Skocz do zawartości

Ford: Mondeo - opinie kierowców

1022 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2001 - 13:14

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Ford Mondeo.

#2 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 24 maj 2001 - 17:26

dla mnie bomba. jezdzilem juz daewoo leganza, audi a4, oplem astra i musze przyznac, ze moje Mondeo sprawuje sie calkiem niezle. zawieszenie troszku glosno pracuje i troszku w srodku trzeszczy, ale samochod jezdzi bez zarzutu. mam tylko jedno pytanko, czy ktos slyszal o tym, zeby w mondeo wymieniac lancuszek rozrzadu po 90 tys km??????prosze o pomoc

#3 Guest_Norbert

Guest_Norbert
  • Goście

Napisano 27 maj 2001 - 12:51

Zamierzam kupić "Mydełko 1.8td"Czy turbo jest awaryjne w tym silniku i czy w ogóle ten silnik jest O.K.Prosze o maila.Dzięki.Norbert.

#4 Guest_waldek

Guest_waldek
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2001 - 23:14

Czesc.Zawieszenie super na równych drogach.W mieśćie tłucze jak w sportowym wózku.Problemy z pracą silnika po zamontowaniu instalacji gazowej(może gówniana).Po przebiegu 75.000 km. lakier z progów znikną wraz z ocynkiem(koniecznie zakładać chlapacze). W sumie jest czym jechać, ale nie ma się czym podniecać

#5 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2001 - 10:36

najczestrze usterki to: zużycie tulejek (sinenbloków) w przednich wahaczach; wszelkie uszczelniacze (zimeringi); samoregulacja tylu hamulcow

#6 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 09 sierpień 2001 - 13:53

Ogolnie fajny samochod ale:uklad kierowniczy - jest slaby i nie dopracowany w Oplu znacznielepiej rozwiazano (vectra)zawieszenie - glosno pracuje i szybko lapie luzy szczegolnie prztysilniku 170 KM (na marginesie powini zastosowac od wersji ST200)Poza tym same plusy (wyposazenie, wykonczenie).Mam pytanie: chce zalozyc zmieniarke do radia fabrycznego5000 ale jaka (firma).

#7 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2001 - 01:42

Zgadzam się całkowicie z poprzednią opinią.Zawieszenie trochę za głośne.Półka oczywiście się telepie,ale poza tym jest super.Spalanie średnio 9.5l/100 km przy dość szybkiej jeżdzie i włączonej non-stop klimie-więc chyba nie jest żle.I jeszcze jedno-Mondeo powoduje prawdziwy popłoch na drodze,nagle wszyscy dookoła jadą super przepisowo i nerwowo zerkają w lusterka.Niezły ubaw.

#8 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2001 - 12:00

Witam. ostatnie 3 lata jezdzilem mondeo 1.8 td. ogolnie ok, tylko spalanie po miescieok 7.5 litra wydaje mi sie troche duze. rzeczywiscie ubaw z ludzi jest (mondeo-video).teraz bede meczyl 93 rocznik sedana 1.8 benz. zalozylem wlasnie gaz i zobaczymy. na benzynie spalilok 7.5 litra na trasie, dynamika na moje oko rewelacyjna nie jest, a jeszcze pogorszyla sie po instalacji gazu. po pierwszym tankowaniu gazu spalil 16l (!!!) ale mam nadzieje ze to z czasem przejdzie.auto wygodne, wprawdzie lubia sie przepalac podswietlenia kokpitu i lamia sie kratki nawiewu powietrza (u was tez?). aha, co do skretu to w tych modelach z klima to jest fatalny (podobno chlodnica ogranicza) ale bez klimy skret w normie (wiem z autopsji).w jednym i drugim na wybojach cos stuka w tylnim zawieszeniu. moze ktos wie jak poradzic sobie z zazolconymi reflektorami? pozdrowienia!

#9 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 22 wrzesień 2001 - 00:23

wedle mnie jest altko bardzo przytulne i jak do tej pory (45000km)jeżdżone praktycznie cały czas po mieście nic się niedziało i żadnych stuków niema. Mam troszke zastrzeżenia co do zużycia które sięga czasami 14,5l troszke przydużo bo samochód jest lekki. Jeśli ktoś szukam samochodu szybkiego w dość atkakcyjnej cenie to jest to auto dla niego :)

#10 Guest_MAREK

Guest_MAREK
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2001 - 20:41

Mój samochód przejechał juz 165 tys. km, ale jak na razie sprawuje się bezawaryjnie. Posiada full wypas /oprócz skóry/, nie bierze grama oleju. Jest cichy i dynamiczny. Uważam. że wersja 5-drzwiowa jest znacznie ładniejsza od sedana. Następny samochód to będzie także Ford MONDEO. Gorąco polecam !!!

#11 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 04 październik 2001 - 03:11

przejechałem nim ok. 10 tyś.km. Miałem już problemy z rozrządem (podobno ten silnik jest na to bardzo czuły). Poza tym bardzo pakowny, znakomity na dalekie trasy, spalanie na poziomie 6.5 litra.

#12 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 04 październik 2001 - 14:14

Uzywam samochod od pol roku rocznik 94 z nowym silnikiem.Do 10 tysiecy bez problemow. Od jakiegos czasu czasami pojawijaja sie silne wibracje przy przyspieszaniu szczegolnie pod gore. Myslalem,ze cos w zawieszeniu ale trzech niezaleznych mechanikow stwierdzilo ze zawieszenie jest OK.Wyglada mi to na silnik, tylko co ?Nie mam doswiadczenia z dislami moze ktos mial podobny przypadek.Czekam na rady.

#13 Guest_Rycho

Guest_Rycho
  • Goście

Napisano 27 październik 2001 - 13:33

Ogólnie super ,tylko przy zmianie biegów na niższych obrotach i orzy dużym przyspieszaniu delikatne szarpniecia ,skrzypi także ale dzięki doskonałemu dziękowi radia to zagłusza się

#14 Guest_bizon

Guest_bizon
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2002 - 01:38

Mam pytanie - jak zmienić gałkę zmiany biegów? Czy ona się po prostu wykręca czy z góry zdjąć nakładkę i jest tam jakaś śruba mocująca?!?Diekuję wszystkim za informację.P.S.Mój Ford spisuję się znakomicie! Jest z 94 roku ma 161 tyś. przebiegu, motor 1.8 115km i 16v. Nie wiem co to wtedy była za wersja ale jest komfortowo wyposażony i ma do tego super wygodne kubełkowe ( lotnicze? ) siedzenia z regulacją na lędzźwia również. Trochę słabo grzeje tylko ogrzewanie na obiegu zewnętrznym a po za tym jest wszystko jak na razie w porządku! POLECAM ten samochodzik innym. Oczywiście nie mój;-)))mój mail - bizon_sk8@poczta.onet.pl

#15 Guest_Eduardo

Guest_Eduardo
  • Goście

Napisano 20 luty 2002 - 17:28

Usłyszałem opinię u mechanika, że diesel w mondeo "93-"96 jest dużo gorszy od tego z nowszego modelu. Chodzi o usterkowość, trwałość, i żywotność.

#16 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 06 maj 2002 - 01:43

Do tej pory byłem bardzo zadowolony z tego samochodu: wygodny, cichy, przestronny, umiarkowany w zużyciu paliwa. Po 20 tyś. km rozsypał się w nim przegub półosi napędowej. Gwarancja upłynęła w Listopadzie 2001. Z uzyskanych informacji dowiedziałem się, że przeguby ostatnich modeli Forda Mondeo ( przed wejściem na rynek nowej jego wersji ) były produkowane z wadliwego materiału. Próbowałem uzyskać pomoc w Autoryzowanych Serwisach Forda, lecz bez skutku. Jeśli ktoś miał ten sam problem i udało mu się uzyskać całkowity lub częściowy zwrot kosztów naprawy proszę o kontakt. Mój adres e-mail to badangelus@interia.pl

#17 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2002 - 22:17

Coz 170 KM, po chwili robi sie za malo, autko fantastyczne. Przyspieszenie i komfort jazdy na maxa. Goraco polecam.

#18 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2002 - 19:50

Auto super, średnio spala w granicach 8 litrów w mieście. Komfortowy i dobrze trzyma się drogi.A co do uwag Jarka od Mondeo 2,5 V6 98r. hatchback,automatic, to musisz wiedzieć, że w wielu miastach w Polsce Policja ma na wyposażeniu właśnie takie jak Twoje, auta. Najgorsze jest to, że nie mają "koguta". Są to normalne, cywilne auta, tyle tylko, że wyposażone w videoradar. Mieszkam w Poznaniu i sam już wpadłem w taką bryndzę, to wiem. Najczęściej patrolują trasy wylotowe z miasta.Pozdrawiam wszystkich właścicieli Mondeo!

#19 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 05 październik 2002 - 16:50

Przymierzam sie do kupna tego samochodu z rocznika ok 96r.A moje pytanko to czy moze byc starsza wersja MK1 czy lepiej szukac juz nowej MK2. I jak wyglada sprawa ze spalaniem oraz z awaryjnoscia w tych modelach?Dzieki za info

#20 Guest_Wacek

Guest_Wacek
  • Goście

Napisano 26 październik 2002 - 22:07

Witam. Kupiłem go kilka miesięcy temu i muszę powiedzieć że sprawuje się świetnie. Jest cichy,pakowny i w miarę oszczędny. Czasem brakuje mocy ale jak wejdzie na obroty to na autostradzie wymiata jak auto sportowe. Zawieszenie świetne i trudno wyprowadzić go z równowagi.Hamulce też świetne może nawet za świetne bo właśnie niedawno ktoś wjechał mi w tylny zderzak bo nie miał już tak dobrych.Jeśli chodzi o usterki to pompa od serwa trochę rzęzi i trzeba będzie wymienić no i alternator padł bo nie ładuje.Ale to się naprawia nie wymienia i koszt ok 100zł. Ogólna ocena 4+

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych