Kategorie
Skocz do zawartości

Audi: 80 - opinie kierowców

Gość jt_redakcja
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

• 4 miesiące temu...
Jestem pierwszym właścicielem i ogólnie nie narzekam. Idealny silnik - cichy,niezawodny,zrywny, a do tego 5lON/100km. Przejechałem już 162 tys. i moje uwagi to za miękkie zawieszenie i ciężko praujący układ kierowniczy (mimo wspomagania).

• 1 miesiąc temu...
Gość Pawel(Bruksela)
POMOCY, moja Audi nie ma chamulcow tarczowuch z tyly, a ja wlasnie planuje zamontowanie tarczuwek.Czy ktos mogl by mi pomodz,czy jest to mozliwe,cz musze zmienic tylny most?Wszelka dokumentacja mile widziana

• 6 miesięcy temu...
Moim zdaniem ten samochód ma niepowtarzalną sylwetkę. Mimo, że model ma już kilka lat może się podobać. Jeśli chodzi o silnik - super. Dysponuje dużym momentem i nie boi się obotów. Elektronika doskonale radzi sobie z regulacjami dawki paliwa, kąta wyprzedzenia wtrysku, obrotów itp. Elektronika ogranicza również znacznie zadymienie spalin. Jeśli chodzi o jazdę to jest trochę sztywny. To z jednej strony dobrze bo trzyma się w zakrętach ale spodziewałem się większego komfortu. Zawieszenie było w sumie całkiem niezłe gdyby... nie pukanie tylnych amortyzatorów. Nawet smarowanie miodem nic nie pomoże :), tzn. nic nie da się z tym zrobić. A może ktoś ma lekarstwo? W sumie auto bardzo solidne, mocne hamulce (4 tarcze), duże kola. W sumie wysokie zawieszenie nie poprawia własności jezdnych przy wyższych prędkościach, ale w codziennej eksploatacji jest niezastąpione. Jeżeli komuś podoba się sylwetka samochodu - polecam.

Jest to świetne auto.Pomimo 15 lat rok pro.1987 wyciąga 200km/h.Pali tylko 10 litrów gazu na setke .Mam problemy z tylnym zawieszeniem.Słychać nieprzyjemne odgłosy na dołkach i jest zbyt miekki Proszę o rade co często sie psuje i co należy wymienić.

• 2 tygodnie później...
Jestem posiadaczem tego pojazdu od kilku miesięcy.Wygoda, komfort etc. Jest naprawdę gucio więc polecam. A przy okazji mam pytanko, zresztą pytał o to jeden z kolegów wyżej. Jak wyeliminować małe stuki na tyle samochodu, jaka może być przyczyna i jakie zabiegi podjąć by je zlikwidować. Pozdrawiam wszystkich.

• 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
coprawda to nie 80 ale jej odpowiednik w USA z wyglądu niewiele sie różni ale ma inny silnik 180 koni zawieszenie jak również wyposażenie od podgrzewanych foteli elektrycznie rgulowanych we wszystkich płaszczyznach z pamięcią 4 kierowców przez klime tempomat el szyby lusterka ABS komputer pokładowy itp.wszystkie możliwe bajery Jednym słowem luksus za niewielkie pieniądze :) Problem zaczyna sie dopiero z częściami wiele nie występuje wogóle w katalogach producentów np gałka do tylnego drążka bagatela 500 zł tłumik końcowy 1400 zł i oczywiście trzeba zamawiać ale polak potrafi więc np łącznik stabilizatora zamiast za 200 zł dorbiono mi w warsztacie za 20 itp mimo tych mankamentów naprawde można sie w nim zakochać a jeszcze do tego napęd 4x4 i 180koni bez tuningudaje pole do popisu zwłaszcza zimąW zasadzie na minus można mu jedynie zaliczyć mały bagażnik bo z racji tylnego mechanizmu róznicowego zbiornik paliwa jest w bagażniku za oprciem siedzeń no i jaszcze jedno apetyt na paliwozejście poniżej 10l/100km graniczy z cudem a w mieście trzeba sie liczyć z 12-15l/100 ale wrażenia z jazdy rekompensują wszystko zatem wybaczam mu :) i polecam wszystkim którzy lubią auta z duszą i lubią ostrzej pojeździć na plus zaliczam wyłącznik ABS-uJeśli ma ktoś podobną quatrówke chętnie wysłucham opinii badź źródeł pozyskiwania części Pozdrawiam

• 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Andrzej Andreas NIEMCY
Bardzo dobre nadwozie, kiepskie zawieszenie, problemy z elektryka, zla diagnostyka silnika w warsztatach.Wymiana nagrzewnicy to bardzo duzy problem zwlaszca w wersji klima.Wiele wad ale 2 duze zalety, duzy zbiornik paliwa i nadwozie.Wady: bardzo drogie czesci zamienne,np. waz chlodnicy 270 zl , w Hiszpanii 53 euro.Ceny to Horror. Jest wiele duzo lepszych samochodow a opinia o AUDI 80 jest bardzo przesadzona.Mialem kadeta , nie bylo problemow. Kupilem 80 co miesiac cos nowego i drogiego.

• 3 tygodnie później...
Niezły samochód, dobrze się jeździ, silnik jak na 2.0 mógł by być mocniejszy ale i tak wystarczy do sprawnej jazdy a jak się go wkręci na wysokie obroty to nawet ma niezłe przyspieszenie ale i tak lepsza jest pod tym względem wersja 115 KM. Skrzynai jest super ( tylko 2 czasem na zimno ciężej wchodzi.Zawieszenie wsam raz ani niemiękkie ani nieprzesadnie twarde.Ceny części niesą wygórowane ale tanio niejest.Dobrze że jest to trwały i bezproblemowy samochód, z korozją też niema i długo niebędzie problemu.Kto dużo jeździ powinien koniecznie założyć LPG.W sumie solidny samochód z wygodnym wnętrzem, dobrze się jeździ.POZDRAWIAM !

• 2 tygodnie później...
Gość kristoforr
Generalnie jestem zadowolony,diselek fajnie chodzi.Problem,to słyszalne stuki w zawieszeniu z tyłu samochodu. Jeżeli mielibyście jakieś informacje na temat usterek tego modelu- będę wdzięczny za informacje

• 3 tygodnie później...
Gość GRZEGORZ
POMIMO ZUZYCIA WSZYSTKICH CZĘŚCI I SPALANIA 20L GAZU TEN SAMOCHÓD JEŹDZI!! JEST NIESAMOWITY!!!!PO WYPADKU TRZEBA TYLKO ZAPIĄĆ LINĘ O DRZEWO I COFNĄĆ:), ZWIĘKSZY SIĘ NA NIM TYLKO OPÓR POWIETRZA

• 5 tygodni później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...