Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Ford: Mondeo - opinie kierowców

1022 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2004 - 20:38

Rok temu zaczal rdzewiec, ma w koncu 200tys na liczniku, amorytzatory mimo 11 lat maja prawie 80 procent sprawnosci.Zderzaki jak z papieru, juz 3 razy kleilem.troche olej cieknie od strony sprzegla. Na austostradzie idzie jescze 200 z wiatrem. teraz na pierwszym odpaleniu z deka szaleje, dlawi sie ale po minucie mu przechodzi.lepieuj zajezdzic niz remontowac.

#42 Guest_rafal

Guest_rafal
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2004 - 20:41

jescze dodam ze czasem nawet pali 5,8 jak sie jdzie srednio 70-8- i nie przekracza 3 tys obrotow,ale w trasie z wawy do katowic raz mi spalil 14 na setke ale mialem czas 2 godziny bez 5 minut

#43 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2004 - 01:39

Kupiłem forda kombiacza za 300 zł w angli z aukcji wymienilem akumuylator i odpalil jak z salonu.Serio! ma tylko 100 mil przebiegu troche rdzewieje przy nadkolach ale chyba zaloze chlpacze to nikt nie zwruci uwagi!Zgarne jeszcze za neigo kupe siana jedna niedodgodnosc nie zrywa kapciocha i jak wciskam gaz i puszcze to odbija powoli czy to normalne? ty ale ma 16 zaworów?Musialem wymienic opony pojechalem na hinduski szrot i dostalem 3 takie same i jedna inna ale przeglad przeszedl bez zadnych ale.Facet ciagnol za pas a on ni wta ni w tamta nie chiasl sie ruszyc wiec go wymienilem.Wwenatrz zastalem ladne radio tylko kto zna kod?sory juz nie dizal spaliem procka.Prubowalem resetowac go pzalotkiem od czekolady!ale nie dzial.Jezdze bez ubezpieczenia i i podatku drogowego i tak pewnei nikt na niego nie zawraca uwagi.Acha zapomnialem byl super brudny zarosniety grzybem i mialem pokrowce na ktorym grzyb wyrastal i podrzucilem hindusom pod drzwi a facet wyszedkl i kopnol je pod plot.

#44 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2004 - 01:40

Acha klapa lekko stluczona no troche mocniej ty i ma 90koni:)acha za 50 funtów zrobie sobie klape:0 i ta wersja to aspen chyba najbogatsza wersja bo klient moze sobie pokrecic galka zeby otworzyc okno w elektrycznych sdamochodach nie ma takiego przywileju.swiece wymienilem sory za spoznienie jechalem 160 z wiatrem wiecej nie chcial i na 3 pasmówce a nei jak ten koles wyzej na 2 pasmowce.Przy 130km/h kierownica sie trzesie to chyba wina nierownej drogi i hinduskich opon maja wade jojo.Jak wracalem to zabraklo mi paliwka bo wskaznik byl zapwietrzony i czekalem na motoweiu na moscie na pomoc moich kumpli ale naszecie odpalil i znowu 160 mknolem do domu.szczrze mowiac to balem sie jechac 160km/h -Ty ale dobrze że mi łancuch nie spadł:)Jedna wada chyba fabryczna ma jaies zżółke przednie lampy to chyba te pozłacane wkładki plastikowe wewnatrz powoduja swiatla sloneczne.Wlasnie wycieraczka z tylu ma chyba wade fabryczna.

#45 Guest_Johny

Guest_Johny
  • Goście

Napisano 21 wrzesień 2004 - 23:36

Jezdze nim prawie 4 lata, zrobilem ok. 100tys.km (ma prawie 200 tys.). Wrazenia: to znakomity woz, wygodny, obszerny wszedzie, na czele z bagaznikiem, swietnie rozwiazany staly naped 4x4 z Traction Control (jazda po duzych opadach sniegu to sama przyjemnosc :-)), samopoziomujace sie amortyzatory z tylu. Silnik trzyma sie niesamowicie (niezawodny, zadnych wyciekow, czy brania oleju), choc nie powala na kolana osiagami (to tez wina dodatkowej masy tylnego napedu). Tapicerka tez OK, nic nie skrzypi. Od 2 lat jezdze na gazie (wtrysk) - minimalnie gorsza kultura pracy, zauwazalna przy gwaltownym wcisnieciu pedalu gazu, czy brnieciu w korkach. Spalanie gazu 10-12l/100km.A z wad, choc niewielkich, poza srednia dynamika i ekonomicznoscia moge wymienic korozje tylnych blotnikow (ponoc typowe). Drobne usterki to uszkodzenie mechanizmu wycieraczek (sworzen), przycisku ogrzewania fotela (nie wylaczalo sie), pekniecie zaluzji w dwoch kraktach nawiewu. Uwaga: nietypowe 2 z 3 tlumikow ze wzgledu na wal napedowy, troche klopot, ale bez przesady. Ciekawe, ze wyraznie czuje sie na silniku wlaczona klime, ma wyraznie gorsze osiagi - nie wiem, czy to normalne.Generalnie duzo porzadnie wyposazonego auta, za niewielkie pieniadze. Szczerze polecam.

#46 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2004 - 22:11

Zamierzam założyć gaz, przebieg ma 170 tyś.km, czy ktoś może mi coś doradzić jeżeli chodzi o zamontowanie lpg. Jeżeli chodzi o autko to całkiem super, dużo dodatków,klima,szyby,mam problem z piszczącą klapą bagażnika (5drzwi), okrótnie hałasuje nie wiem co zrobić.

#47 Guest_Maro

Guest_Maro
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2004 - 20:35

MONDEO IS MONDEO "Siara i wszystko jasne" SUPER FURKA!!!!!pozdrawiam wszystkich uzytkowników Mondziaka :)

#48 Guest_po raz drugi Maro

Guest_po raz drugi Maro
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2004 - 20:42

i bez sensu zakładac gaz pali mniej niz maluch w mieście

#49 Guest_stania

Guest_stania
  • Goście

Napisano 30 wrzesień 2004 - 08:24

Mi też piszczała, dlatego odłączyłem tylą klapę od centralnego i było ok. Niestety po jakimś czasie padł mi zamek w klapie który musiałem wymienić. Ja również mam LPG no i da sie odzuć spadek Mocy ;//

#50 Guest_PAWEŁ

Guest_PAWEŁ
  • Goście

Napisano 03 październik 2004 - 16:54

JEZDZEZ NIM JUSZ 4.MIE.I INE NARZEKAM.SPSLA 4,8lit w traśie6 lit.MIASTO.OBULNIE W PORZONDKU.POTWIERDZAM DRGANIA PRZY HAMOWANIU PRZY DUZ, PRĘTKO.SŁABO GRZEIE, ZATO KLIMA ,MOŻNA ZAMARZNĄĆ

#51 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 06 październik 2004 - 16:02

Zamierzam kupić mondeo 1.6, 1.8 lub 1.8 td rocznik 93/94. Możecie mi pomóc na co zwrócić szczególną uwagę przy kupnie, ile kosztuje założenie gazu? Dzięki

#52 Guest_Stania

Guest_Stania
  • Goście

Napisano 06 październik 2004 - 19:53

Według mnie silnik 1.6 jest troche mało dynamiczny.

#53 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 12 październik 2004 - 22:46

wydaje sie niezły, dobrze sie prowadzi, jak na Diesla nie takie zle przyspieszenie, wszystko ma, cena przystępna, reszta okaże sie w praniu.......mam go 4 dni))

#54 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 18 październik 2004 - 12:26

No cos od siebie. Kupilem go w salonie w 2000 roku w max opcji wlacznie ze skorzana tapicerka. Prowadzenie swietne, spalanie jak na ten motor dobre, wrazenia z jazdy rewelacyjne. Pieknie sie prowadzi, bardzo ladne przyuspieszenie. Rozpedza mi sie do 232 km/h i wtedy nastepuje niestety odciecie zaplonu chociaz auto jeszcze chce jechac. Odnisnie wadliwosci tu juz duzo gorzej, przez 4 lata eksploatacji (90 tys przebiegu) wymienialem , przeguby + pompa wodna (akurat to jeszcze na gwarancji mily wade fabryczne), 4x lozyska na przednich kolach, chlodnice klimatyzacji (pekla), pompke sprzeglowa (ta przy pedale sprzegla) zaczela cieknac, wszystkie podkladki pod zawieszeniem, drazki, do wymiany jest synchronizator na III biegu.Sluchajcie wszystko jest OK ale jak na 90 tys przebiegu a wlasciwie na 4 lata eksploatacji tym bardziej ze nie jezdze po wertepach i nie woze nim drzewa tylko mam go dla siebie na jazdy to jest troche za duzo.

#55 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 23 październik 2004 - 18:18

Jak za taką cene to moze być.Ja przejechałem swoim 70tys.a na liczniku ma 160 tys..Ze swoich obserwacji moge powiedzieć,ze silniki forda nie naleza do najcichrzych no a spalanie(gaz) w mieście 13,5 l to nie tak mało(samochód sprawny technicznie 100%) ta opinie potwierdzilo wielu moich znajomych,ktorzy mieli doczynienia z fordami.Słabo sie prowadzi w jeżdzie na wprost(mało precyzyjny układ kierowniczy).Zalety to znośna dynamika .To co wymienilem :caly wydech,tarcze hamulcwe klocki, szczęki ,lozysko prawe tyl,silowniki tylnej klapy,swiece(polecam tylko motocraft),łaczniki stabilizatora,dolne swoznie, no paski oleje itd to nawet nie pisze.Ogolnie ten samochod nie daje mi wiekszych radosci z jazdy no ale to tylko ford.Teraz wiem ,ze kupojac nastepne auto forda nie bede bral pod uwage,no ale w zyciu trzeba sprobowac wszystkiego.

#56 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 26 październik 2004 - 22:05

Kupiłem niedawno mondziaka tak samo piszczała mi klapa, załorzyłem małą aluminiową rurke na hak od klapy i jest ok, zalorzyłem gaz z bakiem w kole zapłaciłem 2 000 zł mam go od paru dni, narazie z tego co widze to pali na gazie około 16 litrów bo jest niedoregulowany na wolnych skacze mi obrotomierz, po regulacji ma niby zrzerać do 12 i oby ludzie mieli racje, odczuwalny jest spadek mocy przy jeżdzie na gazie ale da sie to zrobić, miałem magnetyzery do gazu od kumpla i po załorzeniu praktycznie nie ma ruznicy między gazem a benzyna,

#57 Guest_Lukasz

Guest_Lukasz
  • Goście

Napisano 26 październik 2004 - 22:28

Mam rade dla wszystkich ktorym halasuje tylna klapa(5 dzwi),to jest temat do zrobienia U mnie piszczala strasznie wystarczy troche sie pobawic i probowac regulowac zawiasami przy dachu,mnie kosztowalo to pare prob ustawien(bralem klucz 10 przestawialem i proba po najgorszych dziurach)ale teraz moja klapa nawet nie probuje wydac zadnych dzwiekow jest naprawde super jak w sedanie.

#58 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 31 październik 2004 - 19:53

czes wszystkim zakupilem mondeo i mam problem prosil bym o porade cos mi sie dzieje z rozrzadem napinacze sa niby ok ale cos powoduje ze puszczaja i lancuszek jest w pewnym momecie luzny i przeskakuje o jeden zabek auto traci moc i cos puka jaka moze byc tego przyczyna prosze o jakas porade dzieki

#59 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 01 listopad 2004 - 14:15

Poszukuję podłokietnika między przednie fotele.Autko jest mocno OK.

#60 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 01 listopad 2004 - 18:01

To fakt że mówią "Ford g.... wort"tyle że nie wiedzą że nie każda morda pasuje do Forda.Całkiem fajne autko.240 000 poganiane i bez problemów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych