Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: ZX - opinie kierowców

17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 maj 2001 - 13:38

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Citroena ZX.

#2 Guest_areq

Guest_areq
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2001 - 14:39

uzytkuje rocznik 96,przebieg 45 tys km.praktycznie zadnych problemów.żuzycie paliwa od 5,4-7,2. Przejechalem ZX całą Polskę, Hiszpanię,Chorwację,Alpy, Pireneje, upały i mrozy nic mu nie zagroziło. Olej - bez dolewki od wymiany do wymiany.Komfort zawieszenia szczególnie na polskie drogi.tanie części ogólnie dostępne. Same plusy.

#3 Guest_w

Guest_w
  • Goście

Napisano 16 sierpień 2001 - 18:43

niezle (jak na pojemnosc) osiagi tylko zawieszenie troche niesportowe mojego zxa rozbilem po wybiciu sie z torow tramwajowych do "normalnej" jazdy idealny moze tylko nadwozie wyglada na swoje lata

#4 Guest_Stach

Guest_Stach
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2001 - 00:26

Pali ok.6,5 l/ON. Silnik OK. W środku dosyć głośny. Najpoważniejsza awaria to silnik dmuchawy, dość drogi. Poza tym samochód można polecić jeżeli nie jeżdzi się zdyt dużo. Jak na auto z 1992 roku dobre wyposażenie. Serwo, elektryczny szyber, szyby, c.z. z pilotem.

#5 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2001 - 21:53

Jedno wielkie gówno.Wszystko w środku trzeszczy, głośny silnik, badziewna deska rozdzielcza.Żałuje że kupiłem tego bubla.W ciągu roku 5 wizyt w serwisie.Wcześniej miałem Golfa to było auto.

#6 Guest_Tommy

Guest_Tommy
  • Goście

Napisano 18 listopad 2001 - 12:50

Dobre auto.Przejechałem 120 tys. i tylko kilka drobnych usterek.

#7 Guest_Olo

Guest_Olo
  • Goście

Napisano 12 styczeń 2003 - 21:55

Super wyposażenie wszystko prócz skóry, niepozorny a ma 150km.Przejechalem 106.000km i tylko zawieszenie klękło. Silnik i skrzynia brzytwa. pali około 8,5litra/100km1,4 model pewnie trzeszczy bo materiały są w nim najtańsze!

#8 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2003 - 13:59

Przejechałem 185k km. Wygodny bezawaryjny mało pali. Nienajlepsze hamulce.

#9 Guest_lukasz

Guest_lukasz
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2003 - 16:02

szukam bilych tarcz zegarowych

#10 Guest_Jarek

Guest_Jarek
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2004 - 10:32

Bardzo dobry szmochód,wygodny i ekonomiczny.Na gazie spala 6.3l, sekwencyjny wtrysk gazu.

#11 Guest_Willow

Guest_Willow
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2004 - 19:44

bardzo dobre autko,swojego mam już 3 lata i sprawuje sie ok.Temu kto tu wyżej chwalił golfa chce powiedzieć że pracuje w firmie prod.podzespoły dla vw w niemczech i to co widze na co dzień w robocie zniechęciło mnie i ok.90% pracowników firmy do wszelkich aut marki vw.Nasza firma produkuje także części dla TOYOTY,HONDY,ROVERA.Produkcja do VW jest nastawiona na ilość a tych pozostałych na jakość.Na dziale vw praca jest akordowa(im więcej tym lepiej).A na japończykach godzinowa,zaś gdy nasza firma chciała zrobić akord na dziale TOYOTY I HONDY to japończycy zagrozili zerwaniem umowy.Już samo to świadczy o kiebskiej jakości VW.kto sie ze mną zgadza bądz nie prosze o kontakt na e-maila.pozdrówka

#12 Guest_ŁUKASZ

Guest_ŁUKASZ
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2004 - 13:52

Jeżdze już 6sty rok i jak narazie jestem zadowolony.Tym bardziej że auto ma przebieg 420tyś(ja zrobiłem nim 310tyś).Odpukać nigdy w trasie mnie nie zawiudł a przejechałem nim całą europę

#13 Guest_Jari

Guest_Jari
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2006 - 16:07

Świetne auto. Wygodne i przestronne wnętrze, komfortowe zawieszenie - porównajcie sobie z VW. Bardzo trwałe. Oszczędne w eksplpatacji. Tanie i dostępne części. A co najważniejsze niezawodne. Mam go 10 lat i odpukac nie było awarii. Jedyne wizyty w serwisach to wymiany wyeksploatowanych podzespołów.

#14 Guest_pozdro

Guest_pozdro
  • Goście

Napisano 09 luty 2007 - 15:53

3 lata użytkowania -wymiany tylna belka , skrzynia ,łożyska koł i części eksploatacyjne . Jedno co przyznam to silnik nie do zajechania spalanie max 7l po mieście chodzi jak żyleta francuskie diesle to potęga ale że inne podzespoły siadają to inna sprawa , blacha ocynk 15 lat i tylko progi (bity) żadnej korozji na karoserii ; dosyć delikatny drogie części ale fajnie sie prowadzi

#15 Guest_Szerszeń

Guest_Szerszeń
  • Goście

Napisano 19 marzec 2007 - 16:53

Bardzo dobre i wytrzymałe auto.Jezdze 7 lat i nie mam zastrzeżeń.Pozdro

#16 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 27 lipiec 2007 - 08:29

mam rocznik 91 jestem zadowolony teraz dobija go mój syn autko spisuje się dzielnie

#17 Guest_cytryna zx

Guest_cytryna zx
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2010 - 10:35

przejechane 250 tyś km. użytkuje auto od pół roku. poprzednio posiadałem również golfa (3) i przyznam ze cytryna znacznie lepszym autem, w porównaniu do golfa zupełnie bezawaryjna. Do tej pory wydałem jedynie kilka zł na płyn do chłodnicy podczas gdy w golfie były wieczne awarie! Zx kupiony za grosze, jak narazie wszystko super poza tym ze przed odpaleniem musze poczekać na pompe paliwa przy włączonej stacyjce- inaczej nie zakręci rozrusznikiem :( Jak ktoś miał podobny problem to prosze serdecznie o info na maila. Doskonały komfort jazdy i widoczność. Jezdziłem jako instruktor fiatami punto, nawet zupełnie nowymi i nie zamieniłbym citroena na fiata. Pozdrawiam.

#18 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 08 styczeń 2014 - 13:05

Witam
czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć w jakim miejscu, pod czym, obok czego może znajdować się klakson? Bo się zepsuł i nie mogę go zlokalizować.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych