Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: C5 - opinie kierowców

191 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_slawek

Guest_slawek
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2008 - 13:19

chce zakupic takie auto2002-2003 rok prosze orady

#42 Guest_marcin

Guest_marcin
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 21:26

chcę kupić taki model, bardzo proszę o opinie i porady.dzięki

#43 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 12 wrzesień 2008 - 22:26

wczoraj kupiłem takie autko w belgii wróciłem nim na kołach dzwoniłem do serwisu z zapytaniem co może siąść odpowiedzieli mi że jak będę lał " promocyjne " paliwo to pompa wysokiego ciśnienia że trzeba lać verwę jak narazie super .Ma przejechane 110000 tyś .

#44 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2008 - 23:27

Od roku gonię już drugą moją C5 2.0 benzyna. Poprzednią w dieslu przejechałem 260 tys. km. bez żadnych niespodzianek. Przed przedażą nie wymagała picowania czy kręcenia licznikiem.Poszła w ręce znajomego, który jest bardzo zadowolony. Zobaczymy jak się spisze benzyniak. Na razie 70 tyś.km. Kiedyś jeździłem niemcami, to niezłe auta ale super przereklamowane. Nigdy nie wydałem na serwis francuza tyle co na auta niemieckie. Kupuję tylko nowe auta, dlatego śmieszą mnie opinię chłopaczków, którzy budują opinie na podstawie ściągniętych przez siebie autek zza granicy. Kupują złom za grosze i wydaje im się że zrobili super interes. Tam, za granicą tylko na nich czekają i leją jak prosto takiemu trąbolowi wcisnąć kit.

#45 Guest_Zenon

Guest_Zenon
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 09:36

Autko pól roku w Polsce. Sprowadziłem osobiście ( zaznaczam, że nie jestem "chłopaczkiem" i uważam, że tylko ubogich stać na auta z salonu ) z przebiegiem 124000km. od pierwszego właściciela. 20000km. po Polskich drogach i żadnych problemów. Jak na tą chwilę polecam i pozdrawiam Wszystkich na forum ! ( poza przedmówcą oczywiście - brak mu ciut kultury ).

#46 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2008 - 21:42

no tu już kolega lekko przesadził! złom, chłopaczki ... trzeba wiedzieć gdzie i od kogo kupić

#47 Guest_Używany

Guest_Używany
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2008 - 00:52

Myślę, że Zenon i kolejny rozmówca ma rację, opinie wyrażane na forum przez "....." ( przepraszam, ale nie lubię używać słów wulgarnych )są prawdziwe tylko dla nieudaczników, którzy nie potrafią sami prawidłowo ocenić walorów używanego pojazdu, dokonać jego właściwej oceny. Biorą to co im daje ubogi polski salon z jeszcze uboższym serwisem. Następnie sprzedają autko do salonu za bardzo dobra cenę, odbierając nowe i nie patrząc na to ile dealer zarobił. Przez kolejne trzy miesiące opowiadają sąsiadom, że dopiero wrócili z salonu z nowym autem, kolejne trzy martwią się o drastyczny spadek ceny, później lekko normalnieją. Po dwóch latach ich autko jest warte pól ceny ( jak nie mniej ) i sfrustrowani zaczynają wypisywać brednie na forum. Ale to tylko chłopcy, jeżdżący dwu lub trzy letnimi złomami. Fakt, iż jeżdżenia 15 letnim "niemcem" nie da się porównać do C5, natomiast proponuję przejechać się np. BMW 740 od 1994 rocznika począwszy. Też sprowadzone, 280000km. przebiegu ale mogę się założyć, ze przewyższa C5 pod każdym względem, może poza tym, iż lubi wypić. Polecam C5 3.0 benz., jeździ, trzyma się drogi, i może narobić wstydu niejednemu "salonowemu" - niekoniecznie mówiąc o samochodach :))) Pozdr.

#48 Guest_hubert

Guest_hubert
  • Goście

Napisano 19 wrzesień 2008 - 16:34

Mam problem przy przyspieszaniu traci moc i szarpie co sie wali

#49 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2008 - 14:54

Witam wszyskich szczesliwych i mniej szczesliwych posiadaczy tego moim skromnym zdaniem super autka. Od 3 lat jestem w angli a miesiac temu kupilem wlasnie ten model ktory widzicie u gory a jest ona moja trzecia C5tka i po czesci sie z wami zgodze ale tylko jezeli chdzi o kulawy polski serwis z czasow PRLu. Malo tego ja tez mialem historie z moja poprzednia otuz podczas podrozy do polski na sw.Bozego nar. rozkleil mi sie zbiornik wyrownawczy plynu chlodniczego ale jakos dojechalem do domu a mieszkam w Krakowie wiec z serwisami Citroen niema problemu wyobrazcie sobie ze zaku nowego wiazal sie z takimi przeszkodami jak co najmniej zakup nowego silnika. Malo tego miedzy jednym ASO a drugim cena tej samej czesci czyli tego zbiornika roznila sie o 200zl. tak ze rozumie wasze rozgoryczenie ale w tym naszym pieknym kraju jeszcze dlugo bedziemy skazani na takie traktowanie przez ASO Citroen. A tak na koniec i na pocieszenie niema samochdow ktore sie nie psuja a dam wam dwa przyklady Jeep gradcherooke 2004 diesel poszla turbina uszkadzajac silnik. Audi A4 2.0tdi prawie nowa urwana polos a takie sie wydaje niezawodne marki. pozdrawiam i z checia odpowiem na pytania bo przy swoich cytrynkach w wiekszosci sam robilem tak ze z checia sie podziele wiedza.

#50 Guest_Cepiątek

Guest_Cepiątek
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2008 - 00:27

To jest moje drugie C5, pierwszym przejechałem 95000 km, a że było dobre więc znowu mam C5. Druga generacja jest o niebo lepsza od pierwszej. Lepiej jeździ, jest szybsza, lepiej się prowadzi i bardzo mało pali (pierwsza też jest oszczędna)- np. na wakacje do Włoch i z powrotem, średnia z trasy 5,5 l/100km, przy normalnej jeździe z pełnym obciążeniem i mocno obciążoną klimatyzacją. Na codzień średnio do 7 litrów, chyba że jeździmy tylko po mieśćie wtedy musi być więcej. Nie miałem poważnych usterek i problemu z serwisem. Wystarczały przeglądy i jakieś tam drobiazgi z których żaden nie unieruchomił mi samochodu ani nie narobił prawdziwego kłopotu. Problemem niektórych właścicieli citroenów może być serwis i nieco inna kultura techniczna samochodów z Francji. Serwis musi być dobry i nie należy oszczędzać przy pomocy części nieznanej jakości. I tu drugi problem - C5 należy do wyższej półki i niekóre części mogą byc drogie. Jednak nie warto oszczędzać bo np. wycieraczki służą przez dwa lata - czyli w sumie nie jest drogo. Natomiast jedna, dwie nieszczęśliwe naprawy mogą popsuć cały samochód, który jest skomplikowany. Oczywiście nie aut które się nie psują. Osatatnie notowania ADAC dają C5 dobre wyniki. Warto też zwrócić uwagę na badania ubezpieczycieli, tam marka citroen jest na 10 miejscu, przed nią Mini a przed nimi 8 marek japońskich i koreańskich (www.bankier.pl/wiadomosci/print.html?article_id=1568844. Co do kultury techncznej - auta francuskie są z zasady bardziej komfortowe, mają mniej twarde zawieszenie, ekonomia jest przed osiągami a komfort i styl przed zdolnością do szybkiego pokonywania zakrętów. I słusznie ponieważ obecnie osiągi nawet mało usportowionych pojazdów znacznie przewyższają możliwości poruszania się na drogach publicznych. Niewyżytym kierowcom polecam tor wyścigowy, najlepiej gokartem, bo C5 jak się jedzie 150 i więcej nic nie czuć. Radośc daje komfort a nie prędkość. Szkoda że nie wszyscy to rozumieją - było by bezpieczniej na drogach.

#51 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 01 październik 2008 - 10:17

Witam mam do sprzedani c5 kombi 1.8 benzynz gas orginalnie montowany 2002 rok

#52 Guest_adik

Guest_adik
  • Goście

Napisano 29 październik 2008 - 17:40

mam problem z telepaniem w czasie jazdy jakby prawa przednia felga krzywa lale odziwo fele proste zawiecha sprawdzona kierownica nie drga jakby przeciwaga na polosi chba moze ktos mial podobny problem poatym lata

#53 Guest_mario

Guest_mario
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2008 - 18:27

Problem tkwi w skrzyni biegow, co jakis czas(na ekranie navi) wyskakuje komunikat o treści -automatic ger box default... cośtam cośtam, a sama skrzynka w tedy pracuje jakby w trybie awaryjnym, nie działa tiptronic. Mam takie pytanko do szczęśliwych posiadaczy c5, czy może ktoś doświadczył podobnej sytuacji, czy może to być np. wina oleju czy olej w skrzyni należy wymieniać i czy jest w skrzyni filtr oleju???????? Jeśli chodzi o autko to jest super, i jestę z niego naprawde zadowolony:) pozdrawiam wszystkich posiadaczy c5.

#54 Guest_magic

Guest_magic
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:54

Do 2007 roku jeździłem wieloma samochodami klasy wyższej i średniej: Ford, Mercedes, Audi, Opel Volkswagen, Seat, Mazda. Szczerze mówiąc żaden z nich nie był tak komfortowy jak C5, jest to samochód kompletny. Jazda tym samochodem to sama przyjemność i np. tak modne i uważane za szpanerskie Audi A4 czy A6 nie są tak wyposażone i komfortowe jak C5. Przejechalem 90000km bez jakichkolwiek awarii, wszystko działa jak należy. Spalanie (silnik 2.2HDi)przy prędkości 120-160 kmh około 7, 7,5 litrow. Samochody które wymieniłem na początku w porównaniu z C5 są małe i mają zupelnie niporównywalnie gorszy komfort. Z tego powodu że nie jeżdę zbyt długo jednym samochodem mój kolejny zakup jaki planuje to C5 z 2004 roku po liftingu... ;D

#55 Guest_PAWEL

Guest_PAWEL
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2009 - 09:03

POTRZEBUJĘ POMPĘ WYSOKIEGO CIŚNIENIA,BARDZO PILNE!!!!!

#56 Guest_slawa

Guest_slawa
  • Goście

Napisano 18 styczeń 2009 - 23:23

to jest szmelc do potegi...

#57 Guest_TO OSTSTNI MOJ FRANCUSKI ZLOM

Guest_TO OSTSTNI MOJ FRANCUSKI ZLOM
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2009 - 03:15

Ludzie to ma tylko komfort i nic wiecej czesci do tych zlomow to skarbonka wieczne jakies problemy i niepewnosc jazdy ze cos znowu zaskoczy ludzie JAPONCZYKI SA NAJLEPSZE

#58 Guest_DANIEL

Guest_DANIEL
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2009 - 22:21

planuje zakup tego auta z 2001 lub 2 roku. mam pytanie jaki silnik jest najlepszy i czy slyszane komentarze ze pierwsze wypusty to lipa czy to prawda?

#59 Guest_Tomas

Guest_Tomas
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2009 - 01:07

polecam , komfort jazdy niezle osiagi i ekonomia na poziomie

#60 Guest_Patryk

Guest_Patryk
  • Goście

Napisano 03 luty 2009 - 21:06

chciałbym się zapyta jak sprawuje się regulowane zawieszenie w tych modelach??

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy