Skocz do zawartości

BMW: Seria 3 - opinie kierowców

910 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2001 - 11:58

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat BMW Serii 3.

#2 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2001 - 20:31

Samochód jest O.K. Ale po 33000km już trzeba było wymienić wachacze! W przypadku moim wachacze zregenerowałem za 240 zł.i już przejechałem na nich więcej niż na orginałach. Koszt jednego nowego wachacza to 750zł.Po za tym pali w mieście 10l oleju napędowego czyli więcej niż podaje producent. W trasie przy 140 km/h do 6,5l. Zdecydowanie lepszy model niż jego poprzednik którego też użytkowałem ale w wersji 325td.

#3 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 26 październik 2001 - 07:09

Przez 10 lat jezdziłem "trójkami".To wyjątkowe auto. Ostatnia moja "trójka" miała 15 lat i niewiele było samochodów nowych, które mogłyby próbować się ze mną ścigać! W moim aucie nie było śladów rdzy. Żona jeździła kijkuletnim Oplem (już rdzewiejącym). Teraz zaraziłem ją BMW i widzi jak ogromna jest to różnica...Śmieszą mnie opinie w rodzaju - bemka jest droga. To opinia bezzasadna. Osobiście przejechałem kilkaset tysięcy km bez większych usterek.

#4 Guest_Focus

Guest_Focus
  • Goście

Napisano 29 październik 2001 - 22:17

Jak będęmiał trochę więcej sosu to też sobie BM-ę kupię. SUPERAUTO.

#5 Guest_silnoręcy

Guest_silnoręcy
  • Goście

Napisano 18 listopad 2001 - 16:24

auto bardzo ładne. mój ma szklane drzwi, żeby zawsze wszyscy mogli podziwiać mój nowy dres adola, ma także kilka schowków na bejzbole, składane lusterko na fete, jest także tak zwężony bym mógł wystawić na raz dwa łokcie. mam czrey spojlery na bagażniku, szyby przyciemnione spreyem, lampy xenon-za***ane z audi, radio sony - kaseciak, dwa głośniki lauder. na tylniej szybie jest łyżwa NIKE. najtańsze auto na młode pipy. kupujcie.

#6 Guest_Maniek

Guest_Maniek
  • Goście

Napisano 29 listopad 2001 - 16:19

Stałem się szczęśliwym posiadaczem Bmw.Model jestz 1998r i ma wszystko poza skórą na foltelach(ABS+KLIMA+ASC).Do zalet zaliczyć mogę:-bajer-ładny wygląd samochodu-tanie części i ich dostępność-łatwa (prosta)konstrukcja-dobre trzymanie sie na zakrętach-super hamulce(najmocniesza strona tego samochodu)-cichy silnik i mechanika-ogrzewane spryskiwacze szyb-wydajne przednie reflektory(H7)-oświetlenie wnętrza-ASC-hamuje temperamentdo wad:-wysokie ubezpieczenie-wysokie zużycie paliwa w mieście (11,5-13l /100km!co jestkoszmarem),przy spokojnej jeździe na 98 okt.-ciężko pracująca dzwignia zmianybiegów-twarde zawieszenie i to nie sportowe-archaiczne wnętrze-stuki plastikowych części we wnętrzu samochodu-w zimowych warunkach za mało wydaje ogrzewanieW podsumowaniu:Rezygnując z bajeru lepszy okazuję sie mój drugi samochód(Cordoba 1.4 1997r który też opisałem)Seat nie jest tak renomowaną marką jak BMW więc można wybaczyć trochę niedociągnięć.Natomist marka, która ustępuje tylko mercedesowi(w europie),jestprzereklamowana,przesadzona,albo mój egzemplarz jest wyjątkowo nieudany.Chętnie podzielę sie uwagamiz innymi posiadaczami takich samochodów.

#7 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2001 - 18:02

Super auto. Świetnie się prowadzi. Bardzo bezpieczna miałem okazje sprawdzić. Miałem zderzenie czołowe przy prędkości 120 km/h i wyszedłem cało. Jak tylko dostanę pieniądze z PZU kupuje znowu BMW

#8 Guest_Maciek23

Guest_Maciek23
  • Goście

Napisano 24 marzec 2002 - 22:57

Wiekszosc aut firmy BMW jakie jezdzi na polskich drogach to tylko wspomnienie po BMW. Stare, lub polepione graty po kataklizmach, zregenerowane u nas w Polsce. Glupie dziewuchy jeszcze sie nimi rajcuja. Kolezka podjezdza pod dyskoteke 10-cio letnia 3-ka po 30 "dzwonach" i robi lepsze wrazenie na szlaufiarach niz gosciu z nowiutkiego, siedem razy drozszego np. Mitsubishi Carisma. Ale taka mamy w Polsce mentalnosc. Dlatego ludziom kulturalnym i w miare normalnym ta marka nie kojarzy sie dobrze, bo utozsamiaja ja z pseudogangsterami, cwaniaczkami albo utrzymankami bogatych mamus. Powiecie pewnie, ze mowie tak, bo jezdze Maluchem albo Polonezem, ale tak nie jest. Sam jeszcze pol roku temu jezdzilem dwuletnia BMW Z3, ktora rozbilem, ale posiadania tego auta nie wspominam najlepiej. Bardzo duze spalanie relatywnie do wielkosci silnika i piecset innych mankamentow, pomimo tego ze auto bylo kupione w salonie i serwisowane i Smorawinskiego oraz "niebite". Teraz kupilem sobie nowiutki, niezwracający uwagi samochod za 85 000 zl, funkcjonalny, ale... z bajerem gorzej. Wszystkim pseudofanom 10-cio letnich rupieci BMW, namawiam do kupna czegos spokojnieszego i nowszego. Zawsze kompleksy mozna nadrobic intelektem.

#9 Guest_leszek

Guest_leszek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 11:13

Przejechałem moją bumą 400 tyś.kmbez większych usterek.Niema lepsze-go wozu.

#10 Guest_franek g.

Guest_franek g.
  • Goście

Napisano 30 marzec 2002 - 11:14

nie ma lepszego samochodu jeżeli chce sie troche poszalec lub zrobić wypad na cipki na festyn lub jakis koncert disco polo.

#11 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2002 - 02:19

Auto jest bardzo przyjemne - szczegoolnie silnik, zadne inne auto z silnikiem o takiej pojemnosci nie ma takiej elastycznosci... wielkie brawa dla BMW. Jednak to wszystko co mi sie w tym aucie szczegolnie podobalo. Wydalem na nie kupe kasy a "trojka" jest po prostu MALA. Za te pieniadze teraz kupil bym inne auto, wieksze ale niekoniecznie niemieckie. Ogolnie auta niemieckie sa przereklamowane - w stu procentach poprawne ale bez rewelacji! Duza wada jest tez bardzo drogie ubezpieczenie, zreszta konieczne, bo auta te gina naprawde czesto...

#12 Guest_Maciek22wawa

Guest_Maciek22wawa
  • Goście

Napisano 17 maj 2002 - 12:38

To kup sobie Mercedesa CL 600 i zobaczysz, ze jednak jest lepsze auto od starej bety.

#13 Guest_Hubert

Guest_Hubert
  • Goście

Napisano 27 maj 2002 - 21:18

od twego cl600 jest jedno lepsze auto - BMW M5 to po prostu rakieta i jusz nie mogę się doczekać kiedy wejdzie nowa piątka z nowym silnikiem M5 który z 5,5 litra pojemności rozwija moc 500KM, oczywisci do setki ma się rozpedzać w 4,2 sek

#14 Guest_Kuba

Guest_Kuba
  • Goście

Napisano 18 czerwiec 2002 - 22:41

Od 2 miesięcy szukam jakiegoś autka dla siebie - myślałem o 2-3 letniej Corsie, 206-ce albo czymś w tym stylu... no ale trafiłem na BMW 316 z 92 roku z pewnych rąk i w doskonałym stanie (poprzedni właściciel to 50-letni gość, ma to auto od nowości i zrobił nim tylko 130.000 km w ciągu 10 lat). Jestem już po jeździe próbnej, i wiem że nie chcę innego auta. Bardzo dobre przyspieszenia jak na 1.6, duża zwrotność, wygodne fotele, doskonała skrzynia biegów... W porównaniu z Peugeotem 306 moich rodziców (jeździłem nim do tej pory) ma nieco "przytłaczającą" deskę rozdzielczą - cóż, w ciągu 8 lat stylistyka wnętrz poszła naprzód... Za dwa dni biorę tą brykę do stacji profesjonalnej diagnostycznej i jeśli nie będzie niespodzianek to ją biorę na 100%. O wiele nowsze Peugeoty i Ople nie dorastają autku do pięt... Trochę martwi duży apetyt na paliwo, ale planują przeróbkę na gaz. Co do sugestii szanownych przedmówców - rzeczywiście BMW w Polsce cenione jest przez łysych typków w dresach, ale również przez prawników (mój wujek), bankowców (znajomy), taksówkarzy (ojciec mojej znajomej), profesorów (mój wykładowca), informatyków (ja) i wielu innych ludzi. Są to poprostu bardzo dobre komfortowe samochody, które mają własny, łatwo rozpoznawalny styl. Czy się podobają - rzecz gustu.

#15 Guest_Maciek23

Guest_Maciek23
  • Goście

Napisano 29 czerwiec 2002 - 18:39

Do przedmówcy, chętnego do kupienia BMW 316. Jak miałbym tylko 20 tysięcy złotych, to też pewnie wskoczyłbym z taki wózek, bo wygląda zawsze na sporo droższy. Stylistyka deski rozdzielczej nie zmieniła się w BMW od lat, więc możesz miećpoczucie, że jest podobnie jak w BMW 316 rocznik 2001. Jesli chodzi o komfort - BMW nic nie mają z komfortem wspólnego - to auta o sportowej charakterystyce i sztywnym zestrojeniu zawieszenia - więc jesteś w błędzie. Natomiast jeśli chodzi o rzeszę osób jeżdżących BMW, to wiadomo, że jeżdżą nimi różni ludzie (jak mówiłeś) natomiast w Polsce utarło się, że ta marka jest po prostu źle kojarzona i nikt na to nic nie poradzi. Dużo obszczymurów, których rajcuje gangsterka chcą choć mieć namiastkę tego posmaku gangsterstwa za matczyne pieniądze. Mamusia pewnie również daje im na benzynę, a oni w piątek lub w sobotę wieczór wożą się po mieście... no i chcą żeby wszyscy myśleli, że robią lewe ineteresy i że są wielcy i źli.

#16 Guest_ralph

Guest_ralph
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2002 - 18:59

To najlepsze w tej klasie auto!!! żadne inne nie ma tyle charakteru co ta bumka!!!!!! Kosmiczny styl i dźwięk silnika (każdego). Mercedes to auto bez charakteru. Nie to co BMW. Jak będę miał kasę to sobie kupię ze dwa! I to nie nowe, ale E30 no i może jedną siódemkę (1998)

#17 Guest_Tom

Guest_Tom
  • Goście

Napisano 07 marzec 2003 - 00:31

Ja od niedawna jestem szczesliwym posiadaczem betki i naprawde nie narzekam. jesli chodzi o prowadzenie i zawieszenie to jest cudowne. Dodatkowo udalo mi sie zlapac wersje niezle wyposazoną. Mam szyberek, szybki prądy i centralny zamek. Owszem zdażają sie mankamenty, ale nie ma idealnego auta... Fakt ze takie betki kojarzą sie z pseudogangsterami ale ja cenie walory techniczne tego auta

#18 Guest_Bolo

Guest_Bolo
  • Goście

Napisano 15 maj 2003 - 22:41

Biorac pod uwage ceny innych aut tego samego segmentu Audi/Mercedes itp., w polsce BMW jest niedoceniane, i bardzo dobrze. Kojarzy sie niektorym jeszcze z dresami, to niedobrze. Jesli wziac pod uwage fakt ze np. pewnien naukowy pracownik UW jezdzi modelem E36, znaczy ze stereotyp raczej juz zanika w miescie, moze nie wsrod ludzi wsi.Tyle na temat imageu.Czesci relatywnie tanie, oryginaly w wielu przypadkach np. tansze niz do forda. Dobrej jakosci zamiennikow tyle jak do innych marek.Silniki dosc oszczedne, moze nie tak jak np. malolitrazowe japonczyki, ale w swojej klasie raczej the best i nie do zajezdzenia.

#19 Guest_ZAzik wlasciciel sklepu z uzywana bieliz

Guest_ZAzik wlasciciel sklepu z uzywana bieliz
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2003 - 20:19

Samochod jest poprostu wysmienity szczegolnie z sinikime 2.5 dwutakt co za sound polecam kazdemu kto mial mial wszesniej wartburga

#20 Guest_xxxxxxxx

Guest_xxxxxxxx
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2003 - 14:03

od pół roku jestem posiadaczem bmki,moja bmka jest czarna ze wszystkimi bajerami.Jak Laski leca na ten samochod to sie nie da poprostu opisac.Mam już tyle wychaczonych panienek ze juz nawet połowy nie pamietam.Jezeli chcesz mieć najlepsza na swienie wędke na dziewczyny to musisz miec poprostu wypasioną bmke.pozdrawiam

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych