Skocz do zawartości

Ford: Focus - opinie kierowców

736 odpowiedzi w tym temacie

#721 Guest_Terry

Guest_Terry
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2012 - 11:02

świetna maszyna!bardzo dobrze sprawuje się na drodze-jest jak przyklejona do drogi.czasem, gdy nawierzchnia jest nerówna, przechylona, auto też się przechyla;)ale ta jego kleistość do jezdni jest niesamowita. Silnik trochę jest za slaby do jego podwozia. zapewne lepiej wziąć wersję st 170KM. wrsja 130KM jest słabsza na wprost od CIVICA VI 1.5VTEC a przeciez honda ta ma bardzo długie przeożenia biegów. spalanie jest spore-średnio 8l a w mieście prekraczam nawet 11l/100km. dobre wyposażenie auta, pomimo wieku posiada klime, pelna elektrykę, sportowe fotele, alufelgi, pakiet aerodnamiczny, niezle radio. rdzewieje tylna klapa i nadkola. na to trzeba uważać. ogolnie jestem zadowolony z Foki:)

#722 Guest_fighter

Guest_fighter
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2012 - 22:06

Auto mam krótko, wiec podziele się tylko wrażenia z jazdy. A jest o czym opowiada. silnik ma ogromny ciąg od najmniejszych obrotów. na papierze jest ponad 11,3 s do 100km/h ale praktyce idzie lepiej niż wiekszośc kompaktów z silnikami 2.0. dynamika jest świetna i nie czuje potrzeby posiada wiekszego motoru. spalanie kształtuje się na poziomie 8l/100km po miescie(przy danamicznej jezdzie). Jesli nie szalejemy można zejsc do 5,5l/100km. układ kierowniczy swietny,precyzyjny, bezpośredni-nic bym w nim nie zmienił. zawiszenie super-wystarczająco komfortowe by nie czuc studzienek a jednocześnie nie pozwala autu wypaśc z drogi. miejsca w srodku duzo, bagażnik tez pojemny. wyposażenie bardzo dobre, ja mam np. klime automatyczną, wykrywanie ograniczen predkosci, radio z CD,MP3 i 9-glosnikami, 8 poduszek itd. ogolnie bardzo udane auto!

#723 Guest_chujek

Guest_chujek
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2012 - 14:33

To normalne prosze sie tym nie przejmowac.

#724 Guest_DEBEst

Guest_DEBEst
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2012 - 18:22

Świetnie trzyma się drogi, ma bardzo bogate wyposażenie(audio Sony, klima automatyczna, podgrzewana przednia szyba i siedzenia itd.). Silnik jest trwały i niesamowicie przyspiesza. Pali ok.7 litrów na 100km. Miejsca w środku dużo, zwłaszcza z przodu.bagażnik spory. Auto trzyma się jak przyklejone do drogi. Jedyne czego mi brakuje to dodatkowych 150 KM ;)

#725 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 31 marzec 2013 - 21:03

witam, mam problem ze swoim focuem z 2004 roku, podczas jazdy zaświeciła mi sie pomaranczowa kropka (po lewej str od licznika km) i komunikat "läg spolvätskeniva". Potrafi mi ktoś pomoc o co tu chodzi? pozdrawiam

#726 Guest_binio

Guest_binio
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2013 - 22:39

hej mam pytanie jestem zainteresowany kupieniem forda fokusa kombi 1,8 .
i moje pytanie to jakie mają spalanie i syszałem że częsci są drogie czy to prawda ? hej pozdrawiam

#727 Guest_kuba

Guest_kuba
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2013 - 18:55

mam pewien problem może ktoś mi pomoże. A mianowicie potrzebuje silniczka od pompy ABS nigdzie go dostac nie moge i kazdy na szrotach sie dziwi co to ten silniczek ..... a mechanik mi to wyjał o mowił ze to mozna wymienic wiec ma ktos jakis pomysł? to jest Focus 1999

#728 Guest_BH90210

Guest_BH90210
  • Goście

Napisano 30 maj 2013 - 23:33

Witam.Jeśli masz pytania o ten wózek z tym silnikiem to pisz do mnie na emaila.Ja mam go prawie od 4 lat.Moja ocena_ gdyby nie rdza, która zaczyna wychodzić na dole drzwi to 5
+.Auto jest naprawdę superowe. Silnik bardzo dobry i tani w utrzymaniu.Mój mechanik kiedyś powiedział, ze jest to ostatni z tanich i niezawodnych silników.Wymiana rozrządu to wydatek ok 150 zł.Spalanie w mieście między 6 a 7 l.Zapala bez najmniejszych problemów.Jest niezawodny, nie miałem z nim najmniejszych problemów przez te prawie 4 lata. Jedynie co zauważyłem w zimie to jest możliwość samozamknięcia się centralnego zamka.Trzeba mieć zapasowy kluczyk zawsze przy sobie....(raz miałem sytuację awaryjną).Dla porównania mogę powiedzieć że kupiłem żonie vw passata z 98 r B-5 z silnikiem 1.9 tdi 110 KM. Miałem dylemat czym jeździć, ale zdecydowałem się na focusa.W/g mnie jest szybszy, pali tyle samo, jest poręczniejszy w miescie, siedzi się zarąbiście( w pasku strasznie nisko)... Naprawdę świetny wóz, tani w zakupie, tani w eksploatacji, niezawodny, strasznie wygodny i pakowny.Obecnie zastanawiam się co mam zrobić bo kumpel zamienia vw passata tdi 130 KM i nie wiem czy pchać sie w nowy wóz.Musiałbym sprzedać coś mojego. I sam nie wiem co robić , czy puścic focusa który koroduje, ale ma to coś czy puścić paska który nie ma sladu rdzy ale jest taki sobie....W razie pytań : gsm:662138261,Pozdrawiam i życzę udanych zakupów.

#729 Guest_27081961

Guest_27081961
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2013 - 19:48

jezdziłem 13 lat focusemI - rewelacja. przejechałem nim 200tys. oprócz zamierzonych napraw nigdy mnie nie zawiódł. W styczniu kupiłem III. Początki były obiecujące. Miesiąc temu zorientowałem się że mam problem z klimatyzacją (dwustrefowy automat). Serwis potwierdził - nie załącza się sprężarka. W pierwszym dniu naprawy stwierdzono przyczynę - błąd oprogramowania sterownika. I tak czekam już dwa tygodnie na usunięcie w/w usterki. Jestem przekonany, że tkwi ona w moim samochodzie od nowości.
Pamiętajcie! przy zakupie samochodu dokładnie sprawdzajcie wszystkie funkcje dostępne kierowcy z koła kierownicy i deski rozdzielczej. Klimatyzację w m-cu styczniu także. Serwis obiecuje samochód na środę.Odezwę się w piątek. HEJ.

#730 Guest_dragonello

Guest_dragonello
  • Goście

Napisano 28 listopad 2013 - 17:36

A tu praktyczna porada dla osób, które mają zamiar kupić używanego Focusika: http://mototarget.pl...auto,17355.html

#731 kowalczyk78

kowalczyk78

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 październik 2015 - 09:12

psiadam focusa 2 z 2006

1.6 tdci 90km

spalanie 4.5

troche klekocze i ograniczony jesli chodzi o predkosc ale nie zamienie go na zaden inny model

ew kiedys nowszy ale tez focus :)

#732 tomcyk38

tomcyk38

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 styczeń 2016 - 04:53

1.6  2005r benzyna 130 tys.  Mieszkam w Niemczech  kupiłem go 6 mies  temu wymieniłem łożysko tylne już tak kupiłem ( wymieniłem w Polsce SKF z piastą najlepsze 460 zł z robotą) po za tym jak na razie  wszystko gra  byłem w Polsce nim na trasie wyszedł 6,7 l  mierzone  Deggendorf - Kudowa około 400 km przez  Czechy w tym korek w Pradze ( 5 km w godz ) . Myśle że wynik dobry 120-130 km/h autobanom . Następnie Kudowa  -  Czestochowa bez autoban  6,3 l . starałem się oszczędnie sprawdzałem go 80 do 100 km/h . I myśle że niżej już się nie da  po Polsce( nikt mi nie powie że 5 widział z przodu nie ma szans chyba że na nie kończącej sie prostej  80km/h ) .  A teraz ciekawostka  do pracy mam 2,5km w mieście przy obecnych temperaturach rano  0  -1  i do domu znowu 2.5 km i stop i czasami sklep wszystko miasto  robiłem pomiar  przez 2 tyg.  wyszedł   9.6 l/100 km  ( silnik nigdy nie osiągnął temp optymalnej )  Więc czy to mało ?  pojęcie względne a  średnia z moich obserwacji  troche autoban troche miasto  8 - 8.3 l .  Ale ogólnie jestem zadowolony z niego narazie nie dokładam nic .

#733 yellowmarine

yellowmarine

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 luty 2016 - 13:49

Mam auto pięcioletnie, jestem zadowolony, bo auto jest ekonomiczne, ciągle dobrze się trzyma. W tym roku załapałem się na opcję przeglądu dla aut 4 letnich i starszych, gdzie za 279 zł oprócz przeglądu jest np. wymiana filtra ioleju. Także ford dobrze dba o klientów.

#734 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 28 październik 2017 - 23:10

kto ma diesle  - niech przedaje,   bo za rok, dwa nie wjedzie do miast i nie sprzeda , bo nikt nie kupi !

#735 arczi3

arczi3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 27 kwiecień 2018 - 12:46

A czy znacie może jakiś dobry sklep z częściami do tego auta? Zastanawiam się, czy np. ten sklep ma dobrą ofertę https://mccar.pl Co o tym myślicie?

Ten, kto jest wolny od tych potrzeb i w przyszłości ma nadzieję im nie podlegać może rywalizować w szczęściu z Zeusem

#736 Guest_schweitzer

Guest_schweitzer
  • Goście

Napisano 10 maj 2018 - 09:14

Tak, autoryzowany serwis. I nie obawiaj się o ceny, bo te akurat mają bardzo dobre, często są promocje dla aut 4letnich i starszych.

#737 Guest_dorotii

Guest_dorotii
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2019 - 10:37

Ja polecam nieautoryzowany serwis Forda  Sławek w Katowicach, który oferuję kompleksowe naprawy i gwarantuję miłą atmosferę.  W serwisie możemy skorzystać z  poczekalni gdzie na miejscu możemy napić się kawki a nawet coś obejrzeć w tv. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych