Skocz do zawartości

Honda: Jazz - opinie kierowców

33 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2005 - 09:23

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Honda Jazz.

#2 Guest_Ian_Curtis

Guest_Ian_Curtis
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2005 - 12:33

Na każdym zebraniu jest taka sytuacja że ktoś musi zacząć pierwszy... Na dzień dzisiejszy Honda ma przejechane prawie 13 tyś, w sierpniu minie rok jak poruszam się Jazz"em.Plusy:bardzo małe spalanie w mieście 5,2 wg. wskazań, na trasie o litr mnie (dla mnie rewelacja)możliwość adaptacji wnętrza, składanie tylnych foteli, dla mnie mistrzostwo świata i okolicjakość wykonania (produkcja Japonia) ale, już w Chinach produkowane od jakiegoś miesiąca na rynek bodajże Włoski i FrancuskiWygodne fotele, bardzo dobre trzymanie boczne, wygodna pozycja za kierownicą (mam prawie 1,90 wzrostu)Minusy:Przy prędkościach autostradowych 160 - 170 km/h szyba pasażera nie daje się zamknąć, pęd powietrza po prostu ją wykrzywia na zewnątrz

#3 Guest_Weisman

Guest_Weisman
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2005 - 00:51

Z samochodem spędziłem 4 dni i w tym czasie zrobiłem nim okolo 850 kilometrów. Pojazd bardzo wygodny. Podrużowałem pojazdem z 3 osobami (4 osoby w samochodzie) z dużą liczbą bagaży. Wszystko bez problemu mieściło się w bagażniku. Wewnątrz kabiny sporo miejsca jak na tego typu pojazd, wszystko pod ręka. Na tylnej kanapie zaskakująco dużo miejsca, co ciekawe pod kanapą spory zakamarek. Osoby siedzące z tyłu w czasie podróży trzymały tam sobie buty a nogi spokojnie spoczywały we właściwym miejscu. Z przodu siedzenia wygodne, wskaźniki czytelne wszystko w zasięgu ręki. Wiele dobrego można napisać o silniku 1.2 Fantastyczne spalanie, średnia w czasie mojej podróży wyniosło 6,2 litra na 100 km. Miłe zaskoczenie zważywszy na fakt, że w drodze powrotnej spieszyłem się do domu i jakieś 400 km samochód spędził na autostradzie poruszając się z prędkościami pomiędzy 140 a 160 km/godz. Dynamika tego silnika jest naprawdę niesamowita. Przy spokojnej jeździe samochód pokazywał średnie spalanie na poziomie 5.6 litra na 100km. Samochód nawet przy większych prędkościach nie jest głośny w środku, konkurencja wypada na tym tle znacznie gorzej. Liczyłem osobiście spalanię rozpisują wszystko patrząc na paragony ze stacji i wszystko się zgadzało, więc cóż można powiedzieć - rewelacyjnie. Wersja podstawowa nie jest zbyt bogata, zdecydowanie polecam do podstawowej wersji montaż centralnego zamka - to właśnie tego elementu brakowało nam w samochodzie w czasie podróży najbardziej. Jedyny mankament jaki udało nam się wychwycić to niedomykająca sie szyba przednia od strony pasażera przy większych szykościach. Pojazd naprawdę godny uwagi. Polecam jazdę tym samochodem. Jest to według mnie jedna z ciekawszych propozycji w tym przedziale cenowym.

#4 Guest_Steve

Guest_Steve
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2007 - 14:44

Po przejechaniu 17tys. km moge powiedzieć, że: najmniejsze zużycie na trasie ( starałem się) uzyskałem 4,6 l/100km - kto mnie pobije? Na autostradzie pod Wrocławiem jadąc sam osiagnąłem 185 km/h- lepiej jak zapewnia producent. To jużwszystkie rekordy.Auto sprawuje się b. dobrze. Wygodny, dobra automatyczna klima, fabryczne radio z CD nie szumi i sterowanie nim z kierownicy daje wiele frajdy. Szkoda jedynie, że nie zmieścił sie większy bak - 42l to dla mnie trochę mało. Generalnie - polecam każdemu.Uwaga - nie pożyczajcie tego auta swoje żonie - już z niego nie wysiądzie - to "urodzone" auto dla kobiet - wspomaganie jest super, mały promień skrętu no i ten wygląd - tez sie liczy .

#5 Guest_Butrus

Guest_Butrus
  • Goście

Napisano 09 październik 2007 - 16:20

Przez 2lata i 2 mce zrobiłem 60500km.Żadnej awarii oprócz wymiany obluzowanej w ramach gwarancji szyby fotela kierowcy na przeglądzie 60tyś/km, oraz 2 żarówek z przodu. Pojawiło się małe ognisko korozji 0,5cm na klapie bagażnika - umówiłem się na malowanie klapy na następnym przeglądzie gwarancyjnym (ponoć niesamowicie żadko zdarza się to w Jazzach ale....Zawsze zapisuję ile auto pali (od początku mam wszystkie paragony za paliwo) i zapisuję ile dokładnie pali i tak: trasa przy około 105-120km spalanie 5,3 spokojna jazda 2 osoby na pokładzie, na autostradzie 7,5l v=150 max zanotowana szybkość GPSem 167 na poziomym odcinku bez wiatru, miasto (Poznań) 6,8l. Średnie spalanie na odcinku 60tyś./km 6,3l. Wskazania komputerka obniżają o około 0,4l faktyczne spalanieAuto wygodne jak na segment B max. zrobiłem 1150km jadąc z Włoch i nie ścierpnąłem - brawo.WADY: szeroki słupek A, brak podnozka, odbija sie kokpit w szybie, brak regulacji wzdłużnej kierownicy, beznadziejna efektywność koła kierownicy prawie 4 obroty od lewej do prawej, mogłoby być lepsze trzymanie boczne foteliZALETY: niezawodność, poręczność praktyczność i zastosowane rozwiązania np. przesuwu przednich siedzeń, składania tylnej kanapy.

#6 Guest_Oli

Guest_Oli
  • Goście

Napisano 25 październik 2007 - 14:43

Samochód kupiłem w sierpniu 2007. Trochę przepłaciłem, ale jestem zadowolony. To drugi samochód w rodzinie (pierwszy vectra B) i niestety (niestety, bo jest świetny do jazdy po mieście) żona nim jeździ :-). Spalanie: trasa: 5.3, miasto: 6.4. Wykończenie, jak na ten segment, bardzo dobre. Do wymiany po zakupie: filtry i niedługo olej. Tylko jeździć. Uwaga na powypadkowe sprzedawane jako bezwypadkowe. Należy samochód sprawdzać u renomowanego mechanika, albo w serwisie. Polecam.

#7 Guest_Chuudy

Guest_Chuudy
  • Goście

Napisano 08 październik 2008 - 15:25

Mam autko od nowosci przejechan 130tys.km rewelacja jak na takie autko dobrze sie spisuje przy dlugich trasach.bardzo dynamiczny silnik 1.2 78km minusem sa zarowki ktore bardzo czesto sie przepalaja

#8 Guest_kris

Guest_kris
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2009 - 21:56

Moja Hania spisuje sie świetnie. Mało pali (średnio 5,8-5,9 głównie miasto), ale to i tak więcej niz podaje producent. Miejsca pod dostatkiem i wykonanie o wiele lepsze niz w innych markach. Jeżdzę ją juz pięć lat i kosztuje mnie tylko poliwo i płyny. Zastanawiam się nad zmianą na nową, ale podobno teraz sprowadzane są montowane w Chinach (ja mam Japończyka). Może ktoś z Was ma złożoną w chinach i wypowie się się tutaj. Chętnie poczytam ;-)

#9 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2010 - 06:42

Nie mogę zrozumieć osób które twierdzą że spalanie w samochodzie jest niezłe właśnie wracam ze stacji benzynowej 9,2 litra w mieście licząc od pełnego nalania paliwa nie patrząc na komputer tragedia rekord 12,5 litra ludzie wejście kalkulatory i zacznijcie normalnie liczyć 38 litrów na 419km .To jest Polonez tragedia. Samochód ma przejechane 50.000 tysięcy od nowości delikatnie jeżdżę oraz agresywnie nie ma żadnych rezultatów.Wielki niewypał dziwie się że ludzie którzy kupują szajs Honde nie potrafią przyżnać się do porażki.

#10 Guest_A

Guest_A
  • Goście

Napisano 09 luty 2010 - 15:50

Popieram kolege wyzej. Spalanie wg komputera i w rzyeczywistosci to dwie rozne bajki. Komp wskazuje 6.1 l po przejechaniu 500 km zapalila sie juz kontrolka. Poza tym czesto psuje sie zawor EGR, koszt 1200zl z montazem.

#11 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 15 marzec 2010 - 13:45

na trasie 6.5 ,w mieście 7.5

#12 Guest_rihi

Guest_rihi
  • Goście

Napisano 27 maj 2010 - 21:19

mamy ja a raczej mielismy prawie 7 lat - jak lekarz powiedzial, spelnila swoje zadanie. Mielismy ciezki wypadek - zostalismy uderzeni z boku (mielismy pierszenstwo) autko zostalo wywrucone na lewy bok i sunelo sie po jezdni ok 30 m, nastepnie stanelo na kolach po uderzeniu w kraweznik. Karoseria zlom a my tylko poobijani. Auto nie nadaje sie do naprawy. Pozostaje tylko dziekczynne pujscie do Czestochowy

#13 Guest_pawel

Guest_pawel
  • Goście

Napisano 26 czerwiec 2010 - 07:14

witam mam swego jazika od dwóch miesiecy średnie spalanie połowa miasto połowa trasa wynosi 6,4 litra trochę za słaby silniczek pozatym autko bez większych zastrzeżeń.Autko jest zrobione w chinach i ma 55000 przebiegu narazie plastiki ok pozdrawiam wszystkich jazzmanów

#14 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2010 - 00:49

orginał.Pierwsze wrażenia b.dobre.Ponieważ wracam z USA do Polski zastanawiam się czy zabrać ją ze sobą.Pytałem miejscowych us menów o opine ...są bardzo pozytywne.Narazie 600 mil na liczniku więc trudno ocenić?...

#15 Guest_sdfklddnkafn

Guest_sdfklddnkafn
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2010 - 18:09

mdksamdk

#16 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2010 - 20:18

teraz już jest z tym lepiej bo więcej ludzi jeździ na dziennych i już nie łapią tak często do kontroli, za to czasem denerwuje mnie bardzo, jak ktoś jedzie za mną i mruga długimi żebym zapalił światła ale może to też z czasem minie jak się już przyzwyczają. Od przyszłego roku (02.2011) wszystkie nowo wyprodukowane auta będą musiały owe światła posiadac. Polecam te z 5 diodami-świecą naprawdę mocno i nawet w słoneczne dni są lepiej widzialne niż mijania. Kilka słów podsumowania, skupię się na istotnych wadach z mojego punktu widzenia:- zbyt szerokie przednie słupki boczne utrudniające widocznośc- źle zestopniowana skrzynia biegów w zakresie jedynki i dwójki, reszta w porządku- duży problem z samodzielną wymianą żarówek w reflektorach- szybko niszczące się poliwęglanowe reflektory od ptasich odchodów- brak wskaźnika poziomu cieczy chłodzącej ,są tylko diody- brak osiowej Reg. Kierownicy- trochę słabe hamulce (przy standardowych oponach) - zbyt mały zakres pracy wycieraczek ( w nowym modelu już jest lepiej )- plastiki na desce rozdz. mogłyby być miększe, szkoda że nie jest zrobiona z takiego materiału jak kierownica.Mimo wszystko plusów zdecydowanie więcej niż minusów i zdecydowanie warto rozważyc zakup Hondy Jazz, bowiem Honda tym modelem udowodniła że MAŁE może by WIELKIE, mam nadzieje że moje spostrzeżenia okażą się komuś pomocne i przyczynią się do zakupu.

#17 Guest_Kostucha

Guest_Kostucha
  • Goście

Napisano 31 marzec 2012 - 17:30

Samochód posiadam od roku sprawuje się świetnie. Nic do niego nie dołożyłem oprócz oczywistej wymiany oleju i filtra. Jestem wpełni zadowolony. Zapraszam do wejścia na mojego początkującego bloga na temat autka. Mam pare pytań do doświadczonych kierowców i wlaścicieli tego modelu. http://mojahondajazz.blogspot.com/

#18 Guest_^@rek

Guest_^@rek
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2012 - 11:48

Małe auto o dużej i przestronnej kabinie. To niespotykane by w tak krótkim aucie mieć aż tyle miejsca. Z tyłu nawet wysokie osoby się zmieszczą. Świetna tylna kanapa, fotele można złożyc i przewozić nawet wysokie przdmioty jak doniczki z kwiatami. Honda jak to Honda-nie psuje się w ogóle. Tylko olej i klocki hamulcowe i do przodu. Silnik jest wystarczająco mocny, nawet na trasie. Ładnie brzmi i widac, że ma coś związanego ze sportem motorowym. Świetne auto zwłaszcza dla mieszczucha.

#19 Guest_anomin

Guest_anomin
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2012 - 11:40

jezeli auto pali zbyt duzo nalezy pojechac na regulacje zaworow lub sprawdzic sonde lambde...itp ... jesli samochod spala zbyt wiele to napewno jest jakas pryczyna

#20 Guest_zawodowy

Guest_zawodowy
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2013 - 18:08

Od pół roku mam hondę jazz 1,4 83kw rocznik 2003. Samochód ten ma kilka wad, których nie każdy nowicjusz rozpozna. Powinna być sześciobiegowa skrzynia biegów, bo przy dużej prędkości silnik jest głośny (przy obrotach 4000). Przy dużym oszkleniu tego auta czas na odparowanie szyb jest dłuższy. Niestety części zamienne są drogie, ale nie polecam podróbek. Kupujcie tylko oryginalne.A teraz zalety: promień skrętu jest doskonały, silnik Hondy jest nie do zajechania,tylne siedzenia rozkładają się w taki sposób, że wewnątrz jest dużo miejsca na większy bagaż. Prawda jest taka, że w mieście zdaje świetnie egzamin, (na autostradzie też. Polecam wszystkim.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych