Skocz do zawartości

Kia: Sportage - opinie kierowców

120 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 październik 2001 - 10:06

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Kia Sportage.

#2 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 30 październik 2001 - 12:57

Ta opinia wyżej jest moja. Takich samochodów jest więcej. W tej sprawie będzie prawdopodobnie reportaż w telewizji. Było już kilka artykułów prasowych. Masz problem - skontaktuj się - dowiesz się więcej ciekawostek. proficz@akces.krakow.pl

#3 Guest_Romek

Guest_Romek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 20:32

Sam od 2,5 roku jeżdzę sportagem więc rozumiem ból tych, którym rozleciały sie przednie napędy. Mój wytzymał ok. 10 tys. km. po czym zaczęło się. Dokładnie brzmiało to jak wiercenie wiertłem widiowym w betonie. Naprawa (czyli ściąganie części) trwała ok. 2 miesięcy ale w końcu stanęło na tym,że zgodziłem sie założyć przedni napęd starego typu. Jest 100% mechaniczny. Polega na tym, że trzeba wysiąść i na obu przedniech kołach przestawic pokrętło z pozycji "wyłaczone" na "załączone" po czym wewnątrz przełączyć dźwignię w pozycję "napęd na 4 koła". Jak widać może jest to troche uciążliwe (kwestia przyzwyczajenia) ale za to 100% skuteczne i bezawaryjne. Przejechałem od zmiany juz ok. 60 tys. km. i żadnych zastrzeżeń.

#4 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2003 - 09:36

Jestem szczęśliwym posiadaczem wspomnianego samochodu od ponad roku, wykupiłem go z firmy w której jeździł troszkę ponad 2 i pół roku gdzie auto przejechało ok.140tys.km. Jak na auto firmowe przystało (a było to jedno z kilku takich aut) systematycznie było serwisowane co udokumentowane jest w książce przeglądów, zatem wiele wadliwych elementów było wymienianych min. napęd. Ogólnie przez ponad rok mojej eksploatacji nie było się do czego przyczepić poza tym że ABS jest do d... tak do d... , próbowałem kiedyś zatrzymać się na skręconych kołach ABS owszem działa, dobrze tylko że na parkingu za krawężnikiem, który oczywiście przejechałem ze sporym impetem nie było nic innego na czym mógłbym przefasonować karoserię. Byłem w serwisie gdzie nieprawidłowości w działaniu systemu nie stwierdzono, no bo niby jak przecież działa, pedał hamulca daje po nodze i to z taką częstotliwością, że niejeden mechanik by się zdziwił. Nauczyłem się jednak używać ABS-u. Jak? Proste trzeba hamować przy kołach skierowanych na wprost lub z lekkim łukiem, o wszelkich próbach hamowania przy pełnym skręcie należy zapomnieć, albo biada tym którzy się znajdą w polu rażenia, bo jak sama nazwa wskazuje Anti-Lock Brake System w tym przypadku naprawde się sprawdza. Kłopotem też był zamek osłony koła zapasowego który zardzewiał i znowu serwis wpadł na genialny pomysł wymiany osłony za jedyne 1800zł ale w alternatywie da się wymienić zamek za niecałe 200zł i po sprawie tylko najpierw trzeba zamówić i czekać. Ogólnie auto jest przyzwoite, zwłaszcza jak się zjedzie z drogi asfaltowej w niezbyt ciężki teren moża się rozkoszować łonem natury, a to cieszy.

#5 Guest_Radek

Guest_Radek
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2003 - 13:22

Mój ojciec jest strażnikem leśnym jakieś dwa lata temu dostał sportage jako auto służbowe pojazd ten jeżdzi mu bez zadnych problemów a naprawde czasami dostaje w dupe bo naprawde pcha go w cięzki leśny teren i dziwie się tym co mają z tym autem takie problemy. Oczywiście auto jest od poczatku serwisowane przejechane ma okoł 100000 tyś km i nie ma problemów z przednim napędem. Moim zdaniem o awaryjności auta decyduje w dużym stopniu kierowca to znaczy w jaki sposób nim jeździ i urzytkuje bo proste jest wsiąść w sportage i mysleć ze jest to auto terenow jak ktoś tak myśli to nie sobie kupi UAZ-a poprostu tym autem trzeba umięc jeździć i mieć troche wyobraźni w jeździe tego typu samochodem.Przecież to nie jest land rover ani Jeep tylko kia i co można więcej od niego wymagać a cena mówi sama za siebie.

#6 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2003 - 20:41

Radek z penością ma rację - jeżeli coś - cokolwiek - chce się "załatwić", to można. Inaczej sprawa się przedstawia jeżeli samochód Kia Sportage jeszcze nie widział żadnego terenu, ale przy pierwszym śniegu już pod małą górkę nie może ruszyć (przebieg ok. 4 tys. km -słownie: cztery) jest to chyba problem. Inna ciekawostka - wyobraź sobie sytuację że jedziesz po suchej dobrej drodze, przykładowo 100/h i nagle samoczynnie włącza się przedni napęd - (wolno włączyć do 40 km/h) - uczucie jakby się wjechało na wysoki krawężnik. Każdy powie że trzeba jechać do serwisu - i ma rację. Co jednak zrobić jeżeli samochód w serwisie odstawiają w kąt - dosłownie i czekasz miesiąc właściwie nie wiadomo na co, a właściwie wiadomo bo nie ma części. A co zrobić jeżeli na naprawę trzeba czekać 1,5 roku ??? (tak też bywało).Może ktoś da dobrą radę.

#7 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2007 - 21:19

Hmmm naczytałem się i juz się boję! Wiem tylko jedno - w serwisie jestem strasznie traktowany.... tzn tak jak bym mowił do pustego krzesła, Ja o rybkach a "krzesło" o pogodzie. Fakt części muszą sprowadzać - moje auto ma 2 lata i 84 tyś km za sobą a przed nim.... wymiana sprzęgła. Jak już je wymienię chcę jak najszybciej się z autem pożegnać - tylko nie mam pojęcia ile mogę za nie dostać. 2004 2,2 diesel 112KM - z mocnym wyposażeniem!! ZNACIE CENĘ TAKIEGO AUTA?

#8 Guest_Slawomir

Guest_Slawomir
  • Goście

Napisano 06 listopad 2007 - 19:43

Problem z ABS. Czy może ktoś zna nazwę programu do Kia Sportage. dziękiz góry za pomoc

#9 Guest_WK.

Guest_WK.
  • Goście

Napisano 08 listopad 2007 - 13:26

Co do opinii Radka i użytkowania w terenie:problem z pewnością nie występował, bo trudno mówić o jeżdzie po lesie z prędkością 100km/h . A do prędkości 40km/h idealnej jak dla lasu, automat działał w jego naturalnych technicznie wyspecyfikowanych warunkach. Więc wtedy nie było problemu. Pozdrawiam.

#10 Guest_prezes

Guest_prezes
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 18:51

mam problem z wyciagnieciem rozrusznika.w serwisie jest to owszem mozliwe ale czas oczekiwania i cena jest rowna calej naprawie u elektryka.moze ktos wie jak wyjac rozrusznik?

#11 Guest_Umberto

Guest_Umberto
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2008 - 13:51

60 tys km przejechane praktycznie zylowane pod czerwone pole i mam mieszane uczucia: kontrolka check engine ktora wczesniej miala tendencje sie zapalac ale nie skutkowalo to niczym w serwisie usuwali kod bledu i tyle. Niestety raz przy wyprzedzaniu kontrolka zapalila sie i silnik stracil nagle moc.Po ponownym rozruchu wszytko wrocilo do normy. Samochod od nowsoci mial rowniez tendencje do malych szarpniec przy 2 tys obr przy zalaczaniu sie turbo. Winny wszystkiemu okazal sie czujnik cisnienia doladowania od turbosprezarki. Czesc miala byc sprowadzona z Niemiec zlozono zamowienie, przypominalem sie co tydzien panom w serwisie i juz juz lada moment ma byc juz bedzie itd. Okazalo sie po paru miesiacach ze takiego zamowienia wogole nie bylo. Rece opadaja. Na czesc czekam dalej. Na szczescie problem z check engine przestal chwilowo wystepowac. Tylko szarpniecia. Dodam rowniez ze w innym serwisie w ramach przegladu gwarancyjnego nie zmieniono mi oleju. I jeszcze sie kolki klocili. Co do innych mankamentow to zgadzam sie z głupim ABS ale rowniez TCS jest wkurzajacy. Bardzo ostro i gwałtownie dziala przez co zdarzylo mi sie stracic kontrole nad autem na szczescie bez konsekwencji. TCS ma rowniez tendencje do palenia sprzegla przy agresywnym ruszaniu. Wogole naped z tym sprzeglem wiskotycznym ogolnie jest do d...Wniosek jeden. Zadnych wiecej suvow uterenowionych wozidelek i tym podobnego szmelcu.

#12 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2008 - 18:19

Posiadam sportage i jak inni narzekam na przedni napęd!!! Ale chciałbym sobie sam to zrobić gdyż koszty w serwisie przekraczają moje możliwości. Zwracam się z prośbą do osób które już to maja za sobą aby powiedziały mi co się tam stało i co mam wymienić. A dwa czy może ktoś zakładał blokadę dyferencjału do naszej kijanki, jeśli tak to proszę o jakieś informacje na ten temat!

#13 Guest_józek

Guest_józek
  • Goście

Napisano 25 maj 2008 - 19:46

mam zamiar kupić kia sportage 2.0l, 2000,2001rok i chciałbym zamontować gaz,czy to dobre rozwiązanie i czy warto kupić koreańca.prosze o pomoc

#14 Guest_Remi

Guest_Remi
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2008 - 18:57

Dziękuję wszystkim za wyleczenie mnie z zamiaru zakupu tego autka. Właśnie miałem zamiar wymienić żonie auto i pomyśleliśmy nad 2 letnią kia sportige, ale coś mnie natchnęło i postanowiłem trochę poczytać. No i masz! Wyleczony.

#15 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2008 - 14:58

Noszę się z zamiarem nabycia Kia Sportage 2.0 disel 140 kM - nowego. Po przeczytaniu iluś opini mam bardzo mieszane uczucia. Może ktoś potrafi rzeczowo poradzić.

#16 Guest_janusz Lewicki

Guest_janusz Lewicki
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2008 - 18:16

Mam go dwa lata i nie wiem Adam jakim rocznikiem ty jeździsz ale w moim wszystko gra serwis mam w Barlinku, żadnych kłopotów.Teraz co prawda syn zwrócił mi uwagę że jest coś ze sprzęgłem, ale mam jedną wadę że przy cofaniu i ruszaniu w zatłoczonych miejscach jadę na pólsprzęgle więc to moja wina.Pojeżdżę jeszcze rok i kupię tkie samo.Zasada samochy zmieniam co 3 góra 4 lata.Janusz.

#17 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 12:14

mam zamiar kupic taki samochod -ma przebieg 90tys.km -prosze o opinie na co zwrocic uwage przy kupnie i czy w ogole kupic

#18 Guest_marek

Guest_marek
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 20:38

witam mam chec kupic kia 1995 1996 rok prosze o pomoc na co zwrocic uwage przy zakupiei jaki jest problem z czesciami i awaryjnoscia pozdrawiam marek

#19 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 19 listopad 2008 - 15:21

mam problemy bo pękła mi obudowa skrzyni 140 km diesel n.model a mam z napedem tylko na przód,jeśli ktoś posiada taką uszkodzoną skrzynię to chetnie odkupię obudowę , mic33@onet.eu

#20 Guest_zbyszek

Guest_zbyszek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2009 - 21:20

WITAM .PO PRZECZYTANYCH OPINIACH NIE WIEM CO MAM KUPIĆ CHCIAŁEM KIA SPORTAGE 2006 ,2007 ROK,CZY TO NAPRAWDĘ JEST TAKIE AWARYJNE W TYCH ROCZNIKACH...POZDRAWIAM ZBYSZEK..:) PROSZĘ O POMOC

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy