Skocz do zawartości

Kia: Sportage - opinie kierowców

120 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2011 - 22:00

rewelacyjny samochód,cichy,masywny,super się jeździ w sam raz na nasze polskie drogi

#82 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 13 lipiec 2011 - 22:42

Witam forumowiczów. Właśnie przymierzam się do kupna tego samochodu w salonie. Jakie ma słabe strony itp.Polecacie czy odradzacie? Pozdrawiam

#83 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2011 - 14:19

Jak w warunkach domowych można wymienić łożysko na przedniej prawej piaście

#84 Guest_Hans

Guest_Hans
  • Goście

Napisano 29 lipiec 2011 - 13:58

Mam Kijankę od 2008. Jedyna wymiana to płyny ustrojowe pojazdu. Zero napraw i problemów z pojazdem. Może dlatego, że jeżdżę ok 10-11 tys km rocznie. Ale za tą cenę to idealny sprzęt. Wspomnę mimochodem, że co roku przejeżdża samochodzik ok 1000 km po terenie. Polecam.

#85 Guest_ADAM

Guest_ADAM
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2011 - 18:21

prawie 130 000km i nic wszystko ok

#86 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:41

Witam. Mam pytanie. Zastanawiam sie nad zakupem kijanki z 1999r od znajomego. samochod w dobrym stanie, ale nie o to chodzi, otóż pali sie kontrolka "check engine" wlasciciel tlumaczyl mi tym ze pali sie ze wzgledu na to iz zostal pominiety katalizator i dlatego sie pali kontrolka. Czy to mozliwe? pomozcie prosze...

#87 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 03 sierpień 2011 - 22:51

A i jeszcze jedno pytanie. Czy brak katalizatora ma jakis wplyw na zuzycie paliwa. PozdrawiamMichał

#88 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2011 - 20:19

Nie polecam po 1mc.pruje się fotel ,nie odpala za pierwszym razem odprysk na lakierze w takich miejscach co nie powinno być,zawieszenie zaczyna tłuc ,nie domalowane wnęki {mat} wszystko zgłoszone do serwisu.

#89 Guest_Karolina

Guest_Karolina
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2011 - 12:34

Ten samochód to pomyłka techniki, chyba jeszcze nikt nie wymyślił czegoś gorszego. Mam go zaledwie rok, a od 4 miesięcy właściwie go nie używam bo ciągle coś w nim nawala, zaczęło się od pompy paliwowej. Auto stanęło mi na trasie, zaprowadziłam samochód do pewnego serwisu niedaleko świebodzina ( nie polecam tam się przypadkiem znaleźć- banda partaczy)Zregenerowali pompe, naprawa trwała o tydzień dłużej niż było to ustalone, a i cena poszybowała w góre o ładnych pare stówek, w dniu odbioru pan właśc iciel serwisu oznajmił mi że coś jeszcze jest nie tak jego zdaniem. Po tygodniu wrócilam do niego bo faktycznie było coś nie tak. Wymieniono rozpylacze, samochód pochodził tydzień i nadal jest masakra, silnik wyje, spalanie paliwa jak czołg, auto dusi się i diabli wiedzą co mu jest, w serwisie nie uznali mojej reklamacji, usłyszałam, że mam zrobić czyszczenie zbiornika, bo pewno paliwo zasyfione wlewam, wyczyściłam zbiornik, nic w nim nie było a auto jak wyło tak wyje, a ja myślę, że pewnego dnia podpale ten przeklęty samochód i rzucę w przepaść. Gorąco polecam to auto jeśli macie stalowe nerwy i dużo kasy na naprawy

#90 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2011 - 21:38

Mam od 3miesiecy nowa to masakra juz cztery razy byłem na serwisie tak jak pisza czesci na zamowienie juz mam go dosc 120 tys.dalem kolega kupił Tiguana i zapierdziela juz zrobił 28 tsy i nic smieje sie ze mnie.To padlina.

#91 Guest_Wiktor

Guest_Wiktor
  • Goście

Napisano 01 październik 2011 - 21:47

Posiadam od roku,przejechałem 15 tyś.Mogłem już kupić III,ale ten model bardziej mi się podoba.Jazda nim to przyjemność.Nie męczą długie godziny spędzone w trasie,spalanie na niezłym poziomie od 7.5 do 12.5l.Wykończenie auta też na niezłym poziomie.Silnik jest mocny,zawieszenie raczej twarde.Można z czystym sumieniem polecić to auto,a czytając opinie różnych "narzekaczy"mam wrażenie że nigdy w nim nawet nie siedzieli,a piszą takie bzdury żeby chyba zabić czas.

#92 Guest_GRZEGORZ

Guest_GRZEGORZ
  • Goście

Napisano 08 październik 2011 - 22:36

OPGÓLNIE AUTO NIE JEST TRAGICZNE,W SERWISIE OSZUKUJĄ.JA MAM PROBLEM PRAWIE 2 LATA Z FILTREM CZĄSTECZEK STAŁYCH.DOSZŁO DO TEGO ŻE NIEUZNALI MI GWARANCJI NA WYMIANĘ.MUSZE KOMBINOWAC Z KOMPUTEREM-OMIJAĆ,WYMIENIAĆ TŁUMIK

#93 Guest_Stanisław

Guest_Stanisław
  • Goście

Napisano 23 październik 2011 - 11:55

Bardzo dobry SUV, w swojej klasie, mam na myśli wielkość, nie boję się użyć sformułowania, że najlepszy, tym bardziej, jak się patrzy na stosunek tego co otrzymujemy (komfortu, bezpieczeństwa, jakości, osiągów, wyposażenia, gwarancji) do ceny, która jest bardzo konkurencyjna. Byłem dwa dni temu na jeździe próbnej benzyniakiem 1,6 l GDI z 5 stopniowym manualem, w wersji wyposażenia drugiej, czyli M. Bardzo dobrze mi się ten samochód prowadziło na asfalcie i w lekkim terenie. Dobrze jest wygłuszony, przyśpieszenie jak na tak duży i ciężki samochód, naprawdę, jest ok, chociaż w wersji 1,7 diesel, albo 2.0 z 6 stopniowym automatem byłoby jeszcze szybciej i wygodniej. Dobrze się tego Sportage-a prowadzi, jakość w środku i spasowanie materiałów, jest na naprawdę wysokim poziomie, aż się tego nie spodziewałem. Dużo jest rozmaitych funkcji i przycisków. W wersji, którą testowałem nie było szklanego dachu, przycisku start/stop, skóry i podgrzewanych foteli, jest to w bogatszych wersjach, jak dla mnie jest to niepotrzebne, w wersji M jest skóra połączona z welurem, a USB, MP3, bluetoth i przyciski na kole kierownicy już są , tez uważam to za zbędne bajery, chociaż na pewno ułatwia to jazdę i stwarza większy komfort. Rozmawiałem ze znajomym, który ma ta Kia i m.in. dealerem, to rzeczywiście opłaca się już dopłacić te niecałe 5.000 złotych brutto i mieć drugą wersję wyposażania. Pierwsza jest gołą, a w drugiej niczego nie może nam już zabraknąć. Do samochodu się dobrze wsiada, widoczność jest dobra, wysoko się siedzi, miejska jest dużo, z tyłu również na szerokość i wysokość, nie tak jak jest to opisane wyżej w artykule. bagażnik jest przestronny. Teraz mam Honde CRV i poważnie się zastanawiam, czy po weekendzie, nie pójść do salonu Kia i nie kupić w/w modelu. 9/10, swobodnie można dać. może będzie i "dycha" jak przejadę się jeszcze dieslem. na pewno można powiedzieć, że jest to już samochód w pełni "europejski", kia i Hyundai w ostatniej dekadzie, zrobiły niewyobrażalny postęp w technologii i jakości.

#94 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 07 listopad 2011 - 20:43

WITAM !chciałbym kupić silnik do Kia Sportage od rocznika 2006 .2.0 Diesel 109 Kw (149 KM ) najlepiej sprowadzany z Niemiec lub Holandii .Proszę o podanie stron na których mógłbym takowe obejrzeć .Z góry dziękuje (Pilne)

#95 Guest_zobacz

Guest_zobacz
  • Goście

Napisano 19 listopad 2011 - 16:19

http://kia-new.blogspot.com/

#96 Guest_błażej

Guest_błażej
  • Goście

Napisano 14 luty 2012 - 10:28

czytam i czytam ja mam juz kie 2 lata i nie nazekam fakt jest droga w uczymaniu bo teraz pali nawet 11 litrow w zimie ale w lecie kolo 8-9 litrow a prowadzenie jest super pod tym wzgledem jest dobra w zimie jest to najlepsze auto jakim jezdzilem na lato tez. nie jest najgorsza....a co do kupujacych jak nie kupisz to sie nie przekonasz ja chwale swoja kie...

#97 Guest_waldemarek

Guest_waldemarek
  • Goście

Napisano 28 maj 2012 - 21:58

w jakim aucie jest jeszcze silnik z kia sportage tdi 2,0 z 2000 roku

#98 Guest_Michał25

Guest_Michał25
  • Goście

Napisano 09 czerwiec 2012 - 15:55

Ja kupiłem Sportage III w lutym 2011 r. w salonie. Zgadza się , że salony i serwis to nieporozumienie. Słaba dbałość o klienta,czas oczekiwania na samochód dłuższy o ponad miesiąc od planowanego po wielu interwencjach w salonie i nawet w Kia Motors Polska. Prawie zawsze brak samochodu zastępczego , gdy jest to potrzebne. Sam samochód jednak bardzo dobry : komfortowy, żwawy, dobrze wyposażony w przydatne gadżety , relatywnie bezawaryjny (jedyna awaria to zepsucie tylnego ,lewego zamka - wymienione w ramach gwarancji ). Koszt serwisu w miarę nie duży - 850 zł. - 1 przegląd wraz z wymiana oleju , filtra. W sumie mam przejechane 58 000 km po nie całym 1,5 roku i mogę szczerze polecić ten samochód. Szkoda tylko że obsługa salon - serwis jest na bardzo niskim poziomie w porównaniu do BMW , Mercedes , Audi czy Volvo.

#99 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2012 - 16:41

Auto z 2007 silnik do wymiany Jeden tlok wypalon Drugi pekniety Auto ma 92000

#100 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2012 - 21:58

Witam!
Planuje zakup tegorocznej Kii Sportage. Plusy - minusy? Warto czy nie? Waham się pomiędzy nią a Toyką RV4.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych