Skocz do zawartości

Hyundai: ix35 - opinie kierowców

20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 08 marzec 2012 - 13:12

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Hyundaia ix35.

#2 Guest_never egen

Guest_never egen
  • Goście

Napisano 02 sierpień 2012 - 08:56

hyundai ix35 to najbrzydszy SUV na rynku. nie wiem jak można świadomie się zdecydować na takie auto... przecież to wygląda jak chiński ulep zrobiony z 10 innych aut. masakra.

#3 Guest_godi

Guest_godi
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2012 - 10:48

Jest to jedno z najładniejszych aut w tej klasie. Świadczy o tym chociażby ilość sprzedawanych ix 35. Samochód dobry, nawet bardzo dobry jeżeli wziąć chociażby cenę do jakości tego auta. Wg mnie Koreańczycy odwalili kawał solidnej roboty. Jeżeli komuś się nie podoba to jego sprawa, jego gust, a raczej bezguście. Dla mnie bomba i tyle.
Pozdrawiam wszystkich właścicieli IX 35.
Szerokości

#4 Guest_rozczarowana

Guest_rozczarowana
  • Goście

Napisano 22 październik 2012 - 15:44

Jestem posiadaczką tego samochodu od 8 miesięcy. Zrobiłam 10 tys. km i muszę przyznać, że jestem ogromnie rozczarowana. Przed zakupem tej marki rozważałam zakup KIA Sportage z silnikiem 1.6GDi, jednak uznałam, że jakość wykonania wnętrza, jak również design auta bardziej odpowiada mi w Hyundaiu. Ponadto znałam tę markę od dobrej strony. Dodam, że nie ma możliwości odbycia jazdy próbnej z tą wersją silnika. W większości salonów do dyspozycji jest tylko silnik 1.7 CRDi/115 KM. W trakcie jazdy próbnej zostałam zapewniona, że silnik 1.6 GDi jest dużo bardziej dynamiczny i oszczędny, dlatego okres oczekiwania jest ok.6 - 8 miesięcy. Niestety moje rozczarowanie przyszło dość szybko. Już w pierwszym miesiącu zaczęły odstawać elementy plastików przy nawiewie wewnętrznym, a następnie zaczął skrzypieć podłokietnik. Gorszym zaskoczeniem była chwila, kiedy przy parkowaniu na pochyłej nawierzchni nie można było zamknąć bagażnika!!! W trakcie rozmowy z panem z salonu usłyszałam, że to już nie jest jego sprawa, że on tylko sprzedał mi samochód, a teraz mam sobie to załatwiać w serwisie. Najgorsze rozczarowanie przyszło w trakcie jazdy na trasie, kiedy większość sytuacji wyprzedzania odbywała się maksymalnie ma 3 biegu przy obrotach 5,5 - 6 tys. Wyprzedzanie TIR-ów tym pojazdem jest prawdziwym koszmarem!!! Z żalem stwierdzam, że ta wersja silnika nie nadaje się na długie trasy, a z drugiej strony nie można ix35 1.6 GDi uznać za samochód miejski ze względu na niekoniecznie oszczędne spalanie.

#5 Guest_drw

Guest_drw
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 00:56

W zasadzie miodzio. Tylko chla jak głupi - niezależnie od stylu jazdy 10l/100km. Ale kosztował 75tys. i NIGDZIE nie znajdziecie samochodu z takim wyposażeniem i mocą za takie pieniądze - trzeba dodać przynajmniej 30tys.PLN. To się przekłada na 5000l benzyny albo Diesla, czyli 50tys.km przebiegu, nie licząc dodatkowych kosztów przeglądów (co 20tys.km w przeciwieństwie do 30tys. benzyniaka) w przypadku śmierdzącego ropniaka z debilnym fitrem cząstek stałych. Wybór należy do ciebie...
Wk...urza brak skrzyni 6-biegowej i lusterka fotochromowego, ale cwaniaki z marketingu nie biorą przecież swoich pensji za frajer...

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2013 - 21:18

W zasadzie miodzio. Tylko chla jak głupi - niezależnie od stylu jazdy 10l/100km. Ale kosztował 75tys. i NIGDZIE nie znajdziecie samochodu z takim wyposażeniem i mocą za takie pieniądze - trzeba dodać przynajmniej 30tys.PLN. To się przekłada na 5000l benzyny albo Diesla, czyli 50tys.km przebiegu, nie licząc dodatkowych kosztów przeglądów (co 20tys.km w przeciwieństwie do 30tys. benzyniaka) w przypadku śmierdzącego ropniaka z debilnym fitrem cząstek stałych. Wybór należy do ciebie...
Wk...urza brak skrzyni 6-biegowej i lusterka fotochromowego, ale cwaniaki z marketingu nie biorą przecież swoich pensji za frajer...

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2013 - 13:36

#8 Guest_czesio

Guest_czesio
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 08:47

jestem posiadaczem hyundaia ix35 rocznik 2011 ogólnie ok,lecz układ kierowniczy to makabra ciężko się kieruje przeciąga po dłuższej jeżdzie ręce odpadają ...serwis rozkłada ręce i mówią że ten typ tak ma trzeba się di tego przyzwyczaić a tak nie powinno być ..Jako użytkownik odradzam kupna ix35

#9 Guest_czesio

Guest_czesio
  • Goście

Napisano 29 październik 2013 - 08:48

jestem posiadaczem hyundaia ix35 rocznik 2011 ogólnie ok,lecz układ kierowniczy to makabra ciężko się kieruje przeciąga po dłuższej jeżdzie ręce odpadają ...serwis rozkłada ręce i mówią że ten typ tak ma trzeba się do tego przyzwyczaić a tak nie powinno być ..Jako użytkownik odradzam kupna ix35

#10 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2014 - 13:58

jestem posiadaczem hyundaia ix35 rocznik 2011 ogólnie ok,lecz układ kierowniczy to makabra ciężko się kieruje przeciąga po dłuższej jeżdzie ręce odpadają ...serwis rozkłada ręce i mówią że ten typ tak ma trzeba się di tego przyzwyczaić a tak nie powinno być ..Jako użytkownik odradzam kupna

Mam rocznik 2014 super się prowadzi (1,6 benzyna). Spalania , fakt poniżej 9,7 l/100 jeszcze nie miałem ale uwielbiam NIM jeździć

#11 Guest_Andy

Guest_Andy
  • Goście

Napisano 04 styczeń 2015 - 22:03

Mam ix35 (1.6 benzyna) od 2 miesięcy. Kupowałem go z pewnymi wahaniami.

Ale po przejechaniu 1200 km jestem z niego bardzo zadowolony. Komfortowy, pali 7,5 l na trasie a 10 l w mieście. To w miarę przyzwoicie. A i przyspieszenie ma całkiem niezłe, choć trochę mi go brakuje (ale przedtem miałem 150-konnego diesla Subaru).

#12 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2015 - 20:00

Mam IX 35 2.0 diesla 184 KM 4x4 od 6 miesięcy. Zrobiłem nim już ponad 17.000 km, prowadzę działalność gospodarczą, używam go służbowo i jeżdżę po całej Polsce. Sprawuje się bardzo dobrze, wyprzedzanie na autostradzie to bajka, zrobiłem próbę prędkości - na liczniku bez wysiłku - miałem 210 km/h. Spalanie: trasa autostrada, średnia prędkość 130 km/h - spalanie 6,8 l ,  trasa tradycyjna, średnia prędkość 90 km/h - 6,0 l , jazda miasto - 7,8 l. Jeżeli chce się po mieście szybciej pojeździć to można i 8,8 l  spalić.

Polecam ten samochód ale jeżeli napęd 4x4 to tylko z najmocniejszym silnikiem. 

#13 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2015 - 09:44

mam IX 35 2.0 benzyna jeżdzi się super jestem zadowolony

#14 Guest_Hans

Guest_Hans
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2016 - 14:50

Mam IX 35 2.0 diesla 184 KM 4x4 od 6 miesięcy. Zrobiłem nim już ponad 17.000 km, prowadzę działalność gospodarczą, używam go służbowo i jeżdżę po całej Polsce. Sprawuje się bardzo dobrze, wyprzedzanie na autostradzie to bajka, zrobiłem próbę prędkości - na liczniku bez wysiłku - miałem 210 km/h. Spalanie: trasa autostrada, średnia prędkość 130 km/h - spalanie 6,8 l ,  trasa tradycyjna, średnia prędkość 90 km/h - 6,0 l , jazda miasto - 7,8 l. Jeżeli chce się po mieście szybciej pojeździć to można i 8,8 l  spalić.

Polecam ten samochód ale jeżeli napęd 4x4 to tylko z najmocniejszym silnikiem. 

to jawne kłamstwo. Przy 130/h pali 9, przy 140 pali 10, przy szybkiej jeździe poniżej 11/100 nie schodzi

#15 Guest_krzysztof

Guest_krzysztof
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 21:43

to jawne kłamstwo. Przy 130/h pali 9, przy 140 pali 10, przy szybkiej jeździe poniżej 11/100 nie schodzi

Posiadam  IX 35 2.0 diesla 184 KM 4x4 od 3 lat. Po pomiarze na hamowni okazało się, że mam tylko 170KM. Dokonałem zmiany oprogramowania w firmie V Tech do 210 KM. Po mapowaniu przejechałem ok. 10 tyś km. Spalanie spadło o ok. 0,5l. Samochód jeździ fantastycznie. W trybie mieszanym spalanie pomiędzy 7 a 8 l. W zimie na autostradach niemieckich przy ok. 130 km/h nie przekroczył 8 l.

#16 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 06 listopad 2016 - 10:33

witam mam ix 35 2014 rok 16 benzyna ogolnie ok ale mankament to spalanie 10 l w miescie u mnie tez podłokietnik czeszczy no i na minus przyspieszenie tu duzy niedosyt strasznie mułowate auto

#17 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2017 - 08:29

IX35 2.0 163KM. Mam go od 7 lat(100000 km)od 2lat na lpg(30000km)Auto bezawaryjne i małousterkowe.Stosunek jakość/cena OK.W tym roku kontrola luzu zaworowegoo(lpg😊)i oddaję żonie bo chce nim jeździć. Z żeczy denerwujących to trzeszczące zimą plastiki.

#18 Guest_marian

Guest_marian
  • Goście

Napisano 01 listopad 2017 - 18:08

Kupiłem dwa lata temu ponieważ w cenie 75tys nie widziałem lepszej oferty. Przyzwoita kosiarka do jazdy po mieście. Jedyny poważny zarzut z mojej strony to skrzynia biegów, na autostradzie silnik wyje na szóstym biegu i pali tyle co czołg, piątka powinna mieć przełożenie szóstki

#19 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 22 luty 2018 - 10:18

2014,1,6 benzyna - za slaby silnik na tak duze auto- ale wiedzialy galy co braly
Co za tym idzie duze spalanie i czeste wizyty na stacji (maly zbiornik paliwa)
Jakosc adekwatna do ceny.
Imitacja skory po roku zaczela sie wybrzuszac, marszczyc i pekac.... ASO/gwarancja - twierdzi ze wszystko OK.
Troche niestabilny na zakretach przy szybszej jezdzie -wysoko srodek ciezkosci, ale to wada chyba wszystkich SUVow
I teraz najlepsze ; po przejechaniu 60 tys km ASO twierdzi ze tarcze hamulcowe (klocki w tym wypadku tez do wymiany) do wymiany. Moze nie bylo by w tym nic dziwnego gdybym zuzyl w tym czasie kilka kompletow klockow, ale nie klocki od nowosci te same i jeszcze dobre. Cos tu jest nie tak. zle dobrane twardosci tarcz do twardosci klockow. Tu oczywiscie ASO tez nie widzi winy producenta -material eksploatacyjny i nie podlega gwarancji.
Generanie samochod w miar dobry za ta cene, ale podejscie ASO do gwarancji w moich oczach dyskwalifikuje ta marke - nie polecam i sam juz nie kupie

#20 Guest_Jan

Guest_Jan
  • Goście

Napisano 01 marzec 2018 - 18:48

Dzięki za szczery wpis

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych