd - bardzie sportowa, 3-drzwiowa odmiana, lecz jego sprzedaż była nieporównywalna z hathbackiem lub kombi.

#9 Guest_seczeslaw

Guest_seczeslaw
  • Goście

Napisano 29 listopad 2013 - 20:32

ma pytanie czy to tego samochodu można założyć gaz pozdrawiam!!!!

#10 adrian4

adrian4

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 48 postów

Napisano 03 grudzień 2015 - 21:41

Do wtrysków wielopunktowych można praktycznie w każdym przypadku.

Najlepsze, najtańsze oc - zestawienie

#11 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 625 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 12:08

No zależy do jakiego przeznaczenia ma być też to auto.

#12 Wojtek541

Wojtek541

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 465 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 12:14

Osobiście jestem bardzo zadowolony, jeżeli dbasz o auto to posłuży Ci długie lata. Pod względem technicznym rzadko pojawiają się jakiekolwiek problemy, a design i wykończenie w środku na duży plus. Jeżeli chcesz poradzić się ekspertów, albo obejrzeć dokładnie auta nowe i używane to w Warszawie mogę polecić Ci https://malibu-auto.pl/maja bardzo duże doświadczenie z marką KIA i prowadzą Autoryzowaną Stację Obsługi KIA, także tam możesz liczyć na fachową pomoc. Działają na rynku dość długo i to sprawdzony serwis.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych