Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Kia: Carnival - opinie kierowców

332 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_bazylii

Guest_bazylii
  • Goście

Napisano 05 czerwiec 2007 - 18:53

autko jest ok!Dużo zalezy od kierowcy jak użytkuje ten samochód. Jak jest do d*py kierowca to auto strajkuje !!!

#42 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2007 - 11:32

Mam TOYOTA PREVIA 95R jeduną wadą jest brak klimy. Jeżdżę tym autem 3 lata i koszty naprawy w tym czasie wyniosły 30,00 pln . Dzięki za przestrogę o KIA

#43 Guest_tomek

Guest_tomek
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2007 - 09:37

auto zrobione w calosci z kociego lajna

#44 Guest_BOGDAN

Guest_BOGDAN
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2007 - 23:03

WITAM WSZYSTKICH WłAśNIE MIAłEM KUPOWAć TO COS ALE WY MNIE OD TEGO ODWIEDLIśCIE DZIęKI

#45 Guest_roger

Guest_roger
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2007 - 23:18

KIA Carnival 2006 najnowszej generacji to bardzo dobry van. Bije na głowę wszystkie europejskie modele konkurencyjne,które wcześniej testowałem ( Chrysler, Peugeot 807, Evansion, Galaxy itp.) pod względem stosunku ceny do jakości i nie tylko. Nie ulegajcie reklamom i płatnym publikacjom w gazetach motoryzacyjnych - wszystko zależy od tego kto płaci za to, jak kupowałem też miałem mętlik w głowie i czytałem takie opinie jak teraz wystawiam. Mowa o najnowszej wersji 2006, full wypas którą jeżdżę obecnie prawie już rok, bez zarzutu i z miłym zaskoczeniem na które oczekiwałem..., dlatego chciałem o tym napisać.

#46 Guest_brynio

Guest_brynio
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2007 - 22:46

mam je juz rok czasu.wymienilem w nim turbine bo palanteria ktora pracuje w serwisie tak mi doradzila,glaby do potegi entej.wymiana na ku ich zdziwieniu okazala sie byc nie potrzebna,a to dla tego ze przyczyna lezala w przewodach odpowietrzajacych silnik,byl zatkany odstojnik oleju i olej zamiast powracac do silnika wplywal do turbiny.udowodnilem im t, jestem mechanikiem amatorem.wymienilem tez alternator,a tak po zatem autko jest super.naprawde niewiem dlaczego tak narzekacie.moze powinniscie przesiasc sie na woz drabiniasty,ale co za duzo to ikon nie uciagnie.nie prawdasz

#47 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2007 - 23:18

Mamy Carnivala 2,5 v6 + fabryczny gaz. Rejestracja:lipiec 2001. Auto jest boskie!! Naprawdę świetnie sie nim jeździ. Jest jedynym Carnivalem na podlasiu smigajacym na fabrycznym gazie. Jedyna rzecz, a właściwie dwie, które zaczęły szwankować po 2 latach czasu to klimatyzacja i ogrzewanie tylnych rzedów, ale znajomy mechanik przerobił delikatnie układ i działa i jedno i drugie do dzis. Po 160 000 zaczyna jednak siadać silnik, obawiamy sie że głowica, nie działa też termostat. przy 100 000 wymieniona była uszczelka pod glowicą i to WSZYSTKO !! przez 6 lat. Choc nie ukrywam że mankamentem są blachy, ale sam silnik, zawieszenie, hamulce i cały układ jezdny moim zdaniem są naprawde dobre. Po naszych polskich drogach tym samochodem sie płynie, a w dłuższej trasie obracane fotele i naprawde masa miejsca w 2 rzedzie mają ogromną wartość. Przyatne jest też wolne miejsce miedzy fotelami 2 i 1 rzędu(mozna przewozic dlugie przedmioty i przechodzic swobodnie miedzy rzedami bez otwierania drzwi. Naprawde samochod jest genialny, gdyby nie lakier. Nie wiem czemu samochod zajmuje ostatnie miejsce w TUV...

#48 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2007 - 23:27

"Carnival 2.9 Mam ten samochód któtko i niestety nie mam instrukcji obsługi po polsku (sprowadzony z Niemiec) i nie wiem do czego służy przycisk HTR RR :/ Jeśli ktos wie do czego jest ten przycisk to proszę o wyjaśnienie"otóz ten przycisk włacza dodatkową nagrzewnicę która grzeje powietrze na tylne nadmuchy(powietrze wieje z dolnych wlotów, w slupku po prawej stronie i przed prawym nadkolemludzie naprawde nie wiem czemu tak narzekacie na te auta. Moze nie umiecie o nie dbac ?? Albo te diesle w tym aucie sa do kitu. Naprawde moim zdaniem nie ma lepszego Vana... szczegolnie za ten szmalec

#49 Guest_PRZEMEK

Guest_PRZEMEK
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2007 - 19:47

MAM OD 2 LAT CARNIVLA DO DZIS DOBRZE MI SZI NIM JEZIDZI POZNATEM GO DOBRZE TO NIE PRAWDA CO PISZO ONIM CZYLI ZLE OPINIE JAK KUPILI GUWNA TO BENDO MIELI GUWNO .........POLECAM...........

#50 Guest_Dominik Lubsko

Guest_Dominik Lubsko
  • Goście

Napisano 18 sierpień 2007 - 00:27

Witam mam te auto około 6 miesiecy i narazie wszystko dziala wymieniłem tylko rozrzad bo już trzeba było autko super jak za tą cene a ci ci nie umieją jezdzi to niech sobie kupią dużego fiata bo to auto jest do spokojnej jazdy jak sie dba tak sie ma.

#51 Guest_Witek

Guest_Witek
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2007 - 22:51

kia carnival 2.9 tdi 16v 2000rWitam mam te auto około 12 miesięcy i na razie wszystko działa wymieniłem tylko rozrząd bo już trzeba było autko super jak za tą cenę bo to auto jest do spokojnej jazdy, rodzinne auto jak sie dba tak sie ma.A tak na marginesie nie znam auta które się nie psuje i nie trzeba na nie dokładać a lata robią swoje. To nie auta są winne tylko drogi gdzie dzięki nim ktoś wyrywa od nas kasę.

#52 Guest_Grzesiek

Guest_Grzesiek
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2007 - 18:07

czy ktos moze mi powiedziec ile to auto spala jaki jest uklad siedzienchodzi mi o turbo disla

#53 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2007 - 01:25

Mi autko spala miedzy 8-9 litrów cyklmieszanyJazda raczej delikatna (jak i samochód nie dla rajdowców).

#54 Guest_meg

Guest_meg
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2007 - 18:38

Mam pytanie: mam Kia Carnival 2000 r. i chcialbym wiedziec po przejechaniu ilu km nalezy wymienic pasek rozrządu

#55 Guest_erni

Guest_erni
  • Goście

Napisano 07 październik 2007 - 19:06

Duże,ładne auto niedopracowane pod wieloma względami.Głośny silnik do- 120/h można jakoś wytrzymać.Awaria klimy to norma.Po wymianie rozrządu pękł mi wałek ssący-błąd mechanika w założeniu rolki napinającej.Rolki paska transmisyjnego też często dają o sobie znać.Bardzo słaba jakość obić tapicerskich.Do zalet należy dobra ergonomia,natomiast bagażnik stanowczo za mały jak na vana.Mimo licznych usterek na razie jeszcze go nie sprzedaję-daję mu ostatnią szansę.To auto jednak ma coś w sobie i bardzo dużo zależy od eksploatacji oraz mechaników którym go powierzymy-większość to po prostu niedouczeni partacze.

#56 Guest_bini

Guest_bini
  • Goście

Napisano 11 październik 2007 - 12:05

rok 2000 srebny metalik auto te to wielki niewypal koreanczykow powiesic ich za jaja defekt silnika 2korbowody w jednym celindrze taka mieszanka zadko sie zdarza usterek co niemiara kia ma 132 tysiace to tak jak mloda a zachowuje sie jak stara prawiczka nie do uzytku kogo winic.Nie kupujcie aut koreanskich pszestroga dla innych

#57 Guest_MARIUSZ

Guest_MARIUSZ
  • Goście

Napisano 17 październik 2007 - 11:06

ZAJEFAJNE AUTO JAZDA OKI NIE MA ZASTRZEZEN WYGODA 11 LITROW NA 100KM USTERKI SA ALE TO JAK W KAZDYM AUCIE MA 80 TYS PRZEJECHANE I TRZEBA POROBIC I POWYMIENIAC CO NIECO

#58 Guest_ivan

Guest_ivan
  • Goście

Napisano 22 październik 2007 - 15:53

Witam! mialem kupic to auto ale po przeczytaniu tych opisow razczej tego nie zrobie. jak w aucie po 80 tys trzeba powymieniac pare rzeczy? przeciez to TYLKO 80 tys!!! mam Pande z 2003r 85 tys i wymieniam tylko olej, klocki hamulcowe, amortyzatory i nic wiecej a jest przciez o duzo tansza. myslalem ze fiat jest slaby ale zeby taki van sie tak sypal??

#59 Guest_Krystian

Guest_Krystian
  • Goście

Napisano 26 październik 2007 - 18:48

Jest jedna zasada jak kupować carnivala to tylko za granicą nie stety polscy dilerzy sciągają odpady produkcyjne a nie samochody i często składane są na składach celnych,ja przywiozłem auto z niemiec i po 18 miesiącach jazdy i to ostrej wymieniłem tylko olej w skrzyni biegów i to dla tego że była promocja za 100zł a nie żebym musiał.Jedyny problem to mały wyciek z przekładni kierowniczej ale po 210 000km to nie tak żle pozatym wszystko jak w zegarku,spalanie 8-10 l na 100km więc to nie wiela jak na auto takie duże i ciężkie.

#60 Guest_Bodek

Guest_Bodek
  • Goście

Napisano 28 październik 2007 - 17:12

Przejechałem 70000 km. Mam kupionego w salonie w 2005 r. i oprócz przeglądów nie dzieje się nic. Serwis - tragedia - zawsze sprawdzam, czy mam dokręcone koła. Na kolanach proszę, żeby nic nie grzebali, a Boże broń - żadnych regulacji. Ogólnie auto naprawdę dobre - spala 7,5 do 9 na 100 km. Dobry olej ( Mobil ); wymiana przy odpowiednim przebiegu; spokojna jazda i wtedy jest to naprawdę bezproblemowy wóz. Głośny powyżej 120/godz. Klima działa, chociaż niekiedy głupieje w bardzo upalne dni - ale wtedy - choćby ze względu na powierzchnię okien - nie schłodzi do 18. Mało elektroniki ( w porównaniu z innymi ) - jest tylko zaletą - czego nie ma, to się nie zepsuje. Następcy bym nie kupił, bo oprócz niezłego wnętrza skitrano mu kompletnie wygląd. Jest po prostu brzydki. Jak go "zliftingują" i poprawią wygląd - wezmę spokojnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy