Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: Xsara - opinie kierowców

95 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 maj 2001 - 13:51

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Citroena Xsara.

#2 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 24 maj 2001 - 17:17

Rewelacyjny samochód. Moja Xsarcia zyskała spoljler na klapie i lakierowane klamki-wyglada ja VTS. Poza tym jest to srebrny metalic. Zamontowane ma teraz felgi 15 z oponami Continental Premium Contact(NOWE). Jeździ dobrze i jest w idealnym stanie. Naprawde dbam o nia, niestety musze ja sprzedac osoby zainteresowane prosze o kontakt mailowy. Rocznik 1999 model 2000, welurowa tapicerka, halogeny, el. lusterko i szyby itd.

#3 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 06 czerwiec 2001 - 15:32

Samochód jest nieżle pomyślany, przestonny, ma przyjemne wnętrze i zawieszenie, dobrą pozycję za kierownicą, silnik przede wszystkim do spokojnej jazdy. Najwięcej radości odbierają psujące się drobiazgi(kratka nawiewu powietrza, jakieś skrzypienia, zapalająca się czasem kontrolka airbagu) i skrzynia biegów, która "haczy" przy zmianie przełożeń i - w moim przypadku _ jest zła.

#4 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 13 luty 2002 - 18:27

kupione w salonie, przestronne, doskonale trzyma sie drogi, jezdzi szybciej niz podaje instrukcja, pali roznie 5,5 do 9,5(zaleznie od dynamiki jazdy)Ale ma sporo mankamentow i tak:drzwi najczesciej otwieranestukaja w czasie jazdy (szybko zuzywa sie czesc zaczepu montowana na slupku).Po przekroczeniu 3200 obrotow/minute silnik staje sieglosny.Po przebiegu 70.000 km ujawnil sie stukot panewek silnika.Lacznik drazka stabilizatora przedniego na naszych dziurach wytrzymuje 60.000 km pozniej go slychac. Dzielone tylne siedzeniewydaje dzwieki na nierownosciach,(wypracowuja sie zaczepy trzymajace.Ogolnie można powiedziec jest o.kale zaluje ze nie kupilem wersji1.9d

#5 Guest_michal

Guest_michal
  • Goście

Napisano 08 marzec 2002 - 18:25

Jezdze nia od miesiaca, sporo wczesniej czytalem, ogolnie wrazenie bardzo dobre ale zaskoczylo mnie np. zuzycie paliwa jest troche za duze: 4,2 l/100 zapisane w instrukcji jest osiagalne za miastem przy predkosci 80-90 km/h - smiesznie niskiej, na autostradzie przy predkosci 170-180km/h pali 10 l/100km - stanowczo za duzo.Podobno ma to spasc po przejechaniu pierwszych 8000 km - pojezdzimy zobaczymyPodoba mi sie komputer pokladowy ze wskazywaniem jednostkowego zuzycia paliwa i sredniaGdybym jeszcze raz podchodzil do kupna wybralbym silnik 2.0 HDI ale 110 KM.

#6 Guest_Drollo

Guest_Drollo
  • Goście

Napisano 28 kwiecień 2003 - 22:06

Ogólnie niezły samochodzik do ok 80000 km , teraz to co chwilę coś wymieniam, układ wydechowy ,jakieś uszczelki i wachacz. Na trasie pali super ; przy spokojnej jeździe potrafi spalić 4,2 litra na 100 ale w zimie po mieście potrafiła wychłeptać i 12L. Ale po trzech latach i 90000km oceniam to autko na cztery z plusem

#7 Guest_HIENA

Guest_HIENA
  • Goście

Napisano 03 maj 2003 - 00:07

WCZEŚNIEJ ROK JEZDZIŁEM CITROENEM XSARĄ BARDZO SPODOBAŁ MI SIĘ TEN SAMOCHÓD.BYŁA TO XSARA Z 2000r.NOWY MODEL (BREAK)1.6 110KM.PO 50000KM SKRZYNIA BIEGÓW SIADŁA ,LECZ BYŁA TO WADA KONSTRUKCYJNA.W TYM SAMYM OKRESIE JEZDZIŁEM FORDEM SIERRĄ(KOMBI)2.0 115 KM,DO TEGO AUTA NIE MIAŁEM RÓWNIEŻ ŻADNYCH ZASTRZEŻEŃ.TERAZ JEŻDZĘ TROCHE TAŃSZYM SAMOCHODEM FIATEM SIENĄ 1.6 103KM JEŚLI CHODZI O DYNAMIKĘ PORÓWNUJĄC Z XSARĄ TO TAKA SAMA A NAWET CIUT LEPSZA, JEDNAK DUŻO GŁOŚNIEJ JEST NIŻ WE FRANCUZIE.JEŻDZIŁEM RÓWNIEŻ W TYM SAMYM OKRESIE FORDEM SIERRĄ

#8 Guest_Grzywa

Guest_Grzywa
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2004 - 15:37

Ja jeżdże honda civic i też sie z Arturem niezgadzam ze wszystkie tej klasy auta maja słaba widocznośc do tułu w mojej hondzie jest OK

#9 Guest_Olek

Guest_Olek
  • Goście

Napisano 28 luty 2006 - 21:35

Chciałbym wiedzieć jakie jest zużycie paliwa w Waszych Xsarach z tym silnikiem i jaką prędkość się da osiągnąć.

#10 Guest_Zenek

Guest_Zenek
  • Goście

Napisano 10 listopad 2006 - 20:41

Nawaliła mi dmuchawa niemam polskiej instrukcji,może ktoś pomoże

#11 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 11 luty 2007 - 16:58

Najgorszy samochód na świecie!!!!!Nigdy w życiu nie kupię już żadnego citroena.Ciągle żle pokazuje stan paliwa-naprawiali 3razy w serwisie!Zepsuł się komputer tzn przełącznik (trzeba wymienić cały modół ok 1000,00zł,szlag trafił serwo(podobno się nie powinno zepsuć)musieli zciągać z Francji brak takowegoż w Polsce.!!!Przed wyjazdem na wakacje pojechałem zatankować i już nie odpaliłem-rozrusznik zakonczył żywot.Szkoda słów:ciągle palą sie żarówki świateł mijania (trzeba mieć ręce pianisty lub dziecka żeby je wymienić)do wymiany poszły w międzczasie tarcze wszystkie ,klocki hamulcowe,rura wydechowa koncowa z tłumikiem+ środek,amortyzatory!Ostatnio w śodku wszystko zamglone i niemile pachnie-powód ,filtr przeciwpyłkowy do wymiany(nowy zakładany4mce temu)nie da rady samemu!za jedyne 100zł + robocizna?Można by pisać elaborat ,to tylko tyle ile sobie przypomniałem w trakcie pisania!Francuzi powinni siedzieć w polu i patrzeć jak im rośnie winogron a nie robić samochody!!!

#12 Guest_bartek

Guest_bartek
  • Goście

Napisano 19 maj 2007 - 17:05

>nie da rady samemu!za jedyne 100zł + robocizna?filtr ok 40-50zl, czas wymiany ok 10-15 minut - wystarczy odkrecic 6 srubek i wyciagnac stary filtr i wlozyc nowy, kazdy sobie z tym poradzi nawet jak ma 2 lewe rece

#13 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2007 - 21:24

Podobno samochodów na "F" się nie kupuje. Jeżdźę nim 6 lat. Jestem II właścicielem. Na liczniku 240tys. przebieg oryginalny. Żadnych poważniejszych usterek, w serwisie bywam z wymianą materiałów eksploatacyjnych. Silnik pracuje bez zarzutu, oleju nie bierze, na trasie z pełnym obciążeniem pali poniżej 5litrów. Średnie zużycie paliwa ok. 5.6litra, diesel wolno ssący. Wewnątrz auta najwięcej miejsca w tej klasie. Bagażnik 517l. Obecnie takie auto cenią na ok. 12tys. zł. Życzę każdemu, żeby w tej cenie kupił w takim samym stanie VW Golfa, Astrę, lub inną renomowaną markę. Wogóle nie mam zamiaru go sprzedać, mimo że to francuz i tylko Citroen.

#14 Guest_mirek

Guest_mirek
  • Goście

Napisano 01 październik 2007 - 12:47

chcem kupić xare mam na oku model xara 1,4 z2002r 68000km doradzcie na co zwrucić uwage przy kupnie

#15 Guest_kefano

Guest_kefano
  • Goście

Napisano 17 październik 2007 - 09:33

chce kupic xsare w dieselu, najlepiej kombi, czy ktos ma cos do zaoferowania?dzieki

#16 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 21 listopad 2007 - 00:52

auto rewelacyjne. nigdy nie spalił więcej niż 7l/100km (nawet zimą)przejechałem 170 tyś i jedyne co robię to tankuje i myje przednią szybę- zero wkładu (oczywiście regularnie olej, rozrząd co 80 tyś, filtry)ładne auto, o dziwo wożę do ślubów- bo to fajne auto jest!!!

#17 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2007 - 16:14

Planuję zakup Xsary 2.0 HDI Obawiam się ponieważ słyszałam różne opinie na temat tych silników. Mm.i. podobno często występują stuki na panewkach, układy wtryskowe Comonrail nie wytrzymują jakości polskich paliw oraz że zawieszenie ma zbyt niską trwałość. Proszę o ogólną opinie użtkowników tych aut zwłaszcza po przebiegu ok 150 tyś

#18 Guest_Rafal

Guest_Rafal
  • Goście

Napisano 20 luty 2008 - 02:15

mam pytanie. mam xsare 1.4 a mam mozliwosc kupienia od xsary VTS. duzo zmian musze wprowadzic zeby wymienic??jak tak to co??

#19 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2008 - 08:01

chce kupic takie auto prosze o opinnie i osiągi tego auta

#20 Guest_grzesiek

Guest_grzesiek
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2008 - 22:56

u mnie spalanie przy 80-90km/h ok 5-5,5 l. w mieście 7 a na maxymalnych obrotach na trasie góra 7 litrów myśle ze to dobrze a w szczególności ze audi A4 1,9 TDI 90km zostaje w tyle na trasie :D:D

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy