Skocz do zawartości

Citroen: DS5 - opinie kierowców

35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 13:47

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Citroena DS5.

#2 Guest_Hektor

Guest_Hektor
  • Goście

Napisano 08 maj 2012 - 00:29

mam wrażenie,że ludzie odpowiedzialni za powstanie tego auta,(które zachwyca mnie swoim wyglądem a wnętrzu można by pisać trzynastozgłoskowcem),jak już zakończyli pracę,stwierdzili,że auto jest zbyt dobre i postanowili coś spieprzyć. No i wstawili z tyłu archaiczną belkę skrętną zamiast wielowahaczowego zawieszenia, o hydroaktywnym zaw. nie wspominając. Doznania z jazdy próbnej dość skutecznie zniechęciły mnie do zakupu tego auta. Liczę jednak,że Citroen dojdzie do słusznych wniosków i być może jako opcję wprowadzi wielowahaczowe rozwiązanie (jak w wersji hybrid4).Fatalne zawieszenie jest tak niepodobne do Citroena,to tak jakby Jezus wyparł się chrześcijaństwa! Jednym słowem gdyby nie zawieszenie auto byłoby super.
Kiepską widoczność do tyłu i tylną wycieraczkę,która rozbawiła mnie swoim rozmiarem można mu z miejsca wybaczyć. No i miałem wrażenie,że pilot nie jest od tego auta,bo bagażnika nie da się otworzyć inaczej jak z wnętrza samochodu. okazało się ,ze tak ma być. Ostatnio miałem tak we Fiacie 125P. Może chodzi o to,ze kierowca jest tak uszczęśliwiony wnętrzem auta,że z niego nie wysiada do tak prozaicznej czynności jak dźwiganie bagaży?

#3 Guest_route66

Guest_route66
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2012 - 21:49

Auto nietuzinkowe, o dwoistej naturze. z jednej strony ma świetnej jakości skorzane fotele, obszerne wnętrze, dobre materiały wykńczeniowe i wiele nowatorskich rozwiązań jak wysuwany ekran przezierny. z drugiej miejscami materiały potrafią zaskrzypiec, skrzynia biegów jest powolna, dobrze ze jest manualny tryb bo kickdown jest bardzo powolny, zwlaszcza przy dynamicznej próbie ruszania. Spalanie po miescie w korkach to ok.10l/100km. Ogolnie silnik diesla jest w mojej opinii słaby, tego typu silniki mają tylko chwilowy przypływ mocy i po chwili gwałtownie ona spada. Lepiej wybrac silnk benzynowy. Co ciekawe, świetnie działa układ kierowniczy-jest bezpośredni, sztywny i daje poczucie pewności. Poza tym zawieszenie bardzo mocno klei DS5 do jezdni ale jest bardzo twarde-za twarde nawet. kazda studzienka-nawet plaska-jest mocno odczuwalna.
Ogolnie auto podoba mi się-jazda nim to frajda, ale teraz wybrałbym benzynowy motor, opony o większym profilu(moje maja 45) i ręczną skrzynię biegów.

#4 Guest_Zdzisiek

Guest_Zdzisiek
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2012 - 19:53

W obecnie sprzedawanych wersjach można otworzyć bagażnik z pilota i jest przycisk z tyłu obok kamery cofania.

#5 Guest_Bart

Guest_Bart
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2012 - 21:57

Witam, kupiłem DS5 wersja Sport chic, 200 konna benzyna, i czekam na odbiór autka, nigdy nie bylem na francuzami ale te auto na prawdę mi się spodobało wizualnie jak i chodzi o wyposażenie, jeśli chodzi o jazdę próbną trochę mała widoczność jeśli chodzi o szybę tylną, i wydaje mi się że trochę twardy jest, i ta belka skrętna..., czy ktoś może się wypowiedzieć kto to auto ma i jeździ nim? Mam już dość opinii pseudo "kierowców" którzy nie jeździli nie dotykali a narzekają bo przecież VW najlepszy... Miałem wybrać pomiędzy VW CC czy DS5, patrząc na materiały w VW jednym słowem ŻENADA... wykończenie w skórze a Pan w salonie mi mówi że aby fotel był sterowany elektrycznie jeszcze 4,5 tys trzeba dopłacić, guziki do otwierania szyk jak wyjęte z malucha, i konsola nie zmienia się od wielu lat jak w Pasku.

#6 Guest_Josh

Guest_Josh
  • Goście

Napisano 09 listopad 2012 - 16:58

Bart, zastanawiam się nad zakupem tego samego modelu co Ty i nie wiem czy do końca warto, co radzisz, bo myślę, że już odebrales swoje auto, może na dzień dzisiejszy możesz powiedzieć więcej na jego temat. Fajnie byłoby się jakoś zgadac, gg albo pocztą, tomrandy malpa wp pl Daj znać jak miałbyś chwilę wolna.
Pozdrawiam

#7 Guest_aw

Guest_aw
  • Goście

Napisano 30 listopad 2012 - 12:55

Witam, od 2 tygodni mam to auto i stwierdzam, że jest fantastyczne:)
Jest niesamowicie wygodne, pięknie wykończone, jazda to sama przyjemność.
Widoczność bez zarzutu, pomijać wszystkie czujniki i kamerę cofania nikt nie powinien mieć problemu.
Wcześniej miałam astrę III sport - tam dopiero nic nie było widać:)
Auto jest fantastyczne:)

#8 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 30 grudzień 2012 - 04:31

29 grudnia kupiłem autko. Do tej pory jeździłem Touranem 2.0 TDi automatem. Jeździło mi się super wygodnie. Przez miesiąc szukałem nowego autka dla mnie. Jeździłem nowym touranie, audi q3 innymi znanymi markami. Ale jak zobaczyłem przez przypadek DS5 to mi szczęka opadła, design zewnętrzny i środek totalny odjazd. Stwierdziłem , że to francuz i odszedłem. Szukałem dalej autka. Ale już żadne inne mi się nie podobało. Wróciłem po paru dniach i poprosiłem o jazdę próbną automatem. Jadą stwierdziłem , że jazda nie ma nic wspólnego z citroenem, autko zachowywało się na drodze jak rasowy VW lu Audi. Przejechałem się jeszcze manualem. I stwierdziłem to jest to. Inna dynamika itd. Podjąłem decyzję o zakupie choć z duszą na ramieniu bo zawsze jeździłem klasykami VW, audi. Teraz czekam na odbiór nowiuśkiego DSa5 So Chic. Podoba mi się bardzo,plus wyposażenie i ergonomia elementów w kokpicie. Więcej opiszę jak pojeżdżę dłużej. kontakt adam.krzyszkowski@nsi.net.pl

#9 Guest_galanonim

Guest_galanonim
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2013 - 23:15

świetne auto. Bagażnik można otworzyć z wewnątrz, z pilota a także z ZEWNĄTRZ - przycisk znajduje się nad rejestracją, obok kamery cofania ;)
Jeżdżę od grudnia - rewelacja. Największym zaskoczeniem jest wyciszenie auta -wręcz doskonałe, przy większych prędkościach można swobodnie rozmawiać, nic nie świszczy, nie szumi. Tryb sportowy w automacie daje radę, na zimowym można spokojnie pobrodzić w śniegu zalegającym obecnie na ulicach ;)
Fotele wygodne, z szerokim zakresem regulacji, DENON gra elegancko (8 głośników+centralny+subwoofer w bagażniku). Jestem b. zadowolony.

Aha, z tyłu to nie jest najzwyklejsza belka skrętna a racze jakaś hybryda belki z wahaczami. Dokładnie to samo jest w obecnych 508kach Peugeota. Interesowałem się tym przy zakupie, męczyłem sprzedawców aby mi pokazali rysunki serwisowe, zaglądałem pod spód... Dość skomplikowany układ. W każdym razie auto prowadzi się b. poprawnie, jest wręcz dość sztywne co mi akurat odpowiada. I jeszcze jedno dla chętnych - silnik można spokojnie podciągnąć do 180 KM (ze 163) i do blisko 400 Nm momentu (seryjnie chyba 340) - zrobiłem to ze swoją poprzednią 408ką 2.0 HDI i nie byłby to wyżyłowane wartości a na dodatek auto pali mniej.

#10 Guest_beartos

Guest_beartos
  • Goście

Napisano 23 grudzień 2013 - 23:53

DS5 ma klamkę do bagażnika nad tablicą rejestracyjną najpierw się rozejrzyj potem oceniaj.

#11 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2014 - 06:46

Użytkuję DS5 od października 2012 r. Wersja Sport Chic 2 litry turbodiesel, skrzynia automatyczna.

Trafiłem na wadliwy egzemplarz. Wymieniono:

- kamerę cofania (na gorszą - po zmroku nic nie widać - oryginalna przy takim samym oświetleniu działała wyśmienicie)

- wyświetlacz nawigacji

- drążki stabilizatora

- malowanie drzwi - 2 strony (odpryskujący lakier)

- wiecznie odstające plastiki na drzwiach - serwis nie jest w stanie ich umocować 

- odchodzące listewki przy szybach drzwi

- źle zamocowane kierunkowskazy przednie ( to poprawili)

- odpadająca szybka zegarka 

- komputer uruchamia się bardzo długo - do 40 sekund. Jest to denerwujące gdy wsiadam do auta i chcę cofać. Na wyświetlaczu mam czarne tło z logo Citroen i musze odczekać zanim włączy się kamera.

- Auto ściąga do jednej strony - ustawienie geometrii nic nie daje - serwisy są bezradne! Nakazują wymianę opon, które po 30  tys. delikatnej jazdy nie nadają się do użytku - zniszczone przez uszkodzony układ jezdny.

Jednym słowem trafił mi się złom za ponad sto tysięcy! Aktualnie zbieram kwity i jeśli nie dogadam się z Citroenem to kieruję sprawę do sądu o wymianę auta. 

#12 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 02 październik 2014 - 17:09

Mam wrażenie,  że opinia Pana "Adama" na temat swojego wadliwego modelu DS5 to raczej opinia konkurencji, ponieważ ten sam tekst odnajduję na każdej stronie dotyczącej oceny tego auta. Dlaczego komuś tak bardzo zależy na zepsuciu ogólnego wizerunku DS5? Otóż dlatego, że jest to auto, które pod wieloma względami jest dla konkurencji nie do zaakceptowania. Citroen zrobił bowiem takie autu w wersji produkcyjnej jakie dla konkurencji mogłoby by być dopuszczone tylko w wersji samochodu koncepcyjnego. I naprawdę tak jest ponieważ DS5 to samochód, który wyprzedził w pewnym sensie ogólne standardy produkowanych obecnie aut. Wiem coś na ten temat ponieważ mam to autu od 2 lat w wersji Sport Chic z silnikiem THP200 i nie raz widziałem jakie wrażenie model ten robi na ludziach, którzy podchodzą, oglądają i zadają mnóstwo pytań. Najbardziej bawią mnie pytania, które brzmią mniej więcej tak: "Jak to jest możliwe, że to auto nie jest zrobione przez Niemców?". Rozumiem to zdziwienie bo sam dopóki na dobre nie zacząłem interesować się motoryzacją ulegałem ogólnonarodowej mentalności, że tylko auta Niemiecki są najlepsze na świecie. Dziś wiem, że nie ma lepszych czy gorszych aut. Są natomiast samochody bardzo porównywalne co do rozwiązań technicznych lecz dzielące się na te w rozsądnej cenie i na te zdecydowanie za drogie. DS5 nie jest może samochodem tanim jednak w porównaniu z konkurencją pod względem ceny jest bardzo atrakcyjną propozycją. Wystarczy tylko zrobić konfigurację porównawczą a od razy widać wszystko czarno na białym. Zachęcam wszystkich do zakupu tego auta ponieważ posiadanie go na własność nosi ze sobą dużą dozę przyjemnego "smaczku". Po zakupie sami się przekonacie co miałem na myśli. Pozdrawiam.

#13 pinarello

pinarello

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 06 listopad 2014 - 13:35

Mam pytanie do właścicieli DS 5 zakupić skrzynię automatyczną czy manualną zamierzam kupoić Ds a z silnikiem dizla 160 proszę o szcere odpowiedzi.Pozdrawiam

#14 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 17 grudzień 2014 - 15:23

Mam wrażenie,  że opinia Pana "Adama" na temat swojego wadliwego modelu DS5 to raczej opinia konkurencji, ponieważ ten sam tekst odnajduję na każdej stronie dotyczącej oceny tego auta. Dlaczego komuś tak bardzo zależy na zepsuciu ogólnego wizerunku DS5? Otóż dlatego, że jest to auto, które pod wieloma względami jest dla konkurencji nie do zaakceptowania. Citroen zrobił bowiem takie autu w wersji produkcyjnej jakie dla konkurencji mogłoby by być dopuszczone tylko w wersji samochodu koncepcyjnego. I naprawdę tak jest ponieważ DS5 to samochód, który wyprzedził w pewnym sensie ogólne standardy produkowanych obecnie aut. Wiem coś na ten temat ponieważ mam to autu od 2 lat w wersji Sport Chic z silnikiem THP200 i nie raz widziałem jakie wrażenie model ten robi na ludziach, którzy podchodzą, oglądają i zadają mnóstwo pytań. Najbardziej bawią mnie pytania, które brzmią mniej więcej tak: "Jak to jest możliwe, że to auto nie jest zrobione przez Niemców?". Rozumiem to zdziwienie bo sam dopóki na dobre nie zacząłem interesować się motoryzacją ulegałem ogólnonarodowej mentalności, że tylko auta Niemiecki są najlepsze na świecie. Dziś wiem, że nie ma lepszych czy gorszych aut. Są natomiast samochody bardzo porównywalne co do rozwiązań technicznych lecz dzielące się na te w rozsądnej cenie i na te zdecydowanie za drogie. DS5 nie jest może samochodem tanim jednak w porównaniu z konkurencją pod względem ceny jest bardzo atrakcyjną propozycją. Wystarczy tylko zrobić konfigurację porównawczą a od razy widać wszystko czarno na białym. Zachęcam wszystkich do zakupu tego auta ponieważ posiadanie go na własność nosi ze sobą dużą dozę przyjemnego "smaczku". Po zakupie sami się przekonacie co miałem na myśli. Pozdrawiam.

Witam

a ja myślę że opinia Pana Adama to wynik braku nalezytej uwagi serwisu firmy w przypadku klopotów klienta - swietnie opisanych na stronie o Citroenach.

A co do auta - cudowne, piekne w środku, super jeździ.

niestety skradziono mi mojego DS-a, więc szybcutko jak tylko sprawa się zamknęła poelciałem do salonu i zamówiłem nowego :-)

#15 Guest_FILIPO

Guest_FILIPO
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2015 - 20:55

Witam,

Noszę się z zamiarem kupna tego samochodu w wersji SPORT CHIC 2.0 BlueHDi w automacie. Czy ma ktoś jakieś informacje na temat tego modelu? 

#16 Guest_wolf

Guest_wolf
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 23:56

WITAM,

mam to cudo od czerwca 2013, ale wersji manualnej. Kupiłem nówkę w salonie i teraz ma 43 tyś km. Więcej informacji moge udzielić telefonicznie 691300000

#17 Guest_Andy

Guest_Andy
  • Goście

Napisano 26 luty 2015 - 00:47

Mam pytanie do właścicieli DS 5 zakupić skrzynię automatyczną czy manualną zamierzam kupoić Ds a z silnikiem dizla 160 proszę o szcere odpowiedzi.Pozdrawiam

Ja ma manuala 163KM Diesel i jest bardzo ok

#18 Guest_kurnik

Guest_kurnik
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2015 - 12:55

No i miałem wrażenie,że pilot nie jest od tego auta,bo bagażnika nie da się otworzyć inaczej jak z wnętrza samochodu. okazało się ,ze tak ma być. Ostatnio miałem tak we Fiacie 125P. Może chodzi o to,ze kierowca jest tak uszczęśliwiony wnętrzem auta,że z niego nie wysiada do tak prozaicznej czynności jak dźwiganie bagaży?

też tak myślałem dość długo, ale okazuje się, że jest guzik od bagażnika, obok kamery w osłonie tylnej tablicy rejestracyjnej

#19 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 01 styczeń 2016 - 10:48

Panowie jestem na kupnie ds5 ale nie wiem jaki silnik czy hybryde 4×4 czy manualna

#20 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2016 - 19:48

Witam Wszystkich,

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne i auto na chwilę obecną no1 na liście preferencji. Wersja sport chic AT. Czy ktoś może opisać plusy i minusy autka. To co w necie napisano w znacznej części przeczytałem. Największa wada to zawieszenie. Czy jest ono faktycznie tak słabe? Jak silnik radzi sobie przy wyprzedzaniu przy prędkości podróżnej 90-100km?

z góry dziekuję

Marcin

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych