Skocz do zawartości

Dacia: Sandero - opinie kierowców

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 13:53

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Dacii Sandero.

#2 Guest_dzonokwa

Guest_dzonokwa
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2012 - 19:25

Samochodzik naprawdę godny polecenia. Jest tani, nieduży, plastikowy ale i bezawaryjny. Części są tanie, samochód nieskomplikowany. Idealnie nadaje się do podróżowania po mieście, w trasie trochę gorzej. W grande punto itp, na pewno nie lepiej :) To minus tego typu samochodów, jednak Sandercia to idealny stos. ceny do jakości. :) polecam!!!

#3 Guest_mgm

Guest_mgm
  • Goście

Napisano 11 czerwiec 2012 - 16:31

witam jestem użytkownikiem sandero . za te pieniadze wole te jak kupic sciachane autko sprowadzone za granicy
Po miescie miesci sie 7 litrach paliwa a po trasie 5,5 da rade przy predkosci nie schodzącej 140 autko spalało 6,3
Czesci bardzo tanie autkiem zrobiłem 2,5tys od kupna mineło 1,5 miesiąca
kompletny rozrząd najwyższej półki 290zł
klocki przód 35zł srednia półka
Po prostu dacka to samo co renault zawieszenie silnik

#4 Guest_Pietrek

Guest_Pietrek
  • Goście

Napisano 05 lipiec 2012 - 12:38

bezawaryjny!!!tani i solidny samochód bez zbędnych wodotrysków. Duży bagażnik(320l), mocny silnik o dwóch zaworach na cylinder(elastyczność) i niebrzydki. Owszem wnętrze nie jest zachwycające ale kierownica i zegary są niebrzydkie. Poza tym jeśli ceny paliwa jeszcze podskoczą to łatwo założę do niego gaz bo 8-zaworowe motory są solidniejsze i lepiej tolerują LPG. częsći tanie, ale mówie to tylko po internetowych cenach bo poki co NIC nie robiłem przy samochodzie. Jedyna wada to fakt, że pod dobrą włoską restauracją nie wypad nim podjeżdżać;)

#5 Guest_jazz8man

Guest_jazz8man
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2012 - 22:22

Rocznik 2011
Obecny przebieg 39 tys km.Przeszła pierwszy przegląd po 30 tys - zero usterek czyli standardowo wymiana oleju + filtr + klocki.Nic nie stuka nie puka pomimo dziurawych łodzkich dróg.Silnik bez zarzutu - nie kopci ,głośniej nie pracuje .Średnie zużycie to 6 L .Test autostradowy na zachód europy - 4,8 L /100 km.Autko fajnie się zbiera przy takiej mocy silnika ale to raczej zasługa wagi auta - 1000 kg .Wykończenie wnętrza nie zachwyca ale też do podróży nie potrzebuje skóry i pięknej tapicerki która kosztowała by pewnie 10 tysi.Pomimo braku regulacji fotela nie czuje się dyskonfortu po przejechaniu np 400 km non stopa po polskich drogach.Z tyłu pasażerowie nie mają zbyt dużo miejsca ale jeżdziłem z 2 osób dorosłych na tylnim siedzeniu w dłuższe trasy i nie narzekali.Polecam za taką kase warto!

#6 Guest_adam

Guest_adam
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 14:08

Dacią Sondero Stepway można podjechać pod każdą restaurację.Jest super pod każdym względem. Ekonomiczna,wygodna,dobra na każde drogi i jest piękna.

#7 Guest_małygość

Guest_małygość
  • Goście

Napisano 20 maj 2013 - 12:39

rocznik 2012 , przebieg 45000 tys km
Gaz w tym aucie to porażka, nonstop serwis i czekanie na czesi po kilka tygodni ( wszystko sprowadzane z francji nic na stanie ) Aut jak na takie pieniądze rzeczywiście fajnie wygląda i ma fajne wyposażenie.
Jest tez kilka niedociągnieć takich jak halogeny mocowane na klej i ta magiczna taśma na podszybiu ... Ale co by kto nie mowił to wersja stepway rekompensuje te niedociągnięcia.

#8 Guest_Chosek

Guest_Chosek
  • Goście

Napisano 26 maj 2013 - 08:56

Mam wersję z gazem,niby fabryczny,ale zakładany w Polsce,samochód był wysłany z salonu do Sopotu gdzie była instalacja LPG.Normalnie gwarancja i wszystko tak jak by byl seryjnie w fabryce.
Instalacja BRC,zero problemów,serwis blisko,byłem na przeglądzie,poprawiono ustawienia,wymieniono filterki i śmigam.Zużycie w mieście w granicach 10 l gazu,co jest dobrym wynikiem.

#9 Guest_artengo

Guest_artengo
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2013 - 14:01

ten silnik wymiata. malo pali i jest bardzo dynamiczny. choc nie przepadam za francuzami to ten 1.5 dci robi robote

#10 Guest_eM

Guest_eM
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2013 - 10:20

Mam Sandero od 5 lat - pierwszą Sandero jaka pojawiła się salonach w wersji Laureate. Jedyny minus to plastikowe wnętrze - ale czemu tu się dziwić przy tej cenie. Na liczniku ponad 80 tys. km - i do tej pory brak usterek. Jedynie uchwyt na rurze wyd. mi puscił, ale to wina polskich dróg - dziury, dziury, dziury. Dużo jeżdżę po DE i 160 km/h daje radę - przy czym spalanie wcale nie duże. W DE Sandero jest bardzo popularnym autem i podjeżdżam nim pod 3-4* hotele i się nie wstydzę jak poprzednik, dla którego obciach podjechać swoim autem pod włoską knajpę. Auto sprawdzone - polecam.

#11 Guest_Dorota

Guest_Dorota
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2014 - 18:47

Witam ,czy warto kupić nową Dacię sandero ......zapomniałam dalszą część nazwy.Czy warto pozostać przy Skodzie Roomster.

#12 Guest_waldi

Guest_waldi
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2014 - 10:25

rocznik 2012 , przebieg 45000 tys km
Gaz w tym aucie to porażka, nonstop serwis i czekanie na czesi po kilka tygodni ( wszystko sprowadzane z francji nic na stanie ) Aut jak na takie pieniądze rzeczywiście fajnie wygląda i ma fajne wyposażenie.
Jest tez kilka niedociągnieć takich jak halogeny mocowane na klej i ta magiczna taśma na podszybiu ... Ale co by kto nie mowił to wersja stepway rekompensuje te niedociągnięcia.

4.5 milona km ? albo 45000 albo 45 tys. Oto skutki matury za 30 % 

#13 Guest_marco

Guest_marco
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2015 - 19:31

chyba miałeś mniej niż 30% bowiem krytykujesz kogoś kto napisał 45 000 tyś km i wyjaśniasz że to 4,5 miliona? jak już to 45 mln

#14 Guest_Sylwek

Guest_Sylwek
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 20:37

No to kuźwa trzeba było zdawać na 80% a nie teraz płakać, że nie potrafisz dobrze odczytać cyfry 45000km

#15 Guest_anders

Guest_anders
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 11:50

Skoda jest bardzo dobra ale chyba nie Roomster, Dacia wydaje mi sie awaryjna ale części z kolei mozna łatwo dostac chociażby na salko.pl - sklep z częściami do francuzów, dość tanio, części oryginalne, zamawiam do swojego citroena i dostawa zazwyczaj jest w ciagu pary dni, kiedys przyszła paczka nawet na drugi dzien

#16 Guest_anders

Guest_anders
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 11:50

Skoda jest bardzo dobra ale chyba nie Roomster, Dacia wydaje mi sie awaryjna ale części z kolei mozna łatwo dostac chociażby na salko.pl - sklep z częściami do francuzów, dość tanio, części oryginalne, zamawiam do swojego citroena i dostawa zazwyczaj jest w ciagu pary dni, kiedys przyszła paczka nawet na drugi dzien

#17 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 18 marzec 2015 - 15:19

mineły już 3 lata jak jeżdzę sandero, jestem zadowolony ,51000 przejechane bez awarii serwis w przystępnej cenie bardzo wygodne ,zwrotne  bagażnik przyzwoity ,spalanie do 6,5 /100w trudnych warunkach strome podjazdy ,myslę że to dobry wynik.pozdrawiam użytkowników

#18 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 13 maj 2015 - 21:55

Witam. Mam pytanie odnośnie Dacii. W trasie robie jednorazowo dystanse po 80 km (Częstochowa - Sosnowiec). Obecnie jeżdżę Fiatem Grande Punto z silnikiem 1.4 litra 77KM (7 letni, zagazowany). Zazwyczaj w dwie osoby, góra trzy. Czy po zmianie samochodu na Dacię Sandero 1.2 75KM (bez zagazowania) odczuję różnicę w mocy? Teoretycznie 2 konie mniej i trochę mniejsza masa. Mój Fiacik teoretycznie przeznaczony jest do miasta, ale sprawdza się na w/w trasie. Ciekawi mnie czy Dacia sprawdzi się podobnie.

#19 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 17 czerwiec 2015 - 11:50

Jestem użtkownikiem 2 lata, nie mam zastrzerzeń oprócz małego promienia skrętu.

#20 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2016 - 10:56

jeżdzę dacią już po nad 5 lat. przebieg ponad 160 000 km. Absolutnie bezawaryjne auto. Bardzo polecam!!! nic kompletnie w nim nie robiłam poza standardową wymiana olejów klocków etc. Auto godne polecenia. Zresztą własnie zamierzam zamienić soją pięcioletnią dacię na nową. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych