Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Audi: A1 - opinie kierowców

13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_jt_redakcja

Guest_jt_redakcja
  • Goście

Napisano 13 luty 2012 - 11:49

Zachęcamy kierowców do zamieszczania opinii na temat Audi A1.

#2 Guest_xiltharr

Guest_xiltharr
  • Goście

Napisano 15 marzec 2012 - 12:23

Miejska nowość od Audi, autko typowo kobiece, na zakupy i z dzieckiem do przedszkola. Mimo wersji 3 i 5-cio drzwiowej nie nadaje się na jedyne auto w rodzinie.

#3 Guest_hhj

Guest_hhj
  • Goście

Napisano 23 czerwiec 2012 - 18:05

Witam,

Wcale nie jest to fajny samochodzik bo wiem jakie walki (nie zauwazalne z zewnatrz) robia.Pracuje w brukselskiej fabryce a1. Dla mnie to za to auto nie dalbym polowy tych 25 tys. e. bo nie jest tyle wart. W wersji 4-drzwiowej z tylu miejsce jest przewidziane tylko na fotelik dla dziecka, a w 2-drzwiowej zeby rzucic kurtke za siebie. Jezeli ktos chce usiasc za kierowca to niestety ale ten musi on przesunac fotel do przodu przez co juz dwom osoba doskwieraja wrzynajace sie w kolana plastiki. Kazdy z was mysli ze kupujac nowe auto wszystko co wlaczy to nadaje temu chrzest. Nie i tu sie mylicie przed wyjazdem z fabryki do waszego przyszlego nabytku wsiada z 50 ludzi, co ja pisze ze 100 jak nie wiecej by sprawdzic wszystkie podzespoly i elektronike. I tu mam zla wiadomosc dla rasistow - murzyni tez wsiadaja. Auto potrafi tygodniami stac na zewnetrznym parkingu i co z tego ze pada obfity deszcz czy swieci ostre slonce wszystko sie spoleruje przed oddaniem wlascicielowi kluczy a potem to niech on sie martwi. Nie wiem jak to robia ale chyba kasuja liczniki bo nie raz widzialem ze auta czekajace na wyjazd z fabryki (lawete) maja nakrecone po 10/20 km. Podejrzewam ze przed wydaniem kluczy licznik skrecaja. A dodam jeszcze ze aut na polske idzie bardzo malo, moze z 10 w tygodniu. tak czy owak nie polecam tego miejskiego auta. Pozdrawiam przyszlych nabywcow

#4 Guest_endrju

Guest_endrju
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2012 - 09:40

dzięki kolego za opinie o Audi A1. domyślam się, ze wiele aut jest tak traktowanych. właściciele nie mają pojęcia o tym, co się dzieje z ich autami zanim do nich wsiądą. szkoda, że za kasę, którą wykładamy na zakup nowego Audi nie dostajemy odrobiny szacunku.

#5 Guest_a1

Guest_a1
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2012 - 22:56

jestem włascicielem A1...
Auto jest znakomite..dla 2 osób. Dla 4 to już chyba ciut za małe, zwłaszcza wsiadanie i wysiadanie (mam wersję 2 drzwiową). Ale zdumiewające jest, iz jest dokładnie takiej samej długości jak A3 lub VW Golf, ale tego nie widać poprzez ciekawą bryłę.

#6 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:22

Głupi jesteś i do tego Polski prawdziwy zapyziały zazdrosny chwalipiętowy ignorant... dla mnie niech i ze 30000 miliony wsiada nawet bezdomnych byle bym tylko otrzymał auto w najwyższym standardzie czyste i nie budzące moich zastrzeżeń no w końcu po to wsiadają żeby oddać 100 % sprawne WYTESTOWANE auto to co ma byc wersja patrz i nie dotykaj zastanów się troszeczkę ośla łąko ,cofają licznik no znowu patrz poprzednia wypowiedz to nie jest patrz nie dotykaj ,lepiej że serwis audi cofa licznik niżeli twoi polscy koledzy pod granicą GER , mało miejsca ku.......a jak będe chciał więcej to sobie
TIRA Z naczepą kupie i sie urządze ośla łąko każdy kupuje co chce i co mu odpowiada , co do ceny to HUUUUUU.............!! ci do tego ciesz sie że ludzie kupują to śliczne auto i masz robote zapyziały cfaniaczku , nikt nikomu nie ma prawa zaglądać w portfel każdy ma co ma i na ile go stać .
Żygam na takich jak ty troli internetowych a i również na cfaniaczków zapyziałych jestescie jak zaraza jak te psy ogrodników wstyd na cały świat .
Pozdro dla normalnych polusów, jesteście jak ginący gatunek ze świeczką.

#7 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:26

Głupi jesteś i do tego Polski prawdziwy zapyziały zazdrosny chwalipiętowy ignorant... dla mnie niech i ze 30000 miliony wsiada nawet bezdomnych byle bym tylko otrzymał auto w najwyższym standardzie czyste i nie budzące moich zastrzeżeń no w końcu po to wsiadają żeby oddać 100 % sprawne WYTESTOWANE auto to co ma byc wersja patrz i nie dotykaj zastanów się troszeczkę ośla łąko ,cofają licznik no znowu patrz poprzednia wypowiedz to nie jest patrz nie dotykaj ,lepiej że serwis audi cofa licznik niżeli twoi polscy koledzy pod granicą GER , mało miejsca ku.......a jak będe chciał więcej to sobie
TIRA Z naczepą kupie i sie urządze ośla łąko każdy kupuje co chce i co mu odpowiada , co do ceny to HUUUUUU.............!! ci do tego ciesz sie że ludzie kupują to śliczne auto i masz robote zapyziały cfaniaczku , nikt nikomu nie ma prawa zaglądać w portfel każdy ma co ma i na ile go stać .
Żygam na takich jak ty troli internetowych a i również na cfaniaczków zapyziałych jestescie jak zaraza jak te psy ogrodników wstyd na cały świat .
Pozdro dla normalnych polusów, jesteście jak ginący gatunek ze świeczką.

TAK to do kolegi(TROLA)...hhj... powyżej który niby pracuje w fabryce AUDI a1

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:34

dzięki kolego za opinie o Audi A1. domyślam się, ze wiele aut jest tak traktowanych. właściciele nie mają pojęcia o tym, co się dzieje z ich autami zanim do nich wsiądą. szkoda, że za kasę, którą wykładamy na zakup nowego Audi nie dostajemy odrobiny szacunku.

Tym to mnie rozwaliłes jaki k.......a szacunek chcesz otrzymać , to co mają ci dupe lizać na wejściu bo przyszedłeś kupić audi człowieku opanuj sie i jak byś był troszkę rozsądniejszy to zignorował byś bazgroły hhj kretyna powyżej, zastanów sie przez chwile jak maja ci to auto przygotować zanim je dostaniesz :/. A pewnie wędlinkę ze solą do posypywania drog wpierdal......aż się kibel trząsł z rana i co od niech nie chcesz szacunku co ... ech wy ignoranci żal mi was , a wystarczy tylko troszke logicznego myślenia .

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 06 lipiec 2013 - 20:36

Miejska nowość od Audi, autko typowo kobiece, na zakupy i z dzieckiem do przedszkola. Mimo wersji 3 i 5-cio drzwiowej nie nadaje się na jedyne auto w rodzinie.

Siedziałeś, jezdziłeś ???? pewnie cie nie stać i z góry takie wnioski wyciągasz i tyle .

#10 Guest_gamic

Guest_gamic
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 13:46

Użytkuję już prawie rok A1 Sportback. - przebieg już 38000km

Jak dla mnie auto rewelacja. Oczywiście do zawieszenia A3 daleko temu maleństwu, ale prowadzi się jak po sznurku.
Założyłem mu 8,5j 18" + 225/35/17 - jedzie jak przyklejone.
Oczywiście 1,2 poczuł zmianę i spadła Vmax.

Silnik - idealny do miasta - turbinka daje parę od samego dołu - powiem nawet, że jeździ nim się jak dieslem - 3,5 tys to max co potrzeba (powyżej juz tylko wyje a nie jedzie). Kultura pracy - bardzo cichy.

Miejsca z tyłu - mało - czytaj tyle samo co w Yarisie, Polo, 208 czy Fieście...

Mam 183 cm - za kółkiem - rewelacja - za mną nie ma miejsca - muszę siedzenie do przodu przesunąć by ktoś się zmieścił.
Jak prowadzi moja żona - siadam z tyłu bez problemu.

Bagażnik - jak na tą klasę OK.

Spalanie - na 15" 5,5 l / 100
na 18" - 7 l /100
ale większość to miasto i krótkie trasy.

Ostatnio zrobiłem 10 dniowy trip po europie - łącznie 4650 km w 3 osoby i "kupa" bagażu - jedyny minus auta - ciężko się w nim śpi :-) - jedną noc (5h) dałem radę - potem spałem na trawniku na parkingu w śpiworku :-)

PODSUMOWUJĄC :
- auto do miasta TAK
- auto na trasy TEŻ
- mały silnik - idealny do miasta (v max 185 - ale wtedy spalanie 15l)
- dobrze wykończony (vw to nie ta liga :-) )
- ładna stylistyka
- dosłownie kilka cm mniejszy od a3 (ale nie ten najnowszy model)

Jak ktoś pisze, że mały bagażnik, że mało miejsca w środku - bzdury - konkurencja nie oferuje nic więcej w tej kwestii. To jest małe auto u VANA z tego się nie zrobi.

Mogę szczerze polecić A1 dla singli, par bez pociech (bo gdzie schować wózek, wanienkę, zabawki,...) i jako 2 w rodzinie.

Porównywać to auto trzeba do MINI - bo to w pewnym sensie gadżet (jak Fiat 500, opel Adam - ale to dużo mniejsze auta - jednak)

Pozdrawiam

Michał

#11 Guest_gamic

Guest_gamic
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2013 - 13:47

wkradł mi się błąd w opisie mojego a1

mam felgi 18" z oponami 225/35/18...

#12 Guest_Tommy

Guest_Tommy
  • Goście

Napisano 16 lipiec 2016 - 07:55

A ja posiadam a1 1.2 Competition line ABT. Autko zciagnolem dla zony uszkodzone z Francji dlatego taka dziwna wersja ale do rzeczy. Silnik ma 118hp i przejechałem nim 45 tk. Nic kompletnie się nie dzieje. Jest bardzo dynamiczny a przy tym oszczędny bo przy jeździe zony spała 5,5l na 100 km. Gdy jeździ się troszkę mocniej i szybciej to potrafi zjeść 7,5 lita ale to przy jeździe na maxa. Środek s line naprawdę świetny , wszystko pięknie wykonane, szczegóły dopracowane , no można się poczuć jak w pożądny, samochodzie. Zawieszenie mam twarde wiec trochę czuć dziury ale ogólnie jedzi się dobrze i pewnie. Auto super ale tak jak pisał ktoś wcześniej dla dwóch osób, do pracy i po mieście. Bagażnik ok, ale ilośc miejsca z tylu stanowczo za mało. Wchodzą tylko dzieci i ewentualnie teściowa 😀

#13 korny34

korny34

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 sierpień 2016 - 13:23

Dla mnie również zdecydowanie za małe.

Pozdrawiam

#14 Aligru

Aligru

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:19

Do miasta idealne, choć pewnie lepiej kupić coś tańszego. Zwrotne, jak to Audi ma z czego ruszyć. Bagażnik niewielki, ale dla kogoś, kto wozi jakieś wielkie gabaryty. Przy standardowym użytkowaniu wystarczający. Na plus też design, bo ciekawie wygląda. Na http://mojeauto.pl/widziałem już też foty nowej wersji Sportback i w środku już wygląda bogato.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy