Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: Saxo - opinie kierowców

85 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2005 - 16:03

dobre na dojazdy do pracy taniej mnie wychodzi niż autobus troche mały ale w porównaniu z felicją i seatem ibizą wygrywa osiągami i ekonomiką zsawsze miałem disle citroen jest cichszy.

#22 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 03 listopad 2005 - 23:24

Kupiłem w salonie, przejechałem prawie 100 tys. km i jestem bardzo zadowolony. Spalanie śr. 6,3 l/100 km, wymieniałem tarcze, klocki, tłumik, czyli to, co w każdym aucie w trakcie eksploatacji. Poważniejsza awaria, to wymiana silnika krokowego. Poza tym super się prowadzi, zjeździłem całą Polskę, Czechy i Słowację, jazda Saxo to sama przyjemność. Następnym moim autem też będzie Citroen.

#23 Guest_Alex

Guest_Alex
  • Goście

Napisano 13 grudzień 2005 - 16:33

Jeżdżę od 2000 roku.Ekonomia bez porównania3,8/4.5l/100km.pozwalam sobie przejechać z Olsztyna do Kudowy, i z powrotem bez tankowania. Mały ale do miasta tylko taki się nadaje. Jest ok.

#24 Guest_arek

Guest_arek
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2005 - 12:48

auto przejechało już 160tyś.km i prawie nic. jestem mechanikiem i w skali 1-10 ma 8+

#25 Guest_Łuki-driver

Guest_Łuki-driver
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2006 - 18:09

Autko przejechane ma 203000 i nic w silniku nie musiałem naprawiać. Tylko pilnowałem wymianę oleju i takie tam potrzebne konserwacje i co ? silniczek suchy żadnych wycieków. Jak na te moc 60KM autko jest bardzo dynamiczne :) Polecam...

#26 Guest_Wiktorzb

Guest_Wiktorzb
  • Goście

Napisano 18 listopad 2006 - 15:20

super auto nic dodac nic ując po prostu świetne dla 4 osób i bagaż

#27 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 18 listopad 2006 - 15:24

Mam auto od 10 lat kupione w salonie przejechałem 72 tysiące km. po prostu rewelacja nic nie dołożyłem do samochodu - nie licząc tego co wymagane jest w eksploatacji jestem zadowolony z zakupu spisuje sie jak do tej pory super,przy mojej eksploatacji pewnie jeszcze 10 lat następnych bedzie mi służul niezawodnie jak do tyej pory- auto jak dla 4 osób i bagaż jest OK.naprawde polecam zakup trego auta to sie oplaca- bardzo niskie koszty eksploatacji

#28 Guest_karol

Guest_karol
  • Goście

Napisano 11 styczeń 2007 - 10:21

kupilem autko od 1 wl.mialo 140.000tys. przebiegu ale bylo serwisowane.po 10 tys.ktore przejechalem usterki ktore wystapily to -zablokowanie obu tylnych drzwi (usterka pochodzi od klamek zew. ktore nieuzywane staja -piszczacy hamulec od czasu do czasu - i problem z biegami szczegulnie jak jest zimno.(opory)oprucz tego-stukanie na wertepach przy prawym kole autko godne polecenia;male,ekonomiczne dynamiczne pali ponizej 6 l.

#29 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 11 marzec 2007 - 23:20

moj brat kupil go w 96 roku w salonie obecnie na liczniku ma 456 tys dobre auto dynamiczne fajnie ze dopiero w serwisie po 2 latach mozna bylo dolozyc turbo za doplata powazniejsza awaria u nas to byla wymiana zawieszenia tylniego i uszczelki pod glowica a tak to auto nie do zajechania w sumie nawet przezemnie:PP polecam i sam poszukuje 2 saxa 1.5d z 96-97 bo wiem ze z tego okresu mozna dodawac turbinke

#30 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 15 lipiec 2007 - 11:35

Mam saxo od 2000r.Jeździ świetnie i nic się nie psuje.Spalanie na poziomie 4,5/7,0.Przy normalnej jeździe po mieście 5,5.Po 7 latach użytkowania wymieniłen 2 sworznie,klocki i tarcze,szczęki, 2 x rozrzd, oczywiście co 10 tys.km olej i filtry.Belka tylna jest dobra.Przejechałem nim już 140000.W zime żadnych problemów z odpaleniem.Jestem z niego bardzo zadowolony.Brakuje mu tylko turbiny.Czy ktoś może mi podać adres strony internetowej gdzie można zamontować turbo do tego auta.Pozdrawiam

#31 Guest_s

Guest_s
  • Goście

Napisano 24 sierpień 2007 - 11:04

rewelacja pali mi 3.5 litra nawet jak sie postaram poprostu rewelacjaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

#32 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 26 październik 2007 - 13:14

Super oszczędne autko. jeżdzę spokojnie i bezproblemowo w lecie osiągałem 3,8l/100km.trochę trzeszczy w środku i ten fotel kierowcy, katastrofa poprostu. ma niezłego kopa i jest elastyczny. w 5 osób na pokładzie bezproblemowo pokazywał 160km/h. pewnie pokazałby i więcej ale drogi prostej brakło. pozdrawiam i polecam.

#33 Guest_Seba

Guest_Seba
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2007 - 22:23

Auto rewelacja, średnie spalanie w mieście przy dynamicznej jeździe nigdy nie przekroczyło mi 7,3/100 km. Moc silnika to 60KM, silnik jest bardzo elastyczny na 5 biegu można jechać około 50 km/h bez stukania silnika. Auto mam od 3 miesięcy kupiłem od pierwszego właściciela i było serwisowane do mojego kupna, nie było zakonserwowane i nic, dopiero ja je zakonserwowałem. Do auta nic nie dołożyłem i narazie nic nie wskazuje na to. Wszyscy mi odradzali zakupu francuza ale ja jestem teraz zadowolony.

#34 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 18 grudzień 2007 - 22:19

mam go od pazdziernika i jestem z niego zadowolony.super zawieszenie dobry silnik.niepokoi mnie tylko ewentualna droga naprawa tylnej belki.

#35 Guest_tomasz

Guest_tomasz
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2008 - 17:45

samochodzik zwinny i szybki. teraz mam wielki problem z silniczkiem krokowym chyba, dlaczego poniewaz swieca sie kontrolki czerw podczas jazdy, zaczyna gasnac gasnie i rozladowuje akumulator i denerwuje strasznie. jak ktos moze wiedziec to napiszcie prosze. robie na nim 15 tys w 3 mies. dobry samochodzik jestem z niego zadowolony ale zaczal gubic obroty i brakuje mu niskich obrotów. co to oznacza??

#36 Guest_kamil brodowski

Guest_kamil brodowski
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2008 - 15:37

autko bardzo dobre. nie działają mi kontrolki temperatury,oraz poziomu paliwa,moze wie ktoś jak mam je naprawić? odp.

#37 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 21 luty 2008 - 21:19

a mi padł zaworek na pompie wtryskowej, albo immobil...bo nie dostaje paliwa na gary.... jak to zrobić????????????

#38 Guest_Martin

Guest_Martin
  • Goście

Napisano 03 marzec 2008 - 10:25

mam to super autko a stalo mi sie cos czego nierozumiem.Moze ktos mi pomoze.Auto stoi pmi przed domem nie mam garaz atak pare razy kiedy prubowalem zapnac silnik odmuwil mi posluszenstwa .pomyslalem ze to akumulator.Naladowalem go a po paru dniach znowu to samo.Niechcial zaskoczyc tak kolega popchal mnie a od tego czasu stalo sie nieco dziwne.Auto stoi na luzie silnik chodzi ale zegar ukazuje mi 2000 otoczek.Niewiem co sie stalo.

#39 Guest_edyta

Guest_edyta
  • Goście

Napisano 08 marzec 2008 - 22:05

Ja nie narzekam;pilnie potrzebuje prawych drzwi;może miktos pomoże:)Z góry dziekuję

#40 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 25 maj 2008 - 21:26

rocznik 2001. ostatni wypad. zalałem go pod korek. trasa bielsko biała- ustka-bielsko biała. 5 osób(za ciasno)bagażnik załadowany na maxa. do momętu zapalenia się rezerwy przejechałem 1150km, średnia prędkość wyszła 80km/h . średnie spalanie 4l/100km. rewelacja/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy