Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kia: Retona - opinie kierowców

47 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_annamaria126

Guest_annamaria126
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2013 - 22:47

Witam
Zamierzam zakupić RETONKĘ czy możecie mi coś podpowiedzieć na temat silnika benzynowego bo mam możliwość zakupienia z gazem ?? Czy zna ktoś zalety lub wady takiego silnika na bęzyne-gaz??Proszę o szybką odpowiedz najlepiej na meila annagdynia@op.pl POZDRAWIAM

#42 Guest_zyndram

Guest_zyndram
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2013 - 23:38

Hmm , ja mam diesla ale o benzynie też nic złego nie słyszałem.

#43 Guest_zbych

Guest_zbych
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2013 - 01:04

retona i sportge to jeden dibeł i to nic szczególnego i tamto też awaryjne z podniesieniem i utwardzeniem żaden problem wystarczy w tyle zmienić sprężyny na opel astra I kombi i już nie dobija i nie buja, sprężyny najlepiej szwedzkie lesjoforse są trzy twardości wystarczy średnia będzie wyżej i sztywniej najtwardsze za sztywne

#44 Guest_Mirek Ełk

Guest_Mirek Ełk
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2013 - 14:23

I co dowiedziałeś się czegoś bo mam ten sam problem

#45 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2013 - 14:19

Witam Wszystkich
Zna ktoś może odpowiedź na temat umieszczonego numeru VIN na samochodzie KIA Retona? Nie bądźcie oszczędni w podzieleniu sie spostrzeżeniami ;-) Przecież chyba jeździcie na przeglądy techniczne :-)
Pozdrawiam i czekamy na odpowiedź w tej sprawie

#46 Guest_Nemrod

Guest_Nemrod
  • Goście

Napisano 03 listopad 2013 - 00:27

A gdzie macie nr VIN w swoich Retonach??? Ja mam od 6 miesięcy Retonę, dokładnie od roku w Polsce, zarejestrowana (!!!), a dziś nie przeszła przeglądu...diagnostyk nie był w stanie znaleźć nr VIN. Pomożecie? mam 7 dni :(

VIN Retona podobno jest z przodu z prawej strony, z przodu na ramie pod pasażerem, był wypalany "delikatnie" laserem(takie kropeczki) tak jak w całej serii kia "k" np.k2700, (przy korozji lub zakonserwowanym spodzie prawie nie do znalezienia), ja zeszlifowałem pół ramy i nie znalazłem.A może zeszlifowałem VIN ;)? Tak czy siak rada: pojedź do "zaprzyjaźnionej" stacji diagnostycznej. W razie wypadku (odpukać) niech Ci z ubezpieczalni się "martwią" (gdy im numer z tabliczki znamionowej znajdującej sie pod maską nie wystarczy). Niech sobie szukają kwasami i lampami numerku. Na pewno tam na ramie gdzieś jest, albo to co z niego pozostało...;)

#47 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 21:09

Dzięki Koledzy! Znalazłem! Jest na ramie pod siedzeniem kierowcy. Bardzo oszczędnie wypalony :-) Warto było szukać! Udało mi się kupić Retonę w bardzo dobrym stanie - szukałem dwa lata. Szukałem samochodu do wyciągania łódki z wody. Samochód okazał sie na tyle atrakcyjny, że moja żona przesiadła się z Passata 2010 r. i jeździ właśnie Retoną. Ja osobiście szukam pretekstu żeby nim pojeździć w weekendy. Próbowałem od Suzuki/Opla/Land Rovera/ Mercedesa GD, skończyłem przez przypadek na Retonie. Dwa nasze samochody stoją na podwórku, Retona w garażu.:-) Ma u nas dożywocie! Polecam te auta (w dobrym stanie) każdemu kto kocha motoryzację i chce wnieść w swoje życie troche oryginalności. Jeszcze dwa lata temu, jeśli ktoś by mi powiedział, że będę jeździł KIA, poprosiłbym go o kontakt z psychiatrą ;-) No cóż, rozczuliłem się? ;-) Czas iść spać, jest po 20.00 :-) Proszę o kryrtkę jedynie tych, którzy jeździli tym samochodem dłużej niż dwie minuty ;-)

#48 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 19 luty 2014 - 21:11

Prostuję: NA RAMIE POD SIEDZENIEM PASAŻERA ;-)
POZDRAWIAM
WOJTEK

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy