Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: Xsara - opinie kierowców

95 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Sebastian

Guest_Sebastian
  • Goście

Napisano 20 kwiecień 2008 - 12:57

Nie moge znaleść czujnika powietrza, który podobno mam uszkodzony tak wyszło na komputerze lae mechanik nie potrafił mi go znaleść. Czy ktoś mógłby mi pomóc bo w czasie jazdy auto robi mi żabki ale ja się zatrzymam i zgasze silnik i zaraz odpale go jest wszystko ok i nie mam już problemów. Pozdrawiam!

#22 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 21 kwiecień 2008 - 10:08

Autko spisuje się super jestem zadowolony ,sporo miejsca w srodku ,duży bagażnik, mało pali -czego więcej trzeba za taka cene.Polecam kazdemu nie musicie kupowac tylko auta NIEMIECKIE.Ta cytryna jest OK!!!!

#23 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 04 maj 2008 - 14:44

mam xsare od roku fajne autko, dużo przydatnych rozwiązań lecz ostatnio miałem kłopot z nagrzewnicą ale tak to jestem zadowolony:) pozdrawiam

#24 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2008 - 16:18

z jakim silnikiem najlepiej?Diesel?Jaki?Może benzyna?Jaki?Xara jest OK?pomożcie.Chce żeby mało paliła i bezawaryjna(jak to w ogóle możliwe)

#25 Guest_dymitr

Guest_dymitr
  • Goście

Napisano 23 lipiec 2008 - 16:55

krzysiek xsara to bardo wdzieczny samochod mam ja od 4 lat i od nowosci nigdy na nia nie narzekam sapala mi sredio 6,7 malo awaryjna jak na razie wymienilem olej i psaek rozrzadu o to wszystko

#26 Guest_Dawid

Guest_Dawid
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2008 - 23:51

Krzychu powiem ci tak , wszystko zależy od tego co lubisz. Diesel HDI ten słabszy ma 90 KM niezbyt dużo pali i zapewnia przyzwoite osiągi , jednak polecił bym ci rozejrzeć się za mocniejszą odmianą o mocy 110 KM pali podobnie ale zapewnia sporo lepsze osiągi , z tego co wiem silnik 1.9 D pali sporo na poziomie benzyniaków a osiągi ma gorsze dlatego bym go sobie odpuścił, z benzyniaków zdecydował bym sie na silnik 1.6 i moc 109 KM pali może sporo ale osiągi ma bd bynajmniej jak dla mnie, chyba że wolisz na prawde mieć dużego kopa więc wybierz 2.0i ale tam licz sie z dużo większym spalaniem, Pozdrawiam

#27 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2008 - 19:32

świetne auto !!!

#28 Guest_Pietek

Guest_Pietek
  • Goście

Napisano 20 wrzesień 2008 - 01:22

Mam Xsarę od roku. Wcześniej miałem wiele innych aut różnych marek. Ogólnie jestem zadowolony. Niewielkie spalanie, niezły komfort jazdy, duże wnętrze i bagażnik, bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją. No i naprawdę ciężko kupić tej klasy samochód za te pieniądze.No, ale teraz te właśnie "ale". Kupując Xsarę po przebiegu 120 tys km należy liczyć się z pewnymi kosztami. Bankowo do wymiany będzie wcześniej czy później belka skrętna tylnego zawieszenia (fajnisty wynalazek Francuzów), wymiana wydechu (to akurat nie tylko ich specjalność). No i te "drobiazgi". Będzie gwizdać dmuchawa, albo całkiem się sypnie. Wskażnik poziomu paliwa będzie wskazywać różne jego ilości w zbiorniku (zupełnie odmienne od rzeczywistości). Będzie mrugać lampka "airbaku". Wytrze się koło kierownicy i połamią pokrywy schowków w drzwiach.Pozostałe moje naprawy, to już chyba niekoniecznie typowe dla Xsary: połamana klamka drzwi, otwierająca się w trakcie jazdy klapa bagażnika, zużycie blokady otwartych drzwi (od strony kierowcy), nieszczelność przy antenie dachowej powodująca kapanie wody do wnętrza, częsta wymiana różnych żarówek. Do tego dochodzą naprawy eksploatacyjne: wymiana tarcz i klocków hamulcowych, rozrządu z pompą cieczy chłodzącej, filtrów i płynów. Na pewno wszystkiego nie wymieniłem, bo nie pamiętam. Nadal jednak mam nienajgorsze zdanie o tym aucie i wierzę, że teraz to już będę tylko jeździł, jeździł, jeździł...A tak na marginesie, to zrobiłem w te wakacje 5 tys km (w dużej części po trudnym górskim terenie) i kochana Xsarcia spisywała się bez zarzutu.No i co tak naprawdę sądzić o tym samochodziku?

#29 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 10 listopad 2008 - 00:08

Planuje kupić xsarę 1.4 z 1998 roku. Proszę o opinię na jej temat

#30 Guest_damiano

Guest_damiano
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 20:19

Uważajcie! Zwłaszcza jak ktoś przesiada sie z auta niemieckiego, można nabawić sie choroby morskiej:-)Autko jest super!

#31 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 13 styczeń 2009 - 11:18

auto suser malo ktury w trasce da mu rade tdi vw siadaja i audi a4 2.8 tez hehe na cb kazdy pyta sie co pod maska. ogulnie auto fajne pali przy spokoinej jezdzie 9.5 gazu trzyma sie drogi jak przyklejone zrobilam nia 35tyskm i zero wkladu w nia

#32 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2009 - 23:25

mam pytanko mam xsarę 1.4 kombi 130 000km. podczas dłuższej jazdy na pewnych obrotach zaczyna coś wyć z okolic skrzyni biegów-silnika. bardzo proszę o opinie gdyby ktoś wiedział coś na ten temat.

#33 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 07 luty 2009 - 18:47

Mam ten model z 1998r 1.8 90km i jestem zadowolony z niej mam przejechane 182000 pali 7l na 100 benzyny i co w niej wymieniłem to rozrząd świece i kable sam przejechałem 35000

#34 Guest_luke

Guest_luke
  • Goście

Napisano 28 marzec 2009 - 02:11

witam wszystkich.przymierzam sie do kupna auta.moze ktos mi podpowie.na oku mam forda mondeo 2001-2003 lub xsare 1.6 2002r.chcialbym poznac wasze opinie.pozdrawiam

#35 Guest_Konrad81

Guest_Konrad81
  • Goście

Napisano 03 październik 2009 - 12:14

Witam wszystkich posiadaczy tej marki, mam pytanie do posiadaczy Citroena Xary. Jakie to autko jest w utrzymaniu,czy jest awaryjne i z jakim motorem wybrać ??? .No i w końcu to FRANCUZ- czy to nie ma znaczenia bo różnie ludzie mówią. Z góry dziękuje Wam za podpowiedz.

#36 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 20 październik 2009 - 19:40

Moja xsara ma obecnie 162tys km w ciagu ostatnich 12 tys musiałem wymienic pompe paliwowa, krzyzak wspomagania, poduszke pod silnikiem, wybierak skrzyni biegów ( która nadal czasama szwankuje i strzela jakies "fochy") czeste problemy z elektryka zamek w bagazniku mryganie kontrolek itp, a czesci wcale nie sa tanie do tego samochodu. TANI W KUPIENIU, DROGI W UTRZYMANIU

#37 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2009 - 16:27

Mam te auto od prawie roku i nie mam żadnych problemów,polecam tylko jest jedno ale nie mam instrukcji do xsary może ktoś pomoże

#38 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 25 grudzień 2009 - 11:21

mam xsare od niedawna i przy obrotach 1,5-2,0 coś trykocze co to może być

#39 Guest_Darkness

Guest_Darkness
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2010 - 19:58

Witam.Nie polecam tego auta nikomu.dlaczego wszystko psuje sie czesci sa słabej jakosci spalanie jest duze szczególnie w zimie.padł mi silnik teraz własnie wymieniam sa oczywiscie klopoty z skrzynia.jesli ktos chce moge telefonicznie udzielic wiecej informacij na temat tego auta.na koniec pamietajcie nie kupuje sie aut na litere F!503540997

#40 Guest_joanna

Guest_joanna
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2010 - 00:36

chcę kupic xsarę kombi - benzyna, są różne opinie na temat zużycia paliwa... jedni mówia, że dużo a drudzy znów, że zużycie jest niewielkie... czy może mi ktoś udzielić informacji z jakim zużyciem trzeba się liczyć jeżdząc tym samochodem?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy