Skocz do zawartości

Alfa Romeo: 156 - opinie kierowców

524 odpowiedzi w tym temacie

#81 Guest_kriszna

Guest_kriszna
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 14:16

autko, w którym można się zakochać, ale bije po kieszeni, mam ją 4 miesiące, dużo nie jeżdżę ale ciągle tankuję, boję sią aż sprawdzić ile tak naprawdę mi pali,

#82 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 16 luty 2008 - 21:51

fejne autko piszą głupoty ci co nie mają pojęcia o samochodach kupiłem wNL do polski przyjechałem na kołach icały czas 130 140 zlicznika nie schodziłó na autostradzie a ma przejechane 261000 ijak narazie nie narzekam jedyna rada to taka ze o kazde autko trzeba zadbać a nie gderac i narzekać co jest domeną nas polakow .przedtem miałem f brawo tez w dizlu i przejechałem ponad 200tys i było ok pozdrawiam marek

#83 Guest_3kiler

Guest_3kiler
  • Goście

Napisano 17 luty 2008 - 22:45

napisze ciekawostke o opiniach o tym aucie.Pewien gosc,cwaniaczek z wr ,(własciciel wulkanizacji) kupil2-letnia 156 2.0ts igle7000 przebiegu pojezdzil nia ok rok(wiem od znajomego z pracy)w tym czasie wymienil olej na( jak myslal syntetyk castrol "z beczki")a byL to "wat motor oil"kupiony na lewo z kopalni do diesla tylko ze odpowiednio przygotowany zeby podobnie wygladał(wiem od sprzedawcy -moj dobry kolega u niego w serwisie swego czasy pracował)Kilka dni temu bylem u goscia zapytac o opony(oczywiscie chciał mi wała wkrecic)i przy okazji pytam-ty miales kiedys alfe? a on-"daj spokuj nie pchaj sie w ten złom bo ja mialem poł roku i sprzedalem jeleniowi na giełdzie bo zaczał rozzad siadac i silnik klekotał jak dizel.Lepiej kup A4 dieslabo ja kupilem zonie z przebiegiem 300tys dwa miechy temu i nic sie z nia nie dzieje(kupil od innego mojego kolesia co ja kroil i przewdnia cwiare wklejal,fakt ze profesjonalnie ale licznik tez o 160tys cofnal)reasumujac ,wiekszosc złych opini o autach pisza tacy goscie, czyli" co to nie on,jaki o cwaniak "lecz myslacy ze im wała to sie nie da wkrecic.Sa oczywiscie wyjatki ale to inny styl pisania i to mozna rozpoznac. POZDRAWIAM Andrzej

#84 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 23:57

Pozdrawiam kolegów.Koledzy proszę o szczerą poradę.Interesuje mnie AR 156 2,4JTD dla kobiety.Po przeczytaniu w\w opini mam mentlik w głowie czy to prawda że są one tak awaryjne, jaki jest dostęp do części orginałów i zamienników,cenowo jak się przedstawiają w porównaniu do innych marek co najczęściej się psuje w tym aucie , ile pali, czy warto kupić. Proszę o odpowiedz wszystkich chętnych posiadaczy AR pozdrawiam Mirek

#85 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 24 luty 2008 - 00:06

jestem na kupnie 1,9 w dieslu 02r niby 70tys...full opcja i teraz jestem zniesmaczony tymi opiniami i dało mi to duzo do myślenia...wizualnie autko na +5 ale nie wiem czy podołam kosztom serwisu...

#86 Guest_Mirek

Guest_Mirek
  • Goście

Napisano 23 luty 2008 - 23:57

Pozdrawiam kolegów.Koledzy proszę o szczerą poradę.Interesuje mnie AR 156 2,4JTD dla kobiety.Po przeczytaniu w\w opini mam mentlik w głowie czy to prawda że są one tak awaryjne, jaki jest dostęp do części orginałów i zamienników,cenowo jak się przedstawiają w porównaniu do innych marek co najczęściej się psuje w tym aucie , ile pali, czy warto kupić. Proszę o odpowiedz wszystkich chętnych posiadaczy AR pozdrawiam Mirek

#87 Guest_ase_kohler@onet.eu

Guest_ase_kohler@onet.eu
  • Goście

Napisano 26 luty 2008 - 00:26

diesle alfy,czyli 1.9 i 2,4jtdkultura pracy zostawiaja wszystkie niemieckie traktory w podobnych rocznikach daleko w tyle,a jesli chodzi o czesci to porownajcie sobie ludziska npalfe z passatem b5.Czesci orginalne sa w podobnych przedzialach tyle tylko ze podrobek do vw jest wiecej lecz ja bym sie zastanowił kupujac tani zamiennik do swojego auta,czy lubie dwa razy naprawiac to samo czy tez lepiej dobrac cos ciut drozsego ale lepszego(i nie mowie tu o orginalach lecz trzeba troszke byc w temacie dobrych zamiennikow)podsumowojac ;czesci sa podobnie drogiebo auta sa podobnie zaawansowane teccchnicznie jesli chodzi o diesla tylko alfa ma wiecej duszy w sobie

#88 Guest_paweł

Guest_paweł
  • Goście

Napisano 06 marzec 2008 - 21:45

mam zamiar kupic 156 1.6 16v lub 1.9 jtd .autko jest super -zakochałem się w nim ale obawiam sie tych usterek i czestych napraw.mozecie ,mi doradzic ?????? czy warto kupic rocznik 98-9 czy nie ile kosztuje nowy rozrzad zebym wiedzial na czym stoje.prosze o szczera podpowiedz ;) zamierzam kupic cos do 13 tys.pytanie jest czy warto ?co sie najczesciej psuje?

#89 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 00:04

a ja mam AR i owszem psuje sie,ale w innych samochodach w tej klasie nigdy nie znajdziecie tego co ma w sobie ALFA!!! Silnik,moc,prowadzenie i oczywiscie wyglad.Jest wart kupna,polecam!!! nie sluchajcie tych cwaniaków niech sie bujaja BMW!!!

#90 Guest_Tamaryszek

Guest_Tamaryszek
  • Goście

Napisano 11 marzec 2008 - 19:12

Autko bardzo Fajne :) polecam w szczegÓlnosci 1.9 JTD :) Śmiga jak ta lala xD

#91 Guest_*GHOST*

Guest_*GHOST*
  • Goście

Napisano 17 marzec 2008 - 18:55

Ludzie.Czy wy nic nie czaicie.Czytajcie tylko wypowiedzi z lat przynajmniej 2003 do teraz bo tamte czasy to przeszłość gdzie nic nie było na rynku i wszystko drogo było.Ayto jest wypas pod warunkiiem że sie o nie dba i nie szaleje jak te dresy w Bemkach.A dwie swiece to rewelka po zaje...spalanie małe jest i dokładne.Jak sie depnie to wiadomo że spali swoje.A obroty takie ma bo to jest inne auto typowo sportowe a nie jakieś audi 80 stare czy bemki padaki.

#92 Guest_kammmmmmkkkkkooooooo

Guest_kammmmmmkkkkkooooooo
  • Goście

Napisano 17 marzec 2008 - 22:58

Ludzie co wy icie !!!!!Do alfy przypieli łatkę auta awaryjnego przez te one twin sparki,które psuły się co chwilę.Jeśli chodzi o diesle alfy to genialne cudo.Sam fakt że robi się je do dzisiaj o czymś świadczy.Alfa od 97 w jtd zastosowała common rail czyli listwę wtryskową. Audi czy Vw common rail zastosowali dopiero po 2003r.Passat po 2000 chodzi jak ony traktor,ma zajebistą turbodziurę, pompowtryskiwacze które dawno przeszły do lamusa i mało tego zapłacicie za niego w kasy nie dlatego że jest za***isty tylko dlatego że Vw mają najlepsze związki zawodowe i najlepiej zarabiają pozatym jest to najchętniej kradzione auto więc po co wam takie gówno.Popatrzcie na alfe ona ma duszę.A passat wygląda tak jakby ktoś wziął gówno, siekierę i zaczął żeźbić.Jtd to najlepszy silnik diesla z jakim miałem przyjemność pracować a nie jestem laikiem w tych sprawach.I nie porównujci tu audi czy VW do Alfy bo gówna do pomarańczxy się nie porównuje

#93 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 21 marzec 2008 - 16:26

Mam ja od 2004 roku ,jak na razie nic sie nie psuje .super auto!!! Jak dbasz tak masz - nic darmo.

#94 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 21 marzec 2008 - 16:48

rozrzad - czesci ok.350+robocizna 2-3h

#95 Guest_damiano

Guest_damiano
  • Goście

Napisano 22 marzec 2008 - 17:17

siema. chce jutro kupic alfe 156 2.0 z 1999 roku w za***istym stanie za 10tys zł i nie wiem czy ta cena jest dobra. i wogóle co sądzicie o tym aucie. prosił bm o wskazówki na damianodamian@wp.pl

#96 Guest_damiano

Guest_damiano
  • Goście

Napisano 22 marzec 2008 - 17:20

siema chce jutro kupić 156 2.0 z 1999 roku za 10tyś w super stanie. oplaca sie? jak chodzą te silniki? czemu one są takie tanie?

#97 Guest_Przemek

Guest_Przemek
  • Goście

Napisano 23 marzec 2008 - 01:01

1,9 czy 2,4 jtd?? MAm prosbe, zastanawiam sie nad kupnem AR 156 i czy moglby ktos doradzić (tylko taki kto ma to auto, a nie jakis kark z bmw), który silnik lepszy?? No i ogólnie czy warto kupić. Z gory dzieki. Pozdrawiam

#98 Guest_andrzej

Guest_andrzej
  • Goście

Napisano 29 marzec 2008 - 05:48

no w koncu jakies madre głosy na tym forum ,czyli ktos mnie popiera ze złom z niemiec to gowno.Juz pisalem ze w tych czasach ceny dobrych zamiennikow do alfy sa w podobnych cenach jak opel ,vw(wiem bo jestem mechanikiem)tylko podkreslam DOBRYCH a nie taniej chinszczyzny

#99 Guest_pudell

Guest_pudell
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2008 - 14:03

zastanawiam sie nad kupnem AR 2,5 2,0 lub audi A6 ale po tym co tu czytam chyba to bedzie A6. chyba ze ktos mi cos podpowie!! bardzo bym prosil.. bo podobno o AR mowia kochaj i plac

#100 Guest_Piotr

Guest_Piotr
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2008 - 00:58

Wraz z żoną stajemy przed wyborem kupna auta.Ja myślałem o jakimś niemcu, ale ta zakochała się w Alfie 156 i nic innego nie bierze pod uwagę. Szczerze, to po przeczytaniu opinii nic dalej nie wiem.Jedni,że się psuje, inni,że nie...Sam myslę,że tu dużo zalezy od właściciela i opdpowiedniego podejścia.Chyba zaryzykuję, a może to trafna decyzja? nadal nie wiem,za jakiś czas może moja opinia komuś pomoże, chociaż każdy będzie chciał przeczytać to, co mu wygodniejsze i bardziej na rękę...:) pozdrawiam Auto śliczne i marka-legenda

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych