Kategorie
Skocz do zawartości

Audi: A2 - opinie kierowców

Gość jt_redakcja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• 4 miesiące temu...
  • 3 lata później...
  • 3 lata później...
Bardzo fajny samochód. Na rynku pierwotnym nie miał szans zaistnieć, głównie przez błędy marketingowe. Na rynku wtórnym, gdy cena wreszcie zeszła do realnych poziomów jest jest jak najbardziej godny polecenia samochód. Zalety:-super ekonomiczny, nawet do 3,2l/100km w trasie i ok. 6l/100 w mieście-świeża bryła nadwozia, ze względu na niewielką ilość wyprodukowanych i sprzedanych modeli ten samochód zawsze będzie oryginalny-duża ilość systemów elektronicznych wspomagających kierowcę: ESP, EBV, EDS, ABS, ASR (wszystko w standardzie!)-bezawaryjność i prostota obsługi-lekka, aluminiowa konstrukcja (bez szans na rdzę, czy korozję!)-dobra dynamika jazdy powyżej 2200RPM-dobre wyposażenie seryjne i dodatkowe-gigantyczny, dzielony bagażnikWady:-średnia kultura pracy silnika (jest relatywnie głośny, no ale to TDi...)-małą moc poniżej 2200RPM, -średniej jakości fabryczne nagłośnienie-brak tylnej wycieraczki, chociaż do tego można się przyzwyczaić, tylko podczas tankowania w trasie dobrze jest regularnie czyścić szybę "ręcznie"-niestety wspomniane słupki z przodu ograniczające widoczność. Po dwóch tygodnia już można się przyzwyczaić, ale na początku to jest problem...Podsumowując. Oryginalnie to tego samochodu bym nie kupił. Za 75000 miałbym już focusa, ale po paru latach 30000 to już dobra cena. Samochód daje nadzieję na bezawaryjność przez wiele lat (czołowe miejsca w DEFT i TUV). Ze względu na wymiary jest to samochód w klasie mini (konkurent Mercedesa A-klasy), ale pod względem wyposażenia (np. elektronika trakcji i aluminiowa blacharka) to samochód z wyższej półki. Duża część systemów jest wzięta z A8! To jak gdyby A8 obcięta w połowie :D Cóż jednemu się spodoba, innemu nie, ale kupując miejski samochód należy rozważyć i ten model. Bez "wieś-tuningu" jesteście oryginalni na drodze...

• 1 rok później...
  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Samochód moja żona używa ok 2lat jest badzo zadowolona - kupiliśmy od znajomego - sam czasem jeżdzę nim w traski by go przegonić trochę - prowadzi się rewelacyjnie , lepiej się siedzi - jedynie co mnie denerwuje czasem to głośna pompa paliwa pracuje. A tak dla kobiety na pewno super godne polecenia auto. Co do pytania o blacharkę mieliśmy wgniotkę i to nie małą na masce - wszystko da się zrobić. Pozdrawiam

• 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Witam,mam Mercedesa A klase i mam zamiar się go jak najszybciej pozbyć,mam go pół roku, w tym regularnie co miesiąc odwiedzam mechaników,i nie tylko ja mam z ta klasa auta problem,a na forum też są same negatywne opinie. Technicznie bubel totalny.Myślałam żeby dołożyć i kupić taka a2.Czy to by była dobra decyzja?czy jednak te dwa auta są do siebie bardzo podobne i nie warto?

• 3 tygodnie później...
Rozważałem zakup dla żony Mercedesa A-klasy i Audi A2. Kupiliśmy jednak A2 i muszę zdecydowanie powiedzieć że nie zamienił bym go na A-klasę. Jest dużo zwinniejszy i ciekawszy od Mercedesa. Ma lepsze wyposażenie i nie będzie rdzewiał jak Merc. Poza tym zimą dużo szybciej się dogrzewa ponieważ ma dodatkowe ogrzewanie postojowe.

• 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
rewelka!!!auto dla kobiety lub małej rodzinki!!!w życiu nie sądziłam że będę tak zadowolona:_)wachałam się między a klasą a a2 i kupiłam a2,części jak by co tanie,zresztą właściwie bezkolizyjne auto!!jest takie przysłowie-jak się dba to się ma!!polecam audi a2

• 2 miesiące temu...
Posiadam to autko a2 z 2001r od października 2010 r przebieg byl 137 tys.km oryginalny . Jestem 2 włascicielem auta teraz ma 157tys.km co musiałem wymienić amortyzatory tyl 200 zl + robocizna , łozyska kola przod 300 zl + robocizna , obecnie silnik wycieraczki chyba sie konczy bo zbiera wode zbyt wolno czasem sie zatrzyma koszt 150 zl wymieniam sam ,amorki chyba wymienie przod koszt 300 zl + robocizna , rozrzad juz byl wymieniany przy 120 tys , spalanie hmm... w trasie do 120 km spala 5,5 l/100km miasto 8,5 l/100km srednio 6,5 l ogolnie autko trwale ,malo awaryjne , lakier bardzo trwaly autko po 10 latach eksploatacji a wszyscy sa zdziwieni ze to auto ma tyle lat bo wyglada na mlodsze , nawet mowili ze wyglada na nowe. Jesli komus skrzypia plastiki niech czysci sama woda lub troche plynu " ludwika " wleje , nie pryskac nablyszczaczem bo przez to zaczyna skrzypiec ;) , aha i na 10 tys. spala 2,5 l oleju, i co kupilem jeszcze , to bagnet w salonie audi kosztuje tylko 50 zl koncowka sie ulamala wiec zle pokazuje poziom oleju ponoc to czesto sie dzieje starajcie sie delikatnie obchodzic z bagnetem ;),

• 4 tygodnie później...
mam to autko 12 lat od nowosci akumulator ten sam i jak na tą klase nie ma lepszego .Do tej pory wymienilem tylko świece i rozrząd po przejechaniu 120 000km .Olej dolewam 0,5l na 15 tyś km .A klocki hamulcowe wiadomo że trzeba częściej .Po umyciu wodą z płynem błyszczy jak nowy .Polecam tego Bombla Pozdrawiam

• 2 tygodnie później...
Mam zamiar kupić to cacko.Czy przebieg ok.140tys.jak na rocznik 2001-2002 i to z motorem 1.4TDI 75KM to może być faktyczny? Czy ktoś z szanownych kolegów i koleżanek jeżdzi może akurat takim modelem? Proszę o szczere opinie.

• 1 miesiąc temu...
Gość xiltharr
Jak wygląda sprawa dostępności części? Oprócz faktu, że jest to samochód z aluminium nie ma ich zbyt wiele na rynku. Czy wszystkie elementy są powszechnie dostępne a może wyłącznie w ASO?

• 3 miesiące temu...
Moje auto było bardzo zadbane gdy je kupiłem, toteż, nie dręczy je zbyt wiele usterek. Jest bardzo ekonomiczne, spala jakieś 5 litrów na 100km. Auto ma sztywne nastawy zawieszenia, dzieki czemu wysoie nadwozie zachowuje się bezpiecznie nawet w szybkich zakrętach. Miejsca w A2 też jest sporo, choć nie jest to nawet kompakt. U mnie po 150tys. km uszkodzeniu uległ alternator. Ogólnie poza elementami w zawieszeniu i klockami hamulcowymi nic nie trzeba w aucie wymieniać.

• 3 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
wycieraczka nie działa bo trzeba wyjąć silnik wycieraczki ,zdjąc dekiel i dogiąć blaszkę tzw zerową w środku --brak styku -- zera lub wykonać mostek pomiędzy deklem ( obudową a obudową silnika wycieraczki --- te silniki wadą wadę przy intensywnej pracy styk zerowy działa jak bimetal

• 1 rok później...

Jeśli chodzi o sam zakup to idealnie kupić wersję kilkuletnią, wtedy sporą kasę zaoszczędzasz, dalej masz samochód z górnej półki. Zobacz - http://www.premiumselect.pl/audi.html Auta z zachodu nawet po 100 tysiącach km mogą być lepiej utrzymane niż u nas po 30 czy nawet 20. Taka różnica w jakości dróg - niestety.

• 6 lat później...
Gość MamA2.1.4.16v
Nie polecam. Skarbonka bez dna z powodu silnikow przynajmniej jesli chodzi o benzyne. Autko jako takie jest super ale jak zle trafisz a dokladniej jak zostales oszukany (silnik) to sie to pozniej za toba ciagnie nie jeden raz. Jesli juz koniecznie musisz je miec NIGDY NIE KUPUJ KIEDY ZIMNO, ZAWSZE DOGRZEJ DO 90stopni SILNIK I SPRAWDZ CISNIENIE OLEJU!!

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...