Skocz do zawartości

Kia: Sportage - opinie kierowców

120 odpowiedzi w tym temacie

#101 Guest_erikson

Guest_erikson
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 09:10

ogólnie Sportage najnowszy jest bardzo udanym modelem. problem to długie oczekiwanie na samochód. poza tym obsługa w salonach KIA/Hyundai to dramat. banda chamów, którzy maja gdzies klienta.chca by tylko kupili auto. kiedyś przyszedłem do Hyundaia zobaczyć jak w i40 działa Bluetooth i czy sparuje go ze swoim smartphonem. nie dość ze nie mieli wiedzy na temat, modeli które współpracują z samochodowym BT to jeszcze nie chcieli wstać od biurka i włączyć jakiegokolwiek auta by to sprawdzić.

takie mendy spotkacie codziennie w salonie Hyundai IFAMEX.

#102 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 08:32

Mam wrażenie że nie tylko Ty kolego jesteś traktowany jak intruz ,sam to odczułem! mam nowego sportage ma przejechane 18 tysięcy i poszły klocki hamulcowe do tego stopnia że uszkodziły tarcze ,pytam gdzie czujnik by pokazał że trzeba wymienić a oni że ma ale mechaniczny (jakaś blaszka ha ha ha) No i proszę usłyszeć jak że tam coś trze .
Pomijając że klocki kosztują 435 zł plus wymiana to jest koszt całkowity 616 zł po śmiesznych rozmowach zeszli na 530 zł
Gwarancja 7 lat to chwyt reklamowy
pomijając ma trzy samochody inne w domku i robię minimum 35 tysięcy na klockach.

#103 Guest_erikson

Guest_erikson
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2012 - 09:33

No właśnie...firma krzak, sprzedają auto i tyle ich widzieli. chciałem kupić tego sportage, bo auto jest o prostu ładne, ma niezle silniki i do miasta się nadaje, bo krawęzniki są mu niestraszne. ale tak naprawdę, jak mam się wkurzać, że będę mieć póniej problem z dobry serwisem( a mieszkam przecież w stolicy kraju) to ochota odeszła. łatwiej mi nissana serwisować niż takiego malucha.
poza tym HYUNDAI/KIA pokazują, że są niegodni zaufania, tak więc nie mam powodów by wierzyć im w jakiekolwiek zapewnienia. Twój przykad kolego, z hamulcami, jest świetnym przykładem na to. GWARANCJA jest FIKCYJNA, a czlowiek nie ma czasu by procesować się o każdą usterkę...

niestety ale Koreańczycy muszą się jeszcze wiele nauczyć.

#104 Guest_Zenek

Guest_Zenek
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2012 - 16:47

Mam zamiar kupic takie auto. Proszę o opinie czy warto, czy drogi w utrzymaniu, czy występują usterki?

#105 Guest_Mikels

Guest_Mikels
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 15:23

Nowy sportage robi naprawdę niezłe wrażenie. silnik 2.0 diesel świetnie działa ze automatyczną skrzynią biegów. Ma ciekawie zaprojektowany kokpit oraz cyferblaty. Miejsca jest wystarczająco dużo, by 4 dorosłe osoby się w nim zmieściły i podróżowały w komfortowych warunkach. Polecam. Tylko nie wiem jak teraz, ale dawniej bardzo długo oczekiwało się na odbiór tego modelu.

#106 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 01 październik 2012 - 23:50

Jestem posiadaczem KIA SPORTAGE III od 1,5 roku. Już po 20.000 km musiałem wymienić przednie klocki hamulcowe, po następnych 30.000 km wymieniłem je drugi raz plus niestety przednie tarcze hamulcowe. Koszt za pierwszym razem ok. 600 zł za drugim razem 1430 zł.Zareklamowałem w serwisie KIA AGROMAX w Elblągu jako usterkę zbyt szybkie zużycie tarcz hamulcowych i klocków (nie należę do kierowców jeżdżących zbyt szybko) Powiedziano mi, że części te nie podlegają gwarancji. Siedem lat gwarancji na te samochody to zwykły chwyt reklamowy. Przestrzegam potencjalnych nabywców. Pomimo tych wad, z samochodu jestem zadowolony.

#107 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 24 październik 2012 - 00:25

Bełchatów - to jest klasa jeżeli chodzi o serwis i obsługę :-)

#108 Guest_mikolaj

Guest_mikolaj
  • Goście

Napisano 24 listopad 2012 - 11:37

mam KIA SPORTAGE Z 2005 benzyna i nie mam awarii

#109 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2012 - 16:12

Witam
Mam ogromną prośbę o przesłanie na maila instrukcji do Kia Sportage.
Od miesiąca mam taki samochód, sprowadzony z Włoch i mam problem z nie którymi funkcjami (oznaczeniami) dlatego przydała by mi się instrukcja, jeśli ktoś mógłby mi pomoc proszę o wiadomość na maila.
ewellka@wp.pl
Pozdrawiam i z góry dziękuje.

#110 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 04 luty 2013 - 13:36

tydzien temu kupilam noweczke z salonu 2012 i dzis bylam juz na servisie. Otoz sciaga mi auto na prawa lub lewa str. Z powietrzem w kolach jest wszystko ok, zbieznosc tez....wiec co sie dzieje????

#111 Guest_tadeusz

Guest_tadeusz
  • Goście

Napisano 04 marzec 2013 - 11:04

czytałem opinie i w nie nie uwierzyłem-niedowiarek.mam sportka 1.5 miesiąca i przejechane 1850 km.najpierw problem z włączającym się awaryjnie syst.wspomagania zjazdu i awaria syst.SPS - po wizycie w serwisie powiedziano żeby jeżdzić az sie całkiem zepsuje - wtedy mągą coś zrobić. kolejna sprawa to podczas jazdy nagle prędkościomierz i obrotomierz ustawiają się na " o " Po jakimś czasie wszystko wraca do normy.jeżdziłem oplem 7 lat i nie wiedziałem co to userka, w sportku mam duszę na ramieniu bo w każdej chwili moze sie coś wydarzyć.co do spalania paliwa, choć jeżdze spokojnie nie potrafię zejść poniżej 7.9 l.przeciętnie i to z 10 % ilością w mieście - tragedia.

#112 Guest_Andi

Guest_Andi
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 15:58

Mam Sportage od miesiąca, przejechałam 1200 km, samochód spisuje się na razie bardzo dobrze, wiadomo że taki silnik to raczej jazda "wkoło komina" ale spalanie 7.2 (na dotarciu)to na takiej wielkości samochód -benzyna nie jest dużo. Wrażenie dobre, zastanawiałam się nad Fokusem (bo do tej pory wszystkie samochody to fordy), ale ostatecznie kupiłam Sportage i wygląd ładny i w środku plastiki nie są wcale takie złe, a nawet ładnie wszystko wygląda. Salon w Lublińcu polecam wszystkim, bardzo fachowa obsługa i nie nachalna - nie "wciskają" na siłę Kia, ale potrafili mnie na tyle zachęcić, że wybrałam Kia a nie Forda. Silnika na postoju wcale nie słychać, a wyposażenie w wersji L za takie pieniądze na prawdę bardzo dobre. Polecam !!

#113 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2013 - 10:22

Nie rozumiem, dlaczego ludzie kupują ten samochód, jak ponad 80 % postów jest negatywnych ?

#114 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2013 - 21:20

Czekam już ponad 4 miesiące na samochód.Miało być 3, 5.

#115 Guest_aaa

Guest_aaa
  • Goście

Napisano 15 listopad 2015 - 23:38

Przydało by się więcej świeżych opinii. Kia nadal beznadziejna jeśli chodzi o gwarancję? Sportage III po paru latach trzyma się (dużo awarii) ?

#116 Magdalena84

Magdalena84

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 listopad 2015 - 13:28

wg mnie kia są za drogie za to co oferują. Taniej można kupić też dobre auta takie jak np toyota albo honda (z Japończyków)

#117 Guest_Tomasz L

Guest_Tomasz L
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:03

posiadam kia sportage od przeszlo roku. silnik 2.0 crdi 180KM jeżdzi się dobrze, dobre przyspieszenie i jak dotychczas bez awarii. mogę tak napisać bo zrobilem dopiero 23tys km (jezdzę jeszcze innymi samochodami). Dzisiaj zmienialem opony na zimowe i zaniepokoiło mnie duze zużycie klocków hamulcowych na tyle. Klocki są oryginalne jeszcze nie wymieniałem. Zdziwiło mnie że tak szybko sie zużyły no i jeszcze na tyle. Nadmienie że moja jazda jest spokojna . Jezeli chodzi o spalanie to średnio wygląda to latem ok 7,8l/100km teraz w przymrozki 8,9l/100km. Nadmienię ze jak go kupilem nowego to spalał 11, 12 lit/100km az do momentu gey przejeczałem ok 2-3 tys. km. miałem poprzedni VW Sharana tak wiec jezeli chodzi o wygodę to nie można porównywać go z sharanem. Najgorsze są siedzenia na tyle -katastrofa jak ma ktos jechać dłuższą trasę . ogólnie nie jest żle ja jeżdżę w wiekszości jako kierowca.pozdrawiam wszystkich uzytkowników KIA

#118 Guest_Tomasz L

Guest_Tomasz L
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2016 - 22:03

posiadam kia sportage od przeszlo roku. silnik 2.0 crdi 180KM jeżdzi się dobrze, dobre przyspieszenie i jak dotychczas bez awarii. mogę tak napisać bo zrobilem dopiero 23tys km (jezdzę jeszcze innymi samochodami). Dzisiaj zmienialem opony na zimowe i zaniepokoiło mnie duze zużycie klocków hamulcowych na tyle. Klocki są oryginalne jeszcze nie wymieniałem. Zdziwiło mnie że tak szybko sie zużyły no i jeszcze na tyle. Nadmienie że moja jazda jest spokojna . Jezeli chodzi o spalanie to średnio wygląda to latem ok 7,8l/100km teraz w przymrozki 8,9l/100km. Nadmienię ze jak go kupilem nowego to spalał 11, 12 lit/100km az do momentu gey przejeczałem ok 2-3 tys. km. miałem poprzedni VW Sharana tak wiec jezeli chodzi o wygodę to nie można porównywać go z sharanem. Najgorsze są siedzenia na tyle -katastrofa jak ma ktos jechać dłuższą trasę . ogólnie nie jest żle ja jeżdżę w wiekszości jako kierowca.pozdrawiam wszystkich uzytkowników KIA

#119 Guest_Zorro

Guest_Zorro
  • Goście

Napisano 26 listopad 2016 - 17:40

Witam, odnoszę wrażenie że zakup nowego samochodu to totalny żart. W życiu bym się na to nie zdecydował jeśli chodzi o kie. Trzy miesiące po zakupie zauważyłem schodzący lakier, rdzę w niektórych miejscach a samochód ma niby 7 lat gwarancji. W tej chwili mija rok a ja jestem ciągle zbywany. Nawet już od jakiegoś czasu chce żeby to naprawić na mój koszt i ku memu zdziwieniu nadal serwis nie może przybrać się do naprawy. Totalna paranoja.Nie polecam nikomu zakupu samochodu tej marki pomimo fajnego wyglądu i kuszącej długiej gwarancji.

#120 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 30 marzec 2017 - 14:02

Jestem posiadaczem KIA SPORTAGE III od 1,5 roku. Już po 20.000 km musiałem wymienić przednie klocki hamulcowe, po następnych 30.000 km wymieniłem je drugi raz plus niestety przednie tarcze hamulcowe. Koszt za pierwszym razem ok. 600 zł za drugim razem 1430 zł.Zareklamowałem w serwisie KIA AGROMAX w Elblągu jako usterkę zbyt szybkie zużycie tarcz hamulcowych i klocków (nie należę do kierowców jeżdżących zbyt szybko) Powiedziano mi, że części te nie podlegają gwarancji. Siedem lat gwarancji na te samochody to zwykły chwyt reklamowy. Przestrzegam potencjalnych nabywców. Pomimo tych wad, z samochodu jestem zadowolony.

mam sportage z 2014 1.7 (bardzo polecam a kupiłem w Lublinie na Warszawskiej 129 idealna obsługa) przejechałem około 45 tyś. i klocki mają zużycie 4 mm nowe są 16,6 mm i wymiana na nowe przy 2 mm to jeszcze pojeżdżę pozdrawiam Andrzeja 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych