Skocz do zawartości

Fiat: Doblo - opinie kierowców

87 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2002 - 12:33

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Fiat Doblo.

#2 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 23 maj 2002 - 09:44

Miałem okazję się przejechać tym cudem na jeździe próbnej. W sumie ok, zawieszenia nie czuć ( żadnych stuków itp), dobrze wyciszone wnętrze,człowiek czuje się trochę jak w busie ( dużo przestrzeni, dobra widoczność, twarde i dobrze trzymające) jedyny mankament jaki zauważyłem to silnik trochę za słaby do tej masy,( chociaż bardzo cichy) ale to przecież auto nie do wyścigów. Bardzo proszę o opinie już właścicieli tego samochodu, bo przymieżam się do kupna...

#3 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2003 - 16:22

Chcę kupić Doblo a nie mam żadnych opini o nim jak coś masz to BARDZO PROSZĘ o przesłanie na mój adresZ GÓRY DZIĘKUJE BARDZODarek

#4 Guest_Rob

Guest_Rob
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2004 - 11:48

Z tym silnikiem rewelacja! Jak dla mnie to trochę za sztywny.

#5 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2004 - 21:44

Samochód super ale bardzo sztywny. Natomiast tani w ekspoloatacji. Musiałem wymienić tylne zawieszenie po 50tyś. Tak jest ok.

#6 Guest_OKO

Guest_OKO
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2005 - 00:31

rocznik 2002.Przejechane 130 tys.W okresie gwarancji wymienione amortyzatory przednie,docisk sprzęgła.Pięc napraw tylnego mechanizmu zamka[drzwi dzielone].Po wymianie całego mechanizmu wszystko działa jak należy.Po okresie gwarancyjnym zero kłopotów.Jeżeli kupować Doblo to tylko z tym silnikiem.Naprawde jest żwawy i oszczędny.

#7 Guest_KRZYSZTOF

Guest_KRZYSZTOF
  • Goście

Napisano 14 maj 2006 - 20:32

ZROBIŁEM 134000 KM.NIGDY MNIE NIE ZAWIÓDŁ,OSIĄGA 160 KM/H, PRĘDKOŚĆ DO JAZDY TO 140-145 KM/H SPALA WTEDY OK. 8 L/100 KM,5 OSÓB/735 KG ŁADUNKU, NIE SPALA OLEJU NAWET 0W/40, FAKT, ŻE ZAWSZE JEŻDŻĘ NA 100% SYNTETYCZNYM CASTROLU.SUPER POZYCJA NA FOTELU, WIDZISZ TO, CZEGO INNI JESZCZE NIE SĄ ŚWIADOMI.SUPER STABILNY NA SZYBKICH ZAKRĘTACH, GDY "LEPSZE" BRYKI ZWIJAJĄ OGONY-ON NIE MUSI ZWALNIAĆ I DAWAĆ PLAMĘ, GDY OBOK SIEDZI BLONDYNKA.IDEALNY DO GNĘBIENIA TAKICH PALANTÓW.DUŻO POWIETRZA, NIGDY NIE PARUJĄ SZYBY,SUPER WYDAJNE OGRZEWANIE+NAWIEW, WIELE SCHOWKÓW, PO PROSTEJ PRZERÓBCE MOŻNA W NIM SPAĆ NA 2 OSOBOWYM MATERACU, ZACHOWUJĄC MASĘ MIEJSCA NA BAGAŻ-CARAVANING LUB WYPRAWY W KRZAKI NA KOMARY.MIAŁEM 12 SAMOCHODÓW ALE TEN MA DUSZĘ I DO TEGO FAJNĄ MORDKĘ. WYMIANA ŻARÓWEK TO PRZYJEMNOŚĆ,OGROMNY ZBIORNIK SPRYSKIWACZA(DOROBIŁEM SPRYSKIWACZE REFLEKTORÓW).WYMIENIŁEM ŚLISKIE OPONY CIĘŻAROWE NA OSOBOWE,BO NIE WOŻĘ ŁADUNKÓW I PROWADZENIE +AMORTYZACJA POPRAWIŁY SIĘ ZNACZĄCO.NIC NIE CIEKNIE,NIE PLAMI WSZYSTKO DZIAŁA-FAKT,ŻE SMARUJĘ I ZAGLĄDAM, WYMIENIAM PŁYN HAMULCOWY I W CHŁODNICY.WŁAŚNIE SPRZEDAJĘ GO BEZ ENTUZJAZMU, BO KUPUJĘ TERENOWY-SAM NIE WIEM CZY NIE BĘDĘ ŻAŁOWAŁ.WADĄ JEST JEGO DOŚĆ WYSOKA CENA, SŁABA JEST JEDYNIE PLASTIKOWA OSLONA WYKLADZINY BAGAŻNIKA PRZY DRZWIACH, RESZTA, POMIMO WŁOSZCZYZNY SKŁADANEJ W TURCJI JEST PRAWDZIWĄ FRAJDĄ I POCZUCIEM BEZPIECZEŃSTWA, ŻE NIE PADNIE, GDY W OKÓŁ ZAWIERUCHA I PUSTE POLA.TO JEDEN Z OSTATNICH PRAWDZIWYCH NIE PRZEKOMBINOWANYCH SAMOCHODOW DO WSZYSTKIEGO(ZA WYJĄTKIEM CIĄGNIĘCIA PRZYCZEPY CAMPINGOWEJ NA MOJĄ GÓRSKĄ DZIAŁKĘ)

#8 Guest_Jerzy

Guest_Jerzy
  • Goście

Napisano 13 luty 2007 - 17:32

Posiadam ten samochod od jakiegos roku jest z niego bardzo zadowolony autko ma przejechane 190000tys i nie wymienialem w nim nic oprocz rzeczy eksploatacyjnych,na trasie udalo mi sie zejsc do 4,8l/100 jest to naprawde oszczedne auto.prosze nie patrzcie na dane techniczne tego samochodu bo sa wziete z kosmusu jest tamnapisane iz samochod rozpedza sie do 142km/h a sam nim jechale 170!!!Pozdrawiam i polecam!!!

#9 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2008 - 22:03

Pali 10 l gazu. Przejechalem 115 000 przez 1,5 roku na razie bez problemu. Wymienili mi tylko przelacznik przy kierownicy. Robie wszystkie przeglady. Koniecznie trzeba pamietac o regulacji zaworow na czas bo moga byc problemy z wolnymi obrotami. Ale jak na to auto, to za slaby motor. Ogolnie jest ok.

#10 Guest_Mat

Guest_Mat
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2008 - 12:37

Mam to auto od 2 lat i narzazie nie narzekam. Jednostka 1.4 wystarcza do spokojnej jazdy po mieście ale jeśli chodzi o jadze na trasie naprawdę brakuje mocy.

#11 Guest_DAREK

Guest_DAREK
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2008 - 10:59

bardzo dobrze go oceniam na bdb.I POLECAM

#12 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 17:00

Samochód rewelacyjny !!!! Ten silnik poprostu prowokuje do naciśniecia na pedał gazu!Komfortowe zawieszenie,świetnie wyciszony,dobrze trzyma sie drogi.Spalanie na poziomie 4.5 litra przy spokojnej jezdzie.Przy bardzo dynamicznej nie powinien spalić więcej niz 6,5l/100km.Polecam.Bogate wyposarzenia i ogromny komfort.Ideał w swojej klasie!!!!

#13 Guest_Lookas

Guest_Lookas
  • Goście

Napisano 18 październik 2008 - 12:13

Auto ma przejechane około 13 000 km, uzytkuje te auto od poczatku tego roku, podczas eksploatacji wymieniona uszczelka w skrzyni biegów (gubił olej), w miarę komfortowe auto, duże spalanie jak na tak mały silnik ( na mieście około 8 litrow przy spokojnej jezdzie a na trasie około 7 litrow - nie przekraczając 100km/h) Auto nie używane do przewożenia ciężkich ładunków lecz do przewozu lekkich materiałów typu drabina, wiertarka etc. Jedyny atut tego samochodu to w miarę pojemny tył, lecz spalanie i moc określam jako minus.

#14 Guest_BrunoTrawa

Guest_BrunoTrawa
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2009 - 12:08

Tarcze hamulcowe ASO zaleciło do wymiany już przy pierwszej wymianie klocków hamulcowych!!! (przebieg 40tys km) Normalnie powinny się zużyć po przebiegu 100-140tys.W/G Fiat Auto Poland to normalne zużycie eksploatacyjne, czyli wymiana klocków przeprowadzana powinna być wraz z wymianą tarcz,ciekawe, co na to by powiedzieli fachowcy z branży motoryzacyjnej!!!

#15 Guest_mariusz

Guest_mariusz
  • Goście

Napisano 16 luty 2009 - 10:11

wiecie może jak wymienić żarówkę w tylnej lampie

#16 Guest_krzyś

Guest_krzyś
  • Goście

Napisano 11 marzec 2009 - 12:38

posiadam go dwa lata spisuje sie swietnie nigdy mnie nie zawiudł nie lubi jazdy na rezerwie paliwa komputer zmienia dawke paliwa,łapie powietsze.Ma już 220 tyś km i śmiga bez problemu

#17 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 09:35

Z perspektywy czasu oceniam go marnie, choć mam do niego sentyment.Pękające alternatory, wybite tuleje wahaczy, delikatne łożyska kolumn McPhersona, awarie zamka tylnych drzwi dzielonych, awaria kontrolek zamknięcia drzwi przesuwnych, cieknące ropą! gumowe zaślepki przy świecach żarowych( pożar silnika !?) . To miły dla oka i wygodny samochód ale nie nadaje się , by go serio potraktować jako dostawczaka, bo zawieszenie nie wytrzyma.

#18 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2009 - 02:07

Ja przejechałem 100.000. Mam ten samochód od nowości i służy do pracy (2004 rok). Jak na dzień dzisiejszy to nie mam na co narzekać. Po 5.000km miałem awarię z drutami. Naprawili na gwarancji. W ciągu tych 100.000 oprócz materiałów eksploatacyjnych wymieniłem wydech. Tłumik się podziurawił. Klocki wymieniłem po 80.000 i były jeszcze w takim stanie, że mechanik się zdziwił. Ale niestety teraz czeka mnie wymiana wachaczy (wysiały tuleje i zdziera opony - wymieniam całe)i naprawa centralnego zamka w tylnej klapie.Spalanie: lepiej w mieście niż na trasie - miasto 7,5l-8,0l trasa 12-13 (jazda z pedałem w podłodze)Auto naprawdę dobre do jazdy miejskiej, ale jak na trasie chce się trochę poszaleć to 160 leci, ale też pali.Tak poza tym blacha OK - żadnej rdzy, silnik OK (olej od wymiany do wymiany), reszta OK.W ciągu tych paru lat eksploatacji raczej nie dokuczyła mi zła opinia o marce Fiat. Ale atut taki, że w porównaniu z Kangoo, Partnerem lub Berlingo bagażnik jest tak ogromny, że jak rodzina wsiada do tego samochodu w niedzielę to nawet nie zauważy, że bagażniku jest warsztat i bałagan po całym tygodniu pracy. Na swoim przykładzie mogę polecić ten samochód jak najbardziej.

#19 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2009 - 14:40

167tyś uszkodzona pompa wtryskowa ktora mozna dostac tylko w aso i kosztuje bardzo duzo, slabe zawieszenie tyl a oleju to tyle ciagnie co smok wawelski...

#20 Guest_Zbychu

Guest_Zbychu
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2009 - 14:29

120 tys przebigu i padla pompa wtryskowa. Nowa w ASO 7000zł + wymiana

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych