Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kia: Sephia - opinie kierowców

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 październik 2001 - 10:08

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kia Sephia.

#2 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 26 październik 2001 - 21:42

Samochod kupilem w Sierpniu 2001,za 35800 PLN z 1 poduszka i klimatyzacja.Uwazam, ze za te pieniadze to najlepszy nowy samochod jaki mozna bylo kupic (juz nie mozna).Dobry, mocny silnik (troche glosny). Bardzo przestronne wnetrze, z tylu jest duzo miejsca na nogi.Kiepskie plastiki i kolo kierownicy , ale nic nie trzeszczy. Spalanie 7-9 l na 100na klimatyzacji jest w normie.Zadnych usterek po ok 5000 km nie ma. Opony rzezywiscie warto na poczatku wymienic na np polskie.

#3 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2002 - 16:39

kupiony w lipcu 2001do dzisiaj (2 styczeń 2002) zadnychproblemów, troche kiepskie plastiki w srodku, spalanie w mieście nie przekracza 7,5 litra na 100 km, musiałem podciąć troche chlapacze z tyłu po przy zjazdach z krawężnika zawadzały i mysłałem ze w koncu oderwie mi się cały zderzak

#4 Guest_KOKOSZ

Guest_KOKOSZ
  • Goście

Napisano 20 maj 2002 - 17:16

kupiony jako nówka w maju 2000 roku. Prez 2 lata 25 tys km i żadnej nawet minimalnej usterki. Co do opon to naprawdę szybko się zużywają i chyba nikt nie przejedzie na nich więcej niż 50 tys km. Spalanie powiedzmy w normie (90 na trasie z pełnym obciążeniem 6,5 litra, 110-140 na trasie i normalnie po Łodzi jakieś 8 litrów), zresztą zakładam gaz to nie będzie mnie to obchodziło. Co do osiągów to przeciętne na ten silnik, chociaż kopa dostaje dopiero powyżej 3000 obr. Wnętrze jest spoko, żadnych trzeszczacych plastików. Zimą problemem jest centralny zamek - jak zamarznie to trzeba jakiejś godziny żeby otworzyć. Trochę denerwuje mnie brak automatycznego gaszenia świateł po wyłączeniu silnika. Zaraz po kupnie zauważyłem, że przednia lewa opona bardzo się grzała nawet przy umiarkowanej jeździe - po zatrzymaniu leciał z niej lekki dymek, ale teraz ok. Całość jak na tą cenę wypadała 2 lata temu najlepiej a oferty przejrzałem dogłębnie

#5 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 29 listopad 2002 - 00:04

Nie wiem jak inni ale ja moze mam troch ciezka noge auto spala mi na miescie 12,5 litra a serwis twierdzi ze t technika jazdy niewlasciwa.

#6 Guest_zbyszko

Guest_zbyszko
  • Goście

Napisano 29 listopad 2002 - 13:28

Przejechałem 75 tys. Jest fajnie. Pali niewiele (przy moim stylu jazdy 7l/100 km). Wymieniałem olej i mechanicy stwierdzili, że wygląda bardzo dobrze. Zajrzeli też pod spód - nic go nie bierze.Szkoda, że już Sephii nie robią, Spectra jest jednak sporo droższa. Chcę ją potrzymać jeszcze dwa lata. Tylko na co potem ją zmienić?

#7 Guest_pOIK

Guest_pOIK
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2003 - 13:26

sUPER FURA 88KM 180KMH 11,8 DO STÓWY POPROSTU FURA JAK NIC

#8 Guest_OSKAR

Guest_OSKAR
  • Goście

Napisano 04 luty 2004 - 11:51

KUPIONA W 2001 ROKU PRZEBIEG 45000 KM JAK NARAZIE WSZYSTKO OK BARDZO DOBRZE SIE PROWADZI CHOCIAZ POWYZEJ 130 SLYCHAC SILNIK ALE I TAK JEST PRZYJEMNIE BYLE TAK DALEJ JESTEM BARDZO ZADOWOLONY

#9 Guest_Dlugi

Guest_Dlugi
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2004 - 14:53

Ja swoją bestie kupiłem w 1999 roku jak wchodziły na polski rynek autko sprawuje sie całkiem dobrze nawiązując do wcześniejszych opini opony faktycznie nie zaciekawe ale i tak wytrzymały mi do 65 tyś (końcówka była już tragedią ale jakoś przetrwałem ). Co do silnika niemam zastrzeżeń bardzo dobry przekładnie rewelacyjnie dobrane (można ruszyć z piątki jeżdze w rajdach niedoświadczonym raczej nie polecam próbować bo spalicie sobie sprzęgło) co do zawieszenie hmmm mogli sie bardziej postarać. Plastiki troche grają ale jest to raczej spowodowane tym że miałem nią wypadek (gość władował mi sie w zad na autostradzie )dla zainteresowanych gość udeżył we mnie przy 140 ja miałem porysowany zdeżak i zgiętą rure niestety skoda felicia do kasacji :).Pozatym auto jest bardzo ok. Polecam Ps jeszcze sie nie zdażyło żeby była u mechanika poza przeglądamini o malowaniem zdezaka :)

#10 Guest_blaszka

Guest_blaszka
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2007 - 18:32

kupiona w 1999 bez awaryjna ile wleje tyle spali ,przypakowałem w zad opla , z opelka został wrak ja miłem tylko lekko zadrapany zderzak i nic więcej ,tylko lakier do d..y.

#11 Guest_fabio

Guest_fabio
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 18:14

auto nie jest takie zle nie duzo usterek,zamek centralny siada.wskazowka stanu paliwa pokazuje rozne stany paliwa.Spalanie w miescie ok10l na trasie8l,prowadzi sie calkiem niezle...polecam.

#12 Guest_Bogi78

Guest_Bogi78
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 20:14

Jestem z tego auta nawet zadowolony malo awari jak na swoj wiek!!!mam juz przejechane 15000tyskm(male spalanie na trasie okolo 7,5litr w miescie troche gorzej 10.5 problemy z elektronika,nie duze wydatki niedawno wymiana alternatora wyniosla mnie okolo 34 euro czesci ogulnie dostepne prowadzi sie calkiem niezle,podzespoly silnika sa podatne na korozie? np tlumik miska olejowa ktora jest ciezko do kupienia do tego modelu.

#13 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 13:02

Mam to autko juz od roku przejechalem nim juz prawie 40000km.zadnych powaznych usterek tylko poza ukladem wydechowym rura prowadzaca spaliny nad tylnim zawieszeniem sie posypala ale to tylko tyle.Silnik 1,6 i przy tej pojemnosci ma zaskakujace spalanie na trasie nie schodzi 6,5l.niewazne ile jest ladunku w srodku,po miescie dochodzido 10 .Jest moze troszeczke nadsterowna przy wiekszych predkosciach,ale co mnie zaskakuje to ile ma na zegaze tyle jedzie.Jak na tom klase auta jest wygodna i nie ma naco narzekac.Polecam z calom pewnosciom daje rade w kazdych warunkach.Wrazie pytan prosze na adres podany na dole.Odpowiem napewno.

#14 Guest_tomasz cyga

Guest_tomasz cyga
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2009 - 21:43

własnie kupiłem sobie taki samochodzik i narazie to jestem zadowolony silnik ok ma przyspieszenie i dobrze sie prowadzi.ale mam pytanko jak to z korozja w tych samochodzikach

#15 Guest_tomasz cyga

Guest_tomasz cyga
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2009 - 21:45

samochodzik jest naprawde ok tylko mam to pytanko jak to z ta korozja

#16 Guest_tomasz cyga

Guest_tomasz cyga
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2009 - 21:43

własnie kupiłem sobie taki samochodzik i narazie to jestem zadowolony silnik ok ma przyspieszenie i dobrze sie prowadzi.ale mam pytanko jak to z korozja w tych samochodzikach

#17 Guest_merida

Guest_merida
  • Goście

Napisano 10 luty 2009 - 13:24

mam już ją 4 lata i nie narzekam ,poza podstawowymi częściami jak klocki,filtry itp które wymieniłam po kupnie nic się nie dzieje,jak już wcześniej inni wspominali o układzie wydechowym u mnie też dziury w tłumiku a 2 lata temu miałam spawany,od jakiegoś czasu coś mi zaczął więcej palić do tej pory po mieście w 7 się mieścił a teraz 9,5 l /100km może już czas powymieniac różne części ale auto w przedziale punktowym daje 9 /10 możliwych

#18 Guest_art

Guest_art
  • Goście

Napisano 13 maj 2009 - 21:03

hej mam mały problem.gdzie ja dostane miskę olejową do tego auto,szlak mnie juz trafia.prosze o pomoc

#19 Guest_DOROTA

Guest_DOROTA
  • Goście

Napisano 12 sierpień 2009 - 18:44

Witam serdecznie wszystkich właścicieli samochodów KIA, Pisze prace magisterska o marce KIA. Badanie to ma za zadanie zbadać wizerunek marki oraz co Państwo sadzą o produkcie. Kwestionariusz jest krótki i nie powinien zająć więcej niż 5-10 min Państwa czasu. Oczywiście jest ono całkowicie dobrowolne i anonimowe. Wystarczy wejść na niżej podanego linka i wypełnić zgodnie z podaną tam instrukcja. W razie jakichkolwiek pytań zapraszam do kontaktu pod nr Tel. 606 921 832 Link do badania: http://piniano.pl/badanie5 Osobom które zdecydowały się wziąć udział w badaniu z góry bardzo serdecznie dziękuje.

#20 Guest_Loren56

Guest_Loren56
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2011 - 04:17

jeżdżę tym autem 12 lat bez awarii.Super się sprawuje i jak ktoś założył by mi w nim klimę to byłaby pełnia szczęścia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy