Skocz do zawartości

BMW: Seria 7 - opinie kierowców

145 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 22 listopad 2001 - 12:00

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat BMW Serii 7.

#2 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2001 - 14:11

Teraz posiadm S500 rocznik 94, ale ostatnio mialem okazje wyprobowac 730i z 96 roku. Troszke sie rozczarowalem tym silnikiem podobno V8, ale porownujac do S500 to nie ma czym jechac. BMW serii 7 okrutnie mi sie bardzo podoba z wygladu zewnetrznego jednak w srodku jest troche za malo miejsca, pardzo czytelne zegary i wspaniale wkomponowana konsoleta glowna ale uwazam ze i tak czegos temu autu brakuje. (Chyba nie ten silnik) Nastepnym razem sprobuje 740 lub 750 w koncy to silniki 4,4 litra i 5,4 litra moze beda jechaly w porownaniu do 3 litrowki mam taka nadzieje. 3 litrowki do budy 7 nie polecam naprawde nie ma czym jechac.

#3 Guest_Maciek

Guest_Maciek
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2002 - 02:02

Niezly samochod, o bardzo ponadczasowej konstrukcji. Jedyna jego wada jest to, iz jego elektronika nie zostala do konca dopracowana. Zreszta wiedzialem, ze przy tak duzym natloku wszeliego rodzaju wspomagajacej i ulatwiajacych zycie bajerow w koncu musi sie cos "zawiesic" - jak to mialo miejsce w wielu przypadkach.

#4 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2003 - 18:40

Moim zdaniem samochód jest fuel wypas. Linia oraz wnętrze po prostu bomba. Takie auto to moje marzenie. Ale cóż z tego, jak popatrzę na cenę to mi się od razu podoba moja Skoda Octavia:))

#5 Guest_mati

Guest_mati
  • Goście

Napisano 07 grudzień 2003 - 20:27

Mam najnowszą 7 z full wypasem(na specjalne zamówienie) szczerze mówiąc wolę wyciągać z garażu a8 (2001) większy komfort i pewność prowadzenia.

#6 Guest_Ktoś superłoś

Guest_Ktoś superłoś
  • Goście

Napisano 22 marzec 2004 - 21:05

A ja wole wyciągać z garaży mój odrzutowiec F-16. Mam wersje cywilną przystosowaną do latania w Polsce. A jak się wkórwie to wyciągam helikopter i latam gdzie popadnie bo moge wszędzie zaparkować.

#7 Guest_faqu schit

Guest_faqu schit
  • Goście

Napisano 22 lipiec 2004 - 23:22

ja mum w chałupie boinga binladena i saddama cały czas nawijają ja nic nierozumieć i muszę ich wożić na plecach w boingu i gdzie się da strasznie śmierdzą osama zesrał się w pory a saddam zerzygał na kokpit to są swinie ostatnio mi kupili fiata 126p ale jak sie kturyś zerzyga to go palne w łep saddam leje do baku fiutem a osama sra na miskę olejowa żeby było smarowanie maluch ma przejechane 1234457896545322222222222222234554657766742242121423436455577588668km irak wkońcu daleko

#8 Guest_WIELKI

Guest_WIELKI
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2004 - 00:09

a ja mam super zajebistego megaszybkiego bardzo wielkiego kutasa, a wy takiego nie macie:):)

#9 Guest_tito

Guest_tito
  • Goście

Napisano 07 październik 2004 - 22:56

Przy 280 km/h pali jkaies 30-35l/100 km ! Z katowic (zabrza) do wroclawia mozna przejchac w 25 min ale koszt to jakies 400 pln to z nowinek :) ogolenie moze byc

#10 Guest_Filip

Guest_Filip
  • Goście

Napisano 13 październik 2004 - 22:14

Jestem Z Opola, mój rekord z Wrocławia do Opola (od wjazdu do zjazdu z autostrady)odcinek 84km to 19min 54sek. min (Merc. S500L, mam nagrany film video z bicia mojego rekordu!) Tym odcinkiem A4 jeżdże b.często i nie ma możliwości przejechania szybciej ze zwględu na ruch jaki panuje na autostradzie. Do Zabrza z Opola jest jeszcze 76km i nie ma możliwości przejechania tego odcinak w 10min. 76+84=160km, a to znaczy że aby przejechać 160km w czasie krótszym niż 30min trzeba by mieć średnią prędkość powyżej 320km/h. Ciekawe jak?? Jak ta 760 wyciąga podobno 280???

#11 Guest_staszek

Guest_staszek
  • Goście

Napisano 21 lipiec 2005 - 18:55

Samochod jak marzenie !!!

#12 Guest_frańciszkanin

Guest_frańciszkanin
  • Goście

Napisano 24 luty 2006 - 02:04

k**wa mać miałem dwie 7-emki, jedną 5-letnią drugą 14.sypie sie wszystko,elektronika, wspomaganie kierownicy, klima, automatycznie opuszczane szyby same opadały!!!!!!!! silnik przerywał gasł na wolnych obrotach, a tą młodszą jak wjechałem w 5cm kaluże z prędkością ok.60km/h to dopiero w serwisie oddalonym o sto kilometrów mi ją odpalili. chłopaki... prowadzi sie ją dobrze jest w miare wygodna, ale ... nie mam słów te auta mnie zruinowały!!! teraz jezdże 10 letnim audi a4. to samo. się wszystko, o co tu chodzi, płakać mi się chce !!!

#13 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 13 marzec 2006 - 21:56

juz zabytek teraz ale kiedys mialem przyjemnosc sie tym poruszac i bylem bardzo zadowolony pod kazdym wzgl. z wyjatkiem automatycznej skrzyni ktora nie wytrzymala pol godzinnego trzymania gazu w podlodze... niby nic ale obok jechal kolega troche nowszym 730V8 i jemu tez sie skrzynia rozsypala, takze cos musi w tym byc a nie powinno - pontiac"iem jezdzilem jako dostawca 8h dziennie w centrum 160km dziennie, gaz gleboko w podlodze przez 8h oba wentylatory chlodniczy krecily sie na maxa praie caly czas a skrzyni nic a nic nie dolegalo przez ponad 40tys km dopoki mi go nie ukradli... Ogolnie samochodzik bardzo fajny ale skrzynka delikatna.

#14 Guest_xxx

Guest_xxx
  • Goście

Napisano 09 maj 2006 - 12:15

e38 740d czy 730d kolo 2000r

#15 Guest_Rob

Guest_Rob
  • Goście

Napisano 08 luty 2007 - 19:00

Jestem na kupnie wlasnie takiego autka :) Chciałbym aby ktos z posiadaczy podzielil sie opinia o tym autku, wady i zalety. Pozdrawiam wszystkich :)

#16 Guest_ROGER

Guest_ROGER
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2007 - 16:27

za***isty NIEZAWODNY SAMOCHOD........TO MOZE BYC TYLKO SIUDEMA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NAJLEPIEJ Z MOTORKIM 3,5 WTEDY JEST JUZ GIT CZESCI SOM DROGIE ALE ZADKO SIE COS PSUJE WIEC WYJDZIE NA TO SAMO CZY KUPIMY FIATA CZY BMW

#17 Guest_albert

Guest_albert
  • Goście

Napisano 28 sierpień 2007 - 18:24

mam od jakiegos czasu problem z odpaleniem,raz pali od razu,a czasami musze krecic z dwie minuty

#18 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 26 październik 2007 - 15:39

rewelacyjna bryczka !!!! traska nie całe 8 lit spalanie

#19 Guest_madmax

Guest_madmax
  • Goście

Napisano 24 grudzień 2007 - 19:53

Jezdzilem takim 12 garkow totalny odlot auto dosc stare 92r ale bije na glowe wiele nowych samochodow a spalanie czy ceny czesci, o tym sie nie powinno mowic jak cie stac na konia to i na bat

#20 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2008 - 22:40

Posiadam takie auto od pół roku - można by powiedzieć, że zabytek. Ale za to jaki zabytek! Nie przeszkadza mi, że z zewnątrz lekko trąci myszką - wszak kierowca ogląda auto głównie od środka :)Osiągi na przyzwoitym poziomie - 9 sekund do setki (w automacie), bez problemu osiąga 240km/h (na lpg!) i gdzieś do 200-210 przyspiesza praktycznie jednostajnie i bez protestów. W tym aucie praktycznie nie czuje się prędkości.No i to przepiękne mruczenie sześciocylindrowego silnika z otwartą na oścież przepustnicą. Mniam :) Znajomy, który dotychczas jeździł Omegą MV6 po przejażdżce ze mną zaczął się zastanawiać czy nie sprzedać jej i nie kupić sobie siódemki :)Automatyczna skrzynia daje niesamowitą frajdę z jazdy po mieście. Przestały mi nawet korki przeszkadzać. Siedzę w arcywygodnymfotelu i słucham radyjka. W środku cisza i spokój.Komfort niesamowity. Wszystkie przełączniki pod ręką. Nawet w domu nie mam tak wygodnych foteli. Podróż na trasie Wrocław-Warszawa i z powrotem tego samego dnia to w tym aucie czysta przyjemność. Jak się wysiądzie nie czuć żadnego zmęczenia - rzec by można że człowiek czuje jakiś niedosyt i chciałby dalej jechać :) Odkąd kupiłem to auto przestałem robić przerwy w trasie :DDodam, że gdy stałem się posiadaczem BMW nagle okazało się, że wszyscy wokół mają chyba jakieś kompleksy - non stop znajomi robią mi jakieś docinki że auto dla dresów, co chwilę ktoś wypytuje czy już mi się psuje, każdy ze znajomych chce rozmawiać tylko o aucie :-DOczywiście jak gdzieś się udajemy większą paczką to nigdy nie ma wątpliwości czyim autem jedziemy - zawsze jednogłośnie jest wybierane moje pomimo większego spalania i pomimo tego, że znajomi mają dużo młodsze i zdawałoby się fajniejsze auta.Boli tylko w dwóch miejscach - przy tankowaniu i czasami przy zakupie części - większość elementów można dzisiaj tanio kupić - allegro pełne jest używek i zamienników. Niestety są rzeczy, które trzeba kupować nowe a to boli. Chociażby wycieraczka przedniej szyby po stronie kierowcy - nietypowe mocowanie, pasuje tylko specyficzny dedykowany model - 60-70zł w zależności od producenta. No i opony - seryjnie 225/60R15 - używane 200PLN za sztukę, nowe 400-500 za jedną. Ostatnio przyszedł czas na akumulator - seryjnie jest 85Ah - 400zł za najgoszy szajs (JENOX albo jakiś noname), 500 zł Centra Plus, około 700-800 zł za Boscha. No ale trudno - wygoda kosztuje :)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych