Skocz do zawartości

Kia: Sportage - opinie kierowców

120 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2009 - 23:20

Auto bardzo mi się podoba i jestem zainteresowany r 2005-2008. troszke sie wystraszyłem takimi opiniam ponieważ dotąd użytkowałem auta niemieckie i nie miałem żadnych problemów. Po prostu te samochody miały jedną podstawową wadę, ze się stażały a tu ........ Proszę o pomoc , kruciutką opinię silników bęzynowych.

#22 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 06 luty 2009 - 20:27

Czy warto kupic te auto?? prosze o pomoc

#23 Guest_wojcio

Guest_wojcio
  • Goście

Napisano 18 luty 2009 - 19:16

te zle opinie sa o starszych modelach nowe sa ok polecam ja mam nowy model ok 100 tys i wszystko ok

#24 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 24 luty 2009 - 18:35

Witam wszystkich, niedawno nabyłem wspomniane autko, lecz niestety bez żadnych instrukcji i dlatego miał bym ogromną prośbę, jeżeli ktoś mógłby zeskanować i przesłać na maila chociaż część książki to był bym dozgonnie wdzięczny, pozdrawiam i narka.

#25 Guest_grzegorz

Guest_grzegorz
  • Goście

Napisano 27 luty 2009 - 20:38

mam sportage od 3lat dotychczas sprawowało sie bez zarzutu.przejechałem nim 70 tyś km ,zaraz po kupnie wymieniłem górny wachacz i klocki hamulcowe. od około tygodnia mam problemy z odpaleniem silnika tzn rano odpala od kopa ale gasnie i tak a 10 razy obroty silnika 0k 750 pozniej chodzi ok, po godznie postoju nie pali ale na zapych szarpnie kołem i chodzi. swieci sie kontrolka pomarańczowa awari. czy ktoś miał podobny problem? z góry dziekuje za odpowiedz

#26 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 09 maj 2009 - 10:29

Wyprodukowane w całości na Słowacji. Spisuje się doskonale. Wyposażenie w porównaniu z innymi tej klasy i za tą kasę rewelacyjne! Fantastycznie się prowadzi. Na dobrych oponach nie boi się zimy obojętne ile ma napędów. Na naszych drogach z fajnym silnikiem Mazdy doskonale daje sobie radę. A jeśli ktoś się uprze to zajeżdzi na śmierć nawet czołg, więc nie miejcie pretensji do auta auta tylko do siebie!

#27 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 09 maj 2009 - 13:41

mam problem z rozebraniem skrzyni, niby wszystko rozkręcone a luz max 12 mm i dalej nie idzie tak jak by łożysko trzymało, tulejki prowadząe wychodzą i dalej nic... atakowanie siłowe nic nie dało czy ktos kiedys rozbierał taką skrzynie moze jest jakies zabezpieczenie pod łozyskiem? a może tylko łozysko sie gdzies zatarło i trzyma tak mocno?? nigdzie nie moge zdobyc ksiazki napraw moze ktoś ma i moglby zrobic zdięcia z budowy skrzyni?? bede wdzięczny za kazda pomoc!

#28 Guest_ArekG

Guest_ArekG
  • Goście

Napisano 31 maj 2009 - 03:41

Mam po niecałym roku ok 28 tys km. Auto ze Słowacji i po FL, a więc ma sporo zmian do straszych wersji, a w tym skrzynię 6 biegów w dislu i wyrańnie utwardzone zawiezenie etc... Przez rok wymieniłem żarówki z przodu i to wszystko. Zimą fjanie grzeje bo ma dodatkową nagrzewnicę. Radio z MP3 i po USB chodzi b. fajnie. Brakuje mi tylko kierownicy ze sterowniem radiem i elektrycznego sterowania foteli - często z żoną się zmieniam za kierownicą i wtedy regulacja manualna jest męcząca. Bo ja wiem co powiedzieć wg mnie idealne auto za sensowne pieniądze i w dodatku dojrzałe w sensie technicznym. Chyba wszystkie słabe punkty wyeliminowali przez kilka lat doświadczeń i 2 liftingi - w tym ostatni z lata 2008. Jazda dieslem jest naprawdę fajna i dość ekonomiczna. W trasie jest zaskakująco cicho i komfortowo, a tu dużo daje skrzynia 6MT (w nezynie jest 5MT). Na pewno nie polecam bezyzny 2.0 do tego auta bo głośna jest i pali sporo, a mocy i tak jej brakuje i ta skrzynia wtedy 5MT jest powyżej 130u za cinka w trasę. Wg mnie idealna wersja to napęd na przód w dieslu w wersji Expedition. Ja naprawdę nie mam uwag do autka - no może ciut mi się zaczyna ono nudzić jak ogladam nowe koncepty, ale ma tę zaletę, że nie budzi zawiści ludzkiej co ma wartość w SUViku :) .

#29 Guest_Max

Guest_Max
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2009 - 11:18

Przejechałem 115 tyś. km nie miałem kłopotów do tej pory z autem. Rozsądnie zachowywał się i na jezdni i w terenie jak za te pieniądze.Instalacje gazowa do tego modelu polecam tylko z sekwencją bo zwykła najtańsza nie nadaje się. Teraz mam problem z wymianą paska rozrzadu bo sam nie mogę zdenontować koła pasowego z wału napędowym. Coś poprostu zardzewiało.Zaczyna mi też grzechotać napęd przedni dołączany mechanicznie poprzez dźwignię dyferencjału.Ale przed zimą muszę to zrobić.Jsdyny DUŻY PROBLEM jaki mam to zdobycie książki budowy auta , instrukcji obsługi lub innej dokumentacji o sposobach naprawy silnika, elektryki itp. ... we własnym zakresie.Bo do stacji obsługi nie mam zaufania, jak większość właścicieli samochodów. Jeżeli ktoś ma takie materiały za friko proszę o kontakt.A może jakiś namiar na konkretną strone internetową. Do której sam dołączyłbym swoje załączniki,zdjęcia albo cenne informacje.Dzięki i tysięcy kilometrów dla wszystkich czytelników , fanów i kierowców Kia Sportage.

#30 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2009 - 15:00

kupilem KIA sportage4WD w maju na taki samochod czekalem nie jestem takim znawca samochodow jak panstwo wyzej ale powiem tylko ze na taki samochod wlasnie czekalem przyzwoita cena ,wyposazenie w standardzie wystarczajace uwazam ze nie potrzeba zaduzo finezji w samochodzie to pogarsza bezpieczenstwo i technike jazdy .dziekuje samochud jest super nie ustepuje Hondzie CRV.Andrzej

#31 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 12 październik 2009 - 20:48

Czytałem te opinie i dziwię się,że portal nie wycofał opinii z prawie 10 lat. 9 lat temu jeździłem nubirą (koera) i to nie dlatego,że nie było mnie stać na niby lepszą markę,nie tylko z jednego powodu wowczas po prostu koreańskich samochodów nie kradziono jak i teraz.A ja prowadząc firmę nie miałem czasu na prowadzenie negocjacji z porywaczami (złodziejami) lub ubezpieczycielem (zostając bez auta co najmniej kilka dni strata ewidentna).Więc kupuję {korańczyka}- Nubira 3 lata bez warsztatu,Takuma 4 lata drobne naprawy klocki hamulcowe, opony.Teraz Sport Tage 2006 tylko przeglądy i jak będę chciał zmienić na nowy to tylko na taki sam,ale już się do niego przyzwyczaiłem więc będę czekał, jak się zacznie psuć. Więc użytkownicy nie firma bo to składak a części tego samochodu,- silnik podwozie itd. to zbiór części z najlepszych firm więc o czym my tu mówimy.szereokiej drogi Janusz

#32 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 21 październik 2009 - 08:43

Koledzy proszę o pomoc. W mojej kijance po włączeniu 4x4 następuje szrpanie autem, poczym jest chwila spokoju i znowu po przejechaniu 100 metrów czuć ostre szarpnięcie. Lokalni spece nie wiedzą co jest i zalecają wyminę całego mechanizmu, ale czy to konieczne ?. Prosze o pomoc radę co należ wymienic.

#33 Guest_Przemo

Guest_Przemo
  • Goście

Napisano 28 październik 2009 - 10:54

Widzisz, Januszu, dobrze, że portal niewycofał tych opinii. Mnie nie stać, tak jak Ciebie na rocznik 2006, więc znalazłem rocznik 2000 za dobrą cenę i dzięki tym starym opiniom wiem, że go nie kupię. Szczęśliwie wszedłem na Forum. Może nowsze roczniki są usprawnione i niezawodne (czego szczerze Ci życzę), ale te wczesne wpisy mówią wystarczająco dużo, jak dla mnie. Pozdrawiam!

#34 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 03 listopad 2009 - 19:00

Witam sprowadzilem samochod z USA tam go nie sprawdzalem lecz w polsce okazalo sie ze ma dziwna wade mechanicy u ktorych bylem nie wiedza za bardzo co to jest grane tak ze na serwisie wymyslali cuda a wada jest taka ze przy zmianie biegow jeden na dwa mam dziwne bicie po prawej stronie tak samo jest z dwojki na trojke ale tylko wtedy gdy mocno przyspiesze trzesie sie prawa strona a takze przy przyspieszaniu sciaga go na prawa stronena serwisie mowili ze moze byc dyferencjal prosze o podpowiedz jezeli ktos mial taki problem z gory dzieki

#35 Guest_Stefan

Guest_Stefan
  • Goście

Napisano 07 listopad 2009 - 17:33

Witam,Co ile kilometrów wypada przegląd okresowy diesla? W instrukcji piszą o 20 tys, ale dodają że filtr paliwa wymieniać co 30.Pozdrawiam

#36 Guest_ROBERT

Guest_ROBERT
  • Goście

Napisano 08 listopad 2009 - 20:23

CZESC PANOWIE mam mały problem kupilem kia 4-miesiace temu byl zamontowany gaz tzw; jednopunktowy wtrysk ale autko strzelało gdy wkrecało sie na obroty spece zalecili mi zamontowac sekwencje kosztowalo mnie to pare groszy ale auto nadal strzela wymieniłem rozżad;swiece;przewody a poprawy nie widac bardzo prosze o pomoc co z tym fantem zrobic bo niem już sił Robert

#37 Guest_RENATA

Guest_RENATA
  • Goście

Napisano 26 listopad 2009 - 21:29

WITAM .MAM PROBLEM Z HAMULCAMI W TYM SAMOCHODZIE.PO PRZEJECHANIU 2-3 KM.SAME SIĘ PODSTAWIAJĄ TAK ZE AUTO NA LUZIE SZYBKO ZWALNIA.PROBLEM ZNIKA PO MOCNYM NACISNIĘCIU HAMULCA JESLI MIAŁ KTOS TEN PROBLEM TO PROSZE O POMOC

#38 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 28 grudzień 2009 - 02:00

Mam te autko od września do słownie nie zrobiłem przy nim nic prócz wymiany drzwi od kierowcy spowodowane tym że pod firmą ktoś w nie uderzył i uciekł. Wszystko trwało niecały miesiąc cała procedura i sama wymiana. Mam wersje z 2litrowym dieslem 150 konnym. Powiem tak osiągi mnie zaskakują przyśpieszenie jest genialne a spalanie na zadowalającym poziomie. Wygoda jazdy jest świetna. Jest to super autko za dobrą cenę. Gorąco polecam

#39 Guest_Leon

Guest_Leon
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2010 - 12:50

Kupiłem ten samochód w 2006 roku (nówka) i nie mam z nim najmniejszych nawet problemów. Przejechałem już 80000km. Wcześniej miałem poprzednią starszą wersję tego modelu i tam rzeczywiście był problem z przednim napędem i ABS"em. Model który mam to zupełnie inny samochód.

#40 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 02 luty 2010 - 11:21

Pomocy!!! mam ten samochód już 4 lata sam go sprowadziłem z Belgi ale ostatnio nie mogę go zapalic rozrusznik kreci akumulatory dobre nawet ładowałem, myslałem ze moze pompka paliwa nie podaje ale jest ok. Zaprowadziłem do mechanika zeby podłaczył pod komputer i wyskoczyło ze nie ma zadnego błedu. niewiem co to może byc jezeli ktos ma taki problem i wie co sie stało do bede bardzo wdzięczny jezeli podzieli sie ze mna radami . Z góry dziekuje

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych