Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: Xantia - opinie kierowców

137 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 październik 2001 - 13:50

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Citroena Xantia.

#2 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 02 listopad 2001 - 10:53

Zamierzam kupić Xantię i prosze o opinie na temat tego samochodu spalanie, awaryjność ( zwłaszcza zawieszenie)

#3 Guest_Witek

Guest_Witek
  • Goście

Napisano 16 luty 2002 - 20:31

rewelacja !!!!! Miałem już kilka innych aut ,ale takiego jeszcze nie Był to model topowy z maksymalnym wyposażeniem . Jeżdżę teraz Mondeo , nie ma porównania! Tylko Xantia !!!!!!!!!!!!!1

#4 Guest_Cezary

Guest_Cezary
  • Goście

Napisano 27 kwiecień 2002 - 07:45

Do zalet wymienionych powyżej dodam bardzo niskie zużycie paliwa (średnio 5,5l/100km)przy znakomitych przyspieszeniach.Komfort za niewielkie pieniądze!

#5 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 19 lipiec 2002 - 14:33

+Wygodne wnętrze+Dużo miejsca z przodu i z tyłu+Komfortowy+Przy spokojnej jeździe spalanie 9L miasto, 7L trasa, 10L trasa (przyczepa kempingowa)+Super bagażnik+Bezawaryjny (130 kkm)-Nadmierny hałas wewnętrzny-Duży promień skrętu-Mało schowków-Brak klimatyzacji

#6 Guest_Jarecki

Guest_Jarecki
  • Goście

Napisano 22 listopad 2002 - 21:27

+ wygoda, komfort nieporównywalny z żadnym autem tego segmentu no i elegancja;+ trzyma się drogi jak przyklejona (samoskrętna oś);+ przy dość ostrej jeździe, pali 6-6,5 w trasie z klimą;+ tych aut nie kradną!!!- nie mam wersji V6 Activa :-(ale bedę miał !

#7 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 20 maj 2003 - 18:31

Jeszcze nie mam ale zamierzam mieć1800ccm 103 KM, rok prod. 1993 przebieg 150 tys kmCzy tym samochodem da się jeszcze pojeżdzić ? Wygląda przyzwoicie.Czy jego pojemność to dokładnie 1800 cm sześć. czy też 1700 ileś ?Bardzo proszę o opinie.

#8 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 21 maj 2003 - 13:50

Jeszcze nie mam, ale prowadziłem, jest extra, cały czas szukam TD lub D z 1994, kolorek ciemny lub srebrny.- jak na razie mam jeden wielki minus: trudno dostac sprawny egzemplarz.

#9 Guest_szymon

Guest_szymon
  • Goście

Napisano 29 maj 2003 - 20:17

Posiadam tapczana od 5 lat.Ma przejechane 152tys.Dwa razy padała pąpa ale awarie usunołem we wlasnym zakresie.A plusy to:123 km 0-100km/h 10s Vmax 200km/h. Rewelacja na zakretach aktywne zawieszenie niezle hamulce, komfort jazdy, Przestronna, mam magnetyzery i pali mi do 10 w miescie i do 8 w trasie, a zapewniam że nogę mam ciezka

#10 Guest_tomek 24

Guest_tomek 24
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2004 - 11:27

Mam xantie już rok i nie pokoją mnie tylne koła, bo ustwiają sie pod kontem wiem że tam jest oś samoskretna ale podczas szybszej jazdy jak auto wpadnie na jakąś nie równość to dziwnie tyłem zarzuci. Czy wie ktoś co to sie dzieje???

#11 Guest_WASII

Guest_WASII
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2004 - 22:44

jezdzilem xantia do niedawna wszystko było ok do momentu jak z niewiadomych przyczyn cos sie stalo z zawieseniem i iutwardzilo je do tego stopnia ze przy 80 km na godzine nie moglem wyprowadzic auta i zaliczylem drzewo a z autka nic prawie nie zostalo ZAWIODLEM SIE NA NIM STRASZNIE I NIGDY WIECEJ NIE KUPIE CYTRYNY

#12 Guest_tomek 24

Guest_tomek 24
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2004 - 22:14

Mam prosbe o ile ktos posiada jakis schemat,opis zawieszenia w szczegolnosci chodzi mi o tyl a przede wszystkim jakie czesci sie tam wymienia. Bo słyszałem ze co 50tys kilometrów jakies gumy powinno sie wymieniać. Zaglądałem tam ale tam jest kilka gumowych elementów a wszystkie wygladaja niby dobrze!

#13 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2004 - 10:41

Drogi Tomku, wszystkie potrzebne informacje o zawieszeniu i w ogole o Citroenach znajdziesz pod adresem www.citroen.autko.pl polecam te strone wszystkim Cytryniarzom :)

#14 Guest_ktos

Guest_ktos
  • Goście

Napisano 13 październik 2004 - 21:57

niesamowity komfort jazdy, mimo że jest na wspólnej płycie podłogowej z poeugeotem 406 to komfort jazdy jest o niebo lepszy, przez hydropneumatyke.Hydropneumatyka wcale nie jest droga w eksploatacji, trzeba pamiętać o sprawdzaniu płynu LHM co 15tys.Gruszki kosztują w aso 260zł więc do przełknięcia koszt.Dosyć dużo pali 14-15 w miescie (mam wersje z automatem) warto pomyśleć o gazie, (tylko sekwencja)

#15 Guest_.

Guest_.
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2005 - 11:20

Mam pytanko czy ma ktos ksiazke naprawcza o Xantii??

#16 Guest_blase

Guest_blase
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2005 - 20:21

Swietna... Bogate wyposazenie. Komfortowe i ergonomiczne wnetrze. Swietna jakosc wykonczenia. Doskonale wlasnosci jezdne {komfort i swietne trzymanie drogi- hydroactiv}. No i... podoba mi sie jej image:}

#17 Guest_Robak

Guest_Robak
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2005 - 15:44

witam,mam pytanko.. czy układ hamulcowy (z reszta cale LHM) mozna zapowietrzyc?wymienialem tarcze i klocki... i z tyly hamulce mi nie dziaja (obie strony) i nie wiem co jest przyczyna.. probowalem odpowietrzyc i powietrza (chyba) nie ma...gdyby ktos wiedzial jaka jest technika odpowietrzania ego autka to bylbym wdzieczny za info.. - najlepiej na mail"a robak83@poczta.fmpozdrawiam

#18 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2005 - 16:39

jest idealna!

#19 Guest_syla

Guest_syla
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2005 - 00:22

dobre auto,jak na swoje gabaryty bardzo zwrotne, dobre hamulce, bajerandzki system hydraulicznego zawieszenia (no i przyszli uzytownicy nie bujcie sie hydrauliki)moja Zona kocha xantie ale nie może odżałować eskorta

#20 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 29 październik 2005 - 00:50

Oszczędny max 7 l/100 miasto -nie mam lekkiej nogi,dynamiczny,zawieszenie super,wszystko oprócz skóry za przyzwoite pieniądze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych