Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: DS4 - opinie kierowców

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 luty 2012 - 13:47

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Citroena DS4.

#2 Guest_mj

Guest_mj
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2012 - 18:41

Jak narazie rewelacja. Spalanie 9,5l troche przechyla sie w ostrych zakretach moze dlatego ze jest dosc wysoki. Wnetrze super.Mialem kilka samochodow ale tylko o DS pytaja sie ludzie -PANIE CO TO ZA AUTO? I JAK JEZDZI? Uwierzcie to powoduje usmiech na twarzy. Silnik bardzo elastyczny,szybka reakcja na gaz.Samochod szybki aczkolwiek po 200KM mozna by sie spodziewac troszke wiecej.Byc moze za duzo wymagam.Polecam fajne auto.

#3 Guest_zbych

Guest_zbych
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2012 - 19:11

posiadam auto 3 tyg.jest super.silnik i jego brzmienie w srodku jak wyscigowka.a pozatym uklad kierowniczy dziala bardzo dokladnie,skrzynia biegow tez.samo wykonczenie srodka,fotele skorzane z funkcja masazy to robi wrazenie.auto na kolach 18 troche jest sztywne na zlych drogach.w zimie mam zalozone17 i jest lepiej.spalanie jak na ta moc jest w normie miasto normalna jazda 10.l.podrogach krajowych 8l.autostrada niemcy tu troche szbza.ciej 9l.mam przejechane 1000kil.jedno co mi przeszkadzia to maly bagaznik.za tydzien bede wracal do domu z 4 osobami to sprawdze tylnia kanape trasa 1000kil.niemcy.jestem narazie bardzo zadowolony z auta tylko zobaczymy jak sprawdzi sie wtrakie eksploatacji.

#4 Guest_Iron

Guest_Iron
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2014 - 22:14

Kupiłem to autko w salonie jakieś 3~4 miesiące temu i muszę trochę wylać gorzkich żali

Wersja Sochic silnikiem 1,6 manualna skrzynia 5 biegowa, przejechałem prawie 7 000 km

1) wycieraczki tragedia, tylna po miesiącu zdechła (nie zbiera wody ze środka), przednia kierowcy jeszcze miesiąc i do wymiany

2) uszczelki na około drzwi przepuszczają wodę. Wystarczy zostawić samochód na deszczu tak z 30 min i pod uszczelkami będzie woda (wszystkie 4 drzwi)

- uszczelka w drzwiach kierowcy pękła po 2 miesiącach

- uszczelka od przednich drzwi pasażera piszczy po przekroczeniu 70km/h

3) tandetne plastiki na klamkach drzwi tylnych, porysowały się w 2 miesiące

4) brak blokady biegu wstecznego.

5) skrzynia 5 biegowa ale rozłożenie biegów jak w 6-tce

6) nawigacja jest największa bolączką .

- wszystko ustawia się pokrętłem

- mapa Polski nie jest dokładna i tu nie mam na myśli pomyłki w numeracji budynków ale brakuje w niej ulic i osiedli.

Na trasie z ostrowca sw. do lublina komendy głosowe są złe. Głos mówi skręć w lewo a strzałki pokazują skręć w prawo (albo na odwrót), na szczęście strzałki dobrze pokazują.

Na trasie z ostrowca sw. do kilelc nawigacja dobrze prowadzi ale z kielc do ostrowca uparcie prowadzi przez skarzysko kam. i starachowice

- brak informacji o fotoradarach, dopiero jak się wykupi dodatkową specjalną aktualizację to te informacje się pojawiają. Oczywiście w salonie nikt mi o tym nie powiedział.

Na plus mogę napisać.

- wygodny fotel kierowcy (bo tylko na nim jeżdżę) i funkcja masażu przydaje się w długich trasach

- oszczędny silnik. Przy spokojnej do 90km/h równej jeździe można się zmieścić w 6l na 100km. Oczywiście z wyłączona klimą

- ładnie się prezentuje i jest miłą odskocznią dla oka w świecie zdominowanym przez fiaty/ople/vw/fordy/audi

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 luty 2015 - 18:30

Ja mam Ds'a w wersji 1,6 diesel W wersji SoCHic. Jak na razie jest super. Wygodnie cicho (chodzi ciszej niż turan z 2014). A spalanie mnie miło zaskoczyło gdyż w cyklu mieszanym skacze sobie pomiędzy 5,2 a 5,3. Z minusów to jak jest nierówno to robi sie głośno słychać dziury ze tak powiem ale to pewnie tez przez opony bo mam obecnie profil 50.

#6 Guest_Ad

Guest_Ad
  • Goście

Napisano 07 luty 2016 - 15:59

Mam DS4 SoChic od 2012 roku, silnik 1.6 eHDI. Zrobione około 100 tyś km. Poa rutynowymi wymianami płynów , oleju , filtrów byłem zmuszony wymienić czujnik ABS -ale to prawdopodobnie była usterka mechaniczne podczas zmiany kół na zimowe. Spalanie około 5,2 litrów (jazda głównie do pracy 50km dziennie i trochę po mieście) , w trasie schodzi poniżej 5 L/100km jadąc do 110km/h. Rewelacyjnie wygląda , bardzo wygodne. Następny będzie DS5

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy