Skocz do zawartości

Ford: Focus - opinie kierowców

736 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 03 lipiec 2003 - 20:32

Kupilem Focusa X100 co Wy na to

#42 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2003 - 20:41

witam wszystkich.Ogolnie ejstem bardzo zadowolony z mojego focusa.przejechalem 15 000km i slychac tylko stukot na nierownej nawierzchni w tylnej klapie bagaznika.probowalem zdiagnozowac i w serwisie tez i kapa.ma ktos jakies pomysly??pozdrawiam

#43 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 24 lipiec 2003 - 22:25

Zamieniłem cordobe TDi na wiekszy, młodszy, wygodniejszy, kombi i jestem troche rozczarowany. Pomijając kopyto to zużycie paliwa wieksze a i moc pozostawia wiele do życzenia, szczególnie gdy włączona klima musze przy ruszaniu dość sporo wciskać pedał przyspieszenia by silnik nie zgasł. Dość mocne kopcenie z rury, wieksze niż w innych dieslach jakmi jeździłem. Usterki to wymiana synchronizatora biegu 3 jeszcze na gwarancji, zluzowana blokada regulacji położenia kierownicy, drobne bąble na lakierze po 3 latach nadmieniając że auto było składane w niemczech. No i oczywiście niezadowolenie z drobiazgów takich jak np. brak podświetlenia schowka (rok prod 2000).

#44 Guest_arturo z przemysla

Guest_arturo z przemysla
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2003 - 16:21

mamy w domu te dwa focusy i ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni; prawdą są problemy z wydechem-to już kolejny ford z tymi problemami. Nie wiem tylko ludzie, skąd wam się biorą w benzyniakach średnie spalania w mieście na poziomie 7 litrów-powinniście startować w rajdach o kropelce; mi benzyniaku przy jeżdzie tylko (podkreslam!) po niedużym miescie (przemyśl) z czestymi postojami nigdy nie wyjdzie poniżej 10, a w zimie >12 to normalne. 7 litrów to moze palic cienki! W dieslu denerwuje tubodziura poniżej ok 1800 obrotów; ja bym podał: benzyna-od 6-9 trasa(najwięcej zależy od stylu jazdy-moze byc 5,8 na sępa, ale i 13 na autostradzie), a miasto- jak wyzej; diesel od 4,5 do 10(j.w.), a miasto7-9. Pozdrowienia dla wszystkich użytkowników- w sumie fajny samochód!!p.s max-benzyna 200, diesel-185

#45 Guest_jan

Guest_jan
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2003 - 10:59

kupiłem w grudniu 1999r przejechałem 50000, bez usterek,jestem ogromnie zadowolony.Uwagi:tłumiki wydechu wymieniłem po 11 miesiącach w ramach gwaranci, po wymianie gwarancja 2 lata, pod koniec gwarancji musiałem wymienić tylny tłumik i następna gwarancja na dwa lata.Polecam serwis RE-WO w Lubinie woj.dolnośląskie, a napewno przekonasz się, żę i unas może być standard europejski. Pozdeowienia fokusiarzom. A może by tak założyć klub fanów fokusa?

#46 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 30 sierpień 2003 - 02:37

Focusa kupiłem trzy lata temu z Francji, miał 50tys. teraz ma 120 tys. i miałem jedną awarię- musiałem wymienić skrzynię biegów, choć koszt nie był super wysoki (900 zł z wymianą), wymieniałem też końcówki stabilizatorów z przodu (200zł) i chyba znowu mi to stuka. Zaraz rozleci mi się tłumik, ale po takim przebiegu i wieku może. Normalną cechą Focusuów i Mondeo z lat 98-99 jest rdza na tylnej klapie. Serwis robi to na gwarancji. Ciągle psuje mi się też podnośnik szyby kierowcy. Po za tym śmierdzi z klimy, nie mam teraz kasy na czyszczenie. Ogólnie samochód jest super. Bardzo oszczędny (7,4 l/100 km przy 140-160 km/h), ma najlepsze zawieszenie w klasie i cudowny układ kierowniczy. Trzeba się przyzwyczaić do skrzyni biegów z baaaardzo długimi przełożeniami, na V przy 3 tys. obrotów mamy 120km/h, na III ciągnie pięknie do 160 km/h. Trochę słaba V-max (190 km/h z klimą na prostej) i nie jak dla mnie trochę za krótkie siedzisko. Ogólnie za tę kasę nr 1 wśród kompaktów, Golf IV i Astra II nie mają szans. Polecam szczerze.

#47 Guest_Mario

Guest_Mario
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2004 - 11:04

Kupiłem go pół roku temu. Przebieg obecnie 125 tys. km. Niedawno padł włoski alternator. Pozatym wachacze do wymiany. Ogólnie b. fajny samochód. Spalanie ok.5l/100km. Niezłe przyśpieszenie na wyższych obrotach. Na wiosnę chciałem wymienić felgi na aluminiowe 15-stki lub 16-stki. Znajomy mechanik uprzedził mnie, że pogorszy się komfort jazdy. Czy to prawda?

#48 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2004 - 00:42

przyjżyj się poduszce skrzyni biegów pod filtrem powietrza.Dużo prawdopodobne że stuk pochodzi właśnie z tej poduszki

#49 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2004 - 00:51

Szczeże mówiąc to w servisie spieprzyli robote tzn. Nie ma mozliwości po dobrym złożeniu rozrzadu aby coś takiego miało miejsce. Pasek albo był za luźny lub za ciasny,zamocno dokrecony napinacz,koło wałka rozrzadu-dokręcone złym mometem.Przyczyn mogło byc kilka.Czy widziałeś pasek rozrządu po usterce???

#50 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2004 - 01:01

Drogi Waldemarze.Filtr znajduje sie po prawej stronie podszybia-uważaj na spinki !!!

#51 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2004 - 01:08

przyczyną tego może byc krzywy docisk sprzęgła :(

#52 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 20 styczeń 2004 - 01:13

Na którym biegu wymieniałeś synchro.?? na III ? :)

#53 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2004 - 21:45

JA też miałem podejrzane stuki w tylnej klapie i w serwisie wykryli, ze zbyt luźno trzymała się na bolcu zamka bagażnika. Wystarczy owinąć ciasno taśmą izolacyjną i po kłopocie.

#54 Guest_Bernard

Guest_Bernard
  • Goście

Napisano 19 luty 2004 - 20:10

mam go miesiac a wymienilem juz chyba w nim wszystko co moglo sie tylko zepsuc (pompa paliwa i wspomagania,napinacze,rolki,tlumik i czujnik poziomu paliwa )wizytowalem serwis w celu podlaczen do komputera, bo nie wskazywal licznik kilometrow i predkosciomierz.Jak na razie jestem niezadowolony.Obym zmienil zdanie o focusie.Pali z wylaczona klima przy ekonomicznej jezdzie 9 litrow w miescie przy normalnej spalanie wzrasta do 11 litrow.Klimy nie wlaczalem jeszcze to nie wiem ile bedzie wiecej paliwa potrzebowal.Pozdrawiam

#55 Guest_Bogdan

Guest_Bogdan
  • Goście

Napisano 12 marzec 2004 - 01:02

focusik 30mm w dół.Rewelacyjnie trzyma sie drogi,na zakrętach idzie jak po szynach:) GORĄCO POLECAM amatorom agresywniejszej jazdy. Sprężyny były założone jeden sezon.stan praktycznie nówka

#56 Guest_Kazik

Guest_Kazik
  • Goście

Napisano 18 marzec 2004 - 02:33

Kupiłem focusa w 99r ma przejechane 60 000 do tej pory wszystko było ok. Teraz przy hamowaniu załącza mi się ABS ( nawet przy lekkim dotknięciu pedału ) Komputer pokazuje że układ elektroniczny jest dobry, czy miał ktoś taką awarię ?

#57 Guest_Waldemar

Guest_Waldemar
  • Goście

Napisano 18 marzec 2004 - 21:59

Od trzech dni jestem właścicielem nowego (już drugiego)Focusa.Widomo, pierwsze dni to pomysły i rózne dociekania.Proszę o informację: jakie i gdzie najlepiej kupić nakładki na progi bo w poprzednim samochodzie ten szczegół przegapiłem a damskie obcasy bardzo ładnie rysują lakier.

#58 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 20 marzec 2004 - 16:58

Witam mam Foczkę od niedawna ma 60 tkm,ogólnie jestam bardzo zadowolony. Chcialbym tylko zapytac sie kolegów odnosnie problemiku z sporadycznymi stukami chyba z przedniego zawieszenia , myslalem poczatkowo ze to drzwi opadły itp itd. Ogólnie nie dostrzegam zadnych luzów itp. Może to wspominany w waszych wypowiedziach łącznik stabilizatora .Może coś podpowiecie.

#59 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2004 - 09:41

Mam autko od kliku tygodni. Spalanie w jeździe mieszanej poniżej 6 l, komfort bez zarzutów, pierwszy i drugi bieg są trochę za krótkie ( ale może to kwestia przyzwyczajenia ).Problem ze skrzynią biegów. Wszystkie przełożenia wchodzą ciężko z wyraźnymi skokowymi oporami ( zwłaszcza 3 bieg ) czasem z pozycji luz nie można go włożyć bez uprzedniej 2 lub 4. Czy ktoś ma może jakiś sensowny pomysł co można z tym zrobić ?

#60 Guest_struś

Guest_struś
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2004 - 01:49

dzięki swielkie za te opinie - dzięki nim się właśnie zdecydowalem - FOKUS - dzieki

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych