Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Citroen: AX - opinie kierowców

93 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Edward

Guest_Edward
  • Goście

Napisano 02 marzec 2004 - 22:07

Ten model to uświęcone auto. Bylem we Wloszech i Papiez spojrzal na mnie z okna, jak byla msza. Poza tym sam o. Tadeusz mial stluczke z Ax"em. To chyba cos znaczy.

#22 Guest_com_boy

Guest_com_boy
  • Goście

Napisano 09 marzec 2004 - 16:14

90 rok. kosztowal mnie tyle co maluch z 97r. Kupilem 3 dni temu prawko mam od kilku tygodni - 10000x lepiej niz maluchem sie jezdzi malo pali wytrzymal juz wrzucenie wtsecznego zamiast 4. Jadze na rrcznym przez 3km :) delikatnie sie jezdzi jako poczatkujacy mam najwieksze problemy z ruszaniem np na skrzyzowaniu bo czasei zgasnie. To fajne autko. Narazie nic niezapsulem opine napisze za kilka miesiecy

#23 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 22 marzec 2004 - 19:46

Autko całkiem,całkiem wersja limitowana, olistwowana,usztywniona,orginalnie poszeżone koła ,zdeżaki sportowe,kolor ciemny grafit, kopa ma niezłego,fakt skrzynia czyli synchronizator 1i2 biegu padł mi szybko tak samo jak u poprzedniego kolega jezdze bez 2ki a i jeszcze przeguby także szybko padają ale idzie je dopaść w bardzo dobrym stanie na szrocie,koszt całej półosi do 150 zł nie jest tak żle,układ wydechowy to także wydatek ok 150 zł na szrocie stan idealny z katalizatorem.mój model jest na gaz pali 9 l/gazu na 100/km . jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z mojego szerszenia a mam go już 2 lato

#24 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2004 - 19:48

Witam. Mam zamiar sobie sprawić ten model 1.4 lub 1.5D. Był bym wdzięczny za podzielenie się informacjami na temat usterek tego autka (zwłaszcza w tych, które mają już troszkę przejechane. Dzięki.

#25 Guest_pasazer Pijawki

Guest_pasazer Pijawki
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2004 - 20:48

Ogolnie OK. Niezla blacha, dosc dynamiczny silnik. Troche ciasno, ale to przeciez maly samochod. Tylko te pierd... fotele, kregoslup boli po kilku minutach.

#26 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 11 sierpień 2004 - 15:01

Auto jet mojej kobiety i mamy go od nowo?ci(kupiony w salonie w czerwcu 97r w promocji!!!, ja mia?em VW i uwa?a?em ?e to auto jest ostatnim którym bym chcia? jezdzi?. Do czasu a? nie rozbi?em VW, musia?em si? przesi??? gdyrz sprawa wypadku trafi?a do s?du i nie zanosi?o si? ?e tak szybko dostane odszkodowanie, pocz?tkowo nie mog?em si? przyzwyczai? ale pierwsze mi?e zaskoczenie mia?em na stacji...!!! bak do pe?na i có?... zrobi?em ok 500km po mie?cie szok!!! zatankowa?em chyba za 120z? VW pali?o dwa razy tyle 1.8by? bardzo paliwo?erny, auto zacze?o mi si? podoba?, ponownie mi?o si? zaskoczy?em gdy musia?em co? za?adowa?... Nie uwie?ycie ile zapakowa?em do tego auta, jak si? obali fotele to robi si? z tego ma?a ci??arówka, poprostu pude?ko!!! Druga sprawa to jego wygl?d wizualnie to dolina, ale przynajmniej nie kradn? nie musz? spa? w oknie parkowa?em go w takich miejscach ?e a? nie wierzy?em ?e on nadal po moim przyj?ciu sta?...???!!!!, mój ma przebieg 85ty? i nic si? nie dzieje (tylko eksploatacja), by? serwisowany do lutego tego roku w ASO, ale stwierdzi?em ?e nie dam si? wi?cej oszukiwa? przez serwis, oszu?ci i krentacze, co wymiane klocków wymieniali mi tarcze, na fakturze oczywi?cie bo w rzeczywisto?? by?a inna o?wieci? mnie dopiero mój nowy mechanik, naprawde solidny fachowiec, jezdzi?em do ró?nych specjalistów ale ten bije ich na g?owe, potrafi dobrze doradzi? jest nie drogi, a auto robi jak swoje, naprawde 100% satysfakcji, pozna?em go przez przypadek poniewa? mam ?cigacza i sko?czy?o mi si? to i owo a jest to cz?owiek który robi g?ównie motocykle i ma ?wietn? opinie w?ród motocyklistów, a motocykle (szczególnie plastiki)to bardzo wymagaj?cy sprz?t i potrzeba nie lada umiej?tno?ci ?eby grzeba? przy silnikach które kr?c? si? bez problemów do 14ty?/obr na min. kto ma motocykl to wie ?e s? to dwa ko?a a nie cztery i nie mam tu miejsca na b??dy... przy 250km/h nie mo?na sobie pozwoli? na najmniejszy luz!!! Dopiero ten cz?owiek o?wieci? mnie jak w serwisie robi? za przeproszeniem w h.ja nie?wiadomych kerowców bo wiadomo nie mo?na zna? si? na wszystkim!!! (odradzam serwis w poznaniu labijak i auto lama), znajdzcie sobie dobrego mechanika (a o takiego trudno- bo wi?kszo?? to partacze potrafi? naprawi? tylko malucha, albo poloneza), wymieniam olej co 10ty? (la?em QUAKER STATE a teraz odk?t ten olej znikn?? to tylko CASTROL) inne oleje to gówna, a zw?aszcza lotos (znam faceta który ma camaro z silnikiem 5-litrowym, wla? lotosa i silnik si? zatar? - co jest wr?cz nie mo?liwe poniewaz ten motor mo?e nawet pracowa? na oleju ro?linnym i nic mu nie powinno si? sta? to kultowa V8-semka LUDZIE ZDALEKA OD TEGO OLEJU...!!! Na zako?czenie powiem ?e jak na t? pojemno?c to cytrynka jet do?? ?wawa 950cm i a? 45KM jecha?em swoj? nawet 160km/h i auto przy tej pr?dko?ci daje si? sfobodnie prowadzi?, gorzej z chamulcami bo s? naprawde skuteczne tylko do 130km/h, potem trac? jakie? 30% swojej sprawno?ci, wi?c trzeba wzi??? na to poprawke ale tak pozatym to bije na g?owe ka?dego fiata cc seic wiem bo ma?em nieszcz??cie tym jezdzi? jakie? dwa miesi?ce... nikomu nie ?ycze fiat cc 900 98 r. mega gówno... pali du?o, jest mu?owaty, a w ?rodku jak w maluchu, identycznie!!! Bez porównania!!! Chocia? powiem szczerze ?e w niedalekiej przysz?o?ci zamierzam przesi??? si? do hondy... s?ysza?em ?e s? nie do pobicia...

#27 Guest_Eks użytkownik AXa

Guest_Eks użytkownik AXa
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2004 - 16:41

PRZESTRZEGAM PRZED ZAKUPEMOgolnie samochód trzeba uznać jako "pułapkę dla oszczędnych". Dlaczego? - Głównie dlatego że:1) stosunkowo niska cena zakupu nie zrekompensuje przyszłych wydatków na naprawy. W tym aucie psuje się WSZYSTKO po kolei (szczególnie zawieszenie)2) Zużycie paliwa wcale nie jest rewelacyjnie niskie (np. 10-cio letnia Toyota Corolla paliła podobnie).3) Problem bezpieczeństwa -- praktycznie jakaś większa stłuczka i można zostać kaleką (albo zginąć) bo duża część tego auta jest z plastiku (np. klapa tylna). W sumie poziom bezpieczeństwa zbliżony do 126p.4)Komfort??? - ŻADEN (głośno i tandetnie)5)Wyposażenie dodatkowe??? (HA Ha Ha) przy odrobinie szczęścia można liczyć na lakierowane zderzaki albo tylną wycieraczkę.6)Design??? Zbliżony wzorniczo do Łady Samary, Tawriji i Warburga.Pozdrawiam wszystkich citroeno-maniakówOcena auta: 2- (mierny -)PS.Jeśli masz kupę kasy do wywalania na naprawy, lubisz nurkować pod maską co 200 km i zbrzydło ci życie to koniecznie kup AX"a.Aczkolwiek jest to idealne auto na prezent dla teściowej;)

#28 Guest_Scrooch

Guest_Scrooch
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2004 - 12:12

Jestem zadowolony z tego autka, spalenie w granicach 4,5-5 litrów, po lekkim face liftingu wyglada zaje***** (bad look na przodzie, pełny tył) i jeszcze wzbudza zainteresowanie na ulicy.Co do problemów to nie ma z nim praktycznie zadnych. Goraco polecam ten model.

#29 Guest_ax gt

Guest_ax gt
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2004 - 11:36

Mam już trzeciego citroen ax-a i bardzo dobrze się sprawują AX GT to mały szatanek i nie jeden się dziwi że to może tak jeździć. Polecam te samochodziki (tylko o nie trzeba dbać) nie jest to autko dla debili którzy tylko potrafią wlewać paliwoPOLECAM AUTKO DLA LUDZI LUBIĄCYCH SZYBKĄ JAZDĘ - ZAPRASZAM NA www.sss.org.pl zobaczcie wyniki w klasie mini AX zawsze pierwszy :)

#30 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2004 - 14:09

Czy są felgi 12" do citroena ? Zostało mi pare opon z Fiesty , warto by je wykorzystać !

#31 Guest_Jurek

Guest_Jurek
  • Goście

Napisano 05 październik 2004 - 23:27

No cóż mam go miesiąc a już mam wyrobioną opinię. Miałem dotychczas jedno auto, a było to VW "Taczka" czyli popularnie Golf 1,8 GTi. Prawdę mówiąc o AX opinię mam bardzo pozytywną, a co do części to porównując do Golfa nie mogą być droższe nie wspominając już o ich typowości. Aby kupić przeguby do mojego Golfa musiałem wymontować stare aby dopasowali nowe bo katalogowo nic nie pasowało a nie był to żaden składak. Cytryna jest ok, dość wyrywna jak na 1,1i 60KM i wcale nie jest tak głośno. Jestem ogólnie bardzo zadowolony. Pozdrawiam AXiaków. No gdyby jeszcze można było kupić ładne fele, jeżeli ktoś ma to proszę o infa na mail.

#32 Guest_hubert

Guest_hubert
  • Goście

Napisano 12 październik 2004 - 19:42

potrzebuję pomocy cos w cytrynce przy prędkości 100km/h powoduje ze całe autko się trzęsie.wymieniłem felgi, opony, simblocki i dalej nic może przyczyną jest wymieniony przegub po regeneracji,mechanik moze źle go zainstalował.Prosił bym o pomoc jeśli ktoś miał coś podobnego!!!!!!

#33 Guest_MIchal

Guest_MIchal
  • Goście

Napisano 20 listopad 2004 - 08:46

ja normalnie niedaje rady z tym samochodem copochwile cos siada to uszczelka pod glowica ,zimering na wale ,tarcz chamulcowa i klocki szczeki a wczoraj jeblo mi sprzeglo 500zl niestarczy , niekupujcie citroena ax

#34 Guest_radek

Guest_radek
  • Goście

Napisano 03 styczeń 2005 - 22:54

sprzedam vise gt wszystkich zainteresowanych prosze o kontakt na meila: morfeusz40@interia.pl

#35 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 17 styczeń 2005 - 23:58

dobre autko kupiłem w czoraj jest super zamiarzam go trosze zmienić czy ktos wie gdzie dostane tarcze białe ale do wydrukowania liczniek + zegarek bez obrotomierza

#36 Guest_Maciej Wiśniewski (Trojan1000)

Guest_Maciej Wiśniewski (Trojan1000)
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2005 - 22:57

Niedawno kupiłem AXa sprowadzonego z holandi. Jest do poprawienia kilka drobiazgów ale jak na 12 letnie auto jest nieźle. Polecam diesle. Jak na to auto to Diesel 1.4 53Km 100Nm wpełni wystarcza.

#37 Guest_agata

Guest_agata
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2005 - 14:22

samochod ekstra fajny w uzyciu tylko nie wiem ile miesci jednorazowo paliwa w zbiorniku poniewaz jeszcze nie tankowalam do pelna,chce dodac ,ze to jest citroen ax 1.1.

#38 Guest_frahu

Guest_frahu
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2005 - 18:37

super autko,mało pali idealne na miasto DO SPRZEDANIA!!! tanio potrzebuje sprzedać ze względu ze dostałem autko z firmy polecam

#39 Guest_dejv

Guest_dejv
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2005 - 13:31

AX to cąłkiem dobre auto w swoje klasie nie ma konkurentów!!!polecam " www.citroenax.info " tam mozna sie czegos ciekawego dowiedzec. pozdrawiam

#40 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 17 październik 2005 - 00:59

jężdżę nim już 1/2roku, kupilem z cieknącym silnikiem (podobno uszczelka pod głowicą, inni mówią, że to simmering na wale ale jeżdżę dopóki nie znajdę jakiegoś normalnego mechanika (kasa)jak macie jakiegoś niedrogiego na terenie Gdańska to walcie w TAM-TAMY /danke9@interia.pl/ będę bardzo wdzięczny.Można sie zgadzać z postami albo nie, ale jak się przesiadłem z ,,malucha"" do Ax-a to od razu za friko cmyknąłem świeżą panienkę. Widać coś w nim jest. pozdrawiam wszystkich użutkowników i pomachajcie sobie czasami łapką na drodze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych